Перейти до вмісту

Істина, істинність

Повідомлень в темі: 66

#41 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 05.08.2009 – 19:18

Перегляд дописуzav (5.08.2009 19:51) писав:

Для вас, пане, для вас, бґґ.
це мені нагадує "все для блага людини і чукча бачив цю людину" :P

Перегляд дописуzav (5.08.2009 19:51) писав:

Закон - дрібниця.
Парадігма набагато цікавіша в цьому сенсі.
нєд, главноє калібацца в унісон с лінієй партії :D
  • 0

#42 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 10.08.2009 – 14:04

Виходять наступні доробки :
Дехто вважає, що Існує Єдина Істина, є багато шляхів її пізнання, та є багато ликів, які ця істина приймає; але всі шляхи ведуть до неї. Цю версію я не розвиватиму, бо не є її прихильницею. В будь-якому разі це може означати, або що кожний випадок має лише одну свою Істину, або що Істина взагалі одна на всі випадки, лиш має різний вигляд.

Інші вважають, що Істин багато. Шляхів пізнання також багато, кожна істина має свій лик, і, можливо, не пов*язана з іншими істинами.
Враховуючи важливість систематизації пізнаного, постає питання чи є над ними Істина істин.

В цьому моменті тривіально можна звернутися до доробків Філософії на сьогоднішній день, зокрема у сфері вивчення Всесвітньої історії. І сказати, що Істина - фрактальна. Тобто є багато істин, які пов*язані так чи інакше між собою.

Зважаючи на нескінченність процесу пізнання, Істина істин пізнана бути не може. Може бути пізнана теперішня версія Істини істин, яка щоразу оновлюватиметься :rolleyes:
  • 0

#43 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 10.08.2009 – 14:52

Перегляд дописуБлискавиця (10.08.2009 15:04) писав:

В цьому моменті тривіально можна звернутися до доробків Філософії на сьогоднішній день, зокрема у сфері вивчення Всесвітньої історії. І сказати, що Істина - фрактальна. Тобто є багато істин, які пов*язані так чи інакше між собою.

Зважаючи на нескінченність процесу пізнання, Істина істин пізнана бути не може. Може бути пізнана теперішня версія Істини істин, яка щоразу оновлюватиметься :rolleyes:
Ти навмисно так кумедно пишеш?
Най виправлять мну матімотікі, але наче фрактали підпорядковуються формулі - тобто всі малюнки-візерунки зводяться до одного математичного виразу, в якому лише змінюють значення змінних /даруйте на слові, ги/.
Тобто все впирається у визначення початковго виразу, згідно з яким еволюціонує той малюнок-візерунок. А що ви бачите не його весь, а лише частину, то хто ж винен?
  • 0

#44 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 10.08.2009 – 22:58

Угу, стиль у мене такий) Зате ти пишеш навіть не кумедно <_<
А поки ми чекаємо на некумедних матімотіків, нехай пан мене виправить, якщо зможе, але фрактал - то не тільки математичне поняття. І весь малюнок дійсно побачити неможливо)).
Чи означає це, що істина - не пізнавана повністю, а, отже, фактично й не існує? А є лиш принцип визначення істини?
  • 0

#45 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 10.08.2009 – 23:53

Перегляд дописуzav (10.08.2009 15:52) писав:

фрактали підпорядковуються формулі - тобто всі малюнки-візерунки зводяться до одного математичного виразу, в якому лише змінюють значення змінних /даруйте на слові, ги/.
Тобто все впирається у визначення початковго виразу, згідно з яким еволюціонує той малюнок-візерунок. А що ви бачите не його весь, а лише частину, то хто ж винен?
матерія невичерпна, слава діялектичному матеріалізму бугага
  • 0

#46 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 00:07

Перегляд дописуБлискавиця (10.08.2009 23:58) писав:

А поки ми чекаємо на некумедних матімотіків, нехай пан мене виправить, якщо зможе, але фрактал - то не тільки математичне поняття. І весь малюнок дійсно побачити неможливо)).
Чи означає це, що істина - не пізнавана повністю, а, отже, фактично й не існує? А є лиш принцип визначення істини?
Прошу?
Формула фракталу відобража його повністю, а те, що у вас очі розбігаються, чи уяви забракло може обговорити окремо.
А про принципи я неодноразово зауважував цитатою "знання певних принципів покриває незнання певних фактів"© К. Гельвецій.

Перегляд дописуSergiy_K (11.08.2009 00:53) писав:

матерія невичерпна, слава діялектичному матеріалізму бугага
Вгрубу діялєктіку!
  • 0

#47 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 00:24

Перегляд дописуzav (11.08.2009 01:07) писав:

А про принципи я неодноразово зауважував цитатою "знання певних принципів покриває незнання певних фактів"© К. Гельвецій.
хто це тут покриває змову невігластва? <_<

Вгрубу діялєктіку!
вгрубу суб"єктивний ідеалізьм
  • 0

#48 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 00:25

Перегляд дописуSergiy_K (11.08.2009 01:24) писав:

хто це тут покриває змову невігластва? <_<

вгрубу суб"єктивний ідеалізьм
Самокритично. Нема що дорікнути. Ги.
  • 0

#49 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 00:33

Перегляд дописуzav (11.08.2009 01:25) писав:

Самокритично. Нема що дорікнути. Ги.
раджу взяти на озброєння ще два засоби наближення до "єдиної істини": фрази "хто на що вчився" і "кому чого не вистачає"
  • 0

#50 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 13:15

Так, мене теж бісить, коли Маркса, Енгельса та Леніна називають філософами - надто вже за часи совку неприйняття виробилося)). Але факти залишаються фактами - вони дійсно були мислителями, а ідеологами соціялізЬму і комунізЬму їх зробили маси, які вирішили втілити теорію в життя.
Тепер же із холодним розумом я можу сприйняти їхні ідеї, як частину візерунку Істини істин))

Прошу?
Формула фракталу відобража його повністю, а те, що у вас очі розбігаються, чи уяви забракло може обговорити окремо.

Вгрубу діялєктіку!
ну я теж про формулЬку кажу - що, по-твоєму, є істиною - формулька чи сам фрактал?
  • 0

#51 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 13:28

Перегляд дописуБлискавиця (11.08.2009 14:15) писав:

ну я теж про формулЬку кажу - що, по-твоєму, є істиною - формулька чи сам фрактал?
Скажіть, будь ласка, а яка різниця між формулькою фракталу і самим фракталом?
  • 0

#52 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 11.08.2009 – 13:38

Перегляд дописуzav (11.08.2009 14:28) писав:

Скажіть, будь ласка, а яка різниця між формулькою фракталу і самим фракталом?
можна споглядати візуалізацію, а можна почитати формулку, різниця в процесах в голові
  • 0

#53 За межею

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 171 повідомлень

Відправлено 18.08.2009 – 14:31

Істина це реальність. І ми всі здатні збагнути її, якщо не керуємось чужими думками і нав'язаними стереотипами, але чомусь не можемо, істина-це не формула-це життя, з нами чи без..
  • 0

#54 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень
  • Місто:Житомир

Відправлено 28.08.2009 – 20:21

тема у суто теревенівському стилі)) герої, камери, спектакль

людина сама по собі дуже суб'єктивне явище, і по-моєму, багатогранність самого поняття істина чи істинність виростає саме в її голові. якщо вилізти з неї і поглянути на світ "очима" безхребетної комахи, то все виявиться цілком визначеним і окресленим у дещо. звісно ж я за матеріальну частину. а щодо іншої, маю погодитись із першим твердженням у темі - будь-які людські твердження про істинність речей є суб"єктивними. і ця суб"єктивність саме від того і пішла, що людина - найменш ідеальна істота у цьому світі.. +1 до матеріалістів)

п.с. а дійсно, що більш "ідеальне" і близьке до "я знаю істину!" - камінь у мене в садку чи ота дівчина, яку зараз показують по тєлєку?) щодо першого, камінь може сказати "до біса все знання про істину, я і сам є істина", а щодо дівчини, що ж вона може відповісти, що саме усвідомлення істини це є передумовою її становлення.. і знову старий конфлікт, не знаю, що тут можна придумати за місяць існування теми, чого не придумали за пару тисяч років
  • 0

#55 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 28.08.2009 – 20:43

Суб'єктивна. Кожен умілець з підвішаним язиком доведе, що він має рацію.
  • 0

#56 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 21:39

Перегляд дописуРоланд (28.08.2009 21:21) писав:

якщо вилізти з неї і поглянути на світ "очима" безхребетної комахи, то все виявиться цілком визначеним і окресленим у дещо.
Ваша обмеженість лякає найдужече з усіх дописувачів теми.

Перегляд дописуРоланд (28.08.2009 21:21) писав:

і знову старий конфлікт, не знаю, що тут можна придумати за місяць існування теми, чого не придумали за пару тисяч років
Уся діяльність порталу працює на просвітлення йолопів, штибу тебе.
Ги.

Перегляд дописуTwinkle (28.08.2009 21:43) писав:

Суб'єктивна. Кожен умілець з підвішаним язиком доведе, що він має рацію.
Четати словник до остатоного просвітлення у питанні різниці значення слів "істина" та "рація".
  • 0

#57 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 21:43

Перегляд дописуzav (28.08.2009 22:39) писав:

Четати словник до остатоного просвітлення у питанні різниці значення слів "істина" та "рація".

Читати словник треба до просвітлення в питаннях орфографії, а те, що людина вважає рацією, то і є її єдина і неповторна істина - для кожного своя, що ми й доводимо на цьому форумі щодня.
  • 0

#58 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 21:51

Перегляд дописуTwinkle (28.08.2009 22:43) писав:

Читати словник треба до просвітлення в питаннях орфографії, а те, що людина вважає рацією, то і є її єдина і неповторна істина - для кожного своя, що ми й доводимо на цьому форумі щодня.
Звідки ж ви таку вумні беретеся, а?.. Навіть зацікавило.

Перегляд дописуzav (5.08.2009 15:45) писав:

Бо що для людини істина, то для решти - природа. Власне, природа однакова для всіх ісотот та часток Всесвіту, то й істина теж. Ги.

• 0

#59 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 21:55

Перегляд дописуzav (28.08.2009 22:51) писав:

Звідки ж ви таку вумні беретеся, а?.. Навіть зацікавило.

Нас багато, і ми всюди.
  • 0

#60 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 21:57

істина в консенсусі:ggggg:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1