Перейти до вмісту

Задачки від Гетьмана

Повідомлень в темі: 83

#21 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 01.10.2009 – 19:34

Отже, нова задачка. Також на графи <_<
Ми з дружиною (гиги, десь у майбутньому) завітали на вечірку, на яку було запрошено ще 4 подружні пари (тобто разом було 10 осіб). По мірі прибування гостей вони віталися рукостисканнями, якщо були перед тим знайомі. Коли усі прибули, я заради цікавості запитав кожну особу (включно зі своєю дружиною), скільки рукостискань вона зазнала, і отримав 9 різних відповідей. Зі скількома гостями привіталася моя дружина?
  • 0

#22 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 01.10.2009 – 19:43

Мої ненаукові хитрі рішення)) Колодязі ставимо вздовж (в умові задачки нічого не сказане, що не можна змінювати розташування, або що стежки не можуть бути послідовними ґґ :lol:).
А щодо мостів маю жартівливе вирішення : один з мостів проходимо лиш до половини з одного боку та повертаємо назад, і так само з іншого боку і повертаємо. Таким чином повністю він є пройденим лиш раз. <_<

Перегляд дописуГетьман (1.10.2009 20:34) писав:

Отже, нова задачка. Також на графи ;)
Ми з дружиною (гиги, десь у майбутньому) завітали на вечірку, на яку було запрошено ще 4 подружні пари (тобто разом було 10 осіб). По мірі прибування гостей вони віталися рукостисканнями, якщо були перед тим знайомі. Коли усі прибули, я заради цікавості запитав кожну особу (включно зі своєю дружиною), скільки рукостискань вона зазнала, і отримав 9 різних відповідей. Зі скількома гостями привіталася моя дружина?
о, я вже знаю такого типу задачки). Там в результаті будуть однорукі або німі гості ґґґ

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  ________.JPG   18.37К   2 Кількість завантажень:
  • Прикріплений файл  _____.PNG   65.13К   6 Кількість завантажень:

• 0

#23 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 01.10.2009 – 19:44

Перегляд дописуБлискавиця (1.10.2009 20:43) писав:

о, я вже знаю такого типу задачки). Там в результаті будуть однорукі або німі гості ґґґ
Ви жорстока особа. Ні, наче усі здорові та повноцінні <_<
  • 0

#24 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 01.10.2009 – 19:45

Ну ось, бачите, як одразу відмітаються зайві фантазії <_< Тепер залишилося знайти графа в інеті ґґ
  • 0

#25 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 02:21

Отже, нова задачка. Також на графи :lol:
Мушу засумніватися в реальності цієї ситуації. Конкретніше - в можливожсті 9-ох різних відповідей. Якщо не рахувати зайомства з самим собою і своєю половиною, лишається 8 осіб, і 9 можливих варіантів, від не знав жодного до знав усіх. Також опитуваних було 9-еро. Якщо всі вони вказали по-різному числу рукостискань (які умовами задачі напряму зв*язані зі знайомством), то, виходить хтось з цих 9-ти мав 0 рукостискань, а хтось 8. Бо лише так можна 9-тьом особам співставити 9 різних чисел. Але особа яка мала 8 рукостискань, виходить, ручкалася з усіма (крім себе і дружини своєї, звісно). В той же час, серед опитаних осіб мала бути особа з 0 рукостискань. Рукостискання - це бінарна операція <_< того виходить суперечність. Таке от.
  • 0

#26 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 08:42

А я зрозуміла так, що чоловік спитався кожного про свою власну дружину - скілки вона зазнала рукостискань (бо запитання в кінці було про дружниу ґґ). А не скільки кожна особа ручкувалася разів <_<. Ну то таке, я буває неуважно читаю умови задачок. Тра піти в тему "мої недоліки" і відписати ґґґ.
Щодо різної кількості відповідей, то в мене є версія. Але я хочу ще подумати.
  • 0

#27 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 09:26

Напишу свою версію). Отже, якщо відповіді були від 0 до 8, то це мені здається можливим одним чином : коли чоловік розпитував про кількість привітань, то таким чином привітався з усіма ще раз. Отже кількість рукостискань збільшилася на одиницю. Не вітався він, вочевидь, лише зі своєю дружиною. Виходить, що в неї число рукостискань не збільшилося, а щоб відповіді були різними від 0 до 8, потрібно щоб у когось залишився 0. Бо, ІА написав вірно, і я теж так думаю, що :

Перегляд дописуIA32 (2.10.2009 03:21) писав:

хтось з цих 9-ти мав 0 рукостискань, а хтось 8. Бо лише так можна 9-тьом особам співставити 9 різних чисел. Але особа яка мала 8 рукостискань, виходить, ручкалася з усіма (крім себе і дружини своєї, звісно). В той же час, серед опитаних осіб мала бути особа з 0 рукостискань. Рукостискання - це бінарна операція <_< того виходить суперечність.
Так як усі привіталися із чоловіком і у всіх одне рукостискання вже є, виходить, що його дружина ні з ким не віталася.
  • 0

#28 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 09:54

Перегляд дописуIA32 (2.10.2009 03:21) писав:

Мушу засумніватися в реальності цієї ситуації. Конкретніше - в можливожсті 9-ох різних відповідей. Якщо не рахувати зайомства з самим собою і своєю половиною, лишається 8 осіб, і 9 можливих варіантів, від не знав жодного до знав усіх. Також опитуваних було 9-еро. Якщо всі вони вказали по-різному числу рукостискань (які умовами задачі напряму зв*язані зі знайомством), то, виходить хтось з цих 9-ти мав 0 рукостискань, а хтось 8. Бо лише так можна 9-тьом особам співставити 9 різних чисел. Але особа яка мала 8 рукостискань, виходить, ручкалася з усіма (крім себе і дружини своєї, звісно). В той же час, серед опитаних осіб мала бути особа з 0 рукостискань. Рукостискання - це бінарна операція <_< того виходить суперечність. Таке от.
В умові задачі суперечності немає. У ваших словах - ключ до відповіді :lol:
  • 0

#29 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 12:40

Поки що я додумалася до того, що нуль рукостискань не міг мати ні чоловік, ні дружина, бо тоді вони випадають із схеми рукостискань - і нікому не вдасться поручкуватися 8 разів, адже решта пар уже має вибір на 2 менше (особа не ручкується сама із собою і зі своєю "половиною").

Усьо, розв*язала. Таким чином, особа, яка ручкувалася із 8-ма іншими, має пару, що не ручкувалася ні з ким. Бо теоретично в неї є можливість поручкуватися від 0 до 7 разів (щоб були різні результати відповідей), але тоді хтось інший з іншої пари мав би поручкуватися нуль разів, а це неможливо, бо перший вже поручкувався з усіма 8 разів (крім своєї половини і самого себе), тобто і з цим "іншим" також. Такий розподіл вийде і далі (враховуючи бінарність рукостискань), пари ручкуватимуться так : 7,1; 6,2; 5,3, і нарешті 4, 4. Дружина поручкувалася з рештою 4 рази.

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  P1010002.jpg   86.37К   3 Кількість завантажень:

• 0

#30 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ-&gt;НТУУ &quot;КПІ&quot;

Відправлено 02.10.2009 – 18:44

Отже, нова задачка. Також на графи :)

А чим ваша дружина відрізняється від інших, чому ви не запитали будь-якого іншого товариша, а саме дружину?
  • 0

#31 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 18:54

Перегляд дописуБлискавиця (2.10.2009 13:40) писав:

Поки що я додумалася до того, що нуль рукостискань не міг мати ні чоловік, ні дружина, бо тоді вони випадають із схеми рукостискань - і нікому не вдасться поручкуватися 8 разів, адже решта пар уже має вибір на 2 менше (особа не ручкується сама із собою і зі своєю "половиною").

Усьо, розв*язала. Таким чином, особа, яка ручкувалася із 8-ма іншими, має пару, що не ручкувалася ні з ким. Бо теоретично в неї є можливість поручкуватися від 0 до 7 разів (щоб були різні результати відповідей), але тоді хтось інший з іншої пари мав би поручкуватися нуль разів, а це неможливо, бо перший вже поручкувався з усіма 8 разів (крім своєї половини і самого себе), тобто і з цим "іншим" також. Такий розподіл вийде і далі (враховуючи бінарність рукостискань), пари ручкуватимуться так : 7,1; 6,2; 5,3, і нарешті 4, 4. Дружина поручкувалася з рештою 4 рази.
Вітаю панну із вдалим та розумним розв'язанням :)

Перегляд дописуFT232BM (2.10.2009 19:44) писав:

А чим ваша дружина відрізняється від інших, чому ви не запитали будь-якого іншого товариша, а саме дружину?
Моя дружина тут виступає саме тому, що саме для неї можна однозначно визначити кількість людей, з якими вона привіталася. Щодо решти - їх можна міняти місцями. Хоча, можна задати питання так: з скількома людьми привіталася дружина того, що привітався з 5-ма людьми, але це задовго.
З. І. А чим моя дружина від інших відрізняється, я не знаю, ібо не одружений. :ura: Але задача вимагає побути ним ненадовго, ґґ
  • 0

#32 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 18:58

Ще кілька уточнень:
Ви прибували в довільний час?
Якщо людина не знайома з іншою, то це гарантія, що її друга половинка теж не знайома з нею?
  • 0

#33 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 19:02

Перегляд дописуFT232BM (2.10.2009 19:58) писав:

Ще кілька уточнень:
Ви прибували в довільний час?
Якщо людина не знайома з іншою, то це гарантія, що її друга половинка теж не знайома з нею?
Без різниці, як прибували, ібо врешті однаково усі знайомі могли б привітатись. Хто приходив пізніше - той зі всіма і вітався.
Ні, може бути "комунікабельний" чоловік та "скромна" жінка та навпаки.
  • 0

#34 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 19:41

Перегляд дописуГетьман (2.10.2009 20:02) писав:

Без різниці, як прибували, ібо врешті однаково усі знайомі могли б привітатись. Хто приходив пізніше - той зі всіма і вітався.
Ні, може бути "комунікабельний" чоловік та "скромна" жінка та навпаки.

Дякую, вкурив, класна задача)
  • 0

#35 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 06.10.2009 – 09:14

Отже, після сходин дві "парадоксальні" задачки.
Задача 1.
Ягоди складаються із 99% води по масі. Після просушування частка води становить 98%. На скільки процентів змінюється при цьому маса самих ягід?
Задача 2.
Земна куля по екватору щільно обтягнута дротом. Через коливання температури дріт видовжився на 1 метр. Чи може у утворену дірку пролізти кицька?
  • 0

#36 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 06.10.2009 – 11:19

Перегляд дописуГетьман (6.10.2009 10:14) писав:

Отже, після сходин дві "парадоксальні" задачки.
Задача 1.
Ягоди складаються із 99% води по масі. Після просушування частка води становить 98%. На скільки процентів змінюється при цьому маса самих ягід?
Задача 2.
Земна куля по екватору щільно обтягнута дротом. Через коливання температури дріт видовжився на 1 метр. Чи може у утворену дірку пролізти кицька?

1. на 50%. наразі немаю часу розписувати, але фішка в тому, що треба через той один процент сухої маси рахувати.
2. Ні. (не знаю чого, треба подумати, але нюхом чую)
  • 0

#37 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 06.10.2009 – 11:43

Перегляд дописуNeorlandina (6.10.2009 12:19) писав:

1. на 50%. наразі немаю часу розписувати, але фішка в тому, що треба через той один процент сухої маси рахувати.
2. Ні. (не знаю чого, треба подумати, але нюхом чую)
1.
m1=маса ягід до просушування
m2=маса ягід після просушування
mсухреч=маса сухої ресовини (не змінюється)
0.01m1=mсухреч=0.02m2
Звідси: m1=2m2 тобто на 100%
2.
А екватор хіба не реагує на термічні коливання? :happytwo:
  • 0

#38 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 06.10.2009 – 11:48

Перегляд дописуIA32 (6.10.2009 12:43) писав:

1.

ай блін, хотіла спочатку написати вдвічі, а потім чогось написала 50%
ну ви зрозуміли, правда?
  • 0

#39 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 06.10.2009 – 12:59

Перегляд дописуNeorlandina (6.10.2009 12:48) писав:

ай блін, хотіла спочатку написати вдвічі, а потім чогось написала 50%
ну ви зрозуміли, правда?
Не тупіть, ваша відповідь правильна. Принаймні, на мій розум, гигиги. Хоча викладки теж ніяк не подужаю навести.
  • 0

#40 Гетьман

• Користувачі
  • 2480 повідомлень

Відправлено 06.10.2009 – 15:27

Перегляд дописуIA32 (6.10.2009 12:43) писав:

1.
m1=маса ягід до просушування
m2=маса ягід після просушування
mсухреч=маса сухої ресовини (не змінюється)
0.01m1=mсухреч=0.02m2
2.
А екватор хіба не реагує на термічні коливання? B)
1. Вірно, тілько якщо брати друге відносно першого. Якщо перше відносно другого - то вірна відповідь Неорландіни. Але це суті не змінює.
2. Екватор - сферичний кінь у вакуумі не змінює свого розміру, ідеально круглий, гладкий та твердий.

Повідомлення відредагував Гетьман: 06.10.2009 – 15:28

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних