Перейти до вмісту

JavaScript на професіональному рівні


В цій темі немає відповідей

#1 good

    Ледар

  • Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Україна, Київ

Відправлено 07.08.2009 – 22:55

  • 0
Привіт усім!

Давно вже хотів підняти питання щодо "серйозного" використання можливостей мови програмування JavaScript. Мається на увазі розробка аплікейшенів, що включають в себе інтерфейс, логіку і взаємодію з базою данних на рівні Javascript.

Почну з свого прикладу. Наразі беру участь у проекті створення системи розпізнавання облич. Якщо коротко, то весь цей аплікейшен логічно розділений на три модулі, що взаємодіють між собою: модуль захвату і розпізнавання облич (розробляється на С++), БД (Postgre+також містить елементи логіки), клієнтська логіка(бекенд на PHP та фронтенд на Javascript).
Цікаво, що в даному проекті можливості ПХП використовуються лише на відсотків 20%, він служить тонким прошарком, який поєднує БД і Яваскрипт (за допомогою JsHttpRequest клієнтські запити відправляються на ПХП, який вже питає у бази і повертає результат).

Клієнтський інтерфейс розроляється на основі готових компонентів бібліотеки http://extjs.com/. Таким чином, Яваскрипт поєднує їх логічно, контролюючи їх взаємодію між собою і з користувачем. Звертаю увагу, що всі контроли створюються динамічно (без наперед заданих HTML тегів на сторінці, що надає високу гнучкість). Власний Яваскрипт фреймворк включає в себе повний контроль над створенням нових хтмл нодів.

Для прикладу можете зайти на сайт http://freelancer.ru/ - (він використовує той самий фреймворк) та загляніть в початковий код сторінки. Там є незначна кількість хтмл нодів, все інше генерується динамічно. Готові темплейти усіх сторінок сайту реалізовані як JSON масиви, які потім парсяться і перетворюються в динамічно створені хтмл ноди, та заладовуються по мірі їх використання.

Цікаво почути ваш досвід роботи з подібними аплікейшенами та буду радий відповісти на всі ваші запитання, оскільки, можливо, не все з того, що я розповів зрозуміло "з ходу". :DКількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних