Перейти до вмісту

Кінець календаря майя

Повідомлень в темі: 158

Опитування: Кінець світу в 2012 (154 користувачів проголосувало)

Чи вірити ви в це?

1. Так (30 голосів [19.48%])

Процент голосів: 19.48%

2. Ні (124 голосів [80.52%])

Процент голосів: 80.52%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#81 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 14.12.2010 – 00:13

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (13.12.2010 23:50) писав:

Знову безпідставне хамство.

Ти плутаєш хамство з порадою, котру виконувати ніхто тебе не зобов*язує. Це власна справа кожного.

Цитата

тим паче те, що майя досі собі живуть у Мексиці й Гватемалі - факт.

Ога. А я - в*єтнамець.

Цитата

Писемність свою вони забули,

Тпруууу! Стоять Сіра !....себто як, забули ? Це аргумент іторії ?????? Які глибокі твої знання, пане Стюфляєв ! Я балдю !

Цитата

бо носіями писемності була релігійна й світська еліта.

Нє, пацани, це...ще один історичний "аргумент...хоч стій, хоч падай.

Цитата

Іспанці ту еліту частково знищили, частково асимілювали,

Ги ги ги...так ти ж тіки шо сказав, що вони писемність забули. А що ж асимільована еліта ? вона теж ?....забула ? Ну й аргументи у тебе. Ні сіло, ні впало.

Цитата

а рукописи (кодекси) спалили.

Ну, по-перше, спалили не іспанці, скопом, а представник христянської церкви, і я на цьому наголошую. По-друге, нікому не відомо яку саме інформацію про майя (і чи про них тільки?) спалив христянський придурок...а раз так...то і аргументи твої виглядають, м*яко кажучи, шнягою.

Цитата

Але майя як були, так і є, нікуди не поділися.

Але вони про те не відють.

Цитата

Як уже зазначали вище, росіянин Юрій Кнорозов народився у Харкові

Та хоч у Львові, але він росіянин.

Цитата

(хоча етнічно він дійсно росіянин).

Таки росіянин. Добре, що етнічно він не ескімос....а то ти мене і тут би поправляв.

Цитата

До речі, з часів Кнорозова дешифровка дуже просунулася вперед, сьогодні розшифровано десь три чверті ієрогліфів майя.

Ти не відкрив Америку.

Повідомлення відредагував Безбожник: 14.12.2010 – 00:14

• 0

#82 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 14.12.2010 – 00:23

Гаразд, рукописи спалив Дієго де Ланда, католицький місіонер. Це зауваження приймається. Решта - беззмістовні риторичні вигуки, з якими сперечатися немає сенсу. Повторюся, пишіть монографію. Все. Пішов дочитувати Грюбе.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 14.12.2010 – 00:24

• 0

#83 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 14.12.2010 – 00:28

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (14.12.2010 00:10) писав:

Я радий, що Україна отримала такого потужного фахівця з історії майя, не зашореного офіціозом, який знає таке, що мені й не снилося. Охоче визнаю: я таки дійсно багато не знаю. З нетерпінням чекатиму ваших "неофіціозних" монографій з історії і культури майя, буду в перших рядах покупців. Щодо мови, то публікації про майя і ольмеків не просто є не лише російською. Точніше буде сказати, що їх українською чи російською взагалі майже немає (нормальних). Я саме й читаю про майя англійською, іспанською. От зараз хотів дочитати статтю Грюбе El Origin de la Dinastía Kaan, але застряг на форумі. :ggggg:

Ну якщо в тебе закінчились аргументи по темі і ти з*їхав на мою скромну персону, то залишається тільки попрощатись, оскільки говорить по темі немає про що. Це все рівно, що обговорювати 300-літнє панування "татаро-монгольського" нашестя на наші землі. Втім, бумажечка все терпить і написати можна будь яку шнягу, папір промовчить. А якщо ще й голову вимкнути, то питання про харч для війська та конячин, як і про озброєння та амуніцію, взагалі не виникне. Надалі, (на мій погляд) тобі слід бути більш уважним та послідовним у деяких випадках при дискусії. Наприклад, ось тут :
1) "Те, що ви її повторюєте, на жаль, не дивно, бо вона досі панує у різних популярних і навколонаукових російськомовних публікаціях."

2) "Точніше буде сказати, що їх українською чи російською взагалі майже немає (нормальних). Я саме й читаю про майя англійською, іспанською." Угу.

Повідомлення відредагував Безбожник: 14.12.2010 – 00:30

• 0

#84 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 14.12.2010 – 00:41

Перегляд дописуБезбожник (14.12.2010 00:28) писав:

Ну якщо в тебе закінчились аргументи по темі і ти з*їхав на мою скромну персону, то залишається тільки попрощатись, оскільки говорить по темі немає про що. Це все рівно, що обговорювати 300-літнє панування "татаро-монгольського" нашестя на наші землі. Втім, бумажечка все терпить і написати можна будь яку шнягу, папір промовчить. А якщо ще й голову вимкнути, то питання про харч для війська та конячин, як і про озброєння та амуніцію, взагалі не виникне. Надалі, (на мій погляд) тобі слід бути більш уважним та послідовним у деяких випадках при дискусії. Наприклад, ось тут :
1) "Те, що ви її повторюєте, на жаль, не дивно, бо вона досі панує у різних популярних і навколонаукових російськомовних публікаціях."

2) "Точніше буде сказати, що їх українською чи російською взагалі майже немає (нормальних). Я саме й читаю про майя англійською, іспанською." Угу.

Я не бачу у вас аргументів, суцільна риторика. Якщо ви хочете говорити аргументами без переходу на особистості - я з радістю. От тільки фрази про офіціоз - це, даруйте, теж не аргумент і не факт, це не дуже далеко від того-таки переходу на особистості. Щодо мови. Я ж у першій цитаті не сказав, що я читаю про майя лише російською або що не читаю нею взагалі. Я згадав російськомовні публікації, бо думав, що ви, напевно, інших не читали. Якщо я помилявся, то перепрошую. Значить я вас недооцінив, мені прикро. Хоча англійською та іспанською теж мотлоху багато, треба фільтрувати, що читати.
  • 0

#85 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 14.12.2010 – 00:58

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (13.12.2010 21:30) писав:

У майя не було ніяких пророцтв про кінець світу у 2012 році. У світогляді майя взагалі не було такого християнського поняття як "кінець світу". В історії та культурі майя я трохи розбираюся і кажу про це відповідально. Коли матиму час - напишу докладніше.

П.С. Українською мовою назва народу майя, як і назви інших народів, пишеться з маленької літери. Модератори, підправте назву теми.
Нащо ти мені це розповідаєш? Я задав питання для тих, хто вважає, що «за пророцтвом і календарем майя настане кінець світ». Вмій хоч трохи читати між рядків.

Перегляд дописуБезбожник (13.12.2010 22:56) писав:

Календар майя пояснює закінчення одного циклу і перехід на інший. До того ж, це не тільки астрологічний календар, але і сільськогосподарський, до прикладу.

Ну коли вже так, то ось тобі два питання. Ти спочатку розберись з ними, бо це ще нікому не вдалось, а вже потім розказуй тут про їх історію, котру ти братимеш там, де беруть і решта істориків. Себто, в офіційно-державних установах...н-да...так от, власне про мої два запитання: як відомо, попередниками майя були альмеки. Все що мали майя, тобто будови (храми, міста і таке інше) було збудовано саме альмеками. Але вони - щезли. Залишивши майя все...все, окрім знань, котрими володіли. Отож питання перше - чому альмеки не залишили свої знання для наступної цивілізації ? Що (і про що) це були за знання ?
Далі. Як відомо, цивілізація майя закінчилась за майже півтисячі років до відкриття Америки європейцями. І ніде, ні в якій Гватемалі (як ти ото толконув нижче шнягу) цивілізація майя не "розчинилась". Але фішка не в цьому, а в тОму, що міста в котрих проживали майя збудовані на віки. Вони і сьогодні викликають подив своєю величністю і технічним генієм. Стоять ці міста, і стоятимуть ще багато часу на Землі. Звідси питання друге : чому майя залишили ці міста за півтисячі років до перших конкістадорів, і куди ті кляті майя почухрали ? Ну дик ?, здивуй мене.

Не кажи цього більше ніде, окрім як тут, аби з тебе люди не сміялись. Тебе ніколи не дивувало, що письмена майя (ну хоч приблизно) не міг прочитати ніхто з тих, хто спокійненько, по твоїх фантастичних мареннях, жив у Мексиці, Гватемалі та Белізі ? Нє ?...а даремно...якось воно так вийшло, що мову майя довелось розкусити росіянину.

Прокоментую відразу все.
З чого ти узяв, що альмеки, майя і сучаники, то не один народ?
Якщо не відомо, що то за знання, то нащо казати, що альмеки не залиши знань?
Чи можеш ти прочитати тексти сарматів? Або хоча би староруські? Якщо пощастить, то з горем пополам, кілька слів. А це наші недавні предки! Різниця між альмека, майя і сучасниками — багато віків. Письму раніше навчалися одиниці. Це головний фактор швидкої зміни (в тому числі і забуття) письма.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 14.12.2010 – 00:59

• 0

#86 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 14.12.2010 – 01:55

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (14.12.2010 00:41) писав:

Я не бачу у вас аргументів, суцільна риторика. Якщо ви хочете говорити аргументами без переходу на особистості - я з радістю. От тільки фрази про офіціоз - це, даруйте, теж не аргумент і не факт, це не дуже далеко від того-таки переходу на особистості. Щодо мови. Я ж у першій цитаті не сказав, що я читаю про майя лише російською або що не читаю нею взагалі. Я згадав російськомовні публікації, бо думав, що ви, напевно, інших не читали. Якщо я помилявся, то перепрошую. Значить я вас недооцінив, мені прикро. Хоча англійською та іспанською теж мотлоху багато, треба фільтрувати, що читати.

Взагалі то я не повертаюсь, як правило. Але для тебе зроблю тимчасовий виняток. Ти, Максиме Стюфляєв, звинувачуючи когось у риториці, зовсім не помічаєш що саме нею і займаєшся. З одного боку ти кажеш, що рукописи були спалені. З іншого, ти наводиш історичні аргументи. Та це і не аргументи зовсім, а всього навсього - припущення. У мене питання : чи відомо тобі пане Максиме, яку сАме інформацію знищив Дієго де Ланда ? А якщо ні, то чому ти вирішив, що маєш всю інформацію про майя ? Чому ти вирішив, що він, Дієго де Ланда, ніколи і нікому не розповів (адже він не був високопосадовою особою і над ним була маса релігійного керівництва) про зміст знищеного ? Хіба мало у світі джерел заснованих на переказах ? Так він розповів комусь, чи ні ? Га?, Максиме Стюфляєв ? Як думаєш ? Невже ти вважаєш, що отці католицької церкви такі вже недолугі, що не поцікавились такою визначною подією як інформація про тільки но відкриту, невідому європейцям цивілізацію ? Та в таке повірити - треба бути наївняком. Але, Максиме Стюфляєве, фішка не в цьому. Ти не роби попішних висновків про людей. Кажучи вище про певні свої знання (котрі я назвав: тобі не снились) я мав на увазі зовсім не історію про майя. Тим не менше, тобі це не завадило запропонувати мені друкувати історію про них. Я ж, до твого відому, мав на увазі, що досить щільно вивчав методологію дезінформації та диверсійної роботи. І якщо я, отримавши в руки цінний рукопис, якщо я, як представник (на той час) потужної сили (католицька церква) вирішив, що це не для всього людства, то я, в більш пізнішій історії, досить професійно доведу таким наївним як ти, що рукописи були спалені. І я приведу, як "докази" такі аргументи, котрі не викликають ніякої недовіри. Як то нас учили : щоб комар носа....". Це тобі зрозуміло ? Тоді ідемо далі. Навряд чи ти вивчав конкретно діяльність Ватикану в подібних випадках, бо інакше знав би, що всі посланці, місіонери і т.п. від неї, мусили не спалювати ті чи інші артефакти, а оберігаючи, як своє власне життя, явити знайдене керівництву. А вже воно, вирішить, що спалити, а що залишити. Ось цей факт, мені відомий точно, і не питай з яких джерел. Поцікався фактами і тобі дійде, що багато знищеного - "жівєє всех жівих". А що ж далі ? А далі починається історія. А в ній написано : Дієго де Ланда спалив рукописи. А раз так, то і говорити про майя, Максиме Стюфляєв, немає сенсу. Тому що замість рукописів подається історія. Розумієш про що я ? Нє ?....я про дезу. Себто, я про професійну діяльність певних спеців, про котрих ти дійсно, не маєш ані найменшого уявлення. А тому, Максиме Стюфляєв, тобі і втюхали в голову що навколо тебе суцільні демагоги-риторики, а от ти...ти допущений до істинної історії майя....себто без рукописів, ніби то спалених христянським придурком, котрий (яке диво !) навіть не поніс за таке від офіційної церкви ніякого покарання. Та його б, мєлку сошку, на шматки порвали б. Угу. Прямо у дворі найпершого храму у Ватикані.

Перегляд дописуБілий Дракон (14.12.2010 00:58) писав:

З чого ти узяв, що альмеки, майя і сучаники, то не один народ?

Тому що я не зустрічаю на вул Хрещатик у Гватемалі скіфів.

Цитата

Якщо не відомо, що то за знання, то нащо казати, що альмеки не залиши знань?

Тому що міста, храми та піраміди, придурки без знань не здатні будувати.

Цитата

Чи можеш ти прочитати тексти сарматів? Або хоча би староруські? Якщо пощастить, то з горем пополам, кілька слів.

Ну бачиш, яке тут диво...справа в тім, що асимільовані Максимом Стюфляєвим альмеки і майя, котрі толпами гасають сьогодні у Белізі, не здатні були прочитати бодай одну буковку, а не те що "кілька слів з горем пополам".
Це - по перше. А по-друге, з прочитанням згаданих тобою староруських джерел, наприклад, у спеціалістів не викликало таких неймовірних труднощів. І ніхто ніколи, серед спеціалістів, щодо цих джерел не заявляв, що їх неможливо прочитати взагалі. На відміну від джерел майя.

Цитата

А це наші недавні предки! Різниця між альмека, майя і сучасниками — багато віків.

Довожу до вашого відома, що зміна писемності відбувається не моментально. Це затяжний процес. І ця зміна, включаючи нове, не відкидає в одну мить старе. Таким чином, при певній підготовці, ти завжди зможеш зрозуміти письмена тих же сарматів, оскільки є перехідні джерела в котрих тексти мають як нові знаки, так і старі. Як не дивно, цього не прослідковується у випадку з рукописами майя, представники котрих гуляють по Гватемалі.

Цитата

Письму раніше навчалися одиниці.

Це - припущення. Притому - беззмістовне. У Спарті, наприклад, всі хлопчики навчались військовій підготовці.

Цитата

Це головний фактор швидкої зміни (в тому числі і забуття) письма.

Я вже сказав, на прикладі Спарти, що ніякий це не фактор, а припущення офіційної історії, котра не буває без церкви. От якраз з початком її діяльності, дійсно, знаннями могла володіти тільки так звана еліта. А альмеки та майя тут при чОму ?

Повідомлення відредагував Безбожник: 14.12.2010 – 01:57

• 0

#87 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 14.12.2010 – 10:22

Перегляд дописуБезбожник (14.12.2010 01:55) писав:

Взагалі то я не повертаюсь, як правило. Але для тебе зроблю тимчасовий виняток. Ти, Максиме Стюфляєв, звинувачуючи когось у риториці, зовсім не помічаєш що саме нею і займаєшся. З одного боку ти кажеш, що рукописи були спалені. З іншого, ти наводиш історичні аргументи. Та це і не аргументи зовсім, а всього навсього - припущення. У мене питання : чи відомо тобі пане Максиме, яку сАме інформацію знищив Дієго де Ланда ?
Конкретний зміст спалених кодексів, звісно, невідомий. Певне приблизне уявлення про їхній зміст можна скласти на основі трьох кодексів, які збереглися до нашого часу (Дрезденський, Мадридський і Паризький, є ще Кодекс Грольє, але то, вірогідно, підробка), а також понад 15 000 відомих на сьогодні ієрогліфічних текстів класичного періоду, вирізьблених на стелах, панелях, одвірках, вівтарях, а також на кераміці і предметах дрібної пластики.

Цитата

А якщо ні, то чому ти вирішив, що маєш всю інформацію про майя ?
Чому ви вирішили, що я вирішив? Я ніколи такого не говорив. Всієї інформації не мають навіть Саймон Мартін чи Девід Стюарт. Щороку відкриваються нові класичні тексти, які поглиблюють наші знання, просувається розшифровка. Я ж лише аматор, куди вже мені мати всю інформацію?

Цитата

Чому ти вирішив, що він, Дієго де Ланда, ніколи і нікому не розповів (адже він не був високопосадовою особою і над ним була маса релігійного керівництва) про зміст знищеного ? Хіба мало у світі джерел заснованих на переказах ? Так він розповів комусь, чи ні ? Га?, Максиме Стюфляєв ? Як думаєш ? Невже ти вважаєш, що отці католицької церкви такі вже недолугі, що не поцікавились такою визначною подією як інформація про тільки но відкриту, невідому європейцям цивілізацію ? Та в таке повірити - треба бути наївняком.
Ви знову використовуєте такий риторичний прийом, як спроба нав'язати опонентові свою думку. Віддаю належне вашим ораторським здібностям, але знов-таки я ніколи нічого подібного не стверджував і стверджувати не міг, бо в цьому випадку нічого "думати" не треба. Ланда якраз говорив. Його донесення, відоме як "Повідомлення про справи в Юкатані", збереглося до нашого часу. Почитайте на дозвіллі.

Цитата

Але, Максиме Стюфляєве, фішка не в цьому. Ти не роби попішних висновків про людей. Кажучи вище про певні свої знання (котрі я назвав: тобі не снились) я мав на увазі зовсім не історію про майя. Тим не менше, тобі це не завадило запропонувати мені друкувати історію про них. Я ж, до твого відому, мав на увазі, що досить щільно вивчав методологію дезінформації та диверсійної роботи. І якщо я, отримавши в руки цінний рукопис, якщо я, як представник (на той час) потужної сили (католицька церква) вирішив, що це не для всього людства, то я, в більш пізнішій історії, досить професійно доведу таким наївним як ти, що рукописи були спалені. І я приведу, як "докази" такі аргументи, котрі не викликають ніякої недовіри. Як то нас учили : щоб комар носа....". Це тобі зрозуміло ? Тоді ідемо далі. Навряд чи ти вивчав конкретно діяльність Ватикану в подібних випадках, бо інакше знав би, що всі посланці, місіонери і т.п. від неї, мусили не спалювати ті чи інші артефакти, а оберігаючи, як своє власне життя, явити знайдене керівництву. А вже воно, вирішить, що спалити, а що залишити. Ось цей факт, мені відомий точно, і не питай з яких джерел. Поцікався фактами і тобі дійде, що багато знищеного - "жівєє всех жівих". А що ж далі ? А далі починається історія. А в ній написано : Дієго де Ланда спалив рукописи. А раз так, то і говорити про майя, Максиме Стюфляєв, немає сенсу. Тому що замість рукописів подається історія. Розумієш про що я ? Нє ?....я про дезу. Себто, я про професійну діяльність певних спеців, про котрих ти дійсно, не маєш ані найменшого уявлення. А тому, Максиме Стюфляєв, тобі і втюхали в голову що навколо тебе суцільні демагоги-риторики, а от ти...ти допущений до істинної історії майя....себто без рукописів, ніби то спалених христянським придурком, котрий (яке диво !) навіть не поніс за таке від офіційної церкви ніякого покарання. Та його б, мєлку сошку, на шматки порвали б. Угу. Прямо у дворі найпершого храму у Ватикані.
Відповім вам вашими ж словами. Усе, що ви вище так палко описали, лише припущення і плід вашої уяви. Історик працює з документами. Будуть документи, які підтвердять, що Ланда не спалив рукописи - тоді й поговоримо.

Цитата

Ну бачиш, яке тут диво...справа в тім, що асимільовані Максимом Стюфляєвим альмеки і майя, котрі толпами гасають сьогодні у Белізі, не здатні були прочитати бодай одну буковку, а не те що "кілька слів з горем пополам".
Це - по перше. А по-друге, з прочитанням згаданих тобою староруських джерел, наприклад, у спеціалістів не викликало таких неймовірних труднощів. І ніхто ніколи, серед спеціалістів, щодо цих джерел не заявляв, що їх неможливо прочитати взагалі. На відміну від джерел майя.
Джерела майя давно розшифровано. Розшифровано на основі мови тих майя, які досі мешкають у Мексиці, Гватемалі і Белізі. Отже, теза, що їх неможливо прочитати, була хибною і виникла через окремі невдачі конкретних дослідників. Та й невдачі ті значною мірою пояснюються якраз тим, що вивчення мови сучасних майя просувалося досить повільно, довгий час навіть словників не було. А без знання мови ви, звісно, не прочитаєте нічого. Порівнювати тексти майя зі староруськими некоректно, бо у випадку зі староруськими текстами існувала неперервна традиція, а у випадку з майя її обірвали.
  • 0

#88 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 14.12.2010 – 12:47

Цитата

А чим має завалювати?
Розкажіть шо там буде, бо я не в курсі.

Та чим завгодно - камінням, деревом, землею.......Чи як ви собі уявляєте кінець світу? Якщо впаде метеор на землю то все розрушить, і тих нещасливців з непереборною волею до життя, які заховаються по бункерах завалить так, що вибратись звідти буде неможливо. Це так ніби бути похованим живцем. Краще вже зразу вмерти.
  • 0

#89 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 14.12.2010 – 17:26

Цитата(Безбожник @ 14.12.2010 01:55) *
Взагалі то я не повертаюсь, як правило. Але для тебе зроблю тимчасовий виняток. Ти, Максиме Стюфляєв, звинувачуючи когось у риториці, зовсім не помічаєш що саме нею і займаєшся. З одного боку ти кажеш, що рукописи були спалені. З іншого, ти наводиш історичні аргументи. Та це і не аргументи зовсім, а всього навсього - припущення. У мене питання : чи відомо тобі пане Максиме, яку сАме інформацію знищив Дієго де Ланда ?

!?

Запутали Ви нас батєнька, а то є від лукавого.
А мова ж про 2012!
Авторитетною людиною в письменах майя був Юрій Валентинович Кнорозов.
Він хоч і народився в селі під Харковом і пережив голодомор 30-х, але був дуже кмітливим хлопцем.
Коли Юрій підрахував відомі ієрогліфи майя, то їх набралось більше трьох сотень- забагато як для букв алфавіту, а для китайської грамоти- маловато, в котрій тих ієрогліфів тисячі.
А справа в тому, що ще в 16 столітті любопитний францісканський монах Дієго де Ланда знайшов місцевого індіанця, котрий шарив в древніх письменах і проговорював йому звуки іспанського алфавіту,
а той "перець" записував їх ієрогліфами майя.
Коротше вони один одного не зрозуміли :ggggg: ,
а потім ще кілька століть багато вчених бились над розгадкою :tryzub: :angry1: :angry1: :angry1: ... та так і не змогли розгадати B)
А от Кнорозов в 1952р догадався, що у майя вживалися фонетичні знаки (алфавітні і складові),
ідеографічні (цілі слова) і ключові (пояснювальні значення слів, але такі, які не читаються
А далі розшифровка написів стала лише справою техніки.
Згодом він за це дістав науковий ступінь, та ще купу різних цяцьок, в т.ч. високі державні нагороди Гватемали і Мексики :angry2: .
От тільки страшилок про 2012 він не згадував.
Остаточно адекватних людей заспокоїв космонавт Георгій Гречко:
-як відомо календар майя дали пришельці, а коли він закінчиться то вони новий привезуть :ggggg:
  • 0

#90 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 14.12.2010 – 17:47

Перегляд дописуDynkan 113 (13.12.2010 07:22) писав:

Нафіг бункер, хочу це побачити, за моєї памяті 3 рази обіцяли кінець, всі рази дурили((

і 4й раз обдурили)))
  • 0

#91 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 14.12.2010 – 23:59

i 

Назву теми виправив

• 0

#92 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 15.12.2010 – 12:46

Ні ну дійсно правду кажуть про деяких українців - мовляв один чхнув - четверо обісралися. Такий самий срач був стосовно "проблеми 2000", на якій непогано піднявся хлопчик на ім'я Біллі.
  • 0

#93 Nameless One

ЧВ

• СуперМодератори
  • 2259 повідомлень

Відправлено 15.12.2010 – 12:53

Перегляд дописуPavlo_Taiko (15.12.2010 12:46) писав:

Ні ну дійсно правду кажуть про деяких українців - мовляв один чхнув - четверо обісралися. Такий самий срач був стосовно "проблеми 2000", на якій непогано піднявся хлопчик на ім'я Біллі.
Гм. А причому тут українці. Апокаліптичні настрої були у всіх людей у всі часи. Особливо масла у вогонь підливають всілякі сектанти.
Ну а якщо всі люди так очікують кінця світу, значить всіх цей світ напевне дуже сильно дістав. Тоді нащо чекати. Давайте влаштуємо ядерну зиму і Fallout.
  • 0

#94 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 15.12.2010 – 12:59

Перегляд дописуNameless One (15.12.2010 12:53) писав:

Гм. А причому тут українці. Апокаліптичні настрої були у всіх людей у всі часи. Особливо масла у вогонь підливають всілякі сектанти.
Ну а якщо всі люди так очікують кінця світу, значить всіх цей світ напевне дуже сильно дістав. Тоді нащо чекати. Давайте влаштуємо ядерну зиму і Fallout.
тварин шкода, їм чого страждати) краще вірус, смертельний для людей)
  • 0

#95 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 17.12.2010 – 22:07

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (14.12.2010 10:22) писав:

Конкретний зміст спалених кодексів, звісно, невідомий. Певне приблизне уявлення про їхній зміст можна скласти

Ги ги ги....скласти з чОго ? З приблизного уявлення ?

Цитата

а також понад 15 000 відомих на сьогодні ієрогліфічних текстів класичного періоду, вирізьблених на стелах, панелях, одвірках, вівтарях, а також на кераміці і предметах дрібної пластики.

А при чОму тут ці тексти, коли ми говоримо про конкретний факт спалення рукописів на Юкатані ? Га ? У тебе що?, є факти що надписи вирізьблені в перерахованих тобою місцях "дублювались" в знищених рукописах ? Ні. Таких фактів немає. То як ти тоді, Максиме, можеш скласти приблизне уявлення про спалені рукописи ? Та будь який крикливий "альтернативщик" в даному конкретному випадку спокійненько скаже що в рукописах були небезпечні знання про щось таке, яке геть перекреслювало походження людства від христянського бога, наприклад. І його "теорія", Максиме Стюфляєв, буда нічуть не гіршою, як і не менш вірогідною, від твого "приблизного уявлення". Шо ? ...не правду кажу ?

Цитата

Ви знову використовуєте такий риторичний прийом, як спроба нав'язати опонентові свою думку. Віддаю належне вашим ораторським здібностям, але знов-таки я ніколи нічого подібного не стверджував і стверджувати не міг, бо в цьому випадку нічого "думати" не треба.

Я нічогісінько не використовую. Я задав два питання :
-1) : чому ольмеки не передали свої знання майя ?
2) : чому міста, збудовані на довгі віки були покинуті ?....угу...оце і все що я питав. А ви тут почали мене повчати про правильні та "околонаучниє" джерела історії, замість тОго, щоб....короч, Максиме Стюфляєв, ще зовсім недавно, у відомій мені (по віку) історії було чорним по білому написано що була така банда, називалась - бандерівці і вони там усіх підряд вирізали та вішали. Тепер у відомій тобі історії на тій же бумазі пишуть що вони герої.

Цитата

Ланда якраз говорив. Його донесення, відоме як "Повідомлення про справи в Юкатані", збереглося до нашого часу. Почитайте на дозвіллі......

Відповім вам вашими ж словами.

А я, з твого дозволу, Максиме Стюфляєв, про те, що там розповів Ланда, відповім твоїми ж словами :
"на основі трьох кодексів, які збереглися до нашого часу (Дрезденський, Мадридський і Паризький, є ще Кодекс Грольє, але то, вірогідно, підробка"

Цитата

Усе, що ви вище так палко описали, лише припущення і плід вашої уяви.

А те що вище...це не плід уяви ?

Цитата

Історик працює з документами. Будуть документи, які підтвердять, що Ланда не спалив рукописи - тоді й поговоримо.

А що, Максиме, є документи котрі чітко підтверджують що Ланда таки спалив рукописи ? Га ? Це по перше.
А по-друге, Максиме Стюфляєв, археологія та історія що?, так вже розбагатіли що їм геть непорібні зацікавлені організації та окремі особи (спонсори) котрі першими беруть в руки знайдені артефакти і являються їх володарями ? А що ?, Максиме, церква, вже перестала спонсорувати багато археологічних досліджень ? Коли ж це, цікаво, трапилось ? Я щось пропустив ?

Цитата

Джерела майя давно розшифровано. Розшифровано на основі мови тих майя, які досі мешкають у Мексиці, Гватемалі і Белізі. Отже, теза, що їх неможливо прочитати, була хибною і виникла через окремі невдачі конкретних дослідників.
Невдачі, кажеш...ну дик, Максиме, люди котрі вистраждали таку думку, як то: неможливо розшифрувати, були геть не дурними людьми. Вони цю справу розпочинали. І якби не їх невдачі в дослідах, то хто зна чи була б та вдача пізніше.

Цитата

Порівнювати тексти майя зі староруськими некоректно, бо у випадку зі староруськими текстами існувала неперервна традиція, а у випадку з майя її обірвали.

Шо ти мені оце тут розказуєш ? Щодо порівняння зі староруськими текстами, то я написав автору питання шановному Білий Дракон, це ж самісіньке, тільки іншими словами. Візьми і ще раз перечитай написане мною.

А загалом, не про це мова. Якщо комусь вдасться відповісти, звісно ж не на фундації "приблизного уявлення" про причину залишення віковічних міст народом майя за півтисячі років до європейців, то це.....а щодо кінця світу, пацани, то ми таке явище не тіко в 2012 переживем, але і кожного Нового року, з 31-го грудня на 1-ше січня переживаєм. От тільки абсолютна частина людства цього не помічає. З перепою, єстєстно.

Повідомлення відредагував Безбожник: 17.12.2010 – 22:19

• 0

#96 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 21.12.2010 – 16:54

Цікаво і про календар майя зрадують.

• 0

#97 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 22.08.2011 – 05:16

Багато езотериків вважають наступні події грудня 2012 року дуже важливими для Сонця, Землі, всіх землян.
Певні джерела вважають наступні півтора року переходом з тривимірного світу в четвертий вимір з зникнененням лінійного часу таким, яким ми його знали протягом тисячоліть (Крайон, Патрісія Корі та ін.)
Мая саме цю дату поставили як закінчення свого календаря.
Офіційний сайт 12212012.
http://www.december212012.com/
  • 0

#98 Maksym

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень

Відправлено 22.08.2011 – 09:40

... "З'явилися порадники, як пережити кінець світу 2012 року" ...

..."Австралійський автор Вільям Мамфрі опублікував серію книг з порадами на всі випадки життя. Зокрема, він підготував рекомендації про те, як вижити при нашесті агресивних інопланетян і перемогти зомбі, пише "Голос Америки" ...

І таких порад в неті ціла купа :prapor3:

На мою думку, уся ця істерія навколо "2012" - спланований маркетинговий хід. А якісної зміни в житті людства чекати не варто.
  • 0

#99 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 23.08.2011 – 05:08

Істерії немає, все досить сплановано, це так. Якісні зміни в житті людей відбуваються, все залежить від самих людей і того шляху, що вони обирають. Наведемо простий приклад: за останні 20 років Китай перетворився на світового лідера, Україна та решта країн колишнього СРСР майже нічого не зробили для свого розвитку. Маю на увазі промисловість та інфраструктуру, як ті галузі, де легше за все помітити зміни. Якщо брати маленькі країни, то доцільно порівняти зміни в Грузії та Україні.
Саму тему Великого переходу обговорюють ще з кінця 90-х. Інформація з російських джерел.

Цитата

У міру наближення до грудня (21-23 числа) 2012 року, звичайній людині може здатися, що настає Кінець Світу. Так, дійсно, в 2012 настане кінець епохи, і почнеться зовсім нове існування для Землі і Людей цієї планети. Але Перехід не буде у вигляді Світового Потопу або чергового Льодовикового періоду. ВИ В БЕЗПЕЦІ, Людство не загине.

У цей час відбудеться Квантовий стрибок і почнеться Великий Перехід Людства в Шосту расу й інший вимір. Це Зміна, яке торкнеться всіх і всіх: людей, Землю, Галактики і весь Всесвіт.

Нарешті, за еони часу на Землю прийде мир. Місце нинішніх людей займуть ті, хто прийняв високі вібрації. Ваша людська природа повністю зміниться. У нового людства будуть відсутні всі якості засновані на страху, такі як злість, жадібність, невігластво та ін Залишаться тільки безмежна Любов і Доброта до всього живого і до нашої Планеті. Людина згадає хто він і навіщо прийшов у цей Світ. Згадає про величезний потенціал, закладений в ньому. Згадає про телепатію, ясновидіння, зцілення та багато іншого. Нова людина буде володіти великою тривалістю життя. Прийматиме гостей з інших Сонячних систем і сам подорожувати по Галактиці.
http://year-2012.narod.ru/

Повідомлення відредагував Armando: 23.08.2011 – 05:12

• 0

#100 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 23.08.2011 – 08:39

Перегляд дописуArmando (23.08.2011 06:08) писав:

Істерії немає, все досить сплановано, це так. Якісні зміни в житті людей відбуваються, все залежить від самих людей і того шляху, що вони обирають. Наведемо простий приклад: за останні 20 років Китай перетворився на світового лідера, Україна та решта країн колишнього СРСР майже нічого не зробили для свого розвитку. Маю на увазі промисловість та інфраструктуру, як ті галузі, де легше за все помітити зміни. Якщо брати маленькі країни, то доцільно порівняти зміни в Грузії та Україні.
Саму тему Великого переходу обговорюють ще з кінця 90-х. Інформація з російських джерел.

http://year-2012.narod.ru/
Людям властиво вірити в краще, от і виникають різноманітні теорії і вірування, що раптом прийде час і все зміниться, природа відновиться, люди перестануть один одного стріляти, і запанує мир і благодать, гарно але нереально.)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних