Перейти до вмісту

Cільська праця

Повідомлень в темі: 234

#41 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1558 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 03.09.2009 – 13:23

Перегляд дописуГетьман (3.09.2009 13:12) писав:

Такими "індивідуальностями" як я ніколи всі не будуть, завжди знайдуться дурні, які виконуватимуть роботу, яка гідно не оцінюватиметься. Раджу збагнути подібні особливості розподілу у суспільстві. І досить уніфікувати, прагнучи мене налякати.
Дякую за роз"яснення... Лякати вас? Боже борони!
  • 0

#42 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 03.09.2009 – 13:35

Перегляд дописуБлискавиця (2.09.2009 23:28) писав:

Сільську працю не люблю і не ціную.
Але, якщо комусь це подобається і в радість - це викликає повагу. А якщо із скрути - викликає співчуття і жалість.
Закордоном сільська праця максимально автоматизована. Нею займаються за бажанням і натхненням.

Більшість українців займається городиною за інерцією або через бідність чи жадібність.
Коли людина робить щось руками і це є творчістю - вирізання з дерева, ковальська праця, вишивка, малювання тощо, то це викликає повагу, зацікавлення і захват (можливо навіть заздрість).
До копання картоплі заздрість можна відчути хіба що якщо голодний.

Не в образу тобі, Амілі, але поваги до чужої грубої праці, яку людина робить через силу і не із своєї волі я не відчуваю.

"не люблю і не ціную" - погляд дилетанта незалежно від отриманої освіти. В якійсь мірі, це така собі збоченість.
-максимальна автоматизація сільської праці за кордоном - міф. ( не те, щоб чув - знаю точно і не про одну країну).
-БІЛЬШІСТЬ українців НЕ займається городиною через бідність чи жадібність.
-щодо творчості - знову дилетанство ; дерево, метал, папір (чи інше полотно), нитки для вишивання тощо, існують завдяки копирсанню в землі. Голка - теж.
-поняття : "груба праця" не існує. Або праця, або ледарювання. Незалежно де і ким. Є, ще третє - споглядання з самолюбуванням. Це набагато гірше, ніж "груба праця".
-щодо "картоплі, заздрощі та голоду : більш образливого чорного гумору і не придумаєш.
-після нанесеної образи міліонам "Амілі" оправдання виглядає цинічним, а сама пані, як в українському прислів"ї : "грамотний, але недрукований".
-як підсумок : якщо пані є віруюча християнка, то варто згадати найпершу заповідь дану людству в Біблії. Не шукайте її в десятислів"ї. Вона особлива і таки є ПЕРШОЮ. Ось тут : Буття, 3 - 17,18,19. Якщо ж пані (як я) невіруюча, то варто звернути увагу на власний же коментар щодо уміння "ідентифікувати себе як українця" і не виглядати марсіанином.

Шановна Амілі, те дівчисько не винне. Воно - продукт свого часу. Винуватцями є зовсім інші люди. Це трагічно, коли люди забувають про те, що всі ми живемо на землі і від землі. Забувають, що в кожного з нас були предки які (хоч в 25-му) коліні, а таки копались в землі. І виживали дякуючи цьому. А ми тут умнічаєм забувши про те, що рились вони в тій землі думаючи про продовження власного покоління. І нас в тому числі. Таке питання, як сільська праця, не підлягає навіть обговоренню. В будь якої нормальної людини це має викликати святу повагу, незалежно від освіти і власних статків. Зневажати ту працю, (як грубу чи як участь невдах), а значить і селянина, не дозволяли собі навіть "законники" рецедивісти часів СРСР. Багато хто з них і освіти то не мав. Але це зовсім не заважало їм розуміти ТАКІ ПРОСТІ РЕЧІ. Втім, селянину від таких образ не холодно і не жарко. Він мудрий. І знає одну беззаперечну істину : усі ми, кожен в свій час, прийдемо в землю. І для цього її доведеться копати. А потім загортати. Лопатами, а не язиками. Ото і буде момент істини щодо "грубої праці".

Повідомлення відредагував Безбожник: 03.09.2009 – 13:40

• 0

#43 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 03.09.2009 – 13:39

Цитата

після нанесеної образи міліонам "Амілі" оправдання виглядає цинічним, а сама пані, як в українському прислів"ї : "грамотний, але недрукований".
Шановний Безбожнику! Не сприймаючи моє ставлення до сільської праці, і даючи моєму ставленню негативну оцінку з вашої дзвінниці, ви аналогічно ображаєте мільйони Блискавиць, які думають так само, як і я. Замисліться над цим :)
Щодо релігії, то є така заповідь : не суди, то й не судимий будеш.

Пс. замість цитувати та спростовувати мене (що є безглуздим, бо моя думка від цього не відкорегується), краще б написали своє ставлення до сільської праці, бо воно залишається неясним.
  • 0

#44 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:45

Перегляд дописувеснянка (3.09.2009 14:16) писав:

а як же спортивний інтерес, хто швидше полуниць назриває чи дозбирає кошика картоплі?))Ловимо двох зайців - і допомагаємо, і розвиваємося.
Це вже наї кидалово якесь, знаєте, під прямо знущання штибу "слабо?"©.
  • 0

#45 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:47

Перегляд дописуzav (3.09.2009 14:45) писав:

Це вже наї кидалово якесь, знаєте, під прямо знущання штибу "слабо?"©.
Заве, ну це вже так би мовити шукаємо плюси у мінусах - нефігова стимуляція праці:)
  • 0

#46 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:48

Перегляд дописуБезбожник (3.09.2009 14:35) писав:

Це трагічно, коли люди забувають про те, що всі ми живемо на землі і від землі. Забувають, що в кожного з нас були предки які (хоч в 25-му) коліні, а таки копались в землі.
Трагічно, що хтось досі длубається на п'яточку глини у марних сподіваннях "Та ми тут з пустелі сад зробимо!"©, ібо ніяк не переймається технологією сільськогосподарського виробництва.
  • 0

#47 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.09.2009 – 13:50

Перегляд дописувеснянка (3.09.2009 14:47) писав:

Заве, ну це вже так би мовити шукаємо плюси у мінусах - нефігова стимуляція праці:)

Цитата

а як же спортивний інтерес, хто швидше полуниць назриває чи дозбирає кошика картоплі?))Ловимо двох зайців - і допомагаємо, і розвиваємося.
тут тільки один мінус може бути, власна лінь))))
  • 0

#48 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:51

Перегляд дописувеснянка (3.09.2009 14:47) писав:

Це, так би мовити, використання дитячої праці, що підкарно! Так і знайте!
  • 0

#49 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:52

Перегляд дописуzav (3.09.2009 14:48) писав:

Трагічно, що хтось досі длубається на п'яточку глини у марних сподіваннях "Та ми тут з пустелі сад зробимо!"©, ібо ніяк не переймається технологією сільськогосподарського виробництва.
а коли длубається на кавальчику чорної добротної землі і не переймається технологією, бо йому це просто в радість?га?

Перегляд дописуzav (3.09.2009 14:51) писав:

Це, так би мовити, використання дитячої праці, що підкарно! Так і знайте!
тицьніть пальцемкурсором - де це я про дітей з вилами писала га?
  • 0

#50 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 03.09.2009 – 15:16

Перегляд дописуБлискавиця (3.09.2009 14:39) писав:

Шановний Безбожнику! Не сприймаючи моє ставлення до сільської праці, і даючи моєму ставленню негативну оцінку з вашої дзвінниці, ви аналогічно ображаєте мільйони Блискавиць, які думають так само, як і я. Замисліться над цим :)
Щодо релігії, то є така заповідь : не суди, то й не судимий будеш.

Пс. замість цитувати та спростовувати мене (що є безглуздим, бо моя думка від цього не відкорегується), краще б написали своє ставлення до сільської праці, бо воно залишається неясним.

В порядку "претензій" : шановна пані, я жодним словом не обмовився про Ваше ставлення до сільської праці, оскільки не побачив того ставлення у коментарі. Я сказав про погляд дилетанта. Це різні речі. Щодо дзвінниці. Так як би ж тільки зі своєї. Осмілюсь пояснити : інтернет у селі, це не те що в місті. Є, але не так часто. Скоріше - рідко. До того ж, проблеми з покриттям в залежності від відстані та ландшафту. Це я до того, що "дзвін з тієї дзвінниці" міг би бути таким гучним...Ви навіть не уявляєте собі. Якщо образив Вас, то вибачаюсь, як і належить чоловікові. Однак ні за що не повірю у наявність міліонів "Блискавиць" з подібним поглядом на сільську працю. Скоріш за все - це малочисельні виключення. Далі. Я нікого не судив, а сказав свою точку зору. Так само, як і Ви свою. Далі ; моє відношення до сільської праці написано нижче того, що Ви назвали цитуванням. Як того мало, то перефразую відомого Вам французського монарха : якби Ви бачили, які нині буряки я виростив - Ви б витріщили очі. І останнє ; погляд декого тут на сільську працю є нормальним поглядом суспільства потреб. Це не біда. З роками, кожен зрозуміє тимчасовість такого відношення.

Перегляд дописувеснянка (3.09.2009 14:52) писав:

а коли длубається на кавальчику чорної добротної землі і не переймається технологією, бо йому це просто в радість?га?

Згоден. Але радість - то мало. Цілий океан адреналіну в кров. І радість та, від землі до неба висотою. І той урожай - найвитончинніше мистецтво. Одне з найдревніших на Землі. І таке ж шановане, як витвір згадуваного тут коваля чи вишивальниці. Втім, поглядом з бетонної коробки (квартири чи офісу) воно виглядає як рабська праця. Це говорить не про правильний погляд, а про шкільну уяву мистецтва, як такого.
  • 0

#51 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 16:37

Цікаво дізнатися, пане Безбожнику, чи ви прочитали мій наступний (після процитованого вами) допис, після якого навряд чи можна мене назвати дилетантом у сільській праці :).
Також моя думка є прямопротилежною до вашої - я вважаю, що цінують сільську працю одиниці (не зрозумілі також їхні мотиви). Це видно і по тому, яку мізерну ціну плодам сільської праці складають перекупники. Спростуйте мене, якщо я помиляюся.

Перегляд дописуБезбожник (3.09.2009 16:16) писав:

моє відношення до сільської праці написано нижче того, що Ви назвали цитуванням. Як того мало, то перефразую відомого Вам французського монарха : якби Ви бачили, які нині буряки я виростив - Ви б витріщили очі. І останнє ; погляд декого тут на сільську працю є нормальним поглядом суспільства потреб. Це не біда. З роками, кожен зрозуміє тимчасовість такого відношення.
Не бачу у вашому дописі слів "я поважаю і ціную сільську працю, бо..." Також не пригадую випадків, щоб мешканці Європи чи Америки масово заводили у себе на старості років городи. Не спостерігається це і в Росії (ну певно через несприятливість земельних ресурсів і клімату у більшій частині Росії).

Цитата

Це не спортивний інтерес, а пережитки радянських соціалістичних змагань...ґґґ Це коли задля стимуляції інтелігенції в роботі на сільських ланах задурно застосовували методи збоченої конкуренції : хто зробить більше, хто зробить швидше - тому вручать грамоту або медальку...ґґґ
Який розвиток у повторенні одноманітних дій на швидкість?
  • 0

#52 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 18:02

Садовник? Чи дачнєґ?

На таку хитрість хіба діти поведуться, ґґґ.
  • 0

#53 =MAVKA=

Я в серці маю те, що не вмирає...

• Користувачі
  • 1153 повідомлень
  • Місто:м. Київ

Відправлено 03.09.2009 – 18:40

А слабо після здобуття вищої освіти і диплому технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва з відзнакою поїхати на село і рік пропрацювати зоотехніком? Походити по коліна в навозові, потягати свиней на зважуванні. Життя змусило - пішла працювати. І нічого постидного в тому не бачила і не бачу, навіть подобалося, поросята новонароджені такі симпатичні)))

Ферми треба піднімати, оснащувати механізацією і автоматизацією, а не "фукати" і "фекати". Під час кризи найбільше постраждала металургія, а сільське господарство - ні. Якби ж ще й вкласти кошти в застосування нових технологій, відбудувати усі розкрадені ферми...
  • 0

#54 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 03.09.2009 – 20:46

Хочу долучитись до когорти "Блискавиць" :) Я - міщанка, батьки - також. Я виросла в місті і люблю запах асфальту, вихлопних газів і води з хлоркою;) Коли рано встав, крутанув крана і все є і не тре летіти в дощ чи мороз з відром по воду...або в дубарню до виходку...Знаю, що зараз багато гарно живуть і мають певні зручності вдома, але більшість таки живе не так...на жаль...Не люблю село, не люблю сільської роботи, але і не маю зневаги чи насмішок до праці інших. Завжди намагалась спригнути від примусової поїздки на садження-копання...Не можу ходити босими ногами по траві....та багато чого ще не можу та й не хочу...І не тому, що не поважаю сільської роботи, а тому, що не моє це....І корови я боюсь ;) Те, що написала Амілі - не переймайся - і в місті придурки є і кругом...Ще пара слів про картоплю - недалеко від мене ринок. Прийшов на ринок, заплатив гроші за пара мішків і люди навіть привезуть тобі під під"їзд...і дешевше і без проблем...Дешевше - коли ми їздили копати бараболі, то хотіли це зробити за один день...брали ще з собою пару людей - бензин, харчування і ти ди...ті бараболі золотими виходили...наступне: корова - молока і сиру ми не вживаємо, сметану - їхати півтори години за літрою сметани? смисл? Маємо жінку, в якої купуємо роками вже, чистенька жіночка, сметана не розведена...
Знаєте, не можна осуджувати міщан і давати ярлика, що вони не хочуть гарувати, просто не моє це, а гарую я добряче й у місті...так що якщо хтось хоче брати мене в бригаду по сільгоспроботам - можу лише в якості куховарки і то на один день від сили;)

Перегляд допису=MAVKA= (3.09.2009 19:40) писав:

А слабо після здобуття вищої освіти і диплому технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва з відзнакою поїхати на село і рік пропрацювати зоотехніком? Походити по коліна в навозові, потягати свиней на зважуванні.
Канєшно слабо..чо я маю ходити в гумаках, коли в мене інший фах? їхати в село, бо це престижно? Нє, я не буду брехати...я б не їхала і я така брезглива, шо капець...
  • 0

#55 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 20:51

Перегляд дописуzav (3.09.2009 19:02) писав:

Садовник? Чи дачнєґ?
Ні се, ні інше. Просто спосіб змінити рід діяльності,коли від новта болять очі, від сидіння - гм.., і коли мозок прагне відпочити.І картопля росте відмінна.;)

Перегляд дописуzav (3.09.2009 19:02) писав:

На таку хитрість хіба діти поведуться, ґґґ.
без коментарів

Перегляд допису=MAVKA= (3.09.2009 19:40) писав:

А слабо після здобуття вищої освіти і диплому технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва з відзнакою поїхати на село і рік пропрацювати зоотехніком? Походити по коліна в навозові, потягати свиней на зважуванні. Життя змусило - пішла працювати. І нічого постидного в тому не бачила і не бачу, навіть подобалося, поросята новонароджені такі симпатичні)))

Ферми треба піднімати, оснащувати механізацією і автоматизацією, а не "фукати" і "фекати". Під час кризи найбільше постраждала металургія, а сільське господарство - ні. Якби ж ще й вкласти кошти в застосування нових технологій, відбудувати усі розкрадені ферми...
а я колись допомогала веприка каструвати..Звичайно ,не жіноча справа, зате яка пізнавальна :)
  • 0

#56 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 03.09.2009 – 20:58

Перегляд дописувеснянка (3.09.2009 21:51) писав:

я колись допомогала веприка каструвати..Звичайно ,не жіноча справа, зате яка пізнавальна :)
нє, не буду брехати, але свіжину я дуже люблю;) і коли була зеленою студенткою і перша моя операція - тихо собі подумала - все як в свині коли в селі кололи))). Я навіть ці грішні думки нікому й не казала...;)
  • 0

#57 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 03.09.2009 – 21:03

Перегляд дописуБлискавиця (3.09.2009 11:00) писав:

А ви відчуваєте пошану до свині чи курки? :)
Вибачте, але бажаю Вам бути голодною кілька днів. Голод завжди вчить пошани до їжі, а ТИМ ПАЧЕ свідомі українці мали б відчувати пошану до неї, якщо знають історію та знають, скільки людей з голоду померло колись, а ця свиня чи курка були цінніші за людське життя. Дивно, що я як іноземка мушу Вам це нагадувати.
  • 0

#58 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 21:03

Перегляд дописуБлискавиця (3.09.2009 17:37) писав:

Це не спортивний інтерес, а пережитки радянських соціалістичних змагань...ґґґ Це коли задля стимуляції інтелігенції в роботі на сільських ланах задурно застосовували методи збоченої конкуренції : хто зробить більше, хто зробить швидше - тому вручать грамоту або медальку...ґґґ
Який розвиток у повторенні одноманітних дій на швидкість?
соціалістичні змагання із капіталізму засвоїли одну дуже важливу компоненту - конкурентна боротьба і стимуляція праці...Та й не жила я за колгоспів, тому не знаю достеменно, як це.
Розвиток - у розвиткові сідничних м"язів і спритності рук))
  • 0

#59 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 21:08

Робити чи не робити в селі на городі - право вибору кожного. Але відмова від цієї роботи (та й не тільки це) не дає ніякого права зневажати працю, працю в будь-якому прояві, сільську працю. Кожний має право вибирати що йому робити і всі не мають схильності і нахилів до розумової праці. Це знову ж таки не дає права ні тій, ні іншій стороні зневажати одне одного.
Думаю, що панна Ластівочка поважає цю жіночку з молоком та сметаною, хоч вона мусить багато працювати, щоб забезпечити корову кормом на зиму. Так само й інші. Але я є винятки, які сміються з "рагулів" (знову ж таки їх термін).

Що ж до автоматизації с\г ...ну немає інвесторів, щоб вкласти свій капітал в цей, як не як, а в певній мірі ризикований вид бізнесу (неврожаї, засухи, зростання цін на бензин та дизпальне..факторів ризику є багато, але найголовнішим мабуть є бардак в країні). Знаю одне фермерське господарство, яке своїми силами і працею розвинулося в більше, закупило техніку...але вони займаються вирощуванням свиней та ВРХ, відповідно поля засіяні тим чим можна худобу годувати.
Сподіваюся, що з часом щось та й зміниться, на краще.

А так, то механізм працює на знищення села, підрив йде і у фізичній, і у моральній площині. А без села, як на мене, не буде України.

На цю дівчину не ображаюся. Бо я робила свою роботу і отримувала задоволення від контакту з землею. В мене немає 30 сотиків городу з картоплею, щоб цілими днями там робити. А те що є, можна викопувати потрішки, допоки є погода. А вона мабуть чимось незадоволена була, життям чи чим, що їй захотілося викинути негатив в нашу з батьками сторону.
Кожному своє.
  • 0

#60 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 21:19

попрацювати годинку-другу корисно для здоров'я. також це хороший спосіб зняти стрес.
  • -1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних