Перейти до вмісту

Духовність і релігія

Повідомлень в темі: 210

#141 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 12.09.2009 – 16:08

Перегляд дописуОгiрок (10.09.2009 09:54) писав:

Дітям властиво какатись, коли вони народившись з вірою у бога, починають усвідомлювати свій першорідний гріх і боятися божої кари. Від цього вони не тільки всираюця, а ще і всикаюця.
Так увійруймо ж!

Перегляд дописуШмарко (12.09.2009 14:17) писав:

духовність то одне, менш залежна від традицій, а релігія - це маяк для тупих баранів.
Ісус був трохи політкоректнішим називавши їх блудливими вівцями. Хоча суть залишається та сама.

Перегляд дописуШмарко (12.09.2009 14:17) писав:

треба в бога вірити, а не в релігію, і не давати попам взятки, бо вони вас спровадять в могилу, а не в рай. Рай здобути можна тілько власним трудом та потом. і то рай триває лиш кілька сикунд. а потім знову починається підготовка до нового раю - на собі перевірив.
А навіщо вірити?
  • 0

#142 Шмарко

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень
  • Місто:Делятин гуцульська хата.

Відправлено 12.09.2009 – 19:58

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (12.09.2009 17:08) писав:

Ісус був трохи політкоректнішим називавши їх блудливими вівцями. Хоча суть залишається та сама.

навіщо вірити?

Вірити треба, шоб ідучи до бога, тримати себе в формі. А блудливі вівці тут я коріфанюсь з свілоносцем чи просто барани гадають, що грошима куплять собі здоров'я та місце в раю. а дзуськи. Дійсно навіщо в такі дурниці вірити?
  • 0

#143 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 13.09.2009 – 15:13

Цитата

Человек появляется на свет с врожденной верой в Бога, установили британские ученые

07.09.2009, 11.08

ЛОНДОН, 7 сентября. /Корр.ИТАР-ТАСС Виталий Макарчев/. Подлинную сенсацию в мировых научных и интеллектуальных кругах вызвало открытие ученых из британского Бристольского университета, когда они установили, что современный человек рождается в верой в Бога. Об их работах сообщает лондонский еженедельник "Санди таймс".

"Мы установили, что ход мышления ребенка включает интуитивную веру в сверхъестественное", - заявил руководитель исследований профессор Брюс Худ.

В течение веков крупнейшие мировые теологи и философы пытались доказать или опровергнуть существование Всевышнего. Однако обыкновенная логика оказалась бессильной ответить на данный вопрос, который был объявлен современной наукой иррациональным.

Однако новейшие исследования научного коллектива из Бристоля показали, что без веры в Бога ни Homo Sapience, ни современное общество не моги бы появиться на свет.

По мнению специалистов, на заре человечества те группы людей, которые верили во Всевышнего, в справедливость и упорядоченность миропорядка, создавали более крепкие социальные связи и тем самым повышали степень своей выживаемости. Именно они заложили основы современной цивилизации и дали ей импульс развития.

Соответственно племена и группы людей, лишенные понятия и веры в Бога, распадались и исчезали, не оставив после себя следов. ©
Якщо "вчені" починають щось стверджувати однозначно, то це явно замовні статті за гроші :gryzin: Не існує таких досліджень, які дозволили б зробити ці висновки. Особливо про "зарю людства", в той час, як науці ще достеменно невідоме походження людини. І ті ж самі вчені наразі спираються тільки на еволюційну теорію Дарвіна, як найбільш доведену.
"Свої" люди у церкви є і серед вчених, і серед влади, і серед спец.служб. Щоб втриматися на верхівці ієрархії суспільства церква не гребує будь-якими засобами. Застосовує інтернет і навіть вже не засуджує (подекуди) одностатеві шлюби.
Можливо, ти, Манфреде, впевнений, що без віри в Бога українцям не вижити. Я ж вважаю, що така віра і церква, така релігія, якою вони є зараз, українцям не потрібні.
Ми маємо відродити свою, національну, духовність. В основі якої буде віра в себе і свої сили.
  • 0

#144 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 14.09.2009 – 09:47

Я не переконаний, що Манфред чи Ластівочка - практикуючі християни. Їхня духовність з цією релігію не надто в'яжуться. Хоча Манфред, наскільки я бачу, хоча б не відповідає злом на добро (чи зло). І то вже добре. :gryzin:

за порушення правил 2.2.1. і 2.5 - 10% - ластівочка

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 14.09.2009 – 14:49

• 0

#145 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 14.09.2009 – 20:00

Перегляд дописуВласюк (14.09.2009 10:47) писав:

Я не переконаний, що Манфред чи Ластівочка - практикуючі християни. Їхня духовність з цією релігію не надто в'яжуться. Хоча Манфред, наскільки я бачу, хоча б не відповідає злом на добро (чи зло). І то вже добре. :gryzin:

за порушення правил 2.2.1. і 2.5 - 10% - ластівочка

А от я переконаний в іншому : якщо духовність певної людини підказує що потрібно сказати правду про духовність когось або чогось, це зовсім не означає що не послідує покарання за ту правду. З чим шанованого мною пана і вітаю. :gryzin:

за порушення правил п. 2.5 - 10% - ластівочка
  • 0

#146 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 15.09.2009 – 12:35

Особливою ознакою фанатичної религіозності є паталогічна ображливість на іншу незалежну думку. Причому така ображливість меж не маж і дуже легко заходить до прямої агресії і бажанні знищити єретека. Далеко ходити не треба, достатньо згадати історії про відьм та інквізициї і з цього виникає питання, чи має така ображливість хоч якесь духовне коріння.

Звідки ж це береться? Може це якась хворма агресивної духовності? На мій погляд все дуже просто, достатньо тільки замислитись, як взагалі християні пояснюють істинність своєї віри.
Різні пояснення можно поділити на три загальні напрямки.
1. Метод Філарета
2. Метод Августина
3. Особистий досвід.

Перший - сліпа віра Священному Писанню, заперечення необхідності критичного осмислення. Тобто Бог існує, тому що так написано в Біблії, а Біблія, безумовно вірна, оскільки її написав сам Бог. Відомий православний церковник митрополит Філарет на питання, як це кит міг проковтнути Іону і останній жив в його чреві три дні, відповідав: "Якби в Священному Писанні було сказано, що, навпаки, Іона проковтнув кита, все одно цьому треба було вірити і ні про що не запитувати".

Другий - людина читає Біблію, бачить всі протиріччя, а то і відверте марення Святого Писання, розум протестує, але бажання вірити сильніше за аргументи розуму. Що залишається? Дорога, вказана Блаженним Августином: "Я б теж не вірив Евангеліям, якщо б мені не повелівав авторитет церкви" ("Contra Taustum Manichaeum", 25, 1, 3). Таким чином метод Августина - закрити очі на Біблію і вірити лише Непогрішимим Святим Отцам Святої Церкви.На практиці, звичайно, можна вірити не далеким "Отцам", а сповна конкретному вподобаному батюшці з місцевої церкви.
Так само зараз Православна церква практикує точнісінько такий підхід. Пасомим пропонується, щоб уникнути появи непотрібних думок, ігнорувати Старий Завіт, читати лише Новий (бажано, звичайно, не читати жодного - в крайньому випадку - коментарі богословів до дитячої біблії в картинках) і у вірі спиратися на "прєданія старців" і на трактування того самого "батюшки з місцевої церкви".
Цей другий напрямок був кратко і точно сформульований тим же Блаженним Августином: "не здатність розуміти, а простота віри - ось в чому порятунок для натовпу".

Третій - особистий досвід, тобто "нез'ясовні і непередаваємі" суб'єктивні містичні релігійні переживання. Такі люди зазвичай придумують "свого" Христа, не звертає уваги на церковно-біблейське трактування. Тут можливо лише дати послання на Офіційний Журнал Американської Психоневрологічної Асоціації - стаття "Нейрональниє субстрати релігійного досвіду", і після прочитання визначити, чим детермінований цей "релігійний досвід" у кожному конкретному випадку.
Вибір досить широкий: від "кортікальних дегенеративних деменцій" і "шизоїдних розладів" до епілепсії. Наприклад, див. діагноз Св. Павла. Легко бачити, що такий шлях не самодостатен, тобто християнством треба було заразитися спочатку. Інакше в баченнях майбутнього адепта відвідав би не Христос, а аллах, Шива, або індіанський "Великий Заєць".

З цього приводу пропоную надалі питання образливості і святих почуттів християнь виключити взагалі з обороту, бо основані вони аж ніяк не на Духовності, а на впертої зневаги до інших людей, для яких ця їхня церква не є авторитетом на пустомі місці, або взагалі основані на хворобливому стані такого віруючого.
  • 0

#147 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 19.09.2009 – 14:27

Сьогодні зранку дививсь програму тревел по Португалії з таким прикладом духовності...що мене це вразило так, що навіть не буду коментувати.
Потім пошукав в інтернеті...
Дивіться, це храм, який возвели з кісток. По тіві бачив види і по-сильніш.
Скажу тільки, що такі храми переживуть єгіпетські піраміди? Чому? Не знаю, але переживуть, бо така "духовність" безсмертна, як безсмертна смерть, а інакше як вічне життя смерті.
І я не знаю, чи ходять молитися в такі храми, хрестять там дітей, одружуються чи ні, не знаю і якось цього дізнаватись навіть і не хочеця, бо не хочеця продовжувати життя смерті. Нехай краще життя робить вид, що вмирає, чим смерть робить вид, що живе.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Повідомлення відредагував Огiрок: 19.09.2009 – 14:42

• 0

#148 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 19.09.2009 – 16:21

Огiрок якийсь дурдом...вперше таке бачу...я б у такий храм не пішла б..навіть заради цікавості
  • 0

#149 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 19.09.2009 – 16:26

Тю, шо Вас так схвилювало шановний пане Огірок?
Нормальні фотки. Це просто зразок тих обителів, яких у Його Отця багато і котрі з відчиненими дверима чекають на бажаючих пораювати. Найкраще воно виглядає на третьому фото зверху : Він у центрі, а раювальники навколо.
Все досить пристойно і високодуховно.
  • 0

#150 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 19.09.2009 – 18:31

Перегляд дописуЛастiвочка (19.09.2009 17:21) писав:

Огiрок якийсь дурдом...вперше таке бачу...я б у такий храм не пішла б..навіть заради цікавості

Ну чого ж ? Жіноча цікавість переважить будь яку духовність.
Тим більше, що храм Святого Францизка в містечку Евора освячений Римською церквою.
Так що туди приходять...
http://photo.babaev.net/temple14.jpg
За духовністю...очевидно.
  • 0

#151 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 20.09.2009 – 18:08

Перегляд дописуЛастiвочка (19.09.2009 17:21) писав:

Я сам в шоці. Від такого і розумом недовго...

"снаружи гроб кажется красивым, а внутри он полон костей мертвых и всякой нечистоты". (Мф. 23:27)
  • 0

#152 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 20.09.2009 – 18:20

Перегляд дописуБезбожник (19.09.2009 19:31) писав:

Ну чого ж ? Жіноча цікавість переважить будь яку духовність.
не підбивайте мене на флейм. і не вигадуйте замість мене того, чого я не робила б
Ще раз. дивний храм, якщо то храм і я б туди не пішла б...навіть заради цікавости. Але почитала б десь охоче що то таке і чого таке
  • 0

#153 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 20.09.2009 – 18:37

Перегляд дописуЛастiвочка (20.09.2009 19:20) писав:

не підбивайте мене на флейм. і не вигадуйте замість мене того, чого я не робила б
Ще раз. дивний храм, якщо то храм і я б туди не пішла б...навіть заради цікавости. Але почитала б десь охоче що то таке і чого таке

Я написав про жіночу цікавість загалом, а не тільки Вашу, шановна.
Щодо дивини, то нічого дивного в цьому факті немає. Про цю "дивину" було написано ще в дні моєї юності, здається у "Комсомольській правді". Така собі часовенька при храмові.
Прочитати про це досить легко : Португалія, Евора, подорожі країною.
  • 0

#154 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 02.10.2009 – 11:20

Флуд видалено
  • 0

#155 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 02.10.2009 – 11:25

Храм, який Огірок показував, збудували десь біля Праги під час епідемії чуми, коли було багацько мертвих (матеріалу). Одне із місць, яке хочу відвідати колись. :)
  • 0

#156 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 15:01

:)
Нео бв програмістом
віруючі не невротики, бо все людське знання засноване на віру в це знання
релігія немає духовності, тому що в неї основна ціль влада і гроші, вона не відрізняється від бізнесу не білше не менше ніж на ніскільки:ura:, та ще й в вигіднму положені, релігія не оподатковується
  • 0

#157 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 15:07

Яка цінність "духовности" заснованої на залякуванні, страху й примусі?
  • 0

#158 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 15:25

Перегляд дописуManfred (1.10.2009 10:19) писав:

Можливо здатність вірити у те, чого "не перевірив" теж одна з перевірок у цьому житті.
Припустимо, що людина вірить у те, що не можна перевірити, у те, що не узгоджується ні з якою логікою і здоровим глуздом.
Навіть якби бог існував, хіба йому потрібні зомбі в яких відсутнє критичне мислення, і які ніщо не піддають сумніву? Інтелект і логіка - це невід’ємна риса людини, він постійно працює поки діє свідомість. Кому потрібна істота, що вміє діяти всупереч логіці, інтеоектові? Якщо ми створені творцем, то він нас наділив цими рисами.
І "уміння" ці дари відключати, або діяти ним всупереч зі сліпою покорою може бути цінна лише для тих, хто хоче з людини зробити бездумного виконавця. Чим сильніша віра - тим виходить людина тупіша?
  • 0

#159 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 15:59

Перегляд дописуГетьман (2.10.2009 12:25) писав:

Храм, який Огірок показував, збудували десь біля Праги під час епідемії чуми, коли було багацько мертвих (матеріалу). Одне із місць, яке хочу відвідати колись. :)

Ні, цей храм в Порутгалії. В Празі інший.

Якщо пошукати, то думаю можна знайти і інші образчики такої шизофренічної церковної духовності.

Наприклад тут повинно вважатися прекрасною та божествєнною перемогою духовності.

Повідомлення відредагував Огiрок: 02.10.2009 – 16:06

• 0

#160 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 02.10.2009 – 16:17

Manfred, релігія економічно виправдана і дуже прибуткова, це факт
релігія сама обмежує свободу вибору, всякими обрядами, вирішуючи за людину часто що орбити
матеріалістичний підхід гарний тим що в ньому не тільки свобобода вибору, але й свобода від вибору взагалі, а її мало хто витримає
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних