Перейти до вмісту

Задачки від Гетьмана

Повідомлень в темі: 83

#61 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 07.10.2009 – 15:32

Ющенку: тут використовується формула, що радіус рівний довжині кола, поділеній на 2 пі, відповідно видовження радіуса рівне видовженню кола, поділеному на 2 пі.

Нові задачки, логічні.
Задача 1.
Одного дядька засудили до смертної кари. Але згідно із традиціями королівства, йому вирішили дати останній шанс. Зробили двоє дверей і поставили біля кожної з них по охоронцю. Один охоронець завжди бреше, інший завжди каже правду. Одна з дверей веде на свободу, інша веде до ешафоту. Осуджений має право задати довільному з охоронців одне питання, а після цього вибрати двері. Яке питання має задати засуджений одному з охоронців, щоб гарантовано вийти на свободу? (засуджений не знає, який з охоронців чесний, який бреше і ставляють їх охороняти двері також випадково, тож питання має бути універсальним)
Задача 2.
На одному острові є три села: Правдивці, Брехунівці та Тіліпалки. Мешканці Правдивців кажуть завжди правду, мешканці Брехунівців завжди брешуть, мешканці Тіліпалок говорять правду через раз (відповідно, і брешуть через раз). На острові є пожежна частина. Серед ночі туди подзвонили, розбудивши чергового. Відбувся наступний діалог з черговим:
- Приїжджайте швидше, у нас пожежа!
- Де саме?
- У Тіліпалках...
Після цього кинули трубку. Що робити черговому?
  • 0

#62 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 07.10.2009 – 17:43

Перегляд дописуГетьман (7.10.2009 16:32) писав:

Ющенку: тут використовується формула, що радіус рівний довжині кола, поділеній на 2 пі, відповідно видовження радіуса рівне видовженню кола, поділеному на 2 пі.

Нові задачки, логічні.
Задача 1.
Одного дядька засудили до смертної кари. Але згідно із традиціями королівства, йому вирішили дати останній шанс. Зробили двоє дверей і поставили біля кожної з них по охоронцю. Один охоронець завжди бреше, інший завжди каже правду. Одна з дверей веде на свободу, інша веде до ешафоту. Осуджений має право задати довільному з охоронців одне питання, а після цього вибрати двері. Яке питання має задати засуджений одному з охоронців, щоб гарантовано вийти на свободу? (засуджений не знає, який з охоронців чесний, який бреше і ставляють їх охороняти двері також випадково, тож питання має бути універсальним)
Задача 2.
На одному острові є три села: Правдивці, Брехунівці та Тіліпалки. Мешканці Правдивців кажуть завжди правду, мешканці Брехунівців завжди брешуть, мешканці Тіліпалок говорять правду через раз (відповідно, і брешуть через раз). На острові є пожежна частина. Серед ночі туди подзвонили, розбудивши чергового. Відбувся наступний діалог з черговим:
- Приїжджайте швидше, у нас пожежа!
- Де саме?
- У Тіліпалках...
Після цього кинули трубку. Що робити черговому?
1. До будь-якого із охоронців.
Якщо я запитаю сусідньго охоронця, чи ці двері ведуть на волю, він відповість "ні"?
2. Якщо дзвінок із брехунців, пожежі нема - збрехали.
Пожежі нема в правдивцях, бо не було б "У Тіліпалках".
Якщо припустити, що пожежа є у тіліпалках, то перша фраза жителя цього села - правда, отже друга мусить бути брехнею й ніяк не може бути "У Тіліпалках" (бо була б правдою і друга фраза)
Отже черговому нічого робити не треба, пожежі ніде немає.

IA32, я знаю кілька способів повішати гном, щодо КДЕ, то якось за ним не помічав, очевидно для цього потрібен особливий хист.
  • 0

#63 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 07.10.2009 – 17:53

Перегляд дописуkalamar (7.10.2009 17:43) писав:

Якщо я запитаю сусідньго охоронця, чи ці двері ведуть на волю, він відповість "ні"?
Якщо припустити, що пожежа є у тіліпалках, то перша фраза жителя цього села - правда, отже друга мусить бути брехнею й ніяк не може бути "У Тіліпалках" (бо була б правдою і друга фраза)

IA32, я знаю кілька способів повішати гном, щодо КДЕ, то якось за ним не помічав, очевидно для цього потрібен особливий хист.
Якщо дзвонили брехунці, то черговий може йти спати далі, бо якщо "у нас", тобто у брехунців, нібито, має бути пожежа, то пожежі нема, а оскільки вони не змогли відповісти на його запитання, то збрехали, що у Тіліпалках.
Якщо дзвінок був з Тіліпалок, то теж може йти спати, бо тоді відповідь "У Тіліпалках" буде правдою, та автоматично перша фраза про пожежу - брехнею.
Правдівці не могли дзвонити, бо "у нас" виключає "у Тіліпавках".
  • 0

#64 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.10.2009 – 18:35

Перегляд дописуГетьман (7.10.2009 11:53) писав:

Отже, як було мною показано, вище, за першу хвилину гном фіксує за собою проходження 1/100000 каната, за другу хвилину - 1/200000 каната, потім 1/300000 і т. д. Якщо сумувати його проходження - то вийде сума ряду 1/100000*(1/1+1/2+1/3+...) або так званого гармонічного ряду, помноженого на 1/100000. Відомо, що сума цього ряду може бути як завгодно велика. Тому, і відповідь, що гном врешті може пройти із своєю гном'ячою швидкістю як завгодно довгий канат.
Я все ж наполягаю на границях послідовностей, і на тому, що границя послідовнсоті навіть половинного видовження канату переважає границю швидкості гному.
  • 0

#65 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 07.10.2009 – 18:49

Перегляд дописуkalamar (7.10.2009 18:43) писав:

:)

Перегляд дописуNеmesis (7.10.2009 18:53) писав:

Якщо дзвонили брехунці, то черговий може йти спати далі, бо якщо "у нас", тобто у брехунців, нібито, має бути пожежа, то пожежі нема, а оскільки вони не змогли відповісти на його запитання, то збрехали, що у Тіліпалках.
Якщо дзвінок був з Тіліпалок, то теж може йти спати, бо тоді відповідь "У Тіліпалках" буде правдою, та автоматично перша фраза про пожежу - брехнею.
Правдівці не могли дзвонити, бо "у нас" виключає "у Тіліпавках".
B)

Перегляд дописуzav (7.10.2009 19:35) писав:

Я все ж наполягаю на границях послідовностей, і на тому, що границя послідовнсоті навіть половинного видовження канату переважає границю швидкості гному.

Перегляд дописуГетьман (6.10.2009 19:26) писав:

Після не вельми складних задачок, хардкорна.
Є ідеальний гумовий канат довжиною 1 кілометр. По канату іде гном зі швидкістю 1 сантиметр/хвилину. Щохвилини канат миттєво розтягується на +1 кілометр пропорційно по довжині (тобто, спочатку 1 км, на першій хвилині - 2 км, на другій - 3 км, на третій - 4 км і т. д.). Гном безсмертний, не втомлюється, не забиває на це діло і не іде на пиво. :P Чи зможе гном подолати канат? Якщо так - то приблизно за скільки часу? Якщо ні - то чому?
Панові звернути увагу на виділене слово. Відповідно, немає ніякої граничної швидкості розтягання, канат розтягується миттю, тобто не змінює ніяк пропорції пройденого шляху гномом, а також його швидкість ходьби. Змінюється лише його відносна швидкість, що і враховано при побудові суми ряду.
  • 0

#66 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4207 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 07.10.2009 – 19:06

Перегляд дописуzav (7.10.2009 19:35) писав:

Врахуйте, що до вл. швидкості гнома в 1 см/хв, додається щвидкість точки канату на якій гном стоїть, й ця точка змінюється із рухом гнома,тому важкувато рахувати через швидкість (спробуйте порахуйте B) ).
Можливо таке пояснення зрозуміліше. На початку розділіть канат на інтервали в 1см завдовжки (проведіть на канаті штрихи маркером). За першу секудну гном доходтить до першого штриха, канат видовжується, відстань між штрихами збільшиться вдвічі, й за другу секунду гном пройде лише половину відстані між штрихами. Далі канат (і відстань між штрихами більші втричі, й гном проходить лише третину).... Гному треба подолати 100000 штрихів і за n-ту секунду він долає 1/n частину штриха. Таким міркуванням виключається потреба сумувати швидкості гнома й точки канату на якій гном стоїть.
Подоланий гномом шлях у штрихах за n секунд - це сума гармонічного ряду. В матаналізі доводиться, що цей ряд розбігається до нескінченності, однак він розбігається дуже повільно, тому й виходить таке велике, навіть не астрономічне, а неймовірно велике (підберіть самі епітет) число.
  • 0

#67 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 08.10.2009 – 00:19

Перегляд дописуkalamar (7.10.2009 18:43) писав:

Тут не місце розводитись про таку фігню, як КДЕ B) Так шо скажу вкратце). От відчуваю, знову зачепив фоната небайдужого) Пане, заспокойтесь, канєшно ваш КДЕ не глючить, його написали Боги, а руки в мене дійсно такі криві, шо я ось ледьве тєкстА набиваю, навіть клава глючить, а також стіл, і навіть мої тапочки, труси, шо в трусах тощо. :) в мене хист, розумієте.
Гетьмане, вибачте за засмічення вашої теми, але ж, бачите, було персональне публічне краснооке іскромєтаніє звернення саме до мене. Очевидно, пан відчув, шо з моїм напівжартом (з малим вмістом жарту) про кєди - Галактєґо в опасностє, і не міг не розкип*ятитися в звичному стилю; я в свою чергу не міг не поспішити його заспокоїти. :P
  • 0

#68 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 13:09

Задача 1.
КОРОВА - 6
ТЕЛЯ - 1
КІТ - 0
КОЗА - 2
БИК - ?
Задача 2.
Куди їде автобус?

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  Avtobus.jpg   18.48К   1 Кількість завантажень:

• 0

#69 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 15:42

Перегляд дописуГетьман (4.12.2009 13:09) писав:

Задача 2.
Куди їде автобус?
"Туда."©
  • 0

#70 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 04.12.2009 – 15:57

Перегляд дописуГетьман (4.12.2009 13:09) писав:

Задача 2.
Куди їде автобус?

Він стоїть же!
  • 0

#71 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.12.2009 – 16:05

Гг, я знаю відповідь на другу задачку, але не буду псувати панові Гетьману свята :happy1:
  • 0

#72 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 16:57

Перегляд дописуzav (4.12.2009 15:42) писав:

"Туда."©

Перегляд дописуFT232BM (4.12.2009 15:57) писав:

Він стоїть же!
Автобус точно їде. Питання лише куди. :happy1:
На фотографіях автобус зазвичай стоїть. Це фотографія, гиги. Але про нього відомо, що він їде.
  • 0

#73 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 17:27

Автобус їде по маршруту!)

Задача н1
Бик - 4
  • 0

#74 Halka

Старійшина

• Користувачі
  • 2314 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.12.2009 – 19:49

Перегляд дописуГетьман (4.12.2009 14:09) писав:

Задача 2.
Куди їде автобус?
Автобус їде вліво, тому що видно тільки вікна, відповідно двері будуть з іншої сторони.
  • 0

#75 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 20:29

Перегляд дописуВуйко Дмитро (4.12.2009 17:27) писав:

Автобус їде по маршруту!)

Задача н1
Бик - 4
Невірно

Перегляд дописуHalka (4.12.2009 19:49) писав:

Автобус їде вліво, тому що видно тільки вікна, відповідно двері будуть з іншої сторони.
Вірно
  • 0

#76 Amili

сама по собі

• Користувачі
  • 1458 повідомлень

Відправлено 04.12.2009 – 20:51

Бик - 3 ?
  • 0

#77 І Цвях

опозиція

• Користувачі
  • 1876 повідомлень
  • Місто:Мати міст руських

Відправлено 05.12.2009 – 00:07

англійський автобус їде вправо. Але якщо він в Києві, то він стоїть перед кінотеатром "Україна" і продає тікети.

Бик - 0. Це в літрах молока. Але хіба нелелене теля дає молоко? тому ще під питанням...
  • 0

#78 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 06.12.2009 – 18:41

Перегляд дописуAmili (4.12.2009 20:51) писав:

Бик - 3 ?

Перегляд дописуІ Цвях (5.12.2009 00:07) писав:

англійський автобус їде вправо. Але якщо він в Києві, то він стоїть перед кінотеатром "Україна" і продає тікети.

Бик - 0. Це в літрах молока. Але хіба нелелене теля дає молоко? тому ще під питанням...
Ні, це не молоко. Даю ще дві підказки:
КОЗА - 2
ВІВЦЯ - 5
  • 0

#79 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень

Відправлено 06.12.2009 – 18:49