Перейти до вмісту

Cільська праця

Повідомлень в темі: 234

#81 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 04.09.2009 – 07:19

шось нагородили в останнії дописах таке...мова про повагу до сільської праці, до праці у селі, а не сільгоспроботи в цілому...але то таке...мрійники, які ще й досі хочуть завалити європу цукром і залити олією...таки мрійники не дивлячись ні на що...в нашій області було найбільше в Україні цукрових потужних заводів, тепер не знати чи й один працює...чим засипати Європу будемо? Нам би себе більш-менш забезпечити...
Не всі можуть перебратись до міста, та й чи хочуть (чи треба їм це?), але те, що селяни залишені напризволяще - факт...залишені на виживання...от за це і поважаю свій народ! Бо вміє працювати, вміє святкувати, вміє співати і жартувати, знаходити вихід з любих ситуацій і не тільки бараболиною може влупити, а й поміж роги дати коли тре :)
  • 0

#82 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 04.09.2009 – 08:26

Перегляд дописуЛастiвочка (4.09.2009 08:19) писав:

шось нагородили в останнії дописах таке...мова про повагу до сільської праці, до праці у селі, а не сільгоспроботи в цілому...але то таке
Що, таке?
Якщо розглядати безпресередньо працю в селі, а не сільгоспоробюоту, то виходить лише несамовита неповага до самозакоханого й непотрібного длубання в землі - це ще на початку теми з'ясували.

Перегляд дописуTwinkle (4.09.2009 00:19) писав:

Я й написала: "ТІЄЇ фізичної праці", маючи на увазі саме працю на землі, а не будь-яку фізичну працю.
Не бачу сенсу зосереджувати увагу саме на фізичному боці праці в селі - це штучне нахваляння марного витрачання грошей та здоров'я.
  • 0

#83 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 08:47

пане зав та скажіть шо не вмієте дрова рубати, а то філісофствуєте тут
  • 0

#84 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 04.09.2009 – 08:55

не знаю, як Зав, а я дрова рубати вмію, і навіть кілки витесувати сокирою :)
Але хочу зауважити наступне : наскільки я пам*ятаю, до радянської влади в Україні було кріпацтво, і селяни взагалі працювали, як раби і задурно. Поваги до сільської праці не було ніякої.
Потім прийшли більшовики, проголосили "владу народу" і почали відбирати все, що в селян було і заганяти їх у колгоспи, де також вони мали працювати майже задурно. Але в той че час комуністична партія вела пропаганду "поваги до простого трударя і колгоспниці (із серпом і молотом у руках). Хоча реально все було навпаки - примусова поганооплачувана праця.

Тепер поясніть, будь ласка, відколи це сільська праця стала в повазі? Може у 90-х роках, коли розвалилися колгоспи, техніка поіржавіла, скотину попродавали, а фермерські господарства так і не створилися? Чи зараз, коли підприємці перепродують куплені за безцінь овочі?
  • 0

#85 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 08:59

Перегляд дописуzav (4.09.2009 09:26) писав:

Не бачу сенсу зосереджувати увагу саме на фізичному боці праці в селі - це штучне нахваляння марного витрачання грошей та здоров'я.
Я гублюся в догадках - що ж тепер, на вашу думку, мають робити селяни оО?
  • 0

#86 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.09.2009 – 09:01

Перегляд дописуБлискавиця (4.09.2009 09:55) писав:

Але хочу зауважити наступне : наскільки я пам*ятаю, до радянської влади в Україні було кріпацтво, і селяни взагалі працювали, як раби і задурно. Поваги до сільської праці не було ніякої.
Потім прийшли більшовики, проголосили "владу народу" і почали відбирати все, що в селян булоЮ і заганяти їх у колгоспи, де також вони мали працювати майже задурно. Але в той че час комуністична партія вела пропаганду "поваги до простого трударя і колгоспниці (із серпом і молотом у руках). Хоча реально все було навпаки - примусова поганооплачувана праця.

Тепер поясніть, будь ласка, відколи це сільська праця стала в повазі? Може у 90-х роках, коли розвалилися колгоспи, техніка поіржавіла, скотину попродавали, а фермерські господарства так і не створилися? Чи зараз, коли підприємці перепродують куплені за безцінь овочі?
Незнаю пані, але якщо непомиляюся кріпацтво відмінили ше в 1861 році, загалом суджу по розповідях очевидців, зокрема моєї прабабусі, яка розповідала що села ще до вторгнення більшовиків були багаті і числені, людина яка працювала та і мала достаток, і землю шанували.
  • 0

#87 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 09:01

Потім прийшли більшовики, проголосили "владу народу" і почали відбирати все, що в селян було і заганяти їх у колгоспи, де також вони мали працювати майже задурно. Але в той че час комуністична партія вела пропаганду "поваги до простого трударя і колгоспниці (із серпом і молотом у руках). Хоча реально все було навпаки - примусова поганооплачувана праця.

Ну це напевно отак і зараз є , де факто - всі сільську працю цінують і поважають, а де-юре - чхав уряд на неї.І не тільки уряд..
  • 0

#88 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 09:12

Цитата

А який у селян вибір?

Цитата

Отже : якщо в Україні буде якомога менше людей з таким поглядом на сільську працю як у Вас, то ми здатні будемо засипати усю, Вами згадану нижче Європу, найсмачнішою, найзапашнішою, найзолотішою (і ще безліч най) пшеницею, найсмачнішим у світі цукром, по самі вуха і ще трошки зверху. Ми здатні будемо залити її олією, притрусити товстющим шаром гречки та інших культур а на додаток, покладемо міліони тон м"яса. Знову таки, найкращого і найнатуральнішого. І буде вам усім багатство. Велике таке і пухнате, як отой котик на аватарці. І не тільки вам, а і майбутнім поколінням. Інших варіантів для збагачення, Україна немає. Не кожному Бог, чи природа, дарує найбільше у світі орних площ. Вашу слушну думку, шановна, про ідентифікацію українця, саме сюди я і відношу. Принаймі для себе. Це, по-друге.
Хоч Ластівка вже відповіла на цю цитату, я додам від себе дещо. Ви, пане Безбожнику, вочевидь думаєте, що якщо і я теж так думатиму, то від цього нам жити краще стане? Багатство в нас буде тоді, коли дурна держава не ставитиме палиці в колеса фермерам, а заздрісні сусіди (які дуже поважають свою сільську працю) не спалюватимуть здобутки того фермера. Наразі цінувати сільську працю немає за що. І ви теж не навели приклад - за що її цінувати.

Щодо Європи й Америки твої міркування мені були цікаві :)
ПС. котик на аві символізує не багатство, а близьку людину ;)

Перегляд дописуDynkan 113 (4.09.2009 10:01) писав:

Незнаю пані, але якщо непомиляюся кріпацтво відмінили ше в 1861 році, загалом суджу по розповідях очевидців, зокрема моєї прабабусі, яка розповідала що села ще до вторгнення більшовиків були багаті і числені, людина яка працювала та і мала достаток, і землю шанували.
Ага, вось і до суті докопалися. Хоч, по-моєму, панщина все-таки була аж до революції, і батраки теж. Але, зокрема, мої прадід та прабабка теж були багатими, бо багато працювали.
  • 0

#89 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.09.2009 – 09:20

Ну я до чого веду

Цитата

Тепер поясніть, будь ласка, відколи це сільська праця стала в повазі?

Цитата

Ага, вось і до суті докопалися. Хоч, по-моєму, панщина все-таки була аж до революції, і батраки теж. Але, зокрема, мої прадід та прабабка теж були багатими, бо багато працювали.
Тоді працю шанували, ібо вона приносила зиск. І співпраця села і міста була значно глибшою. Так що сільську працю таки шанували:)
  • 0

#90 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 09:25

Угу, тепер можу погодитися - був такий проміжок часу :) І був він саме тоді, коли можна було розвиватися, працюючи на землі - ставати заможнішим, жити краще, присвячувати час ремеслу задля власного задоволення (мій прадід сам вмів робити будь-які інструменти із дерева і металу) чи своїм захопленням (прабабка традиційно любила вишивати, ткати і крутити ляльок із сіна - ну тоді великого розмаїття захоплень не було, був інший час).
  • 0

#91 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 04.09.2009 – 10:09

селу потрібні глибокі реформи. ручна праця на селі не від того що ми такі відсталі, а з безвиходу, бо інакше в селі прогодуватись ніяк. але приємно що наше село піднімається всупереч державі. уже є чимало крупних фермерських господарств, добре технічно оснащених, що дають хороший прибуток.
  • 0

#92 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 04.09.2009 – 10:10

Зрештою, питання не тільки в повазі конкретно до сільської праці. Питання в повазі до людини взагалі і до її вибору - зокрема.
Якщо людина вважає за потрібне копатися в своєму городі - це її право. Вона це може робити, не оглядаючись на розумника, котрий вважає, що якщо чотири сокири добре порахувати - то з них ще й каша вийде.
Всі хочуть їсти - причому мало хто каже: "Заберіть своє домашнє, дайте мені нормальне - з хімікатами". І при цьому селяни у нас за бидло... Та воно і правильно - лежачи на дивані можна багато чого розумного попридумувати :)
  • 0

#93 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 10:30

Не треба підтрунювати із людей, які праюють на землі.Вони це роблять переважно із однією метою - забезпечити своє існування. Це - досить важкий труд. Але іншого виходу в багатьох просто немає. Можна звичайно таку працю і не поважати, але поставитися з розумінням не завадило б.
  • 0

#94 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 10:46

Перегляд дописуbulbashka_aero (4.09.2009 11:10) писав:

Зрештою, питання не тільки в повазі конкретно до сільської праці. Питання в повазі до людини взагалі і до її вибору - зокрема.
Не може мати повагу людина, що витрачає час і сили марно.

Якщо людина вважає за потрібне копатися в своєму городі - це її право. Вона це може робити, не оглядаючись на розумника, котрий вважає, що якщо чотири сокири добре порахувати - то з них ще й каша вийде.
Давайте все ж розрізняти сільску працю і дачників. Останні нехай займаються будь-чим, але я все-одно підтримую думку про те, що нема ніякого приколу в "цілий день у полі раком"©.

Всі хочуть їсти - причому мало хто каже: "Заберіть своє домашнє, дайте мені нормальне - з хімікатами". І при цьому селяни у нас за бидло... Та воно і правильно - лежачи на дивані можна багато чого розумного попридумувати :)
Не треба приписувати іншим власні мрії: ніхто селянство в цілому бидлом не називав.
А щодо домашнього, то я батькам уже три роки кажу, щоби припинили горбатитися на городі за 100 км від міста електропотягом, ібо в їхньому віці здоров'я коштує дорожче за те мрячне "домашнє", причому, якщо домашнього мені не треба, то за здоров'я батьків зрештою розплачуватися доведеться мені, то який у цьому сенс?
А щодо лежачи на дивані, то чомусь у мого начальника на городі й помідори не гниють, і картопля нівроку, і взагалі купа дивини плодиться, хоча він ніразу не селянин, а інженер зв'язку, який звик працювати помірковано, а не "день раком", як сусіди, що збирають колорадського жучка у банички з кєрасіном.

Перегляд дописуTeo (4.09.2009 09:47) писав:

пане зав та скажіть шо не вмієте дрова рубати, а то філісофствуєте тут
Не вгадали!
Зображення
Умію дрова не лише рубати, й не лише сокирою, а й ламатинах руцями, пиляти на тирсу пилками від ножівок та двуручок до циркулярок й інших лобзикіфф і ланцюговок.
Тож пробуйте ще!
БУГОГА!

Перегляд дописувеснянка (4.09.2009 09:59) писав:

Це просто - вони мають застосувувати прогресивні методи праці, технології тощо.

Потім прийшли більшовики, проголосили "владу народу" і почали відбирати все, що в селян було і заганяти їх у колгоспи, де також вони мали працювати майже задурно.
Ваша пам'ять спить з іншим! Гиги.
У тому сенсі, що як раз за часів Російської Імперії селяни заробяли не лише господарю, а й собі нівроку, а за часів ґрьобанаого союзу працювали тупо за безцінь, без паспортів, та ще й були труєні голодом і розстрілами.
  • 0

#95 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 11:06

Часто на землі працюю за двох
Сапа,мотика,лопата,рискаль -
То видох роблю я, то - вдох,
Та чомусь не замріяно ( дивлюся вдаль.
  • 0

#96 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 11:19

Перегляд дописуzav (4.09.2009 10:46) писав:

Не може мати повагу людина, що витрачає час і сили марно.
Пан має докази, що не витрачає час марно? і за якими це він критеріями визначає?

А щодо лежачи на дивані, то чомусь у мого начальника на городі й помідори не гниють, і картопля нівроку, і взагалі купа дивини плодиться, хоча він ніразу не селянин, а інженер зв'язку, який звик працювати помірковано, а не "день раком", як сусіди, що збирають колорадського жучка у банички з кєрасіном.
У мого батька теж ніщо на городі не гнило. Хоча він агроном, а не інженер зв’язку. І нікого в баночки не збирав...
Чи мо’ пан натякає, що у інженерів все само-собою робиться?
  • 0

#97 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 04.09.2009 – 11:19

доречі, ви не їсте екологічно-чисті продукти виробництва українського села, якщо у вас нема родичів в селі. усе що виробляється масово - з тією ж хімією що і закордонне, може не так сильно, бо нашим с. г. виробникам поки грошей на хімікати не вистачає. селяни ведуть натуральне господарство не з метою нагодувати себе і державу чистими продуктами, а з неохідності. дайте їм хороші прибутки і вони купуватимуть ту ж хімію в магазинах.
  • 0

#98 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 11:27

Це просто - вони мають застосувувати прогресивні методи праці, технології тощо.
Вони-то мають застосовувати... Тільки спершу вони повинні мати гроші на освіту і придбання всього того, що пов’язане з прогресивними технологіями. Але ж у нас ситуація така пречудова, що знання від покоління до покоління досі в якості усних переказів передається...

Перегляд дописуБогуслав (4.09.2009 11:19) писав:

доречі, ви не їсте екологічно-чисті продукти виробництва українського села, якщо у вас нема родичів в селі. усе що виробляється масово - з тією ж хімією що і закордонне, може не так сильно, бо нашим с. г. виробникам поки грошей на хімікати не вистачає. селяни ведуть натуральне господарство не з метою нагодувати себе і державу чистими продуктами, а з неохідності. дайте їм хороші прибутки і вони купуватимуть ту ж хімію в магазинах.
Нам це не загрожує - селяни не матимуть хороших прибутків :)

А ще я не їм екологічно-чисті продукти, бо селяни (не маючи достатніх доходів) застосовують фіг-знає-які хімікати радянського виробництва...
  • 0

#99 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 11:28

Перегляд дописуbulbashka_aero (4.09.2009 12:19) писав:

Пан має докази, що не витрачає час марно? і за якими це він критеріями визначає?
Насправді, легко облічити витрати часу та зусиль на отримання товарів через сільську працю проти отримання товарів на ринку при роботі не в галузі "сільска праця". Це особилво легко для Києва, де мешкають мої батьки. Це особливо легко для мене, зважаючи на переїзд 100 км електропотягом усело, що є гроші й кілька втрачених годин, а крім того перевезення того всього зі села. Ніхто ж насправді не облічує всі витрати сільсткого приватного господарювання, ніхто не переймається оптимізацією витрат та пошуком можливотей покращення добробуту взагалі, а не лише в окремій галузі.

Перегляд дописуbulbashka_aero (4.09.2009 12:19) писав:

У мого батька теж ніщо на городі не гнило. Хоча він агроном, а не інженер зв’язку. І нікого в баночки не збирав...
Чи мо’ пан натякає, що у інженерів все само-собою робиться?
Я натякаю, що в селі мало людей ведуть приватне господарювання так само помірковано, як ваш батько. За це я їх і зневажаю! За дурість!
  • 0

#100 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 04.09.2009 – 11:33

Перегляд дописуzav (4.09.2009 11:28) писав:

Насправді, легко облічити витрати часу та зусиль на отримання товарів через сільську працю проти отримання товарів на ринку при роботі не в галузі "сільска праця". Це особилво легко для Києва, де мешкають мої батьки. Це особливо легко для мене, зважаючи на переїзд 100 км електропотягом усело, що є гроші й кілька втрачених годин, а крім того перевезення того всього зі села. Ніхто ж насправді не облічує всі витрати сільсткого приватного господарювання, ніхто не переймається оптимізацією витрат та пошуком можливотей покращення добробуту взагалі, а не лише в окремій галузі.

Я натякаю, що в селі мало людей ведуть приватне господарювання так само помірковано, як ваш батько. За це я їх і зневажаю! За дурість!
1. Рахувала. Тому на дачі у нас зара тільки газонна трава росте. І плодові дерева - бо спиляти шкода.
2. А от зневажати... Пан в курсі про можливості, які мають діти, котрі ростуть в селі? скільки часу їм з самого дитинства дозволено витратити на навчання? Більшість з них навіть не має можливості усвідомити, скільки вони втратили і що б могли. І це не їхня провина.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних