Перейти до вмісту

Хрещення немовлят

Повідомлень в темі: 174

#101 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3642 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 06.09.2009 – 14:12

Перегляд дописуЛастiвочка (6.09.2009 14:03) писав:

Огiрок ваші пояснення і ставлення до родів, родин і поглядів на релігію - в інших темах, будьте тактовними і не провокуйте на офтоп у вигляді заперечити ваші твердження. тема: хрещення немовлят!
а я от заперечу, які аспекти теми Хрещення Немовлят треба зачіпати, а які ні?
всі теми Релігії, якщо обговорюються стосуються перш за все релігійних канонів і існування релігії як явища
Підхід Огірка(може десь в книжках напишуть потім, методи та підходи Огірка) зрозумілий, і в межах дискусії, по крайній мірі, мені це видно

от що я соображаю щодо теми
проблема має моральний характер, тобто, чи маємо ми право нав"язувати власну віру нащадкам?
можна багато наговорити, про ідеалізації, в чких можна розглянути ідеально релігійно сформовану дитину, і ідеально несформовану, але в другому випадку ще треба буде подумати, як виховати так, щоб бути подалі від усіх релігій, можна ж розглянути будьяке вихавання як таке, яке формується я якихось традиціях, і нав"язує якісь погляди, що може вплинути на індивідуальність дітей, тобто, можна придумати, що не формування, це просто виховання в стилі мауглі
але, якось аморально нав"язувати релігію по дефоту
  • 0

#102 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 06.09.2009 – 14:52

Перегляд дописуKatod (6.09.2009 15:12) писав:

а я от заперечу, які аспекти теми Хрещення Немовлят треба зачіпати, а які ні?
всі теми Релігії, якщо обговорюються стосуються перш за все релігійних канонів і існування релігії як явища
Підхід Огірка(може десь в книжках напишуть потім, методи та підходи Огірка) зрозумілий, і в межах дискусії, по крайній мірі, мені це видно

от що я соображаю щодо теми
проблема має моральний характер, тобто, чи маємо ми право нав"язувати власну віру нащадкам?
можна багато наговорити, про ідеалізації, в чких можна розглянути ідеально релігійно сформовану дитину, і ідеально несформовану, але в другому випадку ще треба буде подумати, як виховати так, щоб бути подалі від усіх релігій, можна ж розглянути будьяке вихавання як таке, яке формується я якихось традиціях, і нав"язує якісь погляди, що може вплинути на індивідуальність дітей, тобто, можна придумати, що не формування, це просто виховання в стилі мауглі
але, якось аморально нав"язувати релігію по дефоту
аспекти хрещення немовлят нехристиянами викладені у дописі 32 паном Безбожником. Все чітко і зрозуміло. А пан Огірок намагається розвивати офтоп. В чому полягає аморальність? Наприклад моя родина, уся, з покон віків притримується таких обрядів і для нас якраз аморальним було б не охрестити дитину, не залучати до Бога і церкви
  • 0

#103 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 15:51

Перегляд дописуЛастiвочка (6.09.2009 15:52) писав:

аспекти хрещення немовлят нехристиянами викладені у дописі 32 паном Безбожником. Все чітко і зрозуміло. А пан Огірок намагається розвивати офтоп. В чому полягає аморальність? Наприклад моя родина, уся, з покон віків притримується таких обрядів і для нас якраз аморальним було б не охрестити дитину, не залучати до Бога і церкви

Пан Безбожник у тридцять другому дрописі виклав традиційні слов"янські аспекти православного природнього хрещення немовлят і нікого це не ображає і не корябить, бо в тому є беззаперечний сенс проти якого щось казати, то всеодно що пердіти в актовому залі.
Чому тоді християнське хрещення немовлят викликає стільки непорозумінь?
Для мене тема абсурдна, яку я не починав, та і не я буду закінчувати.
Вважаю що абсурд тим і харчується, щоб про нього казали і його обговорювали, інакше його немає взагалі. І все проходить, пройде і це. Я теж десь підтримую цей абсурд, але підтримую тільки його смерть, а не життя. Цей абсурд існує, поки я його пам"ятаю і поки про нього згадую, але він для мене вмер і бачу я його в гробу і він буде на моїх очах вмирати для людей, які мені близькі, я в цьому впевнен, і остаточно він зникне разом з моїм тілом, але дух мій не буди споганений мерцями на хресті. І це природньо, бо головне це життя. І Боги живуть тільки через наше життя, а не через нашу смерть ;)
Прошу це враховувати при хрещенні немовлят і не давати дитині хрестик с замордованим жидом.

Повідомлення відредагував Огiрок: 06.09.2009 – 15:59

• 0

#104 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 15:52

я не дописав тоді, з роботи йшов, а ідею зірвав напарник
аморально, тому що, свобода будьяка є краще ніж будьяка неволя, звичайно, свобода вибору нас теж сковує, але це таке, це один з аспектів
як на мене, хрещення, чи ще якісь заставляння є обмеження з малечку якихось свобод дитини, обмежувати дитину значить притісняти все що не входить в межі того чи іншого соціального чи іншого руху
скажу по своєму прикладу, мама казала що мене виховувала в японському стилі, як це, це коли дитині все можна, а тато казав що мене взагалі не виховував, він зі мною дружив, ну і я звичанйо не хрещений
і ще один аспект що описав Безбожник і мені несподобався, проглянь причнинно наслідковий зв"язок, спочатку був страх, страх штовхав людей робити всі ті штуки, і вони робили все це зі страху
виховувати в страху є крайньо непедагогічно, страх це зло, а в зобі дітей виховувати погано, треба дітей любити, а не лякати всякими бабаями
  • 0

#105 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 15:59

Перегляд дописуKatod (6.09.2009 16:52) писав:

я не дописав тоді, з роботи йшов, а ідею зірвав напарник
аморально, тому що, свобода будьяка є краще ніж будьяка неволя, звичайно, свобода вибору нас теж сковує, але це таке, це один з аспектів
як на мене, хрещення, чи ще якісь заставляння є обмеження з малечку якихось свобод дитини, обмежувати дитину значить притісняти все що не входить в межі того чи іншого соціального чи іншого руху
скажу по своєму прикладу, мама казала що мене виховувала в японському стилі, як це, це коли дитині все можна, а тато казав що мене взагалі не виховував, він зі мною дружив, ну і я звичанйо не хрещений
і ще один аспект що описав Безбожник і мені несподобався, проглянь причнинно наслідковий зв"язок, спочатку був страх, страх штовхав людей робити всі ті штуки, і вони робили все це зі страху
виховувати в страху є крайньо непедагогічно, страх це зло, а в зобі дітей виховувати погано, треба дітей любити, а не лякати всякими бабаями
ну я ж не виглядаю зомбі, і переляканою також як і більшість форумлян-християн))). Ми знову не про те...хочу зацитувати одну шановну форумлянку

Цитата

Гиги)) таке враження, що тут ніхто нікого ні в чому не переконає... Прошу не сприймати це за офтоп, це лише висновок після п'ятьох сторінок дискусії))
тому дискусію припиняю. в тему: хрещена немовлям, хрестила двох діток і на днях хреститиму третє. ;)
  • 0

#106 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 06.09.2009 – 17:12

Бездумне і неосмислене виконання ритуалів змінює їх зміст і сутність, той мінімум раціонального що є в релігії (для віруючих підійде вираз "знищується духовніий зміст"). Дитині з несвідомого віку прищеплюється нехтування змістом перед формальністю. Звідси народжується мораль на кшталт: "нє пойман - нє вор", "поставив свічку, зробив наколку з Ісусом - можна красти далі".

Форма без змісту - це було б щен пів біди.
Але насправді це тільки такий вираз. Зміст неможливо знищити, його можна тільки змінити. Якщо бездумно виконувати дії, то й зміст, який передається буде бездумним. І ця підміна покаяння, усвідомлення, віри на бездумність, неусвідомленість дій, беззмістовне махання брязкальцями і є найбільш шкідливим, при чому з точки зору християнства також.
  • 0

#107 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 17:22

Перегляд дописуMisercord (5.09.2009 13:06) писав:

Нічого. А що дивного в тому, що хрестять?

Дивно, що люди роблять за дитину вибір в такій виключно особистій справі, як релігія.

Перегляд дописуMisercord (5.09.2009 13:57) писав:

А чим ще можна налякати дитину, крім вищої сили?
Діти не здатні розрізнити зла - по його природі.

А на біса її лякати? Вам подобається, коли Вас лякають?
Дурня, вибачайте на слові. Повна. Якщо дитину погладити по голові чи вдарити - вона чудово розрізнить, де добро, а де зло.

І дуже добре, якщо дитина боїться хоча б вищої кари.

Ага. Дуже добе, коли роста маса заляканих, підлих рабів.

До речі десь читав, що діти народжуючись його аж ніяк розрізнити не можуть, тому й говорять діти жорстокі (природжена схильність до насильства).

Жорстокість дітей походить виключно від відсутності виховання. І нема чого приплітати тут якісь "розрізняння".

Перегляд дописуБогуслав (5.09.2009 20:30) писав:

а спробуйте в цьому ж селі за гостиною відмовитись випити з господарем, впадете в туж саму немилість

Брехня.

я християнин, але не відчуваю себе рабом, може у когось і є такі проблеми.

Це у Вас проблема. Навіть Мойсей та Павло відчували - а Ви невідчуваєте. Поганий з Вас християнин.

я вам дивуюсь. як Христос мав хреститись в дитинстві,

Він був євреєм. І згідно єврейських канонів був присвячений богу євреїв. Це вже вкотре християни трохи підзабувають, що з релігійної точки зору вони "харчуються крихтами зі столу народу Ізраїлевого".

як ви собі уявляєте проповідування християнства серед дітей? діти повинні були стати учнями, чи як?

А що таке? Серед вчителів міг, а серед однолітків - ні?

Перегляд дописуБогуслав (6.09.2009 01:27) писав:

при хрещенні народжується християнин і він повинен пройти певний шлях, щоб досягнути чогось в своїй вірі.

Пан вирішив, що він святіший свого бога?

Він до Нього прийшов уночі, та й промовив Йому: Учителю, знаємо ми, що прийшов Ти від Бога, як Учитель, бо не може ніхто таких чуд учинити, які чиниш Ти, коли Бог із ним не буде. Ісус відповів і до нього сказав: Поправді, поправді кажу Я тобі: Коли хто не народиться згори, то не може побачити Божого Царства. Никодим Йому каже: Як може людина родитися, бувши старою? Хіба може вона ввійти до утроби своїй матері знову й родитись?

То коли має "народжуватись" християнин?
  • 0

#108 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 06.09.2009 – 17:23

Перегляд дописуЛастiвочка (6.09.2009 10:39) писав:

Якщо родина християнська то і виховує відповідно ;)
Виховання це инша тема. Тут мова про хрещення - прийняття віри. Тобто вибір, який роблять батьки за дитину.

Це позбавляє потім дорослуц людину можливости свідомо прийняти християнство. А без цього людина не є християнином. Як результат виростають тільки формальні християни, які такими по суті не являються.
Якби батьки брали на себе обовязок виховати дитину так, щоб вона потім охристилася і прийнялав їхню віру, то це було б по-християнськи. А так - це схоже на те, що давай його охристимо, поки він ще нічого не тямить.
  • 0

#109 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 06.09.2009 – 18:00

Не можу втриматися: Холівар форева!!!!!!! Давайте шолі якісь турніри організуєм чи шо. А ще один холіварчик підтусую: Лінукс - то РІД, а Віндовс то з Америки індусами писане, а Мак то взагалі шось як іудаїзм.. А інтернет експлорер - то як хрещення. Типу чи можна його по дефолту в вінду сунути... ОМГ... зітріть пів теми суть не зміниться. Опять все звели до жидів (які поганці, то через них в нас всьо паришиво), християнства в цілому (покоління рабів, як упа, які капеланів з собою водили - всі раби, перелякані, тільки сидять і бояться), а з другого боку рід, традиція (те, що було чорт зна коли і про що нормально теж ніхто не знає нічого, але воно краще ніж те, що зараз - бо за парканом трава завжди зеленіша). І знову намагаємося навязати комусь наші принципи, щоб зректися навязування нам принципів - бороти зло, ще більшим злом.
До VJ - чудовий приклад, вдарити дитину (ти вдарив за те, що вона побила мало не до півсмерті молодшого і слабшого за себе, а по вашому вона зрозуміє це як зло (чи ви будете їй сюсюкати, що так робити не можна?)... хаха... шукайте помилки і у власних твердження - вони теж не бездоганні).
Хочете - не хрестіть, ніхто Вас до цього не змушує, але не гоніть на тих, хто слідує традиціям. Як дуже влучно написав Катод - у вас не вийде виростити дитину без навязування їй своєї точки зору. Кого не похрестять - похреститься сам, а кого похрестять - сам вибере свою дорогу і свою релігію. Право вибору ніхто не відміняв. Це так як говорити, що паршиво мені навязувати, що я українець і видавати мені паспорт. Дайте мені змогу я сам виберу собі громадянство. Або давайте всім видавати паспорти русичів, або словян. Продовжуйте Холівар!!! ;)
  • 0

#110 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 06.09.2009 – 19:00

Викладений мною допис не є моїм власним. Це літопис - традицій і віри МОЇХ предків. І моя совість, як і моє походження, не дозволяє вважати їх традиції щодо немовлят аморальними, водночас визнаючи моральними древні традиції далекого і чужого народу. Яким би великим не було моє бажання крутити носом і відмежуватись від традиції власних предків - вони не перестануть бути моїми. Це все рівно, що відмовитись від власного походження. Чи не в цьому аморальність ? Я не намагаюсь опорочити віру і традиції чужих народів. Це теж було б аморально. Нехай вони займають достойне місце в історії народів. Але це не означає, що віра і традиції предків МОГО НАРОДУ заслуговують бути затоптаними в багнюку, як непотріб, а на заміну їм мають бути прийняті чужі традиції від чужого народу. Це морально ?
В такому випадку, хіба можна назвати моральним хрещення немовлят по християнськи, яке прийшло до нас разом з вірою самим аморальним способом ; через кров і вбивства НАШИХ ЖЕ предків ? Хіба хто відмінив "червону нитку" Біблії : страх Господній ? Віра, (а хрещення немовлят як її складова) починалася саме З ЦІЄЇ ДОГМИ -отже, ФУНДАЦІЯ. Це сьогодні, коли мета християнських традицій ДОСЯГНУТА, декому здається що хрестити немовля, чи ні - справа добровільна. Це сьогодні, коли традиції наших предків запльовані через християнство, комусь здається що все це не через зомбування, страх і силу, а таке собі "пушисте". ЗОМБУВАННЯ відбулось ТОДІ, а сьогоднішні християни - його НАСЛІДОК. Це сьогодні, коли великий відсоток нинішніх християнських священників, які вчора бути рецидівістами, вбивцями та гвалтівниками, комусь здається моральним дати в руки такій гидоті своє немовля. В цьому мораль ? Хтось скаже ; хрещу від Бога і для Бога. То тоді наберіть води хоч з калюжі (вона від Бога - чиста) та й хрестіть на здоров"я. Хіба не маєте права ? Чим же ви гірші священника гвалтівника чи вбивці ? Чи мо хто їх справжню біографію вивчав ? Та у тих НАШИХ предків-нехристів, таку гидоту не те що до святилища...говорити не хочу - куди. Їх моральність по відношенню до власних немовлят була стократ вищою, ніж моральність сутенера Авраама, сесуального збоченця Давида, розбещенця Соломона чи святого Ілії, котрий наказав ведмедю розірвати тридцятьох діточок, бо вони дражнили Ілію - лисий. Це від НИХ до Христа "танцює" хрещення, як така собі "морально-добровільна" норма. Молодець Петро, який з надсмішкою каже : "хто ким завойований - той тому і раб". Та вивчіть же ви Біблію, люди добрі !
А наші предки...мир праху їхньому і вічна память від імені тих, хто не цурається і визнає їх традиції з усіма достоїнствами і недоліками - як свої.

Р.С. Як хто такий розумний та моральний, нехай спробує нав"язати БЕЗ СИЛИ древні традиції своїх предків щодо дітей - чужому народу. Вас з"їдять з тельбухами, а отже - виявлять зневагу. І правильно зроблять. Може хтось пояснить мені суть моралі в цьому сенсі : ЧОМУ САМЕ я повинен приймати чуже, заплювати своє, а прийшовши до церкви котра ТАКЕ пропагує... мовчки схилити голову ?
  • 0

#111 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 19:52

Пане Безбожнику, не хвилюйтесь;) Ніхто вас не звинувачує у аморальності, але чогось мені здається що і Вас хрестили у свій час, чи я помиляюсь?
з приводу

Цитата

Це сьогодні, коли традиції наших предків запльовані через християнство
а хто вам заважає відроджувати своє? Але ж хіба комуністи вірять у Бога? Або я щось плутаю. Розкажіть на якомусь реальному прикладі чи відбувається обряд хрещення-посвяти чи як там його назвати у Вашому середовищі, чи це лише паплюження інакомислячих а в самих ніц нема?

Цитата

великий відсоток нинішніх християнських священників, які вчора бути рецидівістами
звідки такі дані? з архівів кгб? так у священники компартія своїх агентів і засилала

Цитата

То тоді наберіть води хоч з калюжі та й хрестіть на здоров"я.
Чого набирати воду з калюжі? У нас є для цього обряд таїнства. За відсутності священика, небезпечно хвора людина може бути мирянином: чоловіком або жінкою. Мирянин, який взяв на себе відповідальність звершення таїнства Хрещення, сам повинен бути хрещеним, мати віру і усвідомлювати важливість таїнства.

Цитата

ЧОМУ САМЕ я повинен приймати чуже, заплювати своє
Вам хтось таке пропонував? Щось я не помітила...або чогось не розумію.
З приводу допису 32 то просто навела його як приклад викладення іншої точки зору на питання хрещення...от і все...
Не шукайте кішки в чорній кімнаті, особливо коли її там немає.
  • 0

#112 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 20:21

Перегляд дописуЛастiвочка (6.09.2009 20:52) писав:

Кішка є.

Виділений жирним Ваш попередній вислів
---Але священним є обов‘язок батьків – виховання дітей у дусі християнства..---
вважаю неповагою до людей, які шанують традиції свого наРОДу.
То що Ви хотіли у відповідь на це від пана Безбожника.

Для мене особисто є образою, що це незрозуміле хрещення називають таінством, а таінство творіння дитини гріхом.
Це є образою людської гідності взагалі. А це є збочином не тільки проти дітей, але і проти себе і проти своїх пращурів, котрі були ще розумними.
  • 0

#113 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 20:49

пане Огірок ---Але священним є обов‘язок батьків – виховання дітей у дусі християнства..--- священним обов"язком християн, я не вправі розписуватись за усе людство землі,я пишу виключно від свого імені, тому не приписуйте і не шукайте тої чорної кішки бо її немає.
Щодо образ, то саме Ви розпочали образи називаючи святі для нас речі образливими словами. Тому припиняємо флейм і лишаємось кожен при своєму. Ми - хрестимо, ви - ні...кожному своє
  • 0

#114 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 06.09.2009 – 21:14

Перегляд дописуЛія (6.09.2009 01:52) писав:

В ідеалі, як на мою думку, шлях віри християнина починається з власного усвідомлення того, що Бог є, або з віри, або з усвідомлення себе, як грішника!! А вже аж потім, в знак прийняття християнства людина перед Богом і людьми "приймає" хрещення. І після хрещення водою, вважається, що люлина чиста, що вона відмовляється, чи очищується від свого минулого гріховного життя і стає християнином!!!
кожен має право на свою думку)

Перегляд дописуОгiрок (6.09.2009 07:39) писав:

Зрозуміло.
Нічого нового, подібне я вже чув. Накшталт від істинно віруючих манфредів, що і церква з попами не має відношення до істинної віри і до Христа.
Тому виходить і хрещення немовлят не має відношення до істинної віри. А з цього виходить, що хрещення у лоні церкви не народжує християнина. Так навіщо все це робиться?
я з "істинно віруючими манфредами" не спілкувався, тому їх заяви не можу коментувати.)

Перегляд дописуNеmesis (6.09.2009 10:21) писав:

Гиги)) таке враження, що тут ніхто нікого ні в чому не переконає... Прошу не сприймати це за офтоп, це лише висновок після п'ятьох сторінок дискусії))
переконати можна, принаймні посіяти зерно сумніву, але не кожен визнає що засумнівався. така вже сутність людини)
  • 0

#115 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 21:31

Перегляд дописуЛастiвочка (6.09.2009 20:52) писав:

Пане Безбожнику, не хвилюйтесь;) Ніхто вас не звинувачує у аморальності, але чогось мені здається що і Вас хрестили у свій час, чи я помиляюсь?
з приводу а хто вам заважає відроджувати своє? Але ж хіба комуністи вірять у Бога? Або я щось плутаю. Розкажіть на якомусь реальному прикладі чи відбувається обряд хрещення-посвяти чи як там його назвати у Вашому середовищі, чи це лише паплюження інакомислячих а в самих ніц нема?
звідки такі дані? з архівів кгб? так у священники компартія своїх агентів і засилала
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Терміни "хвилююсь", "боляче", "не хочу" - мені не відомі.
2. Заважають християни з чужими традиціями нав"язавши суспільству термін "язичники" на рідні традиції.
3. Розчарую Вас - я не є член КПУ. Зате маю квиток УНП з рук Левка Григоровича. Ком-ну ідеологію сповідую, як більш справедливу для обдурених людей. Підкреслю для ВАС - ІДЕОЛОГІЮ, А НЕ ЛЕНІНА - СТАЛІНА. В тій ідеології не передбачено навіть руйнівнитство ваших християнських храмів. Там багато чого НЕМАЄ. Ви просто не в курсі, а живете ненавистю і слухами. До того ж : канони християнської церкви, будь які претензії до людей щодо їх політичних уподобань, вважають негідними для християнина, оскільки церква стоїть поза політикою. Тим більше, що це порушує закон про любов до ближнього. Це офтоп. Але не я це зачепив.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Чого набирати воду з калюжі? У нас є для цього обряд таїнства. За відсутності священика, небезпечно хвора людина може бути мирянином: чоловіком або жінкою. Мирянин, який взяв на себе відповідальність звершення таїнства Хрещення, сам повинен бути хрещеним, мати віру і усвідомлювати важливість таїнства.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Калюжа, шановна - алегорія. В цьому сенсі там написано слово "ХОЧ".

Вам хтось таке пропонував? Щось я не помітила...або чогось не розумію.
З приводу допису 32 то просто навела його як приклад викладення іншої точки зору на питання хрещення...от і все...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. Чогось не розумієте.
2. Я знайомий з історією стародавнього Китаю, яка знайомить з їхніми філософами та мудрецями.
  • 0

#116 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 06.09.2009 – 21:54

Перегляд дописуAmili (3.09.2009 22:51) писав:

а оце вже цікаво.
Які були обряди в наших пращурів після народження дитини?
Щось в мене форум тоді заглючив та спробую ще раз))
Багато вже позабував та розповім як зможу))
Жінка народжувала у воді. Думаю це і так зрозуміло - у воді легше ну і для новонародженого воно найбільш звичне середовище. Зустрічати дитину в цьому світі /ну себто приймати роди/ повинен обов’язково батько – це непам’ятаю точно, але щось на зразок заключної стадії нового життя. Потім або одразу або ж на світанку батько виносив новонародженого на двір і показував сонцю – розділити з богами свою радість. Рік після народження дитина знаходилася вдома. Чи то від зглазу чи ше якась фігня, та на мою думку, в такому віці дитині на вулиці просто нема чого робити ;)
І ще трохи про Карну - це богиня новонароджень та перевтілень. Від її імені пішли терміни реінкарнація /думаю це і так відомо/ та інкарнація /коли в тіло з однією душею підселяють іншу/.
Вважалося, якщо дитина народившись одразу не закричить, то в її тіло підселена душа іншої людини, яка померла передчасно /в тому числі і не своєю смертю/ і не встигла виконати якусь справу.
Ось наче фсьо, що можу розповісти ;)

Повідомлення відредагував Adios: 06.09.2009 – 21:54

• 0

#117 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 06.09.2009 – 22:04

Перегляд дописуБогуслав (6.09.2009 21:14) писав:

я з "істинно віруючими манфредами" не спілкувався, тому їх заяви не можу коментувати.)

переконати можна, принаймні посіяти зерно сумніву, але не кожен визнає що засумнівався. така вже сутність людини)
Ні, не переконає, бо так насправді кожна сторона має трохи рації - прихильники, що навіть без хрещення не вдасться уникнути не нав'язання своєї точки зору та хрещення не остаточне, противники - що робиться за несвідому людину вибір, який мав би належати людині, що хрестять, а християнин то той, що вірить, а не той, кого хрещено. З сумнівами - погоджуюсь. І добре, тільки корова не змінює свого світогляду, як каже одна народна мудрість. Головні дві речі - по-перше, право на свою думку, що Ви зазначили у першому реченні, й по-друге пошана до думки співрозмовинка, нічого більше не треба. Для мене тема вичерпалась, сказала те, що хотіла, передумала те, що прочитала. Тим паче, що якось нових (змістовних!) аргументів тут не бачу=)

Повідомлення відредагував Nеmesis: 06.09.2009 – 22:11

• 0

#118 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 22:36

Пані Ластівко, вибачте, пропустив щодо Вашого питання про моє хрещення.
Хрестили. Але не мене, як свідому людину, а немовля.
Проти чого вже давно бунтує все моє ество, бо познайомившись з історією своїх пращурів, відчуваю себе згвалтованим чимось чужим і смердючо-огидним.
То ж маєте живий приклад. Це Вам не натяк. Я просто відповідаю Вам по честі і свідомо, про стан розтоптаного єства свого, яке згвалтував огидними руками християнський священник серед білого дня, користуючись слабкістю немовляти. Таких як я - безліч. Просто одні про це кажуть відкрито, а інші мовчать, бо їм соромно за згвалтування у такому віці. Соромно і мені. Перш за все - перед пращурами свого ж народу. А огида, що живе в мені...краще промовчу.
Ви мама, то вже краще робіть так, щоб Ваші діти ніколи не знали історії і традицій власного народу. Обдуріть їх. Бо ніхто ні від чого в цьому житті - не застрахований. Хіба тільки -дурні. Нехай Вас обмине.

Повідомлення відредагував Безбожник: 06.09.2009 – 22:41

• 0

#119 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 06.09.2009 – 22:47

Перегляд дописуБезбожник (6.09.2009 23:36) писав:

Проти чого вже давно бунтує все моє ество, бо познайомившись з історією своїх пращурів, відчуваю себе згвалтованим чимось чужим і смердючо-огидним.
То ж маєте живий приклад. Це Вам не натяк. Я просто відповідаю Вам по честі і свідомо, про стан розтоптаного єства свого, яке згвалтував огидними руками християнський священник серед білого дня, користуючись слабкістю немовляти. Таких як я - безліч. Просто одні про це кажуть відкрито, а інші мовчать, бо їм соромно за згвалтування у такому віці. Соромно і мені. Перш за все - перед пращурами свого ж народу. А огида, що живе в мені...краще промовчу.
Ви мама, то вже краще робіть так, щоб Ваші діти ніколи не знали історії і традицій власного народу. Обдуріть їх. Бо ніхто ні від чого в цьому житті - не застрахований. Хіба тільки -дурні. Нехай Вас обмине.

Вкотре підпишусь - аналогічна історія з моєю дружиною. Знаю близько ще двох людей, які б спокійно могли тут написати те саме, що й пан Безбожник.
Мене, на щастя, "пронесло".

Втім, скільки б цих історій тут не наводили, це, як зазначили вище, нікому нічого не доведе.
  • 0

#120 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 07.09.2009 – 07:31

Перегляд дописуБогуслав (5.09.2009 01:32) писав:

спочатку Христо сам хрестився, а тоді вже вчив. під час родів появляється людина, під час хрещення появляється християнин. Христос багато чого не робив такого, що роблять християни, наприклад елеєпомазання, миропомазання тощо і не робив такого що роблять християни, наприклад анафема, вважаю це неприйнятним для християнства. Христос заклав основи християнства, а розвивалось воно вже людьми. повторюсь ще раз рішення про хрещення дитини приймають батьки, які спільно з хресними батьками несуть відповідальність за дитину, а по досягненню зрілості людина сама вправі зробити свій вибір.
прикро що ви відчули тиск у дитинстві, але це не вина християнства, як релігії, це вина людей, які за вас відповідають.
і я кажу, треба спочатку стріляти, а поітм вже робиратись, бо не будуть слухатись, а так, шмальнув раз, і всі стали слухняними;)

Перегляд дописуБогуслав (6.09.2009 22:14) писав:

я б закаментив словосполучення "істинно віруючими", це компроментує інших не-Манфредів, тим більше, що віра це невід"ємний елемент будьякого процесу пізнання

Nemesis, коров не треба чіпати, вони просвітлені, їм не потрібно перейматися мирськими проблемами і міняти погляди на життя, і не треба думати, що корови примітивні, їх можна здивувати

і трішки по темі, в мене кицька нехрещена, і це не заважає їй ловити мишей
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних