Перейти до вмісту

Cільська праця

Повідомлень в темі: 234

#21 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 02.09.2009 – 23:21

Перегляд дописуFT232BM (2.09.2009 20:43) писав:

Особисто я ніколи не соромився допомагати в городі, одягати робоче лахміття, це не принижує мою гідність, навпаки: з'явилась ще одна річ, у якій я вправний. В мене викликають огиду люди, які не вносять свій вклад у розвиток суспільства.
А мою гідність це принижує ще й як! Ібо я кваліфікований фахівець і мені нема чого робити на городі за "три копійки"! Агрономи нехай на городі порпаються - вони в тому фахівці! А моя зряплата на роботі за фахом перекриває будь-які здобутки мене ж на городі, тому вже десять років намагаюся донести цю просту думку до батьків; натепер невдало.

Перегляд дописуAmili (2.09.2009 21:18) писав:

Ну в нас, наприклад, люди продають картоплю перекупникам. Звідти вона і береться на ринку власне м. Тернополя. Дехто і сам везе, але таких дуже-дуже мало. Можливо і вирощують більш масово фермерські господарства, теж таке підозрюю ))
Та, це в нас найфіґовіша-фіґня - відсутність цивілізованого ринку сільськогосподарської продукції.
  • 0

#22 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 02.09.2009 – 23:24

Перегляд дописуAmili (2.09.2009 20:49) писав:

В селі менша заробітна плата, для того, щоб якось вижити люди працюють на своїй землі.
Можливо, але не всі:)
Як на мене(до речі, в цьому переконав багатьох друзів із міста, причому явними фактами(тобто своїм хавчиком) ) своя їжа набагато смачніша. не буду вдаватися в деталі, кому тре за окрему плату поясню шо до чого.
Зара маємо десь гектар засіяної землі+курей, свиней. Ніякої "грубої" праці не виконуєм. Всьо в кайф, іноді тре попрацювати і фізично;)

Перегляд дописуzav (3.09.2009 00:21) писав:

А мою гідність це принижує ще й як! Ібо я кваліфікований фахівець і мені нема чого робити на городі за "три копійки"! Агрономи нехай на городі порпаються - вони в тому фахівці! А моя зряплата на роботі за фахом перекриває будь-які здобутки мене ж на городі, тому вже десять років намагаюся донести цю просту думку до батьків; натепер невдало.
Та це тільки того шо ви лінивий;)
  • 0

#23 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 02.09.2009 – 23:27

Перегляд дописуjakobz (3.09.2009 00:24) писав:

Можливо, але не всі;)
Як на мене(до речі, в цьому переконав багатьох друзів із міста, причому явними фактами(тобто своїм хавчиком) ) своя їжа набагато смачніша. не буду вдаватися в деталі, кому тре за окрему плату поясню шо до чого.
Зара маємо десь гектар засіяної землі+курей, свиней. Ніякої "грубої" праці не виконуєм. Всьо в кайф, іноді тре попрацювати і фізично;)
во во..змінити рід діяльності деколи дуже корисно ..і смачно. :)
  • 0

#24 -=VJ=-

Старійшина

• Користувачі
  • 6536 повідомлень

Відправлено 02.09.2009 – 23:34

Перегляд дописуAmili (2.09.2009 20:49) писав:

В селі менша заробітна плата, для того, щоб якось вижити люди працюють на своїй землі. Теж рахувала, враховуючи оранки, підгортання, витрати на пестициди, та ще й працю людську, вигідніше купити на базарі.

І після цього виникає питання - чому такий дурнуватий розподіл.
А дурнуватий він тому, що у нас свідомо вже майже сотню років вбивають село - і сабж теж звідти родом. Вбивають свідомо і цілеспрямовано - по усіх фронтах, бо це коріння української нації, а значить його треба підрубати.
Зокрема "вигідніше купити", бо ринки України завалені єгипетською та польською картоплею, ввезеною по сірим та чорним схемам без оподаткування, і, відповідно, за значно нижчими цінами, ніж у селянина, який теж має скидати.
А молоко? Літр якоїсь мутної фігні в магазині стартує від шести гривень, а у людей скуповують по гривні, змушуючи вирізати корів - бо їх невигідно тримати. Куди діваються п"ять гривень різниці? Та отуди ж - в майбахи і лєксуси.
Виродки...
  • 0

#25 jakobz

Подстрєкатєль

• Користувачі
  • 2067 повідомлень
  • Місто:Україна,саме дно

Відправлено 02.09.2009 – 23:38

Перегляд допису-=VJ=- (3.09.2009 00:34) писав:

Виродки...
Десь так і я хтів сказати
  • 0

#26 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.09.2009 – 23:44

Перегляд дописуjakobz (3.09.2009 00:38) писав:

Десь так і я хтів сказати
Селянська профспілка?
  • 0

#27 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.09.2009 – 07:24

На село намагаюся їздити регулярно, і бачу в цьому один позитив, родині допоможу, поміняю обстановку, фізично попрацюю, адже сидіння в офісі і втикання в компутер набридає, отримую від цього справжнє задоволення, хоча і люблю пожалітися на спеку/дощ/сніг коли щось роблю на дворі ))))))))

Повідомлення відредагував Dynkan 113: 03.09.2009 – 07:24

• 0

#28 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 03.09.2009 – 10:18

Перегляд дописуAmili (2.09.2009 19:25) писав:

Має вона щастя, що вмію себе стримувати, а то б метнула в неї картоплею.
Я б себе не стримувала...

Перегляд дописуAmili (2.09.2009 19:25) писав:

Ото ж питання до загалу: звідки така зневага до праці? до села? і відповідно сільськогосподарської праці? Можливо хтось зможе мені пояснити?
Бентежить те, що це досить поширене явище і в основному серед молоді.
Певне, не варто все ж таки всіх рівняти під одну мірку. Он навіть серед нас, скажемо так, не підлітків, є різні думки. А що може сказати дитина, яка, по великому рахунку навіть вживу корови не бачила і може й не уявляє, що картопля в землі з шкіркою, а не очищена зразу росте.
"Мені то не треба" - отака думка у таких людей. І що найцікавіше, це не їх думка, а, скоріш, нав"язана ставленням батьків, оточення. Вони просто не можуть мати своєї думки в цьому питання. Бо не пробували. А збоку дивитись і щось там лепетати - вміють всі..

Перегляд дописуГетьман (2.09.2009 19:37) писав:

Майже усі літа та свята в дитинстві провів на селах. Давали мені там найдебільнішу роботу, звідси сильна нелюбов до сільської праці.
Виникло питання: найдебільніша - це яка? Що це таке дибільне заставляли робити? дійсно цікаво..

Перегляд дописувеснянка (2.09.2009 20:38) писав:

З іншого боку, часи помінялися, але на селі тих самих 2 гектари, бабусі з дідом - по 77 і обов"язок поратися біля землі тримає їх на цьому світі.Хоч робота невдячна, онукам і дітям так багато не треба, хоч і всі шороку дружно приїжджають помагати, проте вони працюють і чимало нарікань і нерозуміння молодших таки є розумним.
Отож.. Теперішня молодь є "страшно" практичною. Дешевше/дорожче, вигідніше/невигідніше, солідно/не солідно.... Мої покійні бабусі і дідусі постійно мали велику господарку. Свині, кури, гуси, корови, коні, кози, крілики.. Город, косовиця... І до останнього свого дня вони не хотіли продавати хоч половину, навіть якщо вже не відчували себе достатньо в силі... І стільки всього що родило - не з"їдалось нами... Вони тим жили... Для них наші прохання і пропозиції були навіть образливі в якійсь мірі. Відповідь була одна: "Я що, не газдиня/газда?"

Перегляд дописувеснянка (2.09.2009 20:38) писав:

Мораль: на те дівчисько, що сказало ту фразу і справді не тра було звертати уваги - бо слушно зауважила Павлина - це через незрілість, хоч має рацію пан Гетьман, і то чималу.- сільська праця невдячна..

Казала моя бабця колись: "вони ще не бачили попа в вереті!", тобто ще не знали біди...

Не бачу нічого поганого чи такого, що б принижувало у роботі біля землі. Голова відпочиває, а фізнавантаження тільки в плюс.. Я народилась і живу в місті, але кращого відпочинку ніж в бабусь годі було й шукати. І корову подоїти , і свині замішати - не проблема. Не скажу, що в той час з задоволенням це робила, скоріше - під примусом. Але зараз прийшло осмислення тої практики. І час від часу просто "рвусь" в село...
  • 0

#29 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 11:00

Перегляд дописуNеmesis (2.09.2009 23:56) писав:

А пошану до їжі відчуваєте?
А ви відчуваєте пошану до свині чи курки? :)

Перегляд дописуjakobz (3.09.2009 00:16) писав:

Бо панянка видно "грубе теля", вибачте за діалект сільський.
Звичайно вирости поміж каміння і змалечку займатися "духовним та моральним" розвитком, якого сільські діти ніколи і понюхати не зможуть це мрія.Моя мрія...
Завше хотів шоб мене мама водила в гурток вишивання, а я б тоді ще й записався на курси літакобудування, правда таємно, батькам про це ніколи не сказав би, того шо тре займатися "грубою сільською працею", а не витрачати час на всяку фігню...
Ех, життя мені зламало те, шо я не в києві виріс... так був би економістом, сидів би в неті цілий день, кричав би шо форум - це наше всьо...
таке.
шкода шо не побачу панянку Блискавицю в старості, коли буде сидіти під своїм підїздом і плітки розводити про своїх сусідів.І скаржитися на те, шо нема в неї дачі в селі, бо ж так погано жується випрошена в магазині картопля... Чи куплена на гроші виручені за здані фляшки.
погане у вас уявлення про працю, мем. У мене і грошей вистачає на те шоб не доглядати за городиною, і...
Та який толк вам це пояснювати, ви ж освідчена МІЩАНКА

А ніхто і не стоїть. І не стояли.

Так попоїсти смачно панянка певно любить.І шей м.ясце певно подобається
А ви зараз Якобзе зробили те ж саме, що й та дурисвітка, яка образила Амілі. Наразі я "стояла на городі" (написала свій допис), а ви сказали "фе". Причому я писала про своє ставлення до сільської праці, а не до Амілі. А ви чогось вирішили образити мене особисто. Але я таки "метну у вас картоплиною" ;)

По-перше, я дуже близько знайома із сільською працею і навіть вміла доїти корову.
По-друге, я щоліта усе дитинство жила в селі у бабусі і виконувала сільську працю.
По-третє, я й досі майже кожні вихідні їду на село - до мами, а також маю і власну дачку, де також є і городик і садочок.
І врешті, пропоную вам подивитися ось це. (допис 17)
Ще, прошу пана уважно придивитися до моєї цитати :

Перегляд дописуБлискавиця (2.09.2009 23:28) писав:

Але, якщо комусь це подобається і в радість - це викликає повагу.
Моє особисте сталення до сільської праці аж ніяк не стосується вас, пане Якобзе.

ПС. якщо комусь і доведеться жити на гроші, виручені за фляшки, то, сподіваюся, точно не мені - я стільки не п*ю ;)
  • 0

#30 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 03.09.2009 – 11:44

Перегляд дописуВакуОлька (3.09.2009 11:18) писав:

Виникло питання: найдебільніша - це яка? Що це таке дибільне заставляли робити? дійсно цікаво..
Скажімо так, малоефективна. Наприклад, сіно складають, а, оскільки Іван один із наймалогабаритніших, то Іван нехай загрібає. Всі складають вилами сіно на воза, а Іван півгодини старається, потім приходить дядько і одним махом результати твоєї праці на воза. Неприємно. На поле після комбайна відправили колоски збирати, щоб кури поїли. Та ж сама історія, те, що назбирав за дві години - кури одним махом з'їли. Або колорадських жуків збирати - сусіди того не роблять, відповідно, ефективності мого збирання - нуль, але скілько не втовкмачував, відповідь: "якщо всі так як ти думатимуть - жуки всю бульбу з'їдять". І ще багато усього. Хоча, є кілька речей, які робити люблю - обривати плоди чи ягоди з дерев, простригати малину щороку восени і т. д., але це радше до садівництва відноситься, аніж до сабжу.
  • 0

#31 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 12:16

Перегляд дописуГетьман (3.09.2009 11:44) писав:

Скажімо так, малоефективна. Наприклад, сіно складають, а, оскільки Іван один із наймалогабаритніших, то Іван нехай загрібає. Всі складають вилами сіно на воза, а Іван півгодини старається, потім приходить дядько і одним махом результати твоєї праці на воза. Неприємно. На поле після комбайна відправили колоски збирати, щоб кури поїли. Та ж сама історія, те, що назбирав за дві години - кури одним махом з'їли. Або колорадських жуків збирати - сусіди того не роблять, відповідно, ефективності мого збирання - нуль, але скілько не втовкмачував, відповідь: "якщо всі так як ти думатимуть - жуки всю бульбу з'їдять". І ще багато усього. Хоча, є кілька речей, які робити люблю - обривати плоди чи ягоди з дерев, простригати малину щороку восени і т. д., але це радше до садівництва відноситься, аніж до сабжу.
Ти мене насмішив прикладами.. Чесно... То хай краще сіно гниє, бо Іван згрібав:). І хай кури подохнуть, бо Іван замахався збирати. Чесно, не сміши. Це ж не була робота заради того, щоб тебе чимсь зайняти, а ДЛЯ чогось, тобто, мала своє значення і призначення.

ПС.: плоди з"їдять, а малина знов пустить пагінці... Як можна любити таку малоефективну роботу;)?
  • 0

#32 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 12:56

Перегляд дописуВакуОлька (3.09.2009 13:16) писав:

Ти мене насмішив прикладами.. Чесно... То хай краще сіно гниє, бо Іван згрібав:). І хай кури подохнуть, бо Іван замахався збирати. Чесно, не сміши. Це ж не була робота заради того, щоб тебе чимсь зайняти, а ДЛЯ чогось, тобто, мала своє значення і призначення.

ПС.: плоди з"їдять, а малина знов пустить пагінці... Як можна любити таку малоефективну роботу;)?
А мну не преть! Я індивідуалістЬ! Відповідно, у розподілі праці або я виконую найефективнішу роботу, або участі не беру. І десь я мав це значення та призначення, гИ.
  • 0

#33 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.09.2009 – 12:58

Перегляд дописуГетьман (3.09.2009 13:56) писав:

А мну не преть! Я індивідуалістЬ! Відповідно, у розподілі праці або я виконую найефективнішу роботу, або участі не беру. І десь я мав це значення та призначення, гИ.
гггг тоді в чому проблема, вила в руки і ефективно кидаєм сіно)))
  • 0

#34 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:00

Перегляд дописуDynkan 113 (3.09.2009 13:58) писав:

навіть якщо й неефективно, бо збоку мо хто і поефективніше орудує вилами, то корисно для організму, ібо праця створила чілавєков:)
  • 0

#35 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:03

Перегляд дописуDynkan 113 (3.09.2009 13:58) писав:

А проблема у тому, що я тепер маю роботу, на якій заробляю стільки, щоб не махати вилами на селі. На яку зараз і піду.
  • 0

#36 ВакуОлька

Найпостожерливіша

• Користувачі
  • 1558 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:06

Перегляд дописуГетьман (3.09.2009 12:56) писав:

Перепрошую, але отам ДЕСЬ ти ніц не мав би (ну, хіба крім значення і призначення), якби всі отакі "індивідуальностями" були...
  • 0

#37 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:07

Перегляд дописуГетьман (3.09.2009 14:03) писав:

А проблема у тому, що я тепер маю роботу, на якій заробляю стільки, щоб не махати вилами на селі. На яку зараз і піду.
нє..ну ясна річ..але ми вже тут сплутали поняття постійної фізичної праці на селі і фізичної праці як алтернативи малорухомому способу життя.. Я би, мабуть, теж з ентузіазмом не махала вилами щодня..

Повідомлення відредагував веснянка: 03.09.2009 – 13:08

• 0

#38 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:12

Перегляд дописуВакуОлька (3.09.2009 14:06) писав:

Перепрошую, але отам ДЕСЬ ти ніц не мав би (ну, хіба крім значення і призначення), якби всі отакі "індивідуальностями" були...
Такими "індивідуальностями" як я ніколи всі не будуть, завжди знайдуться дурні, які виконуватимуть роботу, яка гідно не оцінюватиметься. Раджу збагнути подібні особливості розподілу у суспільстві. І досить уніфікувати, прагнучи мене налякати.

Перегляд дописувеснянка (3.09.2009 14:07) писав:

нє..ну ясна річ..але ми вже тут сплутали поняття постійної фізичної праці на селі і фізичної праці як алтернативи малорухомому способу життя.. Я би, мабуть, теж з ентузіазмом не махала вилами щодня..
Для альтернативи малорухомому способу життя, у мене був велосипед (поламаний зараз, щоправда), тепер є ролики, весною куплю собі новий.
  • 0

#39 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 03.09.2009 – 13:12

Тема про фермера вконтакті? )
  • 0

#40 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 03.09.2009 – 13:16

Перегляд дописуГетьман (3.09.2009 14:12) писав:

Такими "індивідуальностями" як я ніколи всі не будуть, завжди знайдуться дурні, які виконуватимуть роботу, яка гідно не оцінюватиметься. Раджу збагнути подібні особливості розподілу у суспільстві. І досить уніфікувати, прагнучи мене налякати.

Для альтернативи малорухомому способу життя, у мене був велосипед (поламаний зараз, щоправда), тепер є ролики, весною куплю собі новий.
а як же спортивний інтерес, хто швидше полуниць назриває чи дозбирає кошика картоплі?))Ловимо двох зайців - і допомагаємо, і розвиваємося.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних