Перейти до вмісту

Улюблені книги

Повідомлень в темі: 533

#381 Nomad

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3581 повідомлень

Відправлено 18.03.2009 – 17:54

Перегляд дописуКиря (18.03.2009 17:39) писав:

Підручник "Біологія", розділ "Статеві органи"? :D

Розділ - "Чоловічі статеві Міхаличі"
  • 0

#382 Joey

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 158 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:ФраникА)))

Відправлено 18.03.2009 – 17:57

Харукі Муракамі "Вампір в таксі"))))
  • 0

#383 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 18.03.2009 – 19:06

Перечитав Марка Твена "Пригоди Тома Сойєра" і "Пригоди Гекельберрі Фінна"
Причому зовсім інше враження від книг, аніж в дитинстві.
  • 0

#384 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 543 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:м. Львів

Відправлено 19.03.2009 – 11:05

Перегляд дописуDON BASS (18.03.2009 19:06) писав:

Причому зовсім інше враження від книг, аніж в дитинстві.
Щоб ти знав, в старшому віці книги сприймаються значно краще, ніж в молодшому. Любі книги. Не розумію як можна читати "Майстра і Маргариту" в 16-17 років, і щось зрозуміти в цій книзі. Не раніше 25! От тоді і вся суть вікривається. Потрібно удосконалювати шкільну програму і не забивати голову дітям читанням серйозної літератури, якщо вони не сприймають її.
  • 0

#385 Саляма

Старійшина

• Користувачі
  • 3140 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:10

Перегляд дописуМалюсінька (19.03.2009 11:05) писав:

Щоб ти знав, в старшому віці книги сприймаються значно краще, ніж в молодшому. Любі книги.
ага, особливо Буквар
  • 0

#386 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • 543 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:31

Перегляд дописуСаляма (19.03.2009 11:10) писав:

ага, особливо Буквар
І для чого вдаватися в крайнощі. Я мала на увазі серйозу літературу! А не дитячу.
  • 0

#387 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 19.03.2009 – 11:46

Перегляд дописуМалюсінька (19.03.2009 12:31) писав:

І для чого вдаватися в крайнощі. Я мала на увазі серйозу літературу! А не дитячу.
Буквар - це досить серйозна література. Все наше подальше читання з нього починається...
  • 0

#388 Marichka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 94 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:54

Перегляд дописуDema V (18.03.2009 17:52) писав:

Герман Гессе "Степовий вовк"

Класна книга! І, як на мене, сильніша від "Гри в бісер".
Але мене ще більше вразила його повість (чи невеличкий роман?) - точної назви нажаль не пам'ятаю, бо книга була не моя, і до рук мені потрапила лише на пару днів - Демьєн чи Даміан?
Закінчувався твір тим, що герої йшли воювати у Першій Світовій. Якщо хтось знає таку книгу, то підкажіть, де її можна скачати.
От її я б залюбки перечитала. :rolleyes:

А у шкільні роки рекордсменом по перечитуванню у мене був "Володар Перснів". ;)
  • 0

#389 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • 543 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:59

Перегляд дописуbulbashka_aero (19.03.2009 11:46) писав:

Буквар - це досить серйозна література. Все наше подальше читання з нього починається...
Так, буквар - це перша книжка дитини. Хіба комусь захочеться його перечитати в зрілості...
  • 0

#390 Marichka

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 94 повідомлень

Відправлено 19.03.2009 – 11:59

Щоб ти знав, в старшому віці книги сприймаються значно краще, ніж в молодшому.

Ну, не можу погодитись. ;) У дорослому віці книги гарніше запам'ятовуються, але краще зануритися в книгу, "прожити її" може саме дитина. Тому книги для юнацтва і мають певні особливості, вони повинні давати можливість занурення. Якщо така можливість в книзі є, то її люблють і діти, і дорослі, і зовсім не важливо, для кого книга писалася.

А книга в кожному віці сприймається по-різному. І коли перечитуєш, то не лише повертаєшся в світ, який тобі подобається, а відкриваєш шось нове. І саме коли відкриваєш кожного разу якусь нову думку, інтонацію, настяк, змінюється сприйняття героїв, то тоді книга класна.
  • 0

#391 Knecht

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 300 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 19.03.2009 – 18:52

Перегляд дописуMarichka (19.03.2009 11:54) писав:

Класна книга! І, як на мене, сильніша від "Гри в бісер".
Але мене ще більше вразила його повість (чи невеличкий роман?) - точної назви нажаль не пам'ятаю, бо книга була не моя, і до рук мені потрапила лише на пару днів - Демьєн чи Даміан?
Закінчувався твір тим, що герої йшли воювати у Першій Світовій. Якщо хтось знає таку книгу, то підкажіть, де її можна скачати.
От її я б залюбки перечитала. ;)

Завантажити роман "Деміан" можна тут:
http://fictionbook.r..._german/demian/
Щодо книжок,які перечитую,до таких належать твори Германа Гессе,Фрідріха Дюренмата,"Пригоди бравого вояка Швейка" Ярослава Гашека,"Процес" Кафки,оповідання Борхеса,Кортасара та Джойса.
  • 0

#392 Joey

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 158 повідомлень
  • Місто:ФраникА)))

Відправлено 19.03.2009 – 19:09

Щоб ти знав, в старшому віці книги сприймаються значно краще, ніж в молодшому. Любі книги. Не розумію як можна читати "Майстра і Маргариту" в 16-17 років, і щось зрозуміти в цій книзі. Не раніше 25! От тоді і вся суть вікривається. Потрібно удосконалювати шкільну програму і не забивати голову дітям читанням серйозної літератури, якщо вони не сприймають її.

Міністерство освіти тебе почуло і внесло в програму для сьомого класу ЧЕРВОНУ ШАПОЧКУ :gryzin: ;) :rolleyes: :angry12:

Доречі повністю з тобою згідний, але л-ру тре підбирати виключно до віку, тобто ти просто сприймаєш це за допомогою того досвіду який ти маєш на даний момент!!!

Повідомлення відредагував Kyon: 19.03.2009 – 19:12

• 0

#393 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 19.03.2009 – 20:21

Щоб ти знав, в старшому віці книги сприймаються значно краще, ніж в молодшому. Любі книги. Не розумію як можна читати "Майстра і Маргариту" в 16-17 років, і щось зрозуміти в цій книзі. Не раніше 25! От тоді і вся суть вікривається.
Роблю висновки: або ти Майстра і Маргариту взагалі не читала, або читала,не зрозуміла і досі не розумієш. так? чи тобі вже є 25?))
Людина розуміє ту чи іншу книжку по мірі власних інтелектуальних можливостей. Деякі і в 25 жодної книжки не читали, тож навряд чи якшо почнуть читати- зрозуміють.А деяким з першого разу все зрозуміло,але з кожним перечитуванням все одно щось нове відкривають))
пс. Я Майстра і Маргариту прочитала коли до третього класу йшла. Єдине,що не зрозуміла- сюжетна лінія сталінських часів.
Трошки раніше читала казки Андерсена. Але вже тоді я розуміла,що автор якийсь садист був))

Перегляд дописуМалюсінька (19.03.2009 11:59) писав:

Так, буквар - це перша книжка дитини. Хіба комусь захочеться його перечитати в зрілості...
Коли вчитимеш свою дитину читати- доведеться і тобі ще раз Буквар переглянути;)
  • 0

#394 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 19.03.2009 – 20:30

нема коли перечитувать.
ще стільки не прочитано.
  • 0

#395 Woman

Генеральний писар

• Користувачі
  • 543 повідомлень

Відправлено 20.03.2009 – 09:53

Перегляд дописуKyon (19.03.2009 19:09) писав:

Міністерство освіти тебе почуло і внесло в програму для сьомого класу ЧЕРВОНУ ШАПОЧКУ :gryzin: ;) :rolleyes: :angry12:
Червона шапочка в сьомому класі - це вже занадто! Це можна читати в молодшій школі. В сьомому краще читати пригодницьку літературу, "Мауглі" Р. Кіплінга, "Пригоди Тома Сойєра" М. Твена, "Пригоди Робінзона Крузо" Д. Дефо. От ця літератури буде цікава семикласникам.

Перегляд дописуSensssorika (19.03.2009 20:21) писав:

Роблю висновки: або ти Майстра і Маргариту взагалі не читала, або читала,не зрозуміла і досі не розумієш. так? чи тобі вже є 25?))
Людина розуміє ту чи іншу книжку по мірі власних інтелектуальних можливостей. Деякі і в 25 жодної книжки не читали, тож навряд чи якшо почнуть читати- зрозуміють.А деяким з першого разу все зрозуміло,але з кожним перечитуванням все одно щось нове відкривають))
пс. Я Майстра і Маргариту прочитала коли до третього класу йшла. Єдине,що не зрозуміла- сюжетна лінія сталінських часів.
Трошки раніше читала казки Андерсена. Але вже тоді я розуміла,що автор якийсь садист був))

Коли вчитимеш свою дитину читати- доведеться і тобі ще раз Буквар переглянути:happy1:
Ти зробила правильні висновки: я читала "Майстра і Маргариту" в років так 15-16 і не зрозуміла багато-чого. І не проблема в моєму інтелектуальному рівні. 25 років мені ще немає. І, доречі, до цього часу спробуваю перечитати цей твір ще раз. Чомусь мені здається, що осмислення буде іншим.
Щодо Г.К. Андерсена - то він дав світові дуже багато казкових героїв. За його творами створено багато мультфільмів і кінофільмів. Це шедеври світової дитячої літератури. Не бачу в його творах ніякого садизму. Хоча не буду розписуватися за всіх.
Щодо Букваря - я готова його переглянути. Тільки ще не зараз... :)

Перегляд дописуMarichka (19.03.2009 11:59) писав:

Ну, не можу погодитись. ;) У дорослому віці книги гарніше запам'ятовуються, але краще зануритися в книгу, "прожити її" може саме дитина. Тому книги для юнацтва і мають певні особливості, вони повинні давати можливість занурення. Якщо така можливість в книзі є, то її люблють і діти, і дорослі, і зовсім не важливо, для кого книга писалася.

А книга в кожному віці сприймається по-різному. І коли перечитуєш, то не лише повертаєшся в світ, який тобі подобається, а відкриваєш шось нове. І саме коли відкриваєш кожного разу якусь нову думку, інтонацію, настяк, змінюється сприйняття героїв, то тоді книга класна.
Так, згідна! Але це, в першу чергу, залежить від самої книги. Якщо це юнацька література - то тут всі ясно і зрозуміло. Вона вчить дітей і юнацтво "читати", розуміти, "занурюватися" і т. д. Але якщо мова йде про філософські твори з глибиною, то людині в 14 років дууууууже важко їх зрозуміти. Вона прочитає їх, подумає, що зрозуміла, але коли в 30 перечитає знову зрозуміє не тільки сюжет, а й саму філософську суть.
  • 0

#396 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Місто:Кременчук

Відправлено 20.03.2009 – 14:11

Перегляд дописуМалюсінька (19.03.2009 12:05) писав:

В сімнадцять і в двадцять п’ять відкриваються абсолютно різні суті, тож хороші книги варто періодично перечитувати.
А щодо "чи треба його в школі учити"... Іноді краще прочитати і не зрозуміти, ніж не читати зовсім - хоча б залишаються шанси, що "заднім числом" зрозумієш.

До речі, "Майстер і Маргарита" - з того, що я перечитую... Плюс "Диво" Загребельного. Плюс Желязни "Джек з тіні" і Бестер "Людина без обличчя" (та і загалом всього Желязни і Бестера - це фантастика не тільки в сенсі змісту, але і якості!)

А ще колись шістнадцять разів перечитала "Вершника без голови". Чого воно мені далося - досі не знаю. Мабуть, підліткова недоумкуватість...
  • 0

#397 katapulta

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень
  • Місто:Золотоноша,Черкаси

Відправлено 20.03.2009 – 15:23

Буду мабуть "Самосуд" А.Дімарова вдруге читати. Талановита проза :ggggg:
  • 0

#398 katapulta

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень
  • Місто:Золотоноша,Черкаси

Відправлено 20.03.2009 – 15:58

ДІД ЧЕРЕПОК КОСИТЬ ПШЕНИЦЮ

Дід Черепок косить пшеницю. Пшениця стоїть як стіна, одклепана добра коса так і видзвонює. Косить -душа радується.
Аж летить сусідський хлопчина:
- Діду!.. Діду!.. Швидше біжіть, ваші баба вмирають!
- Пожде...
Дід саме набрав смаку до роботи.

:ggggg: ;) :cool1:
  • 0

#399 Єжік_UA

Генеральний писар

• Користувачі
  • 749 повідомлень

Відправлено 21.03.2009 – 11:25

Однією з моїх улюблених книг є "Парфуми" (інша назва "Парфумер") Патріка Зюськінда, дуже заділа мене ця книга. Також моєю фавориткою являється книга покійного Ю. Покальчука "Озерний вітер". І також не поступається цим двом книга "Код Да Вінчі" Дена брауна.
  • 0

#400 pannihto

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.03.2009 – 12:59

Гарних книжок багато - і прочитав я теж не одну - але зараз хочеться чогось доброго

Зараз читаю Кожелянка - "Чужий" - така собі українська альтернативна історія :-)

Ось уривок з неї:
"Зрозумiло, що пiсля таких потрясiнь Iванiй не змiг одразу пiти додому, вiн мусiв вiдвiдати... Україну. СВОЮ Україну!

Над всiєю ЙОГО Україною було безхмарне небо. Лагiдно дзюркотiв Днiпр широкий. Гомонiли степи. Шумiли смереки в Карпатах.
Запорожцi обирали кошового на Хортицi. Хлiбороби весело йшли за плугами, орючи свою нивку, не чужу. Сталевари варили сталь, а шахтарi добували «чорне золото».
В повiтрi лiтали бджоли з хутiрських пасiк. В повiтрi також лiтали срiблястi лiтаки київського виробництва.
Як також по Чорному морi ходили бiлi пароплави миколаївського виробництва.
В Карпатських горах гострили топiрцi опришки.
В степ донецький вийшов хлопець молодий.
Лиманський Гайявата душив гроно винограду.
Чумаки везли сiль з Криму.
На космодромi, що у херсонських степах, приземлився космiчний корабель, який повернувся з Марса. Генерал Каденюк i члени екiпажу здоровi й бадьорi. Через кiлька мiсяцiв готовi полетiти на Венеру. У Львовi шляхетнi лицарi змагались на турнiрi за омрiяний приз — мережану хусточку i право поцiлувати руку незрiвнянної панi Алiни.
В Полтавi вєлiколєпная Солоха вигравала конкурс краси.
Козацькi полковники Остап Бульбенко та Андрiй Бульбенко вирушали зi своїми
полками на Кубань — боронити кавказькi кордони Українського Королiвства.
В Києвi два вельми мудрi старцi — мiнiстр фiнансiв та голова Нацiональнолго банку виконували ритуал зеленої магiї, аби не впав i навiть не похитнувся курс гривнi.
У волинських лiсах знайшли гриба завбiльшки, як старий Кайдаш у солом’яному брилi.
Лише горох того року в Українi не вродив."

Для настрою ж можу порекомендувати Скрябіна "Я, побєда і Берлін" - напрочуд цензурна і смішна книженція

З рецензії:
Кузьма Скрябін. «Я, «Победа» і Берлін»

Увімкнувши плеер і почавши слухати «Я, «Победа» і Берлін», чи не з перших фраз починаєш посміюватись, а далі відверто реготати. Книжка заборонена до прослуховання надто сором'язливим: обережно, можна вибухнути сміхом просто в метро чи в маршрутці, на диво статечним пассажирам. Фішка і в особливому львівському сленгу, і в словозворотах та метафорах, котрими розсипається автор, і, головне, в тому, що текст читає сам Кузьма. Чи то пак – не читає, а просто розповідає оповідку про коммерційно-пригодницьку подорож, на концептуальному, як на такий маршрут, автомобілі марки «Победа», до славного міста Берлін.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних