Перейти до вмісту

Духовність і релігія

Повідомлень в темі: 210

#21 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 29.07.2009 – 12:51

Перегляд дописуManfred (29.07.2009 13:30) писав:

Е ні, це вже з'їзд. Спочатку Ви стверджуєте, що гоп не може бути атеїстом через брак саморефлексії, а коли Вас просять обґрунувати це Ви кажете та ніц у нього взагалі немає. Або відмовляйтеся від першої тези або аргументуйте.
З якої радості я маю відмовлятись? Спробуй поговорити з гопом про атеїзм - зрозумієш)) Та й якби це була тема про атеїзм, але це тема про релігію і про духовність, про духовний світ гопа (розмову про яких ти сам і почав) я написав достатньо (а не "нічого нема"), далі це вже офтоп, ну хіба ти таки погодишся пояснити чому гоп не може наприклад, позубрити Біблію троха і кидати цитати з неї, почати виконувати заповіді - коротше стати релігійним, хоча ти стверджуєш що це принципово неможливо

Цитата

Я щось не бачу такої необхідности, чому о. Павлу Флоренському не заважала його релігійність написати купу наукових робіт по математиці, геометрії, хімії решті дисциплін? Чому Блєзу Паскалю не заважала релігійність дійти всіх чудових відкриттів які він зробив?
Мене якраз цікавить чим допомогла? Др психічні розлади часто пов"язані зі схильністю до релігії, раз ми вже за Паскаля почали)

Цитата

Ви виходите з хибної тези, що релігійність це "неправильна" картина світу, але ніхто не знає яка саме картина світу є правильною, тому не нав'язуйте свої погляди тим, хто має відмінні від Ваших і буде Вам щастя і спокій, можливо вічний
Я з такої тези не виходжу, не маю звички нерозумних людей класифікувати предмети і явища за "правильністю" і "неправильністю", так само як і не навязую свої погляди, лише висловлюю. Релігійна картина світу базується на ілюзорних уявленнях про вищу істоту чи істот та виконанні їх наказів (чи порад, якщо завгодно), мені цікаво нафіга воно потрібно і чим може сприяти людині? Отже продовджую чекати по ти висловиш якісь погляди :happy1:
  • 0

#22 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 15:36

Перегляд дописуManfred (29.07.2009 15:29) писав:

Ось вона Ваша логіка, ляпнув і у кущі, з'їзди з теми, переводи на ишні предмети. Чудово :happy1: Це просто ілюструє ціну Вашій логіці її довільність у встановленні зв'язків між явищами, вони всі зі стелі.
Логіка в мене добра, хочу побачити доведення твоїх тверджень про хибність моїх імплікацій. Якщо є "переводи на ишні предмети" - поскаржся модератору, щоб тема набула належного вигляду :)

Во-во, чудовий приклад, саме так і боролися з инакомислієм у совку, чуть не згодний до психушки, а там доводь, що Ти не верблюд. Не сумніваюся, що хтось не згодний з великим вченим встиг і його релігійність пояснити психічними розладами і все ж цікавости ради — докази до студії.
А ось чим допомогла:

Цитата

24 ноября 1654, в половине одиннадцатого ночи, Паскаль, по его словам, пережил мистическое озарение свыше. Придя в себя, он тут же записал откровение на кусочек пергамента, который был зашит им в подкладку своей одежды. С этой реликвией Паскаль не расставался до самой смерти, после чего друзья и обнаружили её. Это событие коренным образом изменило жизнь Паскаля.
Про зв"язок геніальності і божевілля багатенько написано, не думаю що досягнення людей варто приписувати "азарєніям свише", куди більше підстав шукати їх (досягнень) причини в психічному складі, інтелекті (що зумовлено будовою мозку), освіті, вольових якостях, які є або природженими або розвинутими на їх основі, а якби той же Паскаль лише сидів і чекав чого-небудь "свише", то похвалитись йому в житті не було б чим.
Є така штука як генетична схильність до шизофренії і з"ясовано, що серед таких людей більше релігійних ніж в середньому, це доведено, і совок тут нідочого. Щодо доказів: я не фахівець, порийся в неті пошукай про дослідження, якщо тобі цікаво не лише холіварничати на форумі, і намагатись доводити буцімто твої опоненти осли копіпейстами з педівікії.
Хотілось би ще дізнатись що дає духу людини релігія і чим таким вона може сприяти розвитку, понад розповідей "трапилось азарєніє, вось", і як конкретно таке азарєніє змінює в житті. Бо негативні моменти мені ясні,а ось з користю непонятка..

Шановний, не полініться перечитайте ще раз цей кусень свого тексту і самі знайдіть логічне протиріччя.
В упор не бачу, шановний! Вкажи мені на ці протиріччя явно ;) як і личить в чесній дискусії, без лукавого бугагакання та натяків на мою буцімто розумову відсталість
  • 0

#23 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 16:31

Перегляд дописуManfred (29.07.2009 16:59) писав:

Сподіваюсь цього Вам буде досить?
Не досить аж ніяк, твердження пор ілюзії не несе в собі оціночного навантаження - погоджуйся або заперечуй, тільки озаботься хоч раз аргументацією

Я вже переконався у її нікчемности, тому не треба подальших завірень, краще продемонструйте її.
Логіку я демонструю в кожному дописі, раджу ще раз перечитати, і почати вказувати на відхилення від правил логіки, чи ти прийшов в тему щоб переконати сам себе в тому що сам собі надумав, і потицяти пальчиком на перших-ліпших "нікчема, нікчема", так дойде до "ви жалкіє нічтожниє лічнасті, я вас прізіраю"(с) :)

Будь ласка докази в студію про вигадані Вами "психічні розлади" Паскаля?
Та в нього взагалі все життя було жахливе здоров"я, приступи головного болю, які супроводжуюцця брєдовими видіннями - це либонь і були оті "озарєнія", які так рішуче вплинули на його життя, мабуть вплив полягав у вкороченні :happy1: Якщо комусь вважається доцільним раціоналізувати свої стражданнями шляхом потрактовки їх "карою небесною" чи в інший містичний спосіб, а їх припинення як "дар свише" чи "благодать" - це звичайно цікаво, правда зовсім не обов"язково, куди як корисніше звернутись до лікаря, правда в часи Паскаля медицина була дуже "розвинена"

Цілком зрозуміла річ, коли я був невіруючим мені віра здавалася безглуздою вигадкою. Як казав Герман Гессе: "Люди не можуть полюбити плавання допоки не спробують навчитися йому". Те саме і з релігією, Ви ніколи не дізнаєтесь про це, хіба на своєму власному досвіді, бо релігія це внутрішні духовні процеси, які відчутні лише самій людині, вони не піддаються вимірам, а отже не можуть бути дослідженими наукою.
І цитатка з Паскаля, насамкінець: "Последним выводом разума должно быть признание, что существует бесчисленное множество вещей, его превосходящих".
Дякую за цитати, я вже бачу що ти полюбляєш копіпейстити) Ось робота нирок це теж суто внутрішній процес, хоча і має зовнішні вияви, я не вимагаю якихось вимірів, але лише суто якісного зазначення що релігія привносить в духовне життя
  • 0

#24 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 29.07.2009 – 17:58

Перегляд дописуManfred (29.07.2009 12:42) писав:

Непереконливо якось, виправдовуєтесь. Ви так яскраво все змалювали у своєму дописі, так може писати лише людина, що все це сама пережила, або близько спілкувалася тривалий час з такими людьми або сама приймала участь у подібних "акціях" :happy1:
повторюю свій допис, для тих хто в танку, а особливо для манфреда:

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (28.07.2009 18:40) писав:

ех... тема про духовність звелася до обговорення гопоти.
Манфред постійно згадує гопоту, мабуть то його больне місце. що наваляли на днях? мобілку забрали? так ти ж християнин! підстав друго щоку! тобто понеси їм віддай мобілку батька, і грошенят побільше. Прости і благослови.
де тут особливі знання гопоти, крім тих що в ЗМІ? я ж не відрікаюсь від того, що я спілкувався з представниками даного класу суспільства, навіть сьогодні з одним таким спілкувався, якого я побив, а потім він в складі чотирьох осіб мене били...
але мій перелом переносиці - це не його рук справа! деякий представник гопоти намагався видурити в мене мобілку нокіа 5110. - я отмазався всього лише 10 копійками! інший представник гопоти просив мене за 2 гривні купити пиво балтику - обійшовся пивом талер, в той час лише за 2.10. я нічого не приховую!

Перегляд дописуManfred (29.07.2009 12:42) писав:

Цитата

ну чому ж. в середньому віці, сидячи у вязниці, бувший гоп уже просить наколоти йому на спині релігійні зображення. він приймає муки болю від татуювання. Надзвичайно глибока релігійність! А потім дуже духовні пісні, про "купола на груди наколоты" ось вам ще одна тема про духовність тюремної музики - У Круга пісні дуже духовні. А наскільки духовно "Эх, Шарик, я как и ты был на цепи!" smile.gif
Як на мене, то нічого поганого, коли людина зрозуміла свою хибу і кається, чи Ви волієте, щоб вона і надалі вбивала та крала?
але ж факти є факти!!
1) Круг не здійснював кримінальних злочинів, але співав про них, за що і був покараний. в чому йому каятись? та в тому, що він спонукає молодь до протизаконних дій!
2) в піснях інших зеків, я жодного разу не чув "покаяння". - тобто жодного разу ніхто з них не співав - "аби я не крав" - значно частіше вони співають про ментів, про слідчих, про прокурорів, та охоронців-вертухаїів.
надзвичайно духовні зеки з християнськими татухами не каються в своїх злодіяннях, а проклинають тих хто їх піймав! або тих, хто міг, але не неставив їх на путь істинний. їхня творчість - це відмазка типу, вони не власні над своєю долею, типу від них нічого не залежить - це цілком по християнськи.
  • 0

#25 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 17:58

Manfred, раджу надалі не підредаговувати так радикально свої дописи після того як запостив, це як мінімум невічливо

Перегляд дописуManfred (29.07.2009 17:48) писав:

Більше того Ви, навіть, самі зрозуміли і назвали що саме воно містить, частка "не" часто буває "обмовкою за Фройдом", тим чого людина не хотіла сказати, але таки сказала
Боюсь підхід "людина хоче сказати протилежне до того, що написала" унеможливлює дискусію. Якщо ти хочеш зізнатись цьому, дєрзай, але не варто приписувати таку особливість іншим ;)
Значить ще раз, (1) релігійні люди живуть ілюзіями, (2) що існують вищі істоти, (3) яких ніхто не бачив, (4) але які сильно озаботились благом людства і (5) намагаюцця (або намагались) на нього вплинути, (6) одні за домогою "порад" як треба жити, (7) інші звертаючи людей зі "шляху, угодного богам". Також (8) релігійні вірять в міфологію, викладену в "святих письмах" і в (9) загробне життя, а дехто що (10) в загробному житті їм воздасця за "заслуги".
(11) Нічого про "правильність" чи "неправильність" такого типу світогляду я не кажу.
В якій з наведених тез є протиріччя чи характеристика світогляду, з якою ти не згіден?

Перегляд дописуManfred (29.07.2009 17:57) писав:

Нічого особистого, просто Ви чомусь приховуєте від мене свої логічні таланти і тільки розповідаєте про них, хотілобися не лише чути весь час про їх неперевершеність, так що не соромтеся
Спробуй аргументовано заперечити логічність моїх дописів, тільки намагайся робити це логічно, без використання "теорії нескінченного" :)

Відмінність із роботою нирок очевидна. Їх роботу можна виміряти, незважаючи на те, що вони у середині, а не зовні. Фізиологія цілком, або майже піддається вимірюванню і трудношів у цьому жодних, тоді, як процеси духовні непідвладні жодним вимірам.
Всі духовні процеси мають фізіологічні прояви, і вчені вміють ідентифікувати багато з них, з часом вони будуть точно вимірюватись. Скільки вже раз такі ілюзорні "неможливості" долались людським розумом.

Ейнштейну, наприклад релія давала відчуття того, що "Бог винахідливий, але не злонавмисний". Табличка з цим написом завше висіла у його кімнаті і допомагала мислити.
Помагала? А ось декому помагає отаке. Але боюсь погляди на Бога в Айнштайна з жодною з офіційних релігій не стикуюцця

Ланку буль ласка, бо Ваші перекази не переконують.
А навіщо тобі ланка, ти будеш виконувати якийсь християнський обряд з нею? :happy1:

Щодо стану здоров'я, то у найвідомішого антихристянина Ніцше воно теж було геть кепське, а закінчив він своє життя і поготів у психлікарні, чи варто з цього зробити висновок, що всі атеїсти — чокнуті?
Звісно що таке узагальнення безпідставне, типова логічна помилка.

А дає релігія кожному своє, як океан у відомому романі Станіслава Лєма "Солярис" залежно від того, що потрібно цій людині, а точніше її душі. Особисто мені релігія дала відчуття багатовимірности і нескінченности Всесвіту і можливостей у ньому для людини, або, як влучно це сформулював носій релігії тольтеків Дон Хуан: "Життя надто коротке, щоб подивитися всі дива цього світу".
відчуття багатовимірності Всесвіту, круто)
  • 0

#26 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 18:11

А дає релігія кожному своє, як океан у відомому романі Станіслава Лєма "Солярис" залежно від того, що потрібно цій людині, а точніше її душі. Особисто мені релігія дала відчуття багатовимірности і нескінченности Всесвіту і можливостей у ньому для людини, або, як влучно це сформулював носій релігії тольтеків Дон Хуан: "Життя надто коротке, щоб подивитися всі дива цього світу".
Та ти єретик! адже це не по християнськи!
  • 0

#27 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 30.07.2009 – 10:52

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (29.07.2009 19:11) писав:

О ні! Не кажи так! А то він відчує шлях в п"ятий вимір і звідти наваляє тобі містичними прозріннями по саму нескінченність :wub:
  • 0

#28 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 30.07.2009 – 11:26

Цитата

Перегляд дописуManfred (28.07.2009 14:20) писав:

Є духовність релігійна, є світська.
А тепер порівняй кого більше серед Твоїх знайомих атеїстів чи агностиків, нігілістів, епістемологів, інструменталістів, гностиків, соліпсистів, суб'єктивістів, операціоналістів, конвенціоналістів? Думаю це багато що пояснює, зокрема те, що корені нашого укрсучсвітогляду у банальному совковому атеїзмі, який ми некритично сприйняли від наших радянських предків за відсутністю альтернативи, а точніше нашого цілковитого незнання цієї альтернативи.
У Західній Україні абсолютна більшість дуже віручих людей аж до фанатизму. Я вважаю, що зокрема і через це Західні регіони України не життєздатні порівняно із Східними і зупинилися у своєму економічному розвитку. Занадто багато обмежень і традиційності.
Атеїзм - це не вигадка комуністів, цей напрямок існує задовго до появи самої думки про соціалізм і соціальну рівність. Щодо решти гарних назв духовності, то люди не задаються метою класифікувати свою духовність і ототожнитися з якоюсь гарною назваою. Чого не скажеш про духовність релігійну.
Духована релігійність передбачає жорстку класифікацію свого духовного життя - і ні кроку вбік від церковних догм. А втративши здатність вільно діяти і мислити, людина втрачає останню відмінність від тварин - мислення.
Метою будь-якої релігії є обмежити світогляд людини і підкорити її церкві, регулярно отримувати грошові вливання від людини.
Людей, які не здатні жити без церкви і релігії у сучасному світі, я вважаю не життєздатними взагалі. Адже власної духовності вони не можуть мати - лиш ту,яку дозволить їм їхня релігія.
  • 0

#29 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 569 повідомлень
  • Місто:м. Львів

Відправлено 30.07.2009 – 11:53

Перегляд дописуБлискавиця (30.07.2009 12:26) писав:

А тепер порівняй кого більше серед Твоїх знайомих атеїстів чи агностиків, нігілістів, епістемологів, інструменталістів, гностиків, соліпсистів, суб'єктивістів, операціоналістів, конвенціоналістів? Думаю це багато що пояснює, зокрема те, що корені нашого укрсучсвітогляду у банальному совковому атеїзмі, який ми некритично сприйняли від наших радянських предків за відсутністю альтернативи, а точніше нашого цілковитого незнання цієї альтернативи.
У Західній Україні абсолютна більшість дуже віручих людей аж до фанатизму. Я вважаю, що зокрема і через це Західні регіони України не життєздатні порівняно із Східними і зупинилися у своєму економічному розвитку. Занадто багато обмежень і традиційності.
Атеїзм - це не вигадка комуністів, цей напрямок існує задовго до появи самої думки про соціалізм і соціальну рівність. Щодо решти гарних назв духовності, то люди не задаються метою класифікувати свою духовність і ототожнитися з якоюсь гарною назваою. Чого не скажеш про духовність релігійну.
Духована релігійність передбачає жорстку класифікацію свого духовного життя - і ні кроку вбік від церковних догм. А втративши здатність вільно діяти і мислити, людина втрачає останню відмінність від тварин - мислення.
Метою будь-якої релігії є обмежити світогляд людини і підкорити її церкві, регулярно отримувати грошові вливання від людини.
Людей, які не здатні жити без церкви і релігії у сучасному світі, я вважаю не життєздатними взагалі. Адже власної духовності вони не можуть мати - лиш ту,яку дозволить їм їхня релігія.
Скажу, як львів'янин, що ти дуже сильно помиляєшся. Те, що тут більше людей ходить в Церкву, ніж на Сході, абсолютно не можна назвати критерієм віри, чи тим паче фанатизму. Частина ходить, "бо треба", а живуть, як атеїсти, частина ходить, особливо в селах, "щоб сусіди ночого не казали", а частина дійсно вірить. Так, є певна частина тих, що вірять фанатично, але думаю, вона не більша, ніж фанатичних прихильників "истинного православия" на Сході. А що до відсталості економічної, то порівняй кількість великих промислових підприємств на Заході і Сході і тоді все зрозумієш. Адже їх будувала одна і та сама комуністична влада. Не було такого, що тут віруючі не збудували, а там атеїсти збудували. Влада була одна - атеїстична. Цьому були соціально - політичні причини, але аж ніяк не релігійні. Тут застій, бо працювати люди фізично не мають де і повиїжджали хто міг на заробітки за кордон. Я взагалі не розумію, яке відношення мають релігійні обмеження до економіки?

Перегляд дописуБлискавиця (30.07.2009 12:26) писав:

Хоч я і не великий прихильник Церкви, але варто сказати, що в УГКЦ ніхто ніяких грошових вливань не вимагає, у місті ніхто прейскуранту на шлюб, похорони і т.д. не вішає. А про більшість тих догм навіть самі священики і фанатики не знають, не кажучи про людей. Тут, на Заході, дуже багато "показухи" і "ура - патріотизму". І знову ж таки варто згадати про відсоток розлучень на Сході, який не є таким віруючим, згідно твоїх слів і на Заході, про рівень захворюваності на СНІД, венеричні хвороби, наркоманію. і т.д. Варто зі всіх сторін релігійність розглядати...
  • 0

#30 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 30.07.2009 – 15:01

я не вірю в бога/богів,але не відхрещуюся від світу природи. напів-атеїстка типу. Те що релігійні люди називають духовністю не має нічого спільного з релігією.
Погоджуюся з Блискавицею: Люди,які не здатні жити без церкви і релігії у сучасному світі- не життєздаті взагалі. ;)

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (29.07.2009 19:11) писав:

Наслідуй Кальвіна- подай на нього в суд за єресь :wub:
  • 0

#31 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень

Відправлено 30.07.2009 – 15:08

Перегляд дописуSensssorika (30.07.2009 16:01) писав:

Погоджуюся з Блискавицею: Люди,які не здатні жити без церкви і релігії у сучасному світі- не життєздаті взагалі. ;)
Обґрунтуй. Але не треба казати про догми - їх кожен з тих, що називають себе віруючими, трактує по - своєму. Чому людина, яка є прихильницею церкви не життєздатна у цьому світі. Мені відразу пригадуються слова із пісні Цоя: "Мне говорят, что жить вот так, как я сейчас, нельзя.
- Но почему?........Ведь я живу. На это не ответить никому..." :wub: А живуть і живуть не зле, як і всі інші, як і атеїсти, якщо віра, звичайно без фанатизму.
  • 0

#32 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 30.07.2009 – 15:17

Перегляд дописуТемний ангел (30.07.2009 16:08) писав:

Чому людина, яка є прихильницею церкви не життєздатна у цьому світі.
? ))))
я іншу думку висловила. зовсім іншу. не треба перекручувати)))
  • 0

#33 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 31.07.2009 – 03:43

Перегляд дописуManfred (30.07.2009 15:57) писав:

Порада відхиляється, коли знаходжу помилки у своїх дописах, я їх правлю безжально, те саме і Вам раджу робити.
Сподіваюсь ти не зловживатимеш цим в дискусіях в розділі "Українська мова" :ggggg: Ти ж не тільки граматику підправив, а й вдвічі розширив допис. Знаєш, є така кнопочка "Попередній перегляд" ;)

З усіма де є негативна оцінка дій віруючих. Яко алаверди: безвірні люди живуть ілюзіями, що вищіих істот не існує і що їх ніхто не бачив, і не здатні припустити, що ці істоти можуть опікуватися благом людства і намагаються на нього вплинути за допомогою порад, як треба жити. Також, безвірні вірять, що історії спілкування Бога і людства, які зібрано Богом і передано людям для правильного розуміння того хто є Бог від Нього самого, для пам'яти, для усвідомлення світобудови і свого місця людини у Всесвіті, а також у те, що земне життя не закінчується на цвинтарі, а продовжується далі.
Годі помилитися, формою викладення своїх тез Ви стверджуєте нібито "неправильність" світобачення віруючих. З Вашого уривку могла би незла передмова вийти до чергового видання довідника радянського атеїста ;)
Мене ось цікавить феномен: походу коли релігійні люди не згодні з чиїмись твердженнями, пов"язаними з їх релігією, то вважають що той хто таке каже "стверджує нібито "неправильність" світобачення віруючих", вже не кажучи про дії які "святі письмена" забороняють (етика). Може в когось (в тебе, наприклад) є проблеми з тим, що хтось описує релігію в неприйнятних термінах, але це аж ніяк не є викладенням "неправильності", поняття "правильність" і "неправильність" вважаю недоцільними вживати поза абстрактно-логічної сфери (де є доказовість). Те, що я вважаю релігійний світогляд побудованим на ілюзіях ще не означає "неправильність", бувають корисні ілюзії, проте в релігійних забобонах я ніякої корисності не вбачаю. Ділити все на "правильне" і "неправильне" - недоцільно, адже довести що чогось не існує - неможливо. Якщо б релігійні люди критично ставитись до власних поглядів, то явна бездоказовість викладених мною тез нмд мала б породити відчуття, що їх світогляд базуєцця на гонських байках (неістинних твердженнях), з відповідними оргвисновками, але чомусь цього здаєцця не відбуваєцця, чому? В них відсутнє критичне мислення? Чи може вони обманюють інших про відданість зазначеним ідеям? Чи чому?

А що там заперечувати, коли Ви ляпнувши щось потім тікаєте мерщій у кущі і кажете та немає у них ніякої рефлексії ні до чого. Які тут можуть бути далі серйозні обговорення? Спочатку відчуйте відповідальність за слова, які пишете і спроможність їх обґрунтувати, а тоді матимете і мої контраргументи.
Ударь мене біблією, да, дєтка ;) Я доволі розлого виклав свою думку, і якщо б ти умів читати щось крім власного пихатого флейму, то не зробив би такого висновку "немає у них ніякої рефлексії", а з твого боку крім пари кинутих словополученнь "атеїсти-гопи", "гоп не може бути релігійним" не було ніяких власних думок, жодної аргументації

Спробуйте віднайти тему про слова та твердження з часткою "не", дізнаєтеся багато цікавого для себе.
Спробуй не оффтопити :)

Перегляд дописуManfred (30.07.2009 17:23) писав:

Але мене цікавить такий аспект, якби я вірив, що релігія це вигадка, що віруючі люди, це якісь відсталі загальмовані істоти, то не числив би себе серед христян і шукав би иншого духовного притулку. Мій досвід навпаки переконує мене, що віруючі (не всі) — надзвичайно цікаві співрозмовники, внутрішньо вільні, освічені інтелігентні люди серед яких мені буває цікаво, або принаймні набагато цікавіше, як між занудних атеїстів з їх остогидлими совковими теоріями. Звідси виникає питання, чому Ти числиш себе серед християн? Ти віриш "вигадкам"? Ти вважаєш себе "відсталою і загальмованою у розвитку" людиною?
А ще, якщо хочеш піднятись над звичайним рівнем, можна спробувати ЛСД :)

Перегляд дописуManfred (30.07.2009 16:35) писав:

Я так і думав, що Ви з'їдете з теми. Отже потверджень і цієї Вашої з дозволу сказати "гіпотези" теж немає ;)
Звісно, і не буде, але лише щодо Паскаля, ми ж не можемо йому влаштувати сучасну психіатричну експертизу.

Таким чином, Ви самі дали оцінку Вашому попередньому аналогічному твердженню про віруючих.
Щось у тебе зовсім уява розгулялась, ну ж бо, зацитуй де це я писав "всі релігійні — чокнуті"

Офіційні релігії дають узагальнені релігійні уявлення, кожна людина ж їх трансформує під себе. Я теж деякі речі не можу вмістити, але загалом, релігійна концепція світу мене цілком переконує, все струнко, логічно і послідовно. Чого аж ніяк не скажеш про атеїстичну картину світу, що лише може чіплятися до релігійної, як совок до "зогнівающого запада", що і нині чомусь квітне, а свого ж тлумачення атеїзм, куди не кинь — не має, про що не запитай.
Хай тебе слово а-теїзм не вводить в оману - цей світогляд базуєцця на науковій картині світу, а релігійні байки при цьому - до дупи. "Гіпотеза Бога" як була непотрібною у 18ст., такою залишилася й в 21-му. Тому вона ніяк не "чіпляється", але люди з незашореною догмами свідомістю звичайно цікавляться феноменом релігійності, і відповідним типом мисленння. Я й не сумніваюсь, що в релігійній концепції віруючим здаєцця все "струнко, логічним і послідовним", але це переважно від невміння чи небажання задавати справді оригінальні запитання, ну або від нездатності зрозуміти наукове пояснення :) . Знавець "святого письма" тобі завжди доведе що все в ній струнко і випливає одне з одного (постільки поскільки приймати без доведення купку довільних "базових тверджень"), але якщо попросиш дати змістовне пояснення, наприклад, електричним явищам, то відразу виявицця, що Біблія - непотрібна, а потрібен цілком атеїстичний підручник. Є такий афоризм, що "наука в якій відсутні протилежні погляди - рухаєцця на кладовище", наукове знання відкрите і швидко розширюєцця. Природа безмежна, а людські можливості скінченні, атеїсти компромісно долають ці обмеження - вдосканоленням інструментів пізнання і поступовим нагромадженням знань, а релігія (з гносеологічної точки зору) - це капітуляція, спроба обмежитись вузьким спектром апчіпанятних байок.

Перегляд дописуManfred (30.07.2009 16:02) писав:

Ви плутаєте "духовне" з "емоційним", накуа може вимірювати лише останнє, про перше вона зеленого поняття не має, бо для вимірювання "духовних" процесів треба щонайменше припустити, що Духи, як істоти існують.

Я ототожнюю духовне з "психічне плюс пов"язане зі психічним оберненими зв"язками", в т.ч. емоційне, ніякі Духи (це примари, так?))) мені припускати не потрібно. Психічна активність базуєцця на специфічних фізико-хімічних процесах.

Звичайно це трохи більше за три чи то пак чотири, як инколи дехто стверджує :wub:
Вмієш долати складки третього виміру? Мандруєш в часі?
  • 0

#34 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 04.08.2009 – 15:10

Перегляд дописуТемний ангел (4.08.2009 15:32) писав:

Візьми безпритульного з вулиці і дай йому мільйон - він стане від цього більш духовних і зміниться його ментальність? Я думаю, що ні, навпаки, він швидше вмре від спиртного, яке колись купував за 5 грн/літр, а тепер 1000$/літр. Дай той же мільйон людині релігійні, не показушнику, а дійсно віруючому, думаю, він ними розпорядиться інакше, принаймі шансів на це більше. Саме умови побуту і змінилися внаслідок розвитку духовності, як віри в Бога і відповідальності за свої вчинки.
Безпритульні люди - це слабкі особистості, які не витримують життєвих травм, і постійної боротьби за виживання. Це, можна сказати, природній відбір. Зокрема, їм також не вистачає і духовності, але не релігійної, а світської. Бо релігія схвалює аскезу - обмеження себе у земних благах, приниження тілесних потреб.
Чому при церквах немає реабілітаційних центрів (зокрема для алкоголіків, наркоманів та безпритулів), відділень Червоного хреста, допомоги в пошуку роботи для інвалідів, абощо?
А взагалі я не розумію, в чому сенс порівняння безпритульного і християнина, та ще й через призму мільйона грошей))
  • 0

#35 Темний ангел

Генеральний писар

• Користувачі
  • 569 повідомлень

Відправлено 04.08.2009 – 15:15

Перегляд дописуБлискавиця (4.08.2009 16:10) писав:

Чому при церквах немає реабілітаційних центрів (зокрема для алкоголіків, наркоманів та бомжів), відділень Червоного хреста, допомоги в пошуку роботи для інвалідів, абощо?
Тобі хто таке сказав? У Львові подібне є мало не при кожній Церкві УГКЦ - групи анонімних алкоголіків, наркоманів і т.д., читають лекції, допомагають з адаптацією і фінансово, мають контакти з усіма благодійними організаціями. Аскезу схвалюють хіба що у монахів, приниження тілесних потреб теж, родини священиків мають по 4 - 5 дітей, утриманням навіть і не пахне, та і утримуватися Церква не каже, абсолютно ні.
  • 0

#36 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 04.08.2009 – 15:29

Перегляд дописуТемний ангел (4.08.2009 16:15) писав:

Тобі хто таке сказав? У Львові подібне є мало не при кожній Церкві УГКЦ - групи анонімних алкоголіків, наркоманів і т.д., читають лекції, допомагають з адаптацією і фінансово, мають контакти з усіма благодійними організаціями.
Ну якщо це функціонує, то таку діяльність я схвалюю. Але ж це явище не масове, правда (ти написав чогось лише про УГКЦ)?
Це не є основною діяльністю релігійних осіб. Не секрет, що в основному вони зайняті збільшенням кількості своєї пастви, на зразок сект - коли вони на перших порах і допомагають, і підтримують. А в результаті хочуть лиш грошей та "служіння" їхній релігії.
  • 0

#37 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 04.08.2009 – 23:15

Знайшла свої два дописи на схожу тематику : 1; 2; в темі Особливості сприйняття, або спроба аналізу твердження Гермеса про подібність.

Перегляд дописуManfred (30.07.2009 17:23) писав:

Блискавиця,
Ти не відповіла на моє питання, кого серед Твоїх знайомих більше?
Серед моїх знайомих в реалі немає жодного атеїста.
  • 0

#38 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6665 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 12:20

Цитата

але якщо попросиш дати змістовне пояснення, наприклад, електричним явищам, то відразу виявицця, що Біблія - непотрібна

е ні, не так ти зрозумів. Якщо в біблії немає пояснення електрики - значить віруючим воно не потрібно!!! Релігійний тормоз науки і прогресу.
  • 0

#39 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 12:40

Перегляд дописуManfred (5.08.2009 09:51) писав:

Ніц дивного, адже Ви припускаєте можливість бути християнкою і вирити, що релігія є вигадкою, з такими поглядами атеїстів не лише серед Ваших знайомих не буде, їх, взагалі, не може існувати :)
Звісно, а хто сказав, що християнину заборонено вірити, що релігія є вигадкою? Де таке написане або сказане?))

... що земне життя не закінчується на цвинтарі, а продовжується далі.

Годі помилитися, формою викладення своїх тез Ви стверджуєте нібито "неправильність" світобачення віруючих. З Вашого уривку могла би незла передмова вийти до чергового видання довідника радянського атеїста :)
емм...земне життя таки закінчується на цвинтарі)). Як для невіруючих, так і для віруючих...ґґ
Ще раз наголошую - ти помиляєшся, зливаючи радянську добу і атеїзм. Атеїзм - це напрямок духовного розвитку людини, який існував задовго до радянської доби. За радянських часів цей напрямок було навмисне викривлено і названо "науковим атеїзмом", щоб втовкмачити людям іншу віру. Тільки з цією метою, а не для того, щоб ніхто не вірив у Бога.
  • 0

#40 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 05.08.2009 – 12:43

Знаю, що існують дві Богині - Доля та Недоля. Давайте знати разом, що вони існують. :)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних