Перейти до вмісту

Складові геніальності

Повідомлень в темі: 49

#41 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3760 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 02.08.2009 – 22:56

Перегляд дописуБлискавиця (2.08.2009 22:37) писав:

Хтозна. Якщо вони перевершать вже відомі творіння - то збільшать його геніяльність у свідомості людей)). Взагалі-то мова йде не про вплив творів на генія. А про вплив творів на суспільну свідомість. Бо сам геній себе може генієм і не вважати, але бажано для суспільства, щоб геній це все ж таки усвідомлював і не позбавляв людей своєї творчості))
Часто твори геніїв викрадають, плагіюють, позбавляють людей можливості знати, хто справжній геній. Від того ж не зміниться геніальність творця, навіть, якщо ми про це не знаємо. Ну, невизнаний геній під час свого життя, а можливо визнають потім, як Ван Гога, що помер у бідності.
  • 0

#42 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 02.08.2009 – 23:10

Так отож. А як бути, якщо геній сам себе не визнає? А ще може й знищує всі свої творіння?))
  • 0

#43 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 02.08.2009 – 23:13

Перегляд дописуБлискавиця (2.08.2009 23:37) писав:

Бо сам геній себе може генієм і не вважати, але бажано для суспільства, щоб геній це все ж таки усвідомлював і не позбавляв людей своєї творчості))
Ти не знаходиш, що генію може бути краще відомо що до чого?
  • 0

#44 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 02.08.2009 – 23:30

Перегляд дописуБлискавиця (2.08.2009 20:20) писав:

На підставі визначеності того, що автор - геній)
Йопт, мені згадується автоматично одна відома польська цитата "Słowacki wielkim poetą był...". Не буду вимагати розуміння її та розуміння контексту цієї видатної, як сьогодні виявляється, а у свій час проклятої фрази, але все одно - позбутися її не можу після Вашого посту - знаєте таке слово як "критика"? Навіть генії не мають права її оминати типу їхні твори a priori геніальні. Інколи таке гівно (вибачаюсь за слово) може вийти з-під руки генія, що люди охоче припишуть це комусь іншому. І це теж тупо - бо карикатура геніального теж веде до справді геніального.
  • 0

#45 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 03.08.2009 – 00:35

Перегляд дописуБлискавиця (2.08.2009 14:27) писав:

Та я ж не про це пишу)). Генію може бути в дупі чиясь думка, або геній може й сам бути марнославним; його можуть реклямувати інші, або не реклямувати.

Я пишу, що якщо геній не цінуватиме свої творіння, та їх викидатиме - то про його геніяльність ніхто не дізнається, і, вочевидь, він і сам себе не вважає таким (якщо викидає свої творіння).

Якщо ж геній буде скромним, то може статися, що його ніхто так і не розрекламує. Наслідок такий же, як і у попередньому випадку - ніхто не дізнається, що він - геній :angry12:. Але питання - чи він сам себе вважає генієм за таких обставин залишається відкритим. Логічно припустити, що не вважає, бо - скромний...ґґґ (або меншовартісний)).
І отут ми наступаємо на граблі. Бо добре розрекламований геній для середнього споживача мало відрізняється від добре розрекламованого нездари. Ми це щодня можемо спостерігати в усіх сферах - наш шоубіз, література, будь-що інше. Ми живемо в епоху реклами, коли якість значення не має. Натомість важливе чиєсь прагнення свій товар продати. Під тоннами рекламної лапші ми просто нездатні відрізнити щось геніальне від непотребу.
Геніальність повинна бути очевидною без реклами і тикання в неї пальцями. І якщо ми її не помічаємо - нам же гірше.

Перегляд дописуЛасочка:) (2.08.2009 09:46) писав:

Я б не сказала, що у психів відсутній розум. навіть навпаки. іноді саме таким чином виявляється геніальність. Правда то вже інша історія, що у них зникає (зменшується) здатність до найелементарніших соціальних взаємозв"язків і до самообслуговування і т.д.
Ага. Геніальність - одна з форм аутизму. Мабуть, це навіть шкідливо для суспільства :)
  • 0

#46 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 03.08.2009 – 09:15

Перегляд дописуБлискавиця (2.08.2009 18:27) писав:

Генії теж різні бувають)). Були й марнославні, які любили творити при дворі короля чи царя, любили славу.
У питаннях "викриття" я не така оптимістка, як ти. Бо є безліч свідчень про геніальні твори, які так і не побачили світ, бо були знищені самим же митцем\науковцем. Рівень їх геніальності наразі визначити неможливо.
Архімеду вочевидь свій процес пізнання був важливіший за саме життя. Напевне, як для багатьох геніїв. А це говорить принаймні про небайдужість до своїх творінь.
а може їм треба була не слава, а гроші які вона приносить? Архімеду війна сприяла в застосуванні інженерного генію
  • 0

#47 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 03.08.2009 – 12:27

Перегляд дописуNеmesis (3.08.2009 00:30) писав:

типу їхні твори a priori геніальні.
Я на це навіть ні разу не натякала)). Звісно, я теж не вимагатиму розуміння - кожен читає у чужому дописі те, що хоче прочитати...ґґ

Гаразд, ще раз для ясності : мене цікавлять такі складові геніальності (або супутні їм якості), як скромність і закомплексованість (слово не зовсім вдале, але кращого зараз на думку не спадає).
Мені сподобалося визначення геніальності пана Гетьмана (від нього і "танцюю") :

Перегляд дописуГетьман (2.08.2009 10:50) писав:

Геніальність - це лише думка інших людей про цю людину. Спричинена тим, що люди усвідомлюють, що лише ця людина здатна робити певну послідовність операцій. Сама людина при цьому власні дії геніальними не оцінює, це - те, що вона уміє робити.

Перегляд дописуГетьман (2.08.2009 11:20) писав:

Геніальність просто - це не "річ в собі", а "річ для нас". І підходячи до цього питання з соціальної точки зору ми однозначно приречені на невдачу у вивченні.
Також залишається питання: що буде геніальним? Але тут знову ж таки, маємо "річ для нас", одні вважають геніальним одне, інші інше. Я схильний тут до статистичного підходу і якщо (умовно кажучи) "30% людей, які січуть в темі вважають цю річ геніальною - тоді вона таки геніальна". Але такий підхід убиває особистісне ставлення до певного феномену. Але кращого компромісу щодо визначення геніальності, вважаю, складно придумати.
Отже, звідси випливає - якщо інші люди нічого не знатимуть про твір певної людини, то і не зможуть оцінити, чи він геніальний, чи ні. Якщо це визнаний геній за деякими творами, то часто решту творів теж розглядають, як геніальні, або щонайменше - цінні для людства. Тож якщо він їх нищить - робить шкоду для суспільства)). Бо не він визначає - чи його твори геніальні, чи варті уваги.
» Натисніть, щоб показати спойлер - натисніть ще раз, щоб приховати... «
Про розрекламованих геніїв навмисне зараз не говоритиму - це інший аспект проблеми, бо реклама - це не є складовою геніальності, хоча сама по собі може бути геніальною...ґґ
Таким чином, якщо генія виховали у традиціях "скромності", або він закомплексований і тому не вважає себе кимось особливим, то є ймовірність, що його твори ніхто так і не побачить.
Виникає парадокс - твори, які не оцінені суспільством, точно не будуть відомі, як геніальні; хоча по суті цілком можуть такими бути.
Виходить, що геніальна людина (яка вміє робити щось таке, чого інші не вміють) може все своє життя продукувати геніальні твори, але так і не зробить свій внесок у суспільство (через скромність або комплекси), а отже по суті геніальною так і не стане (бо геніальність визначається лиш суспільством).
Тому я й написала, що скромність і геніяльність - речі несумісні)).

Перегляд дописуГетьман (2.08.2009 11:20) писав:

Найкраще ілюструє невірність підходу мистецтво: одні вважають картину геніальною, інші - мазнею, перші іншу картину мазнею, другі - геніальним. Як визначити, яка картина є геніальною, а яка ні? І чому тоді вона є геніальним витвором відносно картини 5-річної дитини, яку ніхто геніальною не вважає? Де тут геніальність схована, якщо абстрагуватись від моїх/ваших думок?
Це ще одна дуже цікава тема. Адже зараз твори людей, які не вміють малювати, а також твори, виконані в "дитячій" манері, дуже цінуються.
Виникає думка : геніальність мистецтва визначається вочевидь потребами людства на сучасному етапі розвитку. Раніше було актуальним вміння відобразити природу і людей так, щоб не можна було відрізнити від самої природи чи людини - реалізм, пізнання світу таким, як він є насправді.
Зараз актуальним стало вміння бачити світ своїми очима, через призму свого особистого сприйняття - заперечення загальної реальності, ствердження індивідуальної реальності.
(З науковою геніальністю, на мою думку, все значно простіше - щось нове, не знане досі, оце й геніяльне:angry12:)

Звідси може бути висновок : геніальність буває масова та індивідуальна. Масова - яка визначається більше, ніж 30-ма % людей (знову ж за визначенням пана Гетьмана), індивідуальна - це те, від чого плющить конкретно мене...ґґ Адже певний твір, який не визнають масовим, може тим часом справити на мене таке враження, що змінить все моє життя і сприйняття. А отже для мене буде саме геніальним)).
  • 0

#48 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 03.08.2009 – 13:12

Перегляд дописуБлискавиця (3.08.2009 13:27) писав:

Якщо це визнаний геній за деякими творами, то часто решту творів теж розглядають, як геніальні, або щонайменше - цінні для людства. Тож якщо він їх нищить - робить шкоду для суспільства)). Бо не він визначає - чи його твори геніальні, чи варті уваги.
Не генію визначати геніяльність власних творів, проте вартість уваги визначати авжеж творцю, йа переконаний.

Виникає парадокс - твори, які не оцінені суспільством, точно не будуть відомі, як геніальні; хоча по суті цілком можуть такими бути.
Особисто я не впевнений, що ця проблема важливіша за небезпеку неправильної оцінку творів суспільством.

Виходить, що геніальна людина (яка вміє робити щось таке, чого інші не вміють) може все своє життя продукувати геніальні твори, але так і не зробить свій внесок у суспільство (через скромність або комплекси), а отже по суті геніальною так і не стане (бо геніальність визначається лиш суспільством).
В сучасному світі важко приховати власні твори, хіба що знищувати, але творець має на це повне право, як я зазначив вище.

Тому я й написала, що скромність і геніяльність - речі несумісні)).
Мені здається, ти надто жорстко підходите до поняття скромності. Скромність не означає, що творець взагалі нікому власних витворів не показує, він лише не показує їх кожному зустрічному.

Виникає думка : геніальність мистецтва визначається вочевидь потребами людства на сучасному етапі розвитку.
Мисцетво - це смак, геніяльність смаку, про мене, є беззмістовною категорією.
  • 0

#49 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 03.08.2009 – 20:00

не сильно читав попередні дописи, але для кращого порядку напишу тут штуку

зверніть увагу, що слово Геній пішло від англійського Genius, що є однокорінним з всякими генами і генераторами, і вказує перш за все на здатність людини щось нове придумувати, тобто генерувати в інформаційному сенсі, казати підряд багато слів це ще не видумувати, а робити з цих слів структури які будуть вражати, це вже інша справа
одним словом треба бути генератором ідей в деякому сенсі, щоб бути таки геніальним

от я навіть і не приховую свою геніальність, і причому, кажу це не без зайвої скромності, зайва скромність генію не личить, просто геній часто не помічає суспільства яке навколо нього, в нього є купа своїх забавок, які він з легцістю генерує і розуміє
  • 0

#50 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 24.05.2010 – 12:00

Складові геніальності: принципова новизна творіння, його унікальність та неперевершеність. Геніальність може проявитися лише у творіннях, без них вона все одно що не існує. А шлях до геніальноссті у самоосвіті та самовихованні - не слідуванні чиїмось протореним стежкам, а створенні своєї власної: "самообучение и самовоспитание всегда были структурообразующим элементом гениальной личности".
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua