Перейти до вмісту

Проблеми в дискусії?

Повідомлень в темі: 189

#21 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5092 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 05.07.2009 – 22:06

Перегляд дописуОлеська (5.07.2009 23:01) писав:

Чому? Адже ігнорування питання (я щодо суперечки) іноді уникають люди, які є не конфліктними і уміють ставити крапку для себе в дискусії тоді, коли мирна дискусія переходить межі толерантності.
Ну просто якщо опонент "загнався", я його добиваю питаннями а він відмазується...
  • 0

#22 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 05.07.2009 – 22:09

Перегляд дописуФабрегас (5.07.2009 23:06) писав:

Ну просто якщо опонент "загнався", я його добиваю питаннями а він відмазується...
Мене більше дратує, коли людина не визнає того, що загналась і грузить тебе якоюсь фігньою всупереч представлених тобою доказів та аргументів. І ось тут найгірше: в якийсь момент ти усвідомлюєш, що даремно потратила стільки часу і нервів на суперечку з людиною, яка того не варта.
  • 0

#23 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 22:11

Перегляд дописуОлеська (5.07.2009 23:09) писав:

Мене більше дратує, коли людина не визнає того, що загналась і грузить тебе якоюсь фігньою всупереч представлених тобою доказів та аргументів. І ось тут найгірше: в якийсь момент ти усвідомлюєш, що даремно потратила стільки часу і нервів на суперечку з людиною, яка того не варта.
+100 як то кажуть))
абсолютно згоден... часто таке ж саме відчував)
  • 0

#24 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 05.07.2009 – 22:12

ОК, людина загналась та попала в свою пастку, що такій людині робити, щоб достойно вийти з дискусії?
  • 0

#25 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 05.07.2009 – 22:15

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 22:12) писав:

ОК, людина загналась та попала в свою пастку, що такій людині робити, щоб достойно вийти з дискусії?

Достойним виходом є признати опоненту рацію - як на мене жодна ганьба, а прояв справжньої мудрості.
Тільки поки що аж 3 особи в цій дійшли одного висновку - інколи не варто витрачати часу на дискусію з кимось, бо руки опускаються.

Повідомлення відредагував Nеmesis: 05.07.2009 – 22:19

• 0

#26 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 22:18

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 23:12) писав:

признати свою неправоту
  • 0

#27 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 05.07.2009 – 22:45

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 20:56) писав:

Форумчанам має бути знайома ця тема. Отже з якими проблемами ви стикаєтесь коли дискутуєте на певну тему, які проблеми створюють вам опоненти? А головне: як ви їх вирішуєте? Нерозуміння, зневага, невміняємість, моральні принципи, тупість, небажання розуміти і т.д.
я виокремлюю дві яскраві проблеми:
1. якщо не може відповісти, то швиденько з’їжджає на особистості
2. коли людина несе повну маячню, яку десь собі там в голові забила цвяхами чи приклеїла клеєм моментом і взагалі не сприймає аргументів, які цю маячню спростовують

Перегляд дописуZoomerMan (5.07.2009 21:55) писав:

Головна проблема це коли людина яка дупля не ріжа в темі і починає доводити не провірені факти і утопічні домисли, а ти їй пояснює, пояснюєш, а то як об стіну горохом...
о так! маю одного улюбленця з такою манією)))

Перегляд дописуNеmesis (5.07.2009 22:44) писав:

Та я не про це. І тут слово "переможець", мабуть, я повинна означити тагом [сарказм]переможець[/сарказм], але вже запізно :).
Зокрема подобається, коли посилаєшся на енциклопедії, словники і всякі надійні джерела, пояснюєш, а твій співрозмовник придумує нестворені з жанру фентезі/саєнс-фікшин ситуації з не_до_кінця_передуманою_аргументацією. І коли вже тобі руки опускаються і не хочеться більше з таким спілкуватись, він тобі визнає, що це нормально, що далі тримаєшся своєї позиції, бо соромно ж відступати від неї, якщо ти вже зрозумів, що ти неправ. Тобто - задовбати співрозмовника).
Це нічого, якщо такі слова кидаються з метою образити людину. Гірше, якщо людина, що це говорить справді думає те, що говорить.
ну що людина-користувач форуму думає насправді нам навряд стане відомо. бо іноді навіть не відомо чи лише одна людина ховається за одним ніком)))

Перегляд дописуФабрегас (5.07.2009 22:46) писав:

Нелюблю коли ігнорують питання, на яке не можуть відповісти
якщо не відповілі, знач ти переміг. але погоджуюсь дратує)))

Перегляд дописуMiguel (5.07.2009 22:59) писав:

Погоджуюсь. Залізе ламер в гугл, прочитає 2 абзаци і вважає себе спеціалістом високого рівня в галузі, в якій поняття немає... :)
добре якщо хоч прочитає. а то так в списку знайденого пробіжиться очима, і давай на те посилатись)))

п.с. ще одну штуку згадала.
стовідсоткова віра у власний досвід. ну щось на кшталт „я ніколи в житті не бачив/ла жовтих яблук, лише червоні. значить жовтих яблук не існує. а якщо є то хіба якийсь гібрид або штучне, або галюцінація”
  • 0

#28 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 05.07.2009 – 22:54

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.07.2009 22:45) писав:

якщо не відповілі, знач ти переміг. але погоджуюсь дратує)))
Якщо йдеш проти суспільної думки, чи заїзженого та загальноприйнятого стереотипу, то відповідати на десятки питань обурених опонентів просто фізично неможливо. Скажімо 1 проти 20.

Повідомлення відредагував yushchenko: 05.07.2009 – 22:55

• 0

#29 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 22:54

Дивні, влаштували тут "пісочницю" для дискусії про дискусію...
Пан ZoomerMan правильно зауважив, що в дискусії набагато важливіше думка слухачів, а не безпосередніх учасників, навіть коли сам учасних є слухачем.
Проте думка буде неповною, якщо не сказати, що будь-яке слово є істотним у розмові, ібо воно спричиня певні висновки якщо й не одразу, то, можливо, з часом. Час може виявитися страшною зброєю: коли сформульована зараз теза не сприймається співрозмовником через обмеженість глузду, проте згодом через розвиток особи спливе в ній розумінням. Крім того, іноді може бути корисним лаятися з одним дурнем, заради розуміння його дурості оточуючими. І хоча зауваження панни Олеськи про непомітність різниці помірковане, проте саме з урахуванням його і слід будувати власну мову в суперечці.
p.s. А кетайців - вгрубу їх!
  • 0

#30 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 22:58

Перегляд дописуyushchenko (5.07.2009 23:54) писав:

Якщо йдеш проти суспільної думки, чи заїзженого та загальноприйнятого стереотипу, то відповідати на десятки питань обурених опонентів просто фізично неможливо. Скажімо 1 проти 20.
вони будуть однакові, тому це буде не складно)))

Перегляд дописуzav (5.07.2009 23:54) писав:

Крім того, іноді може бути корисним лаятися з одним дурнем, заради розуміння його дурості оточуючими. І хоча зауваження панни Олеськи про непомітність різниці помірковане, проте саме з урахуванням його і слід будувати власну мову в суперечці.
: )
тільки серед оточуючих такі самі є. а вони крикливі ужос)))
але корисно такі да!
  • 0

#31 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:01

Пропоную створити ще одну конференцію типу дискусійний клуб. Створюєму ще одну конференцію(з паролем, щоб не лізли ті, хто правил немає), створюємо тему на форумі типу з розкладами та голосуванням. Беремо гарну тему, відбираємо двох учасників і хай вони сперечаються. В цікавій темі можу бути адвокатом диявола, я не соромлюсь)
  • 0

#32 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:01

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 22:56) писав:

Бий до кінця, бий нещадно. Повторюй його, повторюй, повторюй.
На раджу, ібо неефктивно.
Ефективно задавати щобільше питання, щоменше відповідей отримується.
Якщо розум не дозволяє сформулювати достатню кількість незалежних питань, то хоча переформулювувати одне й теж - шукати сторонні підходи. Змусити співрозмовника відповідати на питання, а не задавати їх може виявитися разючою зброєю, особливо з умілим використанням принципу "правильно поставлене питанні вже містить відповідь"©.
  • 0

#33 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:02

Перегляд дописуОлеська (5.07.2009 22:09) писав:

Суперечка важлива для глядачів, які спираючись на аргументованність тез будуть робити свої висновки. Ви не переконаєте опонента, проте частину аудиторії таки змусите стати на Ваш бік. Тому той опонент служитиме тільки як об'єкт для демонстрації Вашої правоти чи неправоти.
  • 0

#34 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:06

І ось тут найгірше: в якийсь момент ти усвідомлюєш, що даремно потратила стільки часу і нервів на суперечку з людиною, яка того не варта.
Ех... ібо завжди треба наперед визначати мету й оцінювати непрямі наслідки.
  • 0

#35 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:06

Перегляд дописуzav (6.07.2009 00:01) писав:

На раджу, ібо неефктивно.
Ефективно задавати щобільше питання, щоменше відповідей отримується.
Якщо розум не дозволяє сформулювати достатню кількість незалежних питань, то хоча переформулювувати одне й теж - шукати сторонні підходи. Змусити співрозмовника відповідати на питання, а не задавати їх може виявитися разючою зброєю, особливо з умілим використанням принципу "правильно поставлене питанні вже містить відповідь"©.
Якщо людина не відповідає на питання, то вона вже біжить з поля бою. Навіщо її ще добивати і напружуватись, придумуючи нові питання. Може просто її ігнорити поки вона чітко не відповість.
  • 0

#36 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:09

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.07.2009 22:58) писав:

вони будуть однакові, тому це буде не складно)))
Можливо питання будуть подібними. Гггг. Щось не спостерігав в темах однотипних питань 10-и осіб на кшталт: "Ти знаєш що таке світоїд?".
В тому то й справа, що в такому випадку на кожне питання треба відповідати окремо. Бо потім почнеться: "А ти не відповів на моє питання. Ля-ля-ля! Ти програв дискусію, хи-хи"
  • 0

#37 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:13

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 23:12) писав:

Зав'язувати! Аюлі? Гигиги.
  • 0

#38 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:14

Перегляд дописуyushchenko (6.07.2009 00:09) писав:

Можливо питання будуть подібними. Гггг. Щось не спостерігав в темах однотипних питань 10-и осіб на кшталт: "Ти знаєш що таке світоїд?".
В тому то й справа, що в такому випадку на кожне питання треба відповідати окремо. Бо потім почнеться: "А ти не відповів на моє питання. Ля-ля-ля! Ти програв дискусію, хи-хи"
цитуєте всіх і відповідаєте. адже на по-різному сформульовані питання буває одна відповідь)))
  • 0

#39 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:19

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 23:06) писав:

Якщо людина не відповідає на питання, то вона вже біжить з поля бою. Навіщо її ще добивати і напружуватись, придумуючи нові питання. Може просто її ігнорити поки вона чітко не відповість.
От дивись ФТ232. Я тобі навів приклад дискусії 1 проти 20, і просто неможливо на всі питання відповісти. То це означає, що я програв? А якщо людей 50 незгідні з твоєю думкою. Хотів би я побачити, як ти набираєш відповіді на питання усіх 50-и. ГГГ

Людина не відповідає на питання - можливо вона в туалет захотіла, чи вийшла в магазин. Чи по-твоєму усі мають бути приковані до моніторів до кінця дискусії, не їсти, не пити, не какати врешті-решт? Ги-ги. Дивна логіка.

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.07.2009 23:14) писав:

цитуєте всіх і відповідаєте. адже на по-різному сформульовані питання буває одна відповідь)))
Так, але багато в кого з'явиться спокуса заявити : " Моє питання має дещо інший зміст", відтак узагальнюючу відповідь він не сприйме. Більше того, в дискусії, коли використовується найменша помилка супротивника, опонент неодмінно скористається Вашою "помилкою інтерпретації".
  • 0

#40 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 23:21

Перегляд дописуyushchenko (5.07.2009 23:54) писав:

Розмови на користь меншовартісних.
Стояти рішуче, а проти суспільства тим більше!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних