Перейти до вмісту

Кінець календаря майя

Повідомлень в темі: 158

Опитування: Кінець світу в 2012 (154 користувачів проголосувало)

Чи вірити ви в це?

1. Так (30 голосів [19.48%])

Процент голосів: 19.48%

2. Ні (124 голосів [80.52%])

Процент голосів: 80.52%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 джо

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 32 повідомлень

Відправлено 13.12.2010 – 11:47

...а тим часом, до кінця залишилось рівно 2 роки...
  • 0

#62 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2145 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 13.12.2010 – 12:16

Перегляд дописуTeo (23.06.2009 13:05) писав:

В 2012 году с 12 по 24 декабря произойдет неизбежное событие: планетарное вознесение – переход всего человечества на иной энергетический уровень своего существования.
Москалі такі москалі...
  • 0

#63 Justaman

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 240 повідомлень
  • Місто:Justalittleniceplace

Відправлено 13.12.2010 – 12:47

Перегляд дописуPavlo_Taiko (13.12.2010 12:16) писав:

Москалі такі москалі...
я про всяк випадок бункер будую. звертайтесь, єслі шо. місця хватить.
  • 0

#64 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 13.12.2010 – 12:53

Перегляд дописуJustaman (13.12.2010 12:47) писав:

Це чудово! Я радію. Адже ти міг вбивати та грабувати людей, а ти ділом зайнятий...
  • 0

#65 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 13.12.2010 – 13:03

В мене в селі теж міцний льох є. Другу світову пережив, і кінець світу переживе.
  • 0

#66 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.12.2010 – 14:21

Цитата

а не боїшся що бункер завалить, і вибратись звідти буде неможливо, тож прийдеться зогнити під землею...
  • 0

#67 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 13.12.2010 – 14:22

Нафіг бункер, хочу це побачити, за моєї памяті 3 рази обіцяли кінець, всі рази дурили((
  • 0

#68 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 13.12.2010 – 14:29

Перегляд дописуNatalie) (13.12.2010 14:21) писав:

а не боїшся що бункер завалить, і вибратись звідти буде неможливо, тож прийдеться зогнити під землею...

А чим має завалювати?
Розкажіть шо там буде, бо я не в курсі.
  • 0

#69 Justaman

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 240 повідомлень
  • Місто:Justalittleniceplace

Відправлено 13.12.2010 – 14:57

Перегляд дописуNatalie) (13.12.2010 14:21) писав:

так і знав, що конкуренти підкладатимуть свиней
  • 0

#70 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 13.12.2010 – 15:05

після євро 2012 кінець світу вже не страшний)))))
  • 0

#71 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 13.12.2010 – 16:27

Ви хоча би дослівний переклад того пророцтва і календаря бачили?
  • 0

#72 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 13.12.2010 – 21:30

Перегляд дописуБілий Дракон (13.12.2010 16:27) писав:

Ви хоча би дослівний переклад того пророцтва і календаря бачили?
У майя не було ніяких пророцтв про кінець світу у 2012 році. У світогляді майя взагалі не було такого християнського поняття як "кінець світу". В історії та культурі майя я трохи розбираюся і кажу про це відповідально. Коли матиму час - напишу докладніше.

П.С. Українською мовою назва народу майя, як і назви інших народів, пишеться з маленької літери. Модератори, підправте назву теми.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 13.12.2010 – 21:37

• 0

#73 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 13.12.2010 – 22:07

Перегляд дописуFry (14.11.2009 22:46) писав:

Маййя вже давно віджили своє і календар їхній вже давно мав закіньчитися.
Майя спокійнісінько живуть собі, як і жили, у Мексиці, Гватемалі, Белізі... Відживати своє навіть не збираються. :ggggg:
  • 0

#74 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 13.12.2010 – 22:25

Результати голосування свідчать, що Теревеньчани дружать з головою :ggggg:
  • 0

#75 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 13.12.2010 – 22:56

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (13.12.2010 21:30) писав:

У майя не було ніяких пророцтв про кінець світу у 2012 році.

Календар майя пояснює закінчення одного циклу і перехід на інший. До того ж, це не тільки астрологічний календар, але і сільськогосподарський, до прикладу.

Цитата

У світогляді майя взагалі не було такого християнського поняття як "кінець світу". В історії та культурі майя я трохи розбираюся і кажу про це відповідально. Коли матиму час - напишу докладніше.

Ну коли вже так, то ось тобі два питання. Ти спочатку розберись з ними, бо це ще нікому не вдалось, а вже потім розказуй тут про їх історію, котру ти братимеш там, де беруть і решта істориків. Себто, в офіційно-державних установах...н-да...так от, власне про мої два запитання: як відомо, попередниками майя були альмеки. Все що мали майя, тобто будови (храми, міста і таке інше) було збудовано саме альмеками. Але вони - щезли. Залишивши майя все...все, окрім знань, котрими володіли. Отож питання перше - чому альмеки не залишили свої знання для наступної цивілізації ? Що (і про що) це були за знання ?
Далі. Як відомо, цивілізація майя закінчилась за майже півтисячі років до відкриття Америки європейцями. І ніде, ні в якій Гватемалі (як ти ото толконув нижче шнягу) цивілізація майя не "розчинилась". Але фішка не в цьому, а в тОму, що міста в котрих проживали майя збудовані на віки. Вони і сьогодні викликають подив своєю величністю і технічним генієм. Стоять ці міста, і стоятимуть ще багато часу на Землі. Звідси питання друге : чому майя залишили ці міста за півтисячі років до перших конкістадорів, і куди ті кляті майя почухрали ? Ну дик ?, здивуй мене.

Цитата

Майя спокійнісінько живуть собі, як і жили, у Мексиці, Гватемалі, Белізі... Відживати своє навіть не збираються

Не кажи цього більше ніде, окрім як тут, аби з тебе люди не сміялись. Тебе ніколи не дивувало, що письмена майя (ну хоч приблизно) не міг прочитати ніхто з тих, хто спокійненько, по твоїх фантастичних мареннях, жив у Мексиці, Гватемалі та Белізі ? Нє ?...а даремно...якось воно так вийшло, що мову майя довелось розкусити росіянину.

Повідомлення відредагував Безбожник: 13.12.2010 – 23:02

• 0

#76 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 13.12.2010 – 23:25

Пане Безбожнику, я би вам радив висловлюватися не так категорично, тим паче ваші тези доволі сумнівні, а якщо сказати більш прямо, то ви повторюєте старі штампи 30-60-х років минулого століття.

Перегляд дописуБезбожник (13.12.2010 22:56) писав:

Ну коли вже так, то ось тобі два питання. Ти спочатку розберись з ними, бо це ще нікому не вдалось, а вже потім розказуй тут про їх історію, котру ти братимеш там, де беруть і решта істориків. Себто, в офіційно-державних установах...н-да...так от, власне про мої два запитання: як відомо, попередниками майа були альмеки. Все що мали майа, тобто будови (храми, міста і таке інше) було збудовано саме альмеками. Але вони - щезли. Залишивши майа все...все, окрім знань, котрими володіли. Отож питання перше - чому альмеки не залишили свої знання для наступної цивілізації ? Що (і про що) це були за знання ?
По-перше, ви за всіх не розписуйтеся. Якщо ви чогось не знаєте, звідси не випливає, що того ніхто не знає. По-друге, не альмеки, а ольмеки (і не майа, а майя). По-третє, ви зараз повторили давню теорію "материнської культури" про походження цивілізації майя від ольмеків. Ця теорія дуже застаріла, власне, вона ніколи загальновизнаною й не була. Те, що ви її повторюєте, на жаль, не дивно, бо вона досі панує у різних популярних і навколонаукових російськомовних публікаціях. На сьогодні вона вже анахронізм. Майя не запозичили цивілізацію в ольмеків, цивілізація майя формувалася поступово як наслідок складних внутрішніх процесів. Як і в інших народів, спочатку були вождівства, які згодом розширилися до держав. Ольмеки до формування цивілізації майя такого стосунку, як ви уявляєте, не мали. До речі, казати, що ольмеки згинули безслідно - теж помилково. Після ольмеків були епіольмеки. Оце дійсні спадкоємці культури ольмеків, а не майя.
  • 0

#77 wizm

Старійшина

• Користувачі
  • 1133 повідомлень
  • Місто:Дике поле

Відправлено 13.12.2010 – 23:31

Календар майя пояснює закінчення одного циклу і перехід на інший. До того ж, це не тільки астрологічний календар, але і сільськогосподарський, до прикладу.

Ну коли вже так, то ось тобі два питання. Ти спочатку розберись з ними, бо це ще нікому не вдалось, а вже потім розказуй тут про їх історію, котру ти братимеш там, де беруть і решта істориків. Себто, в офіційно-державних установах...н-да...так от, власне про мої два запитання: як відомо, попередниками майя були альмеки. Все що мали майя, тобто будови (храми, міста і таке інше) було збудовано саме альмеками. Але вони - щезли. Залишивши майя все...все, окрім знань, котрими володіли. Отож питання перше - чому альмеки не залишили свої знання для наступної цивілізації ? Що (і про що) це були за знання ?
Далі. Як відомо, цивілізація майя закінчилась за майже півтисячі років до відкриття Америки європейцями. І ніде, ні в якій Гватемалі (як ти ото толконув нижче шнягу) цивілізація майя не "розчинилась". Але фішка не в цьому, а в тОму, що міста в котрих проживали майя збудовані на віки. Вони і сьогодні викликають подив своєю величністю і технічним генієм. Стоять ці міста, і стоятимуть ще багато часу на Землі. Звідси питання друге : чому майя залишили ці міста за півтисячі років до перших конкістадорів, і куди ті кляті майя почухрали ? Ну дик ?, здивуй мене.

Не кажи цього більше ніде, окрім як тут, аби з тебе люди не сміялись. Тебе ніколи не дивувало, що письмена майя (ну хоч приблизно) не міг прочитати ніхто з тих, хто спокійненько, по твоїх фантастичних мареннях, жив у Мексиці, Гватемалі та Белізі ? Нє ?...а даремно...якось воно так вийшло, що мову майя довелось розкусити росіянину.

Ага, а як наш земляк Кнорозов розкусив мову майя?
І він же науково доказував, що Ольмеки і Майя є генетичні родичі.
  • 0

#78 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 13.12.2010 – 23:50

Ви явно маєте на увазі цивілізацію класичного періоду, яка дійсно занепала приблизно у 9-10 столітті. Хочу вам нагадати, що після неї на Юкатані продовжувала існувати посткласична цивілізація, яка існувала до приходу європейців. Частина населення з класичних міст якраз і перейшла на Юкатан. Частина залишилася жити де й жила, бо "колапс" класичної цивілізації - це не "всі встали і пішли". Крах класичної цивілізації полягав у тому, що політична система з правлінням "кухуль ахавів" (священних володарів) дала збій. Чому вона обвалилася - однозначної відповіді немає. Я схиляюся до версії, що "колапс" був спричинений безперервними війнами між царствами. У деяких містах майя (наприклад, Ла-Хайянка) наприкінці класичної доби уже до того дійшло, що окремі будинки оборонними стінами обносили.

Знову безпідставне хамство. Не вам вирішувати, що мені говорити, тим паче те, що майя досі собі живуть у Мексиці й Гватемалі - факт. Писемність свою вони забули, бо носіями писемності була релігійна й світська еліта. Іспанці ту еліту частково знищили, частково асимілювали, а рукописи (кодекси) спалили. Але майя як були, так і є, нікуди не поділися. Як уже зазначали вище, росіянин Юрій Кнорозов народився у Харкові (хоча етнічно він дійсно росіянин). До речі, з часів Кнорозова дешифровка дуже просунулася вперед, сьогодні розшифровано десь три чверті ієрогліфів майя.

Повідомлення відредагував Максим Стюфляєв: 13.12.2010 – 23:41

• 0

#79 Безбожник

Старійшина

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Місто:Геєна огненна, вул Петра і Павла 666.

Відправлено 13.12.2010 – 23:55

Перегляд дописуМаксим Стюфляєв (13.12.2010 23:25) писав:

Пане Безбожнику, я би вам радив висловлюватися не так категорично, тим паче ваші тези доволі сумнівні, а якщо сказати більш прямо, то ви повторюєте старі штампи 30-60-х років минулого століття.

По-перше, ви за всіх не розписуйтеся. Якщо ви чогось не знаєте, звідси не випливає, що того ніхто не знає. По-друге, не альмеки, а ольмеки (і не майа, а майя). По-третє, ви зараз повторили давню теорію "материнської культури" про походження цивілізації майя від ольмеків. Ця теорія дуже застаріла, власне, вона ніколи загальновизнаною й не була. Те, що ви її повторюєте, на жаль, не дивно, бо вона досі панує у різних популярних і навколонаукових російськомовних публікаціях. На сьогодні вона вже анахронізм. Майя не запозичили цивілізацію в ольмеків, цивілізація майя формувалася поступово як наслідок складних внутрішніх процесів. Як і в інших народів, спочатку були вождівства, які згодом розширилися до держав. Ольмеки до формування цивілізації майя такого стосунку, як ви уявляєте, не мали. До речі, казати, що ольмеки згинули безслідно - теж помилково. Після ольмеків були епіольмеки. Оце дійсні спадкоємці культури ольмеків, а не майя.

По перше. Я висловлююсь так, як вважаю за потрібне. По друге, твої тези про майя-мексіканців, майя-гватемальців ще більш сумнівні і не мають жодного "вразумітельного" доказу. По третє, якраз ти, повторюєш старі штампи, так так, сАме штампи котрі тобі втельмяшив офіціоз. По четверте, те, що знаю я, тобі не снилось. По п*яте, прийнято і Альмеки і Ольмеки. По шосте, тут вже був Завада, котрий так полюбляв поправляти опечатки які я поправив і без твоїх вказівок, до того ж, це немає значення оскільки тут не тема правопису. По сьоме, відкрию тобі таємничку : про альмеків (чи то ольмеків раз тобі так хочеться) публікується інформація не тільки в російськомовних джерелах. Для цього достатньо знати іспанську, або, як у моєму випадку, мати доньку, котра володіє кількома мовами. По восьме, оця твоя цитата : "Майя не запозичили цивілізацію в ольмеків, цивілізація майя формувалася поступово як наслідок складних внутрішніх процесів" ще смішніша, ніж попередні висновки, оскільки вона не має жодного, я це підкреслюю, жодного, реально аргументованого історією факту.
А ось ця твоя цитата : "Ольмеки до формування цивілізації майя такого стосунку, як ви уявляєте, не мали.", говорить про те, що ти взагалі, ніфіга нездатен розуміти зміст мого поперднього допису, бо я сАме про це вказав. Тим не менше, ти собі нафантазував, що я собі це уявляю так, ніби то ольмеки мали якесь відношення до формування цивілізації майя. По дев*яте, ти не відповів на обидва питання по прозаїчній причині - незнаєш. Але не напружуйся і не переживай - це нікому не відомо. А якщо і відомо, то...далі додумай сам. Якщо взагалі здатен мислити. Самостійно, єсстно, а не тільки з допомогою вкладеної в голову дези. Угу.
  • 0

#80 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • 725 повідомлень

Відправлено 14.12.2010 – 00:10

Перегляд дописуБезбожник (13.12.2010 23:55) писав:

По перше. Я висловлююсь так, як вважаю за потрібне. По друге, твої тези про майя-мексіканців, майя-гватемальців ще більш сумнівні і не мають жодного "вразумітельного" доказу. По третє, якраз ти, повторюєш старі штампи, так так, сАме штампи котрі тобі втельмяшив офіціоз. По четверте, те, що знаю я, тобі не снилось. По п*яте, прийнято і Альмеки і Ольмеки. По шосте, тут вже був Завада, котрий так полюбляв поправляти опечатки які я поправив і без твоїх вказівок, до того ж, це немає значення оскільки тут не тема правопису. По сьоме, відкрию тобі таємничку : про альмеків (чи то ольмеків раз тобі так хочеться) публікується інформація не тільки в російськомовних джерелах. Для цього достатньо знати іспанську, або, як у моєму випадку, мати доньку, котра володіє кількома мовами. По восьме, оця твоя цитата : "Майя не запозичили цивілізацію в ольмеків, цивілізація майя формувалася поступово як наслідок складних внутрішніх процесів" ще смішніша, ніж попередні висновки, оскільки вона не має жодного, я це підкреслюю, жодного, реально аргументованого історією факту.
А ось ця твоя цитата : "Ольмеки до формування цивілізації майя такого стосунку, як ви уявляєте, не мали.", говорить про те, що ти взагалі, ніфіга нездатен розуміти зміст мого поперднього допису, бо я сАме про це вказав. Тим не менше, ти собі нафантазував, що я собі це уявляю так, ніби то ольмеки мали якесь відношення до формування цивілізації майя. По дев*яте, ти не відповів на обидва питання по прозаїчній причині - незнаєш. Але не напружуйся і не переживай - це нікому не відомо. А якщо і відомо, то...далі додумай сам. Якщо взагалі здатен мислити. Самостійно, єсстно, а не тільки з допомогою вкладеної в голову дези. Угу.

Я радий, що Україна отримала такого потужного фахівця з історії майя, не зашореного офіціозом, який знає таке, що мені й не снилося. Охоче визнаю: я таки дійсно багато не знаю. З нетерпінням чекатиму ваших "неофіціозних" монографій з історії і культури майя, буду в перших рядах покупців. Щодо мови, то публікації про майя і ольмеків не просто є не лише російською. Точніше буде сказати, що їх українською чи російською взагалі майже немає (нормальних). Я саме й читаю про майя англійською, іспанською. От зараз хотів дочитати статтю Грюбе El Origin de la Dinastía Kaan, але застряг на форумі. :ggggg:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних