Перейти до вмісту

Геноцид українців поляками в 1939 - 1948 р.

Повідомлень в темі: 43

#41 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 862 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 21.07.2016 – 17:21

Це справді щось просто дике! Як можна "забути" за роки пацифікації / жорстокого знущання на Західній Україні перед війною, як забути за концтабір Береза Картузька, а тепер безвстидно терти носа якимось своїм баченням проблеми???!!! За життя на окупованій поляками пеедвоєнній Україні ще пам'ятаю спогади очевидців. Мого приятеля з Торонто, вже покійного зараз, а тоді 16-ти річного гімназиста, поляки кинули у тюрму в Бережанах і катували тільки за його відповіді українською.
Якби окупація протрималась довше - наша мова була б знищена остаточно. Там було дійшло навіть до Ліги Націй і ті накивали пальчиком, будьте чемні!

Після війни, завдяки Сталіну, поляки викрутились навіть краще, ніж німці: дії Німеччини були засуджені публічно, винуваті, хто там лишився, публічно покарані. А польський контабір потихенько стерли, нема нічого, навіть меморіальної дошки, а є невинне місто Береза у теперішній Білорусії.
Ось мала деталь: Табір мав дротову огорожу під високою напругою. Арештанти носили полотняний одяг із круглою полотняною шапочкою, на ногах — дерев'яні постоли. У невеликі камери із цементною підлогою набивали по 40 осіб. Щоб ув'язнені не сідали, підлога постійно поливалася водою. Їм заборонялося розмовляти. Долею в'язнів була виснажлива робота й голодний пайок. Жорстоке поводження з боку табірної адміністрації було нормою. https://uk.wikipedia...зька_(концтабір)

Ну раз так, раз всьо поблажливо забуто, то чому не качати права дальше?
  • 2

#42 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5916 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 21.07.2016 – 21:10

Я довший час не розумів, чому мій батько казав, що якби Львівщина відійшла до Польщі, то він би поїхав за Збруч у совєцку Україну... Він повторював - москаль дурний, а поляк - підлий. Тепер я його починаю розуміти.
  • 1

#43 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 862 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 21.07.2016 – 22:30

Ваш тато мабуть ще не знав добре про сов'єтів. Українці дійсно були, як між молотом і кувадлом, а жити якось треба було. Я думаю, що сов'єти мали просто іншу тактику: робити вигляд про мир, дружбу та процвітання, а поляки у своїй пихатості вже і про вигляд не дбали.
  • 0

#44 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5916 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 22.07.2016 – 15:35

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир Вʼятрович вважає, що своєю резолюцію про визнання геноцидом трагічних подій на Волині 1943-1945 рр. польський Сейм висловив жаль за втраченими територіями, що нині є українськими, а не за жертвами трагедії.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Політичне рішення про геноцид поляків є висловом жалю не за загиблими людьми, а за втраченими територіями", – відзначив Вʼятрович.
Український історик наголосив, що "в роки Другої світової значно більше поляків, в тому числі із т.зв. "кресів" (тобто Сходу тодішньої Польщі) загинули від рук нацистів та комуністів, але жодних резолюцій щодо визнання цих вбивств геноцидом польський парламент не розглядав".
Натомість, підкреслює Вʼятрович, звинувачення "сформульовані проти українців".
"Чи не тому, що найбільша частина так званих "кресів" нині є українською територією?" – резюмує голова Українського інституту національної пам'яті.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних