Перейти до вмісту

Духовність і релігія

Повідомлень в темі: 210

#121 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 551 повідомлень

Відправлено 17.08.2009 – 20:01

Перегляд дописуБезбожник (17.08.2009 17:43) писав:

Ну да. Не платять. А це що : ...у всякого человека, у которого будет усердие принимайте приношение Мне. ...золото, и серебро, и медь. И шерсть голубую пурпуровую и червленную, и виссон и козью. И кожи бараньи красные, и кожи синие, и дерева ситтим. Елей для светильника, ароматы для елея помазания и для благовонного курения. Камень оникс и камни вставленные для эфода..." Або, скажемо, жертва Ієфая, (власна донька) хіба не плата? Ну нехай би не вона, а хто інший першим зустрів його в Массіфу ? то й що ? Все рівно Бог, регогучи і потираючи руки, прийняв би. Як прийняв з задоволенням (ще б не прийняти !) 30 тисяч незайманих дівчаток. Слід зауважити , що в цьому випадку ніхто обітниці йому не давав, як Ієфай. Рішення, щодо 30 тисяч дівчаток, Він прийняв сам. Як Вам така зарплатня за ТВОРІННЯ, шановний ? Куди тому баксу, нещасному. А Ви кажете.

То вони лоханулися. Не треба було його нанимати богом за таку неміряну зарплатню.
Вонож справжнього Бога всеодно не наймеш, а по приколу декілька мідяків вистачилоб.

Перегляд дописуЛастiвочка (17.08.2009 20:04) писав:

шановне панство! от хочу запитати: а ви ще якісь релігії знаєте? можете інші приклади-паралелі проводити? Тема: духовність і релігія, а не духовність і християнство :angry12: Хотілось би почитати Ваші думки не тільки про християн (якщо можна)

Думаю, що важко обговорювати релігію взагалі, в плані духовності, бо поняття релігії не визначене.
У всякому разі я значення цього слова не розумію.

Приводять приклад з вікіпедії
Релігія (від лат. religio – зв'язок) - віра в існування надприродних - персоніфікованих чи ні - сил, що супроводжується переконанням у здатності цих сил або сили (Бога, богів, Абсолюту, Космосу і т.п.) впливати на Всесвіт та на долю людей.

Від латині це зв"язок, а тлумачення про віру.
Можна булоб зрозуміти віру у зв'язок, але віру в існування не розумію.

Цє якщо виявиться, що верблюди вірять у могутність купки лайна на зворотній стороні Луни і вони в нього будуть вірити, то в них з цим лайном буде і зв"язок? Адже воно їм обов"язково буде допомогати, тут навіить і сперечатися не потрібно, ззвичайно буде... А лайна то там якого вони себе уявляють і нема зовсім. Так з чим у них зв"язок тоді? Може з тлумачами лайна?

Ось як не дивно, переклад з латині що religio це зв'язок я можу тільки зрозуміти як зв"язувати, в"язати, в"язень. Це ближче до дійсності тому що за прикладами ходити далеко не потрібно. А раз так, то яка може бути духовність у самозв"язуванні. Це скоріш схоже на шкідливі звички, такі як паління, пиятство та подібне. Тому що людина пов"язана зі своєю звичкою, але не може від неї відчипитися і отримує від неї ще якесь мазохістке задоволення.

Ось після визначення понятя з релігія, можна перелічити які релігії бувають і чому щось релігія і чому щось не релігія. І де у зв"язаних рабів може сидіти духовність.
  • 0

#122 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 17.08.2009 – 20:12

Перегляд дописуЛастiвочка (17.08.2009 20:04) писав:

шановне панство! от хочу запитати: а ви ще якісь релігії знаєте? можете інші приклади-паралелі проводити? Тема: духовність і релігія, а не духовність і християнство :angry12: Хотілось би почитати Ваші думки не тільки про християн (якщо можна)
Еге ж. А де небудь у Катарі чи Омані, хтось пропонує розглядати не іслам. А християнство, наприклад. І це незважаючи на те, що іслам є основною релігією населення країни. Цікаво, про що будуть говорити якийсь Ахмет і Саїд ? До того ж, християнство - це РЕЛІГІЯ, шановна Ластівочко. І в цьому сенсі відповідає темі розділу. Але як Ви так радите, можна спробувати. Перейдемо, наприклад, на вищезгаданий іслам. Беремо Коран, "проводимо приклади-паралелі" : Аят-101, Сура-6. Написано : "Бог не людина, щоб мати дітей". І що ж маємо робити в християнській країні, прочитавши таке "неподобство ?". Лізти зі своїм "Уставом в чужий монастир ?". І обговорювати чужу духовність ? А який же тоді відсоток населення України цікавиться духовністю ісламської релігії ? Чи не поверне нас Сура-6 (і не тільки шоста) знову таки...до Біблії. Де написано, що Він- Син.
  • 0

#123 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 17.08.2009 – 21:11

Перегляд дописуОгiрок (17.08.2009 21:01) писав:

То вони лоханулися. Не треба було його нанимати богом за таку неміряну зарплатню.
Вонож справжнього Бога всеодно не наймеш, а по приколу декілька мідяків вистачилоб.

Думаю, що важко обговорювати релігію взагалі, в плані духовності, бо поняття релігії не визначене.
У всякому разі я значення цього слова не розумію.

Приводять приклад з вікіпедії
Релігія (від лат. religio – зв'язок) - віра в існування надприродних - персоніфікованих чи ні - сил, що супроводжується переконанням у здатності цих сил або сили (Бога, богів, Абсолюту, Космосу і т.п.) впливати на Всесвіт та на долю людей.

Від латині це зв"язок, а тлумачення про віру.
Можна булоб зрозуміти віру у зв'язок, але віру в існування не розумію.

Цє якщо виявиться, що верблюди вірять у могутність купки лайна на зворотній стороні Луни і вони в нього будуть вірити, то в них з цим лайном буде і зв"язок? Адже воно їм обов"язково буде допомогати, тут навіить і сперечатися не потрібно, ззвичайно буде... А лайна то там якого вони себе уявляють і нема зовсім. Так з чим у них зв"язок тоді? Може з тлумачами лайна?

Ось як не дивно, переклад з латині що religio це зв'язок я можу тільки зрозуміти як зв"язувати, в"язати, в"язень. Це ближче до дійсності тому що за прикладами ходити далеко не потрібно. А раз так, то яка може бути духовність у самозв"язуванні. Це скоріш схоже на шкідливі звички, такі як паління, пиятство та подібне. Тому що людина пов"язана зі своєю звичкою, але не може від неї відчипитися і отримує від неї ще якесь мазохістке задоволення.

Ось після визначення понятя з релігія, можна перелічити які релігії бувають і чому щось релігія і чому щось не релігія. І де у зв"язаних рабів може сидіти духовність.
Щодо "лоханулись." Дотепно. Оцінив. Але вони його не наймали. Як і ми, до речі. Він сам найнявся.
Щодо верблюдів. Гадаю, їх духовність вище, ніж уявляти всесильну
купку лайна на зворотньому боці Місяця.
Скоріше всього верблюди вірять, що створені по його образу і подобі. І його здатністю ходити в каравані, плюватись і місяцями не жерти та не пити.
  • 0

#124 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 21.08.2009 – 00:27

[quote name='Manfred' date='20.08.2009 14:30' post='490348']

Не виправдовуйтесь, Ви чудово зрозуміли все про кізяк, це видно з Вашого допису :angry12:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шановний пане Manfred! Дещо дивує Ваша тверда безцеремонність вирішувати все за когось. Таке враження, що Ви ясновидець, наперед знаючий хто там оправдовується чи робить щось інше. Одная я не містик і в існування провидців не вірю. Відповідно до цього мушу Вас розчарувати - оправдуватись мені немає в чому. Ви переводите власну відповідь ПО СУТІ питання (чи події) у власні, вами ж вигадані мрії. Говорячи про Ієзекіля в даному епізоді Писання, я навів приклад, який не є просто вибраним контекстом, чи порівняння, наприклад із саманом. Я навів приклад, ЯКИЙ Є ЗАКІНЧЕНИМ ЕПІЗОДОМ НЕЗГАДУВАНИМ В ПОДАЛЬШОМУ ТЕКСТІ ПИСАННЯ В ТОМУ СЕНСІ, ЩО ЦЕ НІБИ ТО ПОРІВНЯННЯ З ЧИМОСЬ, АБО - АЛЕГОРІЯ. Ви ж намагаєтесь приліпити той саман під виглядом чийогось оправдання. В такому випадку, нагадаю Вам шановний, що древні люди, які жили в печерах і навіть гадки не мали про саман, при вживанні їжі (особливо при її нестачі по певних причинах) воліли краще з"їсти одноплемінника, ніж шастати по кущах в пошуках купки, залишеної тим одноплемінником. Спробуйте, шановний, довести їх недолугість за те , що вони були неосвічені в питаннях українського "хатобудівнитства". Якщо ж Ви вважаєте за потрібне сприймати несучого істину одного з великих Пророків Писання, водночас "лайноїда", за ту постать, яка є високодуховною і здатною повчати духовності інших , то це Ваша проблема.

Manfred :
Шановний, коли літописець пише, що Олександр Македонський, приміром, сказав щось, то це сказав літописець чи таки Олександр? Розберіться у цьому, тоді і зі словами, які належать Христу Вам стане ясніше, що Йоан їх лише записав.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Я вже казав Вам, що Писання потрібно вивчати. Ви робите ту ж помилку, яку робили теологи ще віки назад, повчаючи інших, ЩО, КОМУ НАЛЕЖИТЬ У ПИСАННІ. Особливо, коли вони намагались "перевести стрілки", як робите це Ви. Одначе, якщо вже Вам відомо, що написане Іоаном є ЗАПИСАНИМ ЗІ СЛІВ ХРИСТА, то Ви маєте тоді здатність відповісти на питання ; про що це таке горював Господь, коли Давид ЗАПИСАВ таку ЙОГО ФРАЗУ : "скорблю по тобі Іонофане, брате мій! Ти для мене був вельми улюблений - кохання твоє розкішне для мене було від кохання жіночого". А заодно, спробуйте (в цьому контексті), довести кому небудь, що то не Давид був гоміком, а той, який це диктував. "Розберіться у цьому, тоді і зі словами, які належать Господу Вам стане ясніше, що Давид їх лише записав". (Вибачте, за використання Вашої ж цитати.)

Manfred :
Щодо сумнівів. Сам Христос просив Отця свого "чашу сю пронести", то хіба це не сумніви? Коли Він сам мав сумніви, знаючи все, то скільки ж слабкіший за Нього простий віруючий?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
А от як раз це і є (кажучи Вашими словами) класичне використання контексту НЕЗАКІНЧЕНОЇ ДУМКИ І КОНКРЕТНОГО ЕПІЗОДУ. Бо цей епізод (як і думка в цілому) закінчується словами ; проте не Моя воля, а Твоя нехай буде." Все. Будь які "сумніви" геть. І подане, на "тарілочці", як НАСТАНОВА віруючим. Саме НАСТАНОВА про те, ЯК САМЕ, ВОНИ ПОВИННІ ДУМАТИ ПРИ МОЛИТВІ В ТЯЖКУ ГОДИНУ І НА КОГО НАДІЯТИСЬ. Наприклад - злочинець на сповіді перед стратою. І ЗОВСІМ СКОРО в Писанні, шановний, цей епізод ПОДАНО ЯК ДОСЯГНУТИЙ РЕЗУЛЬТАТ під час розп"яття, коли одни із злочинців ПОВІВ СЕБЕ САМЕ ТАК. За що Господь і обіцяв йому рай. Одначе. Якщо вже Ви так ВВАЖАЄТЕ ЩО ТО БУВ СУМНІВ, то з таким же успіхом я МОЖУ ВВАЖАТИ, що то був не сумнів, а звичайнісіньке небажання Господа дати своє святе, чисте, безгріховне "тіло", на поталу брудних рук потолочі. Тобто, НЕ СУМНІВ, А МЕРЕЗЕННА ВІДРАЗА. Чим таке припущення гірше ? До цього додам, що моє припущення "краще" Вашого тим , що логічне. А от Ваше - ні. Бо як це Господь може САМ У СОБІ СУМНІВАТИСЬ ?

Manfred :
Ластівко, не знають вони більше ніц, я вже скільки разів наводив паралелі між християнством та буддизмом, хоч би хтось прокоментував.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ну чому ж ? Помиляєтесь. Одначе це у Вашому стилі - вирішувати все наперед за когось - хто, що і скільки знає.

Повідомлення відредагував Безбожник: 21.08.2009 – 00:43

• 0

#125 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 27.08.2009 – 20:46

Перегляд дописуManfred (27.08.2009 09:12) писав:

Дуже плутано, перескакуєте з п'ятого на десяте. Вам бракує ясности, спробуйте ще раз сформулювати Вашу проблему.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Пане Manfred ! Я у цьому форумі недавно. Але переглядаючи, бачив чиюсь відповідь на Вашу адресу. Здається так : Вам що, все розжувати треба ? Немає нічого плутаного. Просто Ви не бачите кінчик, за який потрібно смикнути. Щодо "проблеми", то я її не маю. Ну хіба що, не закінчив копати картоплю. Багато саджаю. Ото і вся проблема.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ну і що ж тут є незрозумілого? Стосунки Бога і віруючого метафорично зображені у вигляді стосунків закоханих, бо Бог є Любов.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Пане Manfred ! Це Ви про якого Бога ? Про того, який Творець ? Чи про іудейського ? Гарна "любов". Особливо на фоні поради їсти смажений кал.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Дуже просто може, Бог Христос не лише Бог, а Боголюдина, отже людське у ньому цілком могло мати сумніви. Щодо "логічніше", не помітив.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Пане Manfred ! "Бог Христос не лише Бог, а Боголюдина..." Самі то зрозуміли, що написали ?

Так продемонструйте ж нам свої знання. Я весь увага!
Доведеться все таки - розжувати. Спробую відповісти Вам місцевою мовою рідного села. Отже : у світі відомо близько 500-т видів КАРТОПЛІ, які вирощує людство. Одначе, коли я говорю про КАРТОПЛЮ с односельцями, то їх ЦІКАВЛЯТЬ ті види, які вирущують у СЕЛІ. Коли ми з"їзджаємось на базар до райцентру, то наша тяга до знань щодо КАРТОПЛІ, стає дещо ширшою. Вона сягає меж РАЙОНУ. Коли ж я їду електричкою в гості до доньки, то в розмовах з людьми, тяга до знань щодо КАРТОПЛІ починає сягати від кількох РАЙОНІВ до ОБЛАСТІ. А от коли я їду потягом до коханки у Донецьк, Івано-Франківськ, Хмельницький (їх у мене декілька :) ), то моя тяга до знань щодо КАРТОПЛІ, починає сягати меж України. Але при всьому цьому, я жодного разу не помітив, щоб БІЛЬШІСТЬ людей України ЦІКАВИЛИ види КАРТОПЛІ, яку вирощують у ГОНДУРАСІ. У зв"язку з тією КАРТОПЛЕЮ, хочу Вас запитати : "нам", це кому ? Вам ? А решта ? Ви ж самі вже давно отримали відповідь. Мовчазну. Людей мало цікавить Ваша віра, разом з йогою. А Ви, шановний, виявились нездатним помітити ту відповідь. Зате помітили в цьому мовчанні "недолугість" людей. І поспішили про це написати. Негарно. Сподіваюсь, я задовольнив Вашу увагу НАШОЮ КАРТОПЛЕЮ.

Повідомлення відредагував Безбожник: 27.08.2009 – 20:53

• 0

#126 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 28.08.2009 – 23:17

Перегляд дописуManfred (28.08.2009 08:16) писав:

Ви помиляєтесь, я отримую багато відгуків від різних людей на свої пости з думками стосовно релігії, як критичні так і схвальні. Скільки людей, стільки і думок, а Ви вважаєте, що тільки дві — дона Ваша, і друга — неправильна. Дівіться ширше на проблему і Вам відкриється. Щодо Вашої картоплі, то напрочуд невдала метафора.
Шановний пане Manfred ! Ваша твердість у відстоюванні власних поглядів не є щось погане. Головне не пропустить момент, коли це відстоювання перетворюється у агресивне намагання нав"язати свій погляд роздаючи при цьому "нагороди" іншим. Я вже казав : свої ж власні принципи, Ви НАЧІПЛЮЄТЕ на людей. Наприклад, щодо "моїх" двох підходів відносно думки. Якщо Ви маєте таку проблему, залиште її собі. Я ж - достатньо самокритичний і з розумінням сприймаю критику іншими. Справедливу. Воно буває - корисно.
Саме тому, що якраз Ви керуєтесь ТАКИМИ принципами щодо правильності (чи неправильності) думки, то як наслідок - починаєте говорити нелогічно. Мало того, навіть не задумуєтесь щодо того, ЯК САМЕ той чи інший Ваш співбесідник формує власну думку і ЧИМ він при цьому керується. Я поясню про що ідеться, бо з Вами по іншому, як мені здається - неможливо. Так от ; у коментарі щодо будизму та християнства Ви власними руками надрукували "...я вже скільки разів наводив паралелі між християнством та буддизмом, хоч би хтось(!) прокоментував". Водночас, у ЦЬОМУ коментарі, Ви (у своєму стилі) вже встигли ПРИЧЕПИТИ людині "ви помиляєтесь..." а заодно додали : "а Ви вважаєте..." (далі по тексту) Ось, ТІ ВАШІ власні принципи, якими Ви керуєтесь при спілкуванні, водночас приписуючи їх іншим. Так от, шановний. Говорячи про оту картоплю, я написав ; "людей мало цікавить Ваша віра...." І виходив я не з власного "ясновидіння" а з Ваших же слів : "ХОЧ БИ ХТО ПРОКОМЕНТУВАВ". Але це зовсім не заважає Вам звинувачувати мене у помилці, так ніби то я зобов"язаний гасати за Вами по п"ятах, та слідкувати за відгуками людей на Вашу адресу поза ЦИМ ФОРУМОМ. Я НЕ написав у своєму коментарі, що людей ВЗАГАЛІ не цікавить Ваша віра. Я написав про людей ЦЬОГО форуму виходячи з ВАШИХ ЖЕ СЛІВ. Так що помилки я не допустив, шановний. І картопля, як я бачу, нічому Вас не навчила, хоч це не завадило Вам ПРИЧЕПИТИ їй термін ; "невдалої метафори". Та я і не претендую. Як кажете Ви - "дивіться ширше на проблєму і Вам відкриється".
  • 0

#127 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 29.08.2009 – 14:04

Перегляд дописуManfred (11.08.2009 12:28) писав:

Невже такі речі треба пояснювати? Ви можете сваритися та миритися з Богом багато разів, але Він з Вами ніколи не свариться. Молитва не ґарантує успішного вступу чи не вступу будь-куди, Бог — не крамниця, у Нього добрий слух і Він чує не лише вимовлені слова, але і думки та наміри у серці і вирішує відповідно до того, що є об'єктивно правильним, оскільки має цілу карину, а не часткову, як ми — люди.
Якщо немає видимої кореляції між молитвами і досягненнями в реальному житті - чи не простіше припустити, що воно допомагає "як мертвому кадило" (до речі, гарна українська приказка)?

Перегляд дописуManfred (11.08.2009 12:28) писав:

Щодо "семітського божества". Часто доводиться чути закиди, щодо "єврейського" походження християнства. Хотілобися всіх, хто вбачає у цьому якийсь "недолік" запитати, чи варто людству відмовитися від "Теорії відносности" на тому підґрунті, що автором її є єврей?
Людству не варто відмовлятися від теорії відносності, ібо весь вагомий вклад його у сучасну фізику був створений у співавторстві із Мілевою Марич, сербкою.
Ще тутай можете почитати
Логіка проста: якщо ви бачите на речі надпис "Made in China", а вам її рекламують як "втілення французького духу", варто замислитись.
  • 0

#128 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 29.08.2009 – 14:39

я тут подумав, проблема беззмістовності даної розмови заключається в нерозумінні суті проблеми, дискусія як була в якомусь дурному руслі аля православна Релігія проти віри в щось інше, так і залишилась

і в мене виникло запитання, яке моглоб трішки допомогти вирішити проблему
прошу всіх, в тому числі в Манфреда, сказати, які цілі переслідує релігія, що саме вона вимагає від людей, які є суб"єктами цієї релігії, і які не є такимми
  • 0

#129 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 29.08.2009 – 20:39

Перегляд дописуKatod (29.08.2009 15:39) писав:

прошу всіх, в тому числі в Манфреда, сказати, які цілі переслідує релігія, що саме вона вимагає від людей, які є суб"єктами цієї релігії, і які не є такимми
ой, та про це вже говорено-переговорено!!!
релігія - основний інструмент контролю рабів. використовується для утримування імперій. кожна релігія адаптується до місцевості і прогресу, і легенди релігії, що використовуються для ритуалів, майже не грають ролі в її діяльності. так діяльність різноманітних сект християнської церкви абсолютно суперечить вченню Мойсея і вченню Ісуса, але ці організації продовжують використовувати ці легенди як рекламу, для залучення нових, та утримання старих клієнтів.

Так культ цноти став важливою складовою західної Європи, де в наслідок розпусти і густоти населення поширилися венеричні та інші інфекційні захворювання. на сході європи, де густина населення не така велика, культ цноти не став аж таким важливим, незважаючи на те, що розпуста, тобто сексуальна нерозбірливість, теж не знали меж, вірніше обмежувались природніми, аж ніяк не релігійними, умовами.

на територіях, де основною працею рабів є грабіж землі - добування корисних копалин - є цілком допустимим, або навіть необхідним, що відображено в культі - вживання алкоголю. алкоголь як інструмент утримування імперіалістичної влади використовується разом з релігією.
на територіях, де цих корисних копалин немає, і рабська праця полягає у службі - алкоголь заборонений. для імперіалізму є цілком очевидне розмеження - робітникам пити, службовцям - зась! в релігії це чітко відображено.
дрібні нюанси типу того, чи Ісус син Божий, чи пророк. чи він подобосущний, чи єдиносущний - це абсолютно ніяк не впливає на діяльність церкви - це лише привід для боротьби за владу!
  • 0

#130 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 30.08.2009 – 02:37

Хмурий Князь Вітольд, взагалі це ясно, але мене цікавить думка іншої строни, точніше я чекаю певної відповіді, типу, релгія потрібна для того щоб люди розширбювали свідомість, або збільшували кругозір, і всяке таке інтірєсне
  • 0

#131 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 30.08.2009 – 18:15

Перегляд дописуKatod (30.08.2009 03:37) писав:

Хмурий Князь Вітольд, взагалі це ясно, але мене цікавить думка іншої строни, точніше я чекаю певної відповіді, типу, релгія потрібна для того щоб люди розширбювали свідомість, або збільшували кругозір, і всяке таке інтірєсне
Я теж згідний з точкою зору Хмурого Князя Вітольда. Вона не є новою, але справедливою. Щодо Вашого бажання почути іншу точку зору з боку когось, хто відстоює духовність релігійну, то навряд чи це можливо. Такої духовності, як релігійна, не існує. Є духовність людини. І вона не є чимось постійним. Духовність змінюється від об"єктивних та суб"єктивних факторів, що оточують нас в КОНКРЕТНИЙ перід власного життя.
Той же буддизм - не є релігією. Цей термін до нього приклеїли. Буддизм, це спосіб життя. Досить цікавий і багато в чому корисний. Скажи хто з нас буддисту від "діда прадіда", що він сповідує якусь релігію - той буддист не зрозуміє про що ідеться. Про які точки дотику з іншими релігіями можна говорити ? Водночас, якщо говорити про духовність людини, ведучої ТАКИЙ спосіб життя - буддизм є цілою скарбницею. Адже він не націлює людину на пошуки істини у якійсь так вищій силі. Навпаки, він націлює людину у власний внутрішній світ на пошуки істини у самому собі.
Якщо ж хто хоче знайти РЕЛІГІЙНУ духовність, то нехай знайде її ось тут ; "ибо нищие всегда будут среди земли твоей". І далі : "если продастся тебе брат твой Еврей, или Евреянка, то шесть лет должен он быть рабом тебе, а в седьмой год отпусти его на свободу". (второз. 15. 11-12) Чи не тому у Евангелії Петро вторить ; "слуги, коріться панам вашим з повною пошаною, не тільки добрим та лагідним, але і суворим". І далі : "бо те угодно Богові, коли хтось свідомо, заради Бога, переносить скорботи, страждаючи несправедливо". (1 Петра, 2. 18-19.) Якщо хто вбачає духовність людини у рабстві та покорі несправедливості - то його власна проблема. Але хоч раз в житті потрібно ж запитати самого себе : КОМУ це вигідно і про ЯКУ "духовність" іде мова ? І в цьому сенсі, Хмурий Князь Вітольд у своєму коментарі - тричі правий.
  • 0

#132 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 07.09.2009 – 13:32

Перегляд дописуБезбожник (27.08.2009 21:46) писав:

Людей мало цікавить Ваша віра, разом з йогою.
Чому це не цікавить? Віруюча людина має розум і не воює в неті з вітряками.
Будь яка людина має віру і сподівання, і це - головне. Бо як нема віри, то це лише існування. Якщо ви маєте на увазі віруючих християн то вони просто не дописують у цьому розділі, бо мають рехт, як у нас на Галичині кажуть. Читають, посміюються і роблять своє..як в пісні якійсь співається - собаки гавкають, а караван іде(с).
Тому вірте панове хоть у щось, бо біда;)
  • 0

#133 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6683 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 07.09.2009 – 15:21

Перегляд дописуЛастiвочка (7.09.2009 14:32) писав:

Чому це не цікавить? Віруюча людина має розум і не воює в неті з вітряками.
Будь яка людина має віру і сподівання, і це - головне. Бо як нема віри, то це лише існування. Якщо ви маєте на увазі віруючих християн то вони просто не дописують у цьому розділі, бо мають рехт, як у нас на Галичині кажуть. Читають, посміюються і роблять своє..як в пісні якійсь співається - собаки гавкають, а караван іде(с).
Тому вірте панове хоть у щось, бо біда;)
насміхатися - не по християнськи - це від лукавого. це також прояв дуже тяжкого гріха - гордині! Якщо ти, Ластівко, так чиниш - не потрапити тобі до раю!

скільки тут Манфред всього понаписував, а я так і не зрозумів, до якої секти він відноситься, і чії інтереси захищає... тролить та й усе.
  • 0

#134 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 07.09.2009 – 22:53

[quote name='Manfred' date='7.09.2009 14:22' post='496983']
У мене до Вас тільки одне запитання: чи не є виокремлене нав'язуванням Вашої думки?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шановний пане Manfred ! Ваш розрахунок - мимо цілі. Я не ведусь на такі примітивні прийоми. Якщо у Вас немає ВЛАСНОЇ думки по суті, то ніякі контексти висмикнуті з коментарів користувача, Вам не додадуть честі. Навпаки, підкреслять Ваше НЕуміння відгукнутись по суті з власною думкою, щодо ОСНОВНОЇ думки користувачів в тому чи іншому коментарі. А ще, це підкреслює відсутність логіки. Тема форуму - духовність і релігія, а не умнічання і релігія. Якщо Ви здатні захищати духовність релігії християнської, то спирайтесь будь ласка на Писання, а не тицяйте людям на посилання по сайтах, та на вирвані з їх тексту цитати. Якщо ж Вам для захисту не вистачає Писання, то Ви (свідомо чи ні), посилаючись на інші джерела та придираючись до цитат, опускаєте Слово Боже нижче плінтусу, яке по Вашій же милості, стає безсилим, для доказу релігійної духовності. До того ж, якщо Слово Боже Ви не використовуєте як ОСНОВУ прикладів духовності , то Ви доводите що завгодно, але НЕ релігійну духовність. Скоріш за все - власну. Але ж, це не тема форуму.
  • 0

#135 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.09.2009 – 15:36

Особисто я вірю в Бога порядку і вдосконалення. Протиріч нема. Але от коли у вченні якоїсь релігії непорядок, я про це одверто кажу!
  • 0

#136 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 08.09.2009 – 22:40

Перегляд дописуВласюк (8.09.2009 16:36) писав:

Особисто я вірю в Бога порядку і вдосконалення. Протиріч нема. Але от коли у вченні якоїсь релігії непорядок, я про це одверто кажу!

А чого це ОСОБИСТО Ви, шановний пане Власюк ? Я в такого Бога теж хочу вірити. :happy1:

Перегляд дописуManfred (8.09.2009 16:40) писав:

Дик, Сталіну теж непорядок заважав і він його навів, хочете повторити у масштабах України?

Ось до чого призводить віра у ВОСКРЕСІННЯ....Сталіна. :ggggg:

Повідомлення відредагував Безбожник: 08.09.2009 – 22:37

• 0

#137 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 09.09.2009 – 00:17

Перегляд дописуManfred (8.09.2009 16:32) писав:

До темки:
цікаво, як цей пост стосується теми взагалі, і щодо статті, як це сказується на вихованні мауглів?
  • 0

#138 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 09.09.2009 – 02:19

Перегляд дописуManfred (8.09.2009 16:32) писав:

До темки:
А ще дітям властиво какати. Значить какати - наше всьо!

Так, це всім давно відомо. Це ж уявлення в надприродне і те, що все робиться кимось з якоюсь метою заважає науковому світоглядові.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 09.09.2009 – 02:20

• 0

#139 Огiрок

Генеральний писар

• Користувачі
  • 551 повідомлень

Відправлено 10.09.2009 – 08:54

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (9.09.2009 03:19) писав:

А ще дітям властиво какати. Значить какати - наше всьо!

Так, це всім давно відомо. Це ж уявлення в надприродне і те, що все робиться кимось з якоюсь метою заважає науковому світоглядові.

Дітям властиво какатись, коли вони народившись з вірою у бога, починають усвідомлювати свій першорідний гріх і боятися божої кари. Від цього вони не тільки всираюця, а ще і всикаюця.
  • 0

#140 Шмарко

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 83 повідомлень
  • Місто:Делятин гуцульська хата.

Відправлено 12.09.2009 – 13:17

духовність то одне, менш залежна від традицій, а релігія - це маяк для тупих баранів. треба в бога вірити, а не в релігію, і не давати попам взятки, бо вони вас спровадять в могилу, а не в рай. Рай здобути можна тілько власним трудом та потом. і то рай триває лиш кілька сикунд. а потім знову починається підготовка до нового раю - на собі перевірив.

Повідомлення відредагував Шмарко: 12.09.2009 – 13:19

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних