Перейти до вмісту

Cільська праця

Повідомлень в темі: 234

#201 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 08.09.2009 – 13:14

Перегляд дописуbulbashka_aero (8.09.2009 12:34) писав:

:ggggg: Спірне твердження. Скажімо, робота прибиральника, офіціантки чи продавця не належать до тих посад, які викликають повагу. Проте уявіть собі наше життя без цих "невельмиповажних" громадян. Особисто мені самообслуговування в ресторанах не дороге ажніяк :happy1:
Хоча було б збіса чудово, якби все було так, як і повинно бути - оптимізовано, доцільно, вигідно. Але цього не було і не буде. Але оскільки за рахунок фотосинтезу ми ще харчуватися не навчилися...

Ну Європа тут зльоту ні до чого))
Щодо заздрості... Мабуть, це значною мірою індивідуально.
Я живу в місті. Мені тут явно простіше, зручніше і вигідніше. Думаєш, я хоч трішки поважаю тих пігмейчиків, котрі напихаються в маршрутку, щоб дві зупинки до роботи проїхати? де переважна більшість з них тупо протиратиме штани? Вони витрачають на роботу менше зусиль, ніж дурні селюки. А толку? В тому є якийсь сенс? Покажіть мені те кляте місце в структурі макрокосму, яке ми з вами займаємо!
Та я більше поважаю першого-ліпшого сільського пьяничку, який не тримається на ногах, але лізе додому - бо пам’ятає, що там "хазяйство треба порати". Найсмішніше, що і пив-то він переважно для того, щоб хоч на годину забути про те, що він "повинен", що це нескінченно і не має змісту... Але ж він в цьому колесі хоча б білка...

Іншими словами, це складне філософське питання, обговорювати яке нема сенсу.
А мене цікавить обговорення цього питання. Європа - це теж частина світу, в якому ми живемо.
Я помітила, що більшість дописів на захист сільської праці полягає в тому, що сільську працю треба поважати - і край. Але причин виникнення такої поваги не називають. Зокрема, чому суспільство (я, ти, ми, ви) має поважати сільську працю, в той час, як вони (ті, хто займається сільською працею) вважають, що можуть не поважати офіціанта, прибиральницю, офісний "планктон" або "тих пігмейчиків" чи "дівчину із манікюром, яка не бачить приколу стояти раком на городі"?
Виходить, ти поважаєш сільського п*яничку за те, що він не має ні змісту свого існування, ні виходу із свого "колеса", але має якусь таку установку в голові "треба"?
А я поважаю працю офіціантів та прибиральників - саме тому, що вони мені роблять "приємно" жити ;) Якщо, звісно, добре виконують свою роботу. Сама я в цій сфері також працювати не можу - не вистачає терпіння і фізичної витривалості до одноманітних дій. Хоча хороший офіціант або бармен вміє ще й поспілкуватися із клієнтами, і покращити їм настрій.
Сфера обслуговування відрізняється від сільської праці тим, що ми бачимо конкретну людину, яка робить щось для нас, тут і зараз, на наших очах, у нашій присутності.
  • 0

#202 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 08.09.2009 – 13:31

Перегляд дописуБлискавиця (8.09.2009 14:14) писав:

А мене цікавить обговорення цього питання. Європа - це теж частина світу, в якому ми живемо.
Я помітила, що більшість дописів на захист сільської праці полягає в тому, що сільську працю треба поважати - і край. Але причин виникнення такої поваги не називають. Зокрема, чому суспільство (я, ти, ми, ви) має поважати сільську працю, в той час, як вони (ті, хто займається сільською працею) вважають, що можуть не поважати офіціанта, прибиральницю, офісний "планктон" або "тих пігмейчиків" чи "дівчину із манікюром, яка не бачить приколу стояти раком на городі"?
Виходить, ти поважаєш сільського п*яничку за те, що він не має ні змісту свого існування, ні виходу із свого "колеса", але має якусь таку установку в голові "треба"?
А я поважаю працю офіціантів та прибиральників - саме тому, що вони мені роблять "приємно" жити :happy1: Якщо, звісно, добре виконують свою роботу. Сама я в цій сфері також працювати не можу - не вистачає терпіння і фізичної витривалості до одноманітних дій. Хоча хороший офіціант або бармен вміє ще й поспілкуватися із клієнтами, і покращити їм настрій.
Сфера обслуговування відрізняється від сільської праці тим, що ми бачимо конкретну людину, яка робить щось для нас, тут і зараз, на наших очах, у нашій присутності.

В ресторані Ви отримуєте продукти праці селян, просто в кінцевому варіанті, без них праця офіціанта немала б жодного значення.
  • 0

#203 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 08.09.2009 – 14:14

Перегляд дописуБлискавиця (8.09.2009 13:14) писав:

З тим самим успіхом ми можемо і Африку обговорювати. Наразі вона до нас так само близька, як і Європа.

Та я не кажу, що має поважати. Але ті, хто займаються сільською працею - теж частина суспільства... самоповага... )

Власне я не вірю в сенс життя. Тому той, хто вважає, що знає, навіщо живе, і той, хто цього не знає, для мене однакові. Просто так уже склалося, що пьяничку мені зрозуміти легше :happy1:

А якщо прибиральник працює за нашої відсутності, то ми вже його працю не поважаємо?)
Якщо узагальнювати, то я поважаю працю стільця на котрому сиджу. Хоча його праця безглузда і безперспективна)
  • 0

#204 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.09.2009 – 14:26

Перегляд дописуDynkan 113 (8.09.2009 14:31) писав:

В ресторані Ви отримуєте продукти праці селян, просто в кінцевому варіанті, без них праця офіціанта немала б жодного значення.
Нічього! Нас би врятували мисливці й рибалки! Ги.
  • 0

#205 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 08.09.2009 – 14:34

Перегляд дописуzav (8.09.2009 15:26) писав:

Нічього! Нас би врятували мисливці й рибалки! Ги.
Бройлери кермують ))))
  • 0

#206 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 08.09.2009 – 14:44

Але причин виникнення такої поваги не називають.

Причина одна - поважай того, хто дає тобі хліб.
І не треба "я на нього заробив/ла". Якби він не давав хліба, той кусень стільки б коштував, що дідька лисого ви б на нього заробили.

як вони (ті, хто займається сільською працею) вважають, що можуть не поважати офіціанта, прибиральницю, офісний "планктон" або "тих пігмейчиків" чи "дівчину із манікюром, яка не бачить приколу стояти раком на городі"?

Я теж не поважаю, і що?
На це є причини - селянина ніхто не замінить. В той час, як офіціантів та прибиральниць заміняє самообслуговування, а офісний планктон на 90% може бути замінений програмами. Щодо "дівчини з манікюром" - то ще треба довести, що її є за що поважати. Бо манікюр такою ознакою апріорі не є.
  • 0

#207 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.09.2009 – 15:07

Перегляд дописуDynkan 113 (8.09.2009 15:34) писав:

Бройлери кермують ))))
Бройлери-то, як раз, не мають стосунку до сільської праці.
  • 0

#208 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.09.2009 – 15:10

Перегляд дописуzav (8.09.2009 16:07) писав:

Бройлери-то, як раз, не мають стосунку до сільської праці.

Ога, а чим ці дивоптахи харчуються?
  • 0

#209 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.09.2009 – 15:15

Перегляд допису-=VJ=- (8.09.2009 15:44) писав:

Причина одна - поважай того, хто дає тобі хліб.
І не треба "я на нього заробив/ла". Якби він не давав хліба, той кусень стільки б коштував, що дідька лисого ви б на нього заробили.
О, це особливо гарний жарт, зважаючи на світові ринкові ціни на зерно, ваші неодноразові заяви, що хліб-то в нас імпортний, а також винищення села спекулянстами при бездіяльності уряду, крім того, підтримку урядом політики "імпортування всього й побільше".

Я теж не поважаю, і що?
На це є причини - селянина ніхто не замінить. В той час, як офіціантів та прибиральниць заміняє самообслуговування, а офісний планктон на 90% може бути замінений програмами.
Так і замініть селянина самооблуговуванням або програмами? Чи слабо?

Щодо "дівчини з манікюром" - то ще треба довести, що її є за що поважати. Бо манікюр такою ознакою апріорі не є.
Я все дума, чьо я не поважаю завідувачку відевосалону Юлю Тимошенко?.. А це, виявляється, через те, що вона не "раком у полі день", хоча манікюр і має!

Перегляд дописуbamik (8.09.2009 16:10) писав:

Ога, а чим ці дивоптахи харчуються?
"хімією"©
  • 0

#210 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 11:20

Перегляд дописуDynkan 113 (8.09.2009 14:31) писав:

Ми говоримо про гіпотетичних селян, які вирощують якісь продукти. Але по-перше, Амілі працювала для себе, а не для того, щоб постачати продукти в ресторан. Тому цілком нормально, що іншій людині така праця "для себе" може видатися не вартою уваги чи поваги.
По-друге, в ресторан продукти поставляють не якісь селяни, а здебільшого фермери, власники теплиць, або імпортери.
Де вони, ті селяни, які поставляють продукти до нашого столу?
І якщо вже говорити в загальному, то давно не існує отих "селян", які працюють аби лиш нас із вами нагодувати. Бабці, які в Києві продають мішок картоплі, роблять це не тому, що хочуть нас нагодувати, а тому, що не знають іншого способу заробити собі на життя. Спитайте у будь-якої з них "чому ви це робите?". Її відповідь буде вкладатися в тезу "бо так треба".
  • 0

#211 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 11:34

Перегляд дописуБлискавиця (9.09.2009 12:20) писав:

Ну, так на "стихійному ринку" на найближчій зупинці ж! Ну, то й що, що антисанітарія? Зате нехімія! Ще й дешевше за спекулянтів!
  • 0

#212 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 12:59

Перегляд дописуБлискавиця (9.09.2009 12:20) писав:

І якщо вже говорити в загальному, то давно не існує отих "селян", які працюють аби лиш нас із вами нагодувати. Бабці, які в Києві продають мішок картоплі, роблять це не тому, що хочуть нас нагодувати, а тому, що не знають іншого способу заробити собі на життя. Спитайте у будь-якої з них "чому ви це робите?". Її відповідь буде вкладатися в тезу "бо так треба".
Ви про якесь "святе селянство" говорите. Його ніколи не було.З ранку до вечора садити,полоти, підсипати, копати 40 соток катоплі з думкою "зберу і нагодую місто" ніхто не буде. Вирощують для себе, для господарства, а те що залишається на продаж. Є такі що спеціально вирощують на продаж.

Цитата

та ви їх не бачите просто. Скуповують по селам і везуть в місто вже ті хто має транспорт або місця на базарі. Мої родичі займались купівлею помідорів за такою схемою " Купівля помідорів в Тернопільській області - транспортування до Києва- перепродаж в Києві оптовому покупцеві- оптовий покупець продає в роздріб".
Ви тут з селян які вирощують городину і продають майже легенду зробили.

Повідомлення відредагував Marcos: 09.09.2009 – 13:00

• 0

#213 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:15

Та "ми"-то ніякої легенди не робили). Власне я намагаюся з*ясувати звідки взялася така думка, що сільську працю треба будь-що поважати, навіть якщо село ледь дихає, а прибутків із сільської праці самим селянам ніяких.
Був аргумент, що "селяни нас годують". З твоєю допомогою, зокрема, з*ясували, що до "годування" долучається, як мінімум, ще три-чотири ланки "харчового" ланцюгу.

Цитата

Купівля...і - транспортування до Києва- перепродаж в Києві оптовому покупцеві- оптовий покупець продає в роздріб".
По суті в нас кермує купи-продай, а не сільська праця.
Ще один наведу приклад про селянство. Нещодавно селяни масово продавали свої приватизовані земельні ділянки (перед кризою). І що вони на ці гроші, думаєте, купили техніку якусь, або будинки нові, або худобу? Ні, купили собі дорогущі машини від 30 до 100 тисяч баксів. У нашому селі були смішні випадки, коли один купив собі таку тачку, щоб їхати працювати у лісництво за 300м від хати. Невдовзі її ж з п*яну розбив. В результаті землі немає, грошей немає. Жоден з них не почав фермерський або будь-який інший бізнес.

Мене не задовільняє думка, що "сільську працю треба поважати, бо так".
Я вважаю, що якщо поважати сільську працю в такому вигляді, як вона є зараз, то це ніби дає індульгенцію нічого не робити і нічого не змінювати. Бо праця ж і так поважна, то навіщо ще щось там модернізувати, кудись прагнути, дивитися на якусь там Європу чи Америку, впроваджувати передовий прогресивний досвід?

Якщо поважати сільського п*яничку так, як він є зараз, то навіщо йому прагнути змінитися і буди краще? Його ж і так поважають. Словом, я вважаю, що оце прагнення до поваги будь-що, означає лише небажання щось змінювати на краще.
  • 0

#214 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:18

Перегляд дописуБлискавиця (9.09.2009 14:09) писав:

По суті в нас кермує купи-продай, а не сільська праця.
Ще один наведу приклад про селянство. Нещодавно селяни масово продавали свої приватизовані земельні ділянки (перед кризою). І що вони на ці гроші, думаєте, купили техніку якусь, або будинки нові, або худобу? Ні, купили собі дорогущі машини від 30 до 100 тисяч баксів. У нашому селі були смішні випадки, коли один купив собі таку тачку, щоб їхати працювати у лісництво за 300м від хати. Невдовзі її ж з п*яну розбив. В результаті землі немає, грошей немає. Жоден з них не почав фермерський або будь-який інший бізнес.
а ви що хотіли ? Щоб людина яка має города біля хати соток в 20-ть, продала свій пай і купила трактор, нафіга він їй ?)))
Не кожна людина може тримати десять корів, або свиней. Купувати одну корву, або свиню і потім годувати її сенсу мало, надіятись на те що сир або молоко, або сало з однієї свині принесе прибуток коли треба постійно купувати комбікорм, сіно, солому марно..це не вигідно.
Не судіть по вашому селу. За виручені гроші і хати будують, або ремонтують старі. Це вже справа кожного куди гроші витрачати. Я вас теж можу засудити " чо ви сидете в Києві, продайте квартиру, купіть землю і годуйте місто". Якщо людина народилась в селі, то це неозначає що в неї доля днями в землі ковирятися і коровам хвости крутити. Кожен хоч жити гарно.
  • 0

#215 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:23

Цитата

Якщо людина народилась в селі, то це неозначає що в неї доля днями в землі ковирятися і коровам хвости крутити. Кожен хоч жити гарно.
Так і я про це ж)) Попродували вони не свої паї, а ті, що їм на халяву виділила сільрада. Тобто своя земля в них залишилася, на якій вони продовжують горбатитися без будь-яких вдосконалень.
  • 0

#216 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:25

Перегляд дописуБлискавиця (9.09.2009 14:23) писав:

Так і я про це ж)) Попродували вони не свої паї, а ті, що їм на халяву виділила сільрада. Тобто своя земля в них залишилася, на якій вони продовжують горбатитися без будь-яких вдосконалень.
а шо ви хочете вдосконалити на 20-ти сотках ?
  • 0

#217 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:28

Словом, я сільську працю не поважатиму доти, доки не побачу, що селяни намагаються щось змінити у своєму житті на краще (а це НЕ означає накопати на один мішок більше картоплі, ніж торік, а означає - полегшувати свою працю, включати мізки, думати про ефективність праці, купувати технічні засоби, бути раціональними, поважати самим свій труд і намарно його не віддавати тощо).

Перегляд дописуMarcos (9.09.2009 14:25) писав:

20 соток - це вже багато) Я хочу щоб вдосконалювали навіть на 4-х сотках. Зараз є купа електричних і механічних засобів на допомогу селянам.
  • 0

#218 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:29

Перегляд дописуMarcos (9.09.2009 14:25) писав:

Насіння, технологія догляду, добрива, мала механізація, планування засаджування, відслідковування ринкового попиту - нічього з цього переліку нема, хоча коштує копійки порівняно зі здобутком.
  • 0

#219 Marcos

....

• Користувачі
  • 3363 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:34

Перегляд дописуzav (9.09.2009 14:29) писав:

відслідковування ринкового попиту
ги. може ви ще маркетингове дослідження проведеет для господарства в 20-ти соток ?
  • 0

#220 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 13:34

Та що там, пане Заве, деякі навіть насоса в криницю лінуються закинути.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних