Перейти до вмісту

Екологічні акції - як ви до них ставитесь?

Повідомлень в темі: 28

#21 ukrainian2007

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 57 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 11.08.2009 – 09:09

Перегляд дописуБлискавиця (11.08.2009 00:13) писав:

правду кажеш, от є хороший громадський рух "Не будь байдужий", а хто з нас є його постійним учасником?

Я так само знаю про рух "Не будь байдужий". Та, наразі, лише отримую розсилку від нього.

В мене є думка, що сильний громадський рух можна організувати навколо якоїсь конкретної загальноважливої справи. Повторюю: конкретної.
А забрудненість парків і інших місць відпочинку – досить конкретна проблема. Воня має однозначні шляхи вирішення.
Але тут краще залучити активних людей, які володіють новими інструментами для вирішення подібних проблем.

Гарним є приклад Запоріжжя: там обласна адміністрація залучила Центр підтримки екологічнииих ініціатив «ОРТУС» до вирішення проблеми забруднення острова Хортиця. Судячи з наявної інформації, люди з Ортуса працюють досить жваво.

Вони сповідують СИСТЕМНИЙ підхід до вирішення проблеми: http://ukrprostir.net/index.php?option=com...1&Itemid=59.
Наразі, беру їх за зразок.
  • 0

#22 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 11.08.2009 – 10:13

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (10.08.2009 23:26) писав:

Досвід впливу на посадовців і організації громадського руху в стотисячмільйонівразів цінніший за досвід збирання консервних бляшано і туалетного паперу під кущами.

Тут же є юристи, чи вони перекваліфікувалися?
а чому не йти двома шляхами паралельно? досвід переписування бамажками і отримання формальних відписок свідчить лише про те, що цей шлях не є найкоротшим.... а доки від посадовців чогось доб’єшся сидячи склавши руки - по вуха в багні будеш.....

ось і Тернопіль погрязає в смітті. але там проблема полярно в іншому. з Тернополя від 1 серпня не вивозять сміття. мешканці Малашівців і прилеглих до сміттєзвалища сіл Зборівського району заблокували дорогу й не пропускають машини з відходами. ініціативній групі мешканців села вимагають закрити звалище яке вже 10 років як офіційно закрите, але іншого полігону так і не знайшли. виконавчий комітет Тернопільської міської ради звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду з позовною заявою, у якій просив встановити обмеження ініціативній групі мешканців села щодо проведення масового зібрання з перекриттям під’їзних доріг до Малашівського сміттєзвалища. 7 серпня суд таки постановив позов задовольнити і заборонити ініціативній групі проводити акцію......... і питання це буде вирішуватись ще роками..... а за той час село Малашівці завалять сміттям...... і селян шкода і мешканців Тернополя що той гембєль мають........ от тільки вирішити це питання так щоб всіх задовільнити не так швидко вдастця законними шляхами - місцевій владі зручно аби це питання не вирішувалось взагалі.....
  • 0

#23 ukrainian2007

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 57 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 10:18

Перегляд дописуbendera.UA (11.08.2009 11:13) писав:

а чому не йти двома шляхами паралельно? досвід переписування бамажками і отримання формальних відписок свідчить лише про те, що цей шлях не є найкоротшим.... а доки від посадовців чогось доб’єшся сидячи склавши руки - по вуха в багні будеш.....

Бендер, я з тобою згоден.
Просто дивлячись на Парк, вже не можна залишатись спокійним і діяти лише на юридичному рівні.
(Доречі, я б із задоволенням поспілкувався із юристом, який би підказав, як можна вплинути на чистоту в парку юридичними засобами!)

Але Громадський вплив треба розвивати! Без нього такі еко-акції нічого особливо і не змінять (чи змінять на дуже короткий час).
  • 0

#24 bendera.UA

• Користувачі
  • 2306 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 11:25

Перегляд дописуukrainian2007 (11.08.2009 11:18) писав:

(Доречі, я б із задоволенням поспілкувався із юристом, який би підказав, як можна вплинути на чистоту в парку юридичними засобами!)
парк ”Партизанської слави” має статус регіонального парку (їх всього 3 в Києві - Голосіївський, Лиса гора і "Партизанка") – тому це, перш за все, об'єкт природо-заповідного фонду і, відповідно до закону про місцеве самоврядування, за збереження цієї території відповідає район. таким чином, територія парку ”Партизанської слави” площею 95,39 га передана КП по утриманню зелених насаджень Дарницького району (зеленгосп). зокрема в 2004 передано 4,03 га землі в межах прибережної захисної смуги.
відповідно до Правила благоустрою міста Києва (рішення КМДА від 25 грудня 2008 року N 1051/1051) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні майданчики, дитячі майданчики, історичні національні, меморіальні та інші) відносяться до об'єктів благоустрою міста.
таким чином тут є 2 відповідальні інстанції - районний зеленгосп на чиєму балансі він перебуває (а його цікавить як з торгашів мзди побільше збить а не сміття прибирать) і КМДА яка відповідає за комплексний благоустрій території міста (ну про нашого мера взагалі помовчу). переписка з ними з цілком законною вимогою - "прибіріть сміття як це маєте робити" затягнеться на довго. прогнозована відповідь і так відома - "дєнєх нєт". 3-тя вирішальна інстанкція - окружний адміністративний суд м.Києва. рішення він прийме на користь громади (тут і до гадалки не ходи) та зобовяже КМДА в особі Дарницього зеленгоспу прибрати сміття (одноразово). ну а тут варіантів два:
- зеленгосп формально прибире й забуде на майбутнє і далі "наша пісня гарна нова",
- зеленгосп плюне і торочитиме своє "дєнєх нєт", заплотить мінімальний адмін штраф за ігнорування рішення суду ............ і далі "наша пісня гарна нова".....
є третій варіант - зеленгосп прибире в тіхаря до винесення рішення суду формально пошє громаду в дурні з обличчям наївної невинності - "тіпа ваша честь - шо вони хтять? я ж бєлий і пушистий і фсьо чін чінарьом дєлаю...... " таким чином по суті громада доб’ється своєї мети, але на майбутнє суд буде дивитись на них як на придурків........ тобто - "наша пісня гарна нова".....
  • 0

#25 ukrainian2007

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 57 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 12:20

Перегляд дописуbendera.UA (11.08.2009 12:25) писав:

...
таким чином тут є 2 відповідальні інстанції - районний зеленгосп на чиєму балансі він перебуває (а його цікавить як з торгашів мзди побільше збить а не сміття прибирать)
...

Я спілкувався із Клавдією Вікторівною - майстром участку № 5 Дарницького Зеленгоспу - вона відповідає за озеленення і прибирання території Парку. То вона зацікавлена у проведенні акції, готова надати інструменти, дала контакти людей з церкви які можуть прийняти участь у акції.
І про невиплату зарплат протягом 2 місяців вона казала...

Та все одно.
Щоб парк був чистим і надалі, треба системний підхід. І, на мій погляд, Представники КП УЗН у цьому не сильні, ато б уже давно привели б його до ладу, зробили б привабливим для відвідувачів, пустили більше торгових точок, мали б більше зиску.
  • 0

#26 bendera.UA

• Користувачі
  • 2306 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 12:33

Перегляд дописуukrainian2007 (11.08.2009 13:20) писав:

Я спілкувався із Клавдією Вікторівною - майстром участку № 5 Дарницького Зеленгоспу - вона відповідає за озеленення і прибирання території Парку. То вона зацікавлена у проведенні акції, готова надати інструменти, дала контакти людей з церкви які можуть прийняти участь у акції.
І про невиплату зарплат протягом 2 місяців вона казала...
про що й казав - "дєнєх нєт"......
ну а з приводу зацікавленості....... то то не дивно - хто ж не зацікавлений щоб чужі руки його роботу робили)) але то таке - то не на рівні майстра зеленгоспу тре вирішувати....

Цитата

Та все одно.
Щоб парк був чистим і надалі, треба системний підхід. І, на мій погляд, Представники КП УЗН у цьому не сильні, ато б уже давно привели б його до ладу, зробили б привабливим для відвідувачів, пустили більше торгових точок, мали б більше зиску.
з приводу збільшення кількості точок, то як на мене іх там більш ніж достатньо....... питання в тому, аби більше коштів в касу йшло а менше на відкати. зверніть увагу - як тільки ларьчніки поставили будку платного біотуалету за 2 грн. моментально закрився громадський безкоштовний................. думаєте просто так?)) і це враховуючи те. що ті наметові кафешки відповідно до санітарно-технічних норм СЕС зобов’язані забеспечити нормальні санітарні послуги безкоштовно....
так що ви праві - підхід має бути системний і комплексний.......... і починати треба з верхів.......... але доки до них достукаєшся дуже вже не хочеться щоб мої (та й будь чиї) діти в свинюшнику порпались......
  • 0

#27 eliot

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 165 повідомлень
  • Місто:......

Відправлено 21.08.2009 – 19:20

.......добре ставлюсь=)врешті-решт дуже дратує коли хтсь викидає см іття ні вулиці,тоді коли поруч стоїть смітник :ggggg:
  • 0

#28 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 21.08.2009 – 20:02

Як ставлюсь до екологічних акцій? Я член руху "Будь байдужим". Такі акції— крапля в морі :ggggg: Я за системний підхід до порятунку природи.
  • 0

#29 ukrainian2007

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 57 повідомлень

Відправлено 18.09.2009 – 14:53

Перегляд дописуFT232BM (21.08.2009 21:02) писав:

Як ставлюсь до екологічних акцій? Я член руху "Будь байдужим". Такі акції— крапля в морі :) Я за системний підхід до порятунку природи.

Я також підтримую системний підхід.
Чудово розумію, що поодинокі акції без внесення змін у рекреаційну систему – особливого ефекту не дадуть.
Акція, наразі – дозволяє привернути увагу однодумців, зібрати їх.
І вже з однодумцями можна братися за системне вирішення питання забруднення Парку.

Підчас акції обов*язково буде оголошено про пошук однодумців, щоб створити діючу команду.

Наводжу останній варіант повідомлння про акцію:

У суботу 19 вересня відбудеться
Велике прибирання
Парку Партизанської Слави.
Любиш парк? Хочеш допомогти?
Приходь о 12:00 до головного входу в Парк (на вулиці Славгородській).

Детальніше:

19 вересня у Дарницькому районі міста Києва відбудеться екологічна акція «Велике прибирання Парку Партизанської Слави». У ній приймуть участь усі бажаючі, які о 12:00 прийдуть до головного входу в парк (на вулиці Славгородській, зупинка трамваю №29). Організатори роздадуть учасникам акції рукавички, пакети для сміття і мапи парку із позначенням порядку прибирання його районів. Після прибирання на учасників чекає скромне частування і спілкування у середовищі однодумців. Матеріали та інструменти для прибирання надасть КП УЗН Дарницького району; сміття вивезе машина компанії Грінко; плакати підготують волонтери-організатори акції.

«Велике прибирання Парку Партизанської Слави» здійснюється заради двох цілей:
• повернути парку його красу
підвищити рівень екологічної культури відвідувачів парку

Офіційний сайт акції: http://partizan-park.livejournal.com.
E-mail організатора: ukrainian2007[AT]gmail.com.
Запрошуємо Вас прийняти участь у цій благородній події!

Зверніть увагу, що Велике прибирання у Парку Партизанської Слави я організовую не самотужки, а за допомогою команди однодумців:

* Коля – головний організатор. Мобільний телефон: 8-097-244-81-39
* Олег,
* Дмитро,
* Катя,
* Сергій,
* Володимир,
* Світлана,
* Юлія,
* та інші.

Нажаль, я сам не буду присутній підчас проведення акції. Але наша команда детально обговорила, яким чином ми будемо проводити акцію. Я передав Колі, Олегу і Дмитру усю наявну інформацію – тож, я впевнений, ця команда проведе акцію на високому рівні і без мене.
У свою чергу, я протягом 23-25 вересня розвішу територією парку плакати екологічного змісту.

Прошу всіх, приходьте, приймайте участь у акції.
Ми підвищимо екологічну культуру відвідувачів парку і зробимо його чистим!

З повагою,
Юрій Пивоваренко.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua