Перейти до вмісту

Школа лідерів у Вінниці


Повідомлень в темі: 25

#1 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 22.06.2009 – 17:45

 • 25
Вінниця відкрила літній сезон школи лідерів

На даному етапі розвитку нашої країни особливо необхідними є навчання у сфері громадянської діяльності, яке дає молоді необхідні знання для вірних і впевнених дій, направлених на розвиток громадянського суспільства, а також, яке підвищує відчуття відповідальності перед державою та її майбутнім. Однією з суттєвих відмінностей виховання наших батьків і нас має бути саме відчуття відповідальності. Якщо бути точнішим, в радянські часи нашим батькам казали, що влада за них потурбується і сама прийме будь-які державотворчі рішення, проте зараз кожний громадянин повинен зрозуміти, що саме від кожного з нас залежить майбутнє нашої країни. Оскільки, маємо досвід того, що влада далеко не завжди є правою і далеко не завжди її вчинки йдуть на користь суспільству. Тому обов’язком громадянина, справжнього патріота України має бути дія – вчасна, свідома і відповідна до певної ситуації.
Одним з прикладів молоді, що відчуває відповідальність за Батьківщину, є молоді лідери громадського руху, яких вкотре зібрала школа лідерів від Молодіжного Ресурсного Центру та Вінницького місцевого осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» на навчання цього разу у Вінниці, яке відбулось 13-14 червня 2009 року. Нагадаю, що дана школа також відбулась у чотирьох містах – Київ (http://mrc.net.ua/os...pokolinnja.html), Львів (http://mrc.net.ua/os...opiznannja.html), Донецьк (http://h.ua/story/195021/) , Ужгород (http://www.fri.net.ua/node/10096) і охопила більше ніж 160 молодих лідерів з різних куточків України. Подібні навчання дають можливість громадським активістам отримати багаж знань і діяти вірно та ефективно, а також такий необхідний обмін досвідом та нові знайомства.
За традицією, низку семінарів та тренінгів було відкрито семінаром «Громадська активність молоді. Приклад Молодіжної ВАРТИ», який цього разу вели – Віталій Шабунін, Голова ВМГО «ФРІ» та Євгенія Малих, волонтер МВАРТИ. Громадянська кампанія «Молодіжна ВАРТА: Молодь за вами спостерігає!» стартувала 12 грудня 2007 року, по закінченню позачергових виборів до ВРУ та формування коаліції. Метою МВАРТИ є підвищення громадянської активності молоді через розуміння змісту зобов’язань політиків перед нею, спроба домогтися виконання передвиборчих зобов’язань партій і блоків перед молоддю, які сформували Верховну Раду України 2007-2012 року. Ідея створення даної кампанії об’єднала 10 всеукраїнських молодіжних громадських організацій та 2 найбільших об’єднання органів студентського самоврядування в Україні. На рахунку діяльності кампанії вже безліч якісно проведених заходів, які були презентовані Віталієм та Євгенією учасникам школи. Зокрема, це акції з нагадування політикам передвиборчих обіцянок перед молоддю («Бульбаш-шоу», «Політики на нас забили» тощо), кампанія МВАРТИ,що змусила змінити міністерський текст законопроекту про вищу освіту (примусові відробітки випускників) на користь студентів в грудні 2008 р, безліч зустрічей з політиками, проведення круглих столів тощо. Учасники були захоплені розповіддю про дану кампанію і після семінару ще довго допитувались у організаторів та тренерів про дану кампанію та просили приєднати їх до розсилки новин МВАРТИ.
Опісля прикладу вдалої командної роботи МВАРТИ, за програмою йшов тренінг «Командотворення», який проводила Наталка Краснянська (Громадська організація молоді м. Вінниця «Моє життя»). Тренер вдало поєднала теоретичний матеріал з практичними командотворчими іграми і на їх прикладі показала учасникам плюси та мінуси їх роботи в команді. Учасники винесли для себе багато корисних практичних навичок командотворення.
Далі вражала своїм тренінгом «Управління конфліктами» Літвішко Олена, Голова правління Київського місцевого осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив». Тренінг був наповнений практичними іграми, в яких учасники навчались себе поводити в конфліктних ситуаціях, управляти своїм емоційним станом. Учасники зрозуміли, що лише від кожного з них залежить перебіг конфліктної ситуації, а також чи буде конфлікт взагалі. Даний тренінг дуже корисний не лише для громадських діячів, а для будь-якої людини, оскільки ми всі постійно перебуваємо у взаємодії з іншими людьми і лише від нас залежить на скільки ефективною буде ця взаємодія.
Цим тренінгом була завершена перша частина школи. Учасники пішли гуляти містом і далі продовжували знайомство та спілкування вже у неформальній обстановці.
Наступного дня «школярі» мали можливість ознайомитись з Міжнародними освітніми програмами, які презентував Олександр Петрянич. Тренер сам постійно використовує можливості даних програм, за рахунок яких поглиблює свої знання та подорожує світом. Далі учасники вчились ефективно презентувати себе і свої організації та проводити PR-кампанії, а вчив їх це робити PR-консультант громадських організацій Петро Волинський, який на своєму досвіді вже має чимало вдало проведених PR-кампанії.
Також на школу лідерів завітав Роман Штогрин, перший заступник начальника Головного управління з питань внутрішньої політики у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю ОДА, який проводив семінар з лобіювання. «Школярі» вивчили основні правила лобіювання та методи лобістських кампаній, а також дізнались про приклади таких кампаній та обмінялись досвідом їх проведення.
І на останок учасники отримали практичні та теоретичні знання з риторики від Назарія Боярського, Президента Київського відділення ВМГО «Дебатна Академія». Дякуючи Назарію учасники вчились готувати свої виступи перед різними аудиторіями, а також дізнались про всі секрети успішного виступу перед різними аудиторіями.
Ось так і пройшла ще одна школа лідерів… Учасники отримали сертифікати, а також висловили свої враження від проведених корисних вихідних. Анатолій Жаборт, представник фонду «Україна -3000», який також проходив навчання, звернувся до учасників і сказав наступне: «Коли ви станете успішними лідерами і керівниками своїх організацій, дістаньте сертифікат Школи лідерів і згадайте, де ви навчились бути справжніми лідерами»
Організатори школи лідерів Христина Коваленко та Олександра Скиба, а також весь оргкомітет школи сподіваються, що знання, які отримали учасники справді підуть не лише на користь самим учасникам, а й матимуть відображення у їхній роботі на благо та розвиток громадянського суспільства в Україні. Якість навчання можна буде перевірити лише діяльністю наших випускників. Тож натхнення їм і вперед, до перемог!
Крім того організатори висловлюють велику вдячність усім тренерам школи та спонсорам – представництву "Форекс Клуб" у м. Вінниця, а також ТОВ "Гайсинський молокозавод". Автор сподівається, що дані спонсори стануть прикладом для інших кампаній, які також зможуть підтримати молодіжні громадські ініціативи.

#2 Ластiвочка

  перчинка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5828 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 22.06.2009 – 17:54

1. ніц не чула про такі школи.
2. ну і де можна побачити діяльність молодих лідерів?
3. даруйте, але скільки коштів витрачено на цей захід і хто спонсор?
 • 0

#3 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 22.06.2009 – 20:25

Можу відповісти на питання, як учасник
1. Я сам довідався місяць назад. Якщо ви зареєстровані вконтакті, деталі можна подивитись тут http://vkontakte.ru/...=s&gid=10007375
Попасти туди не так просто. Спочатку потрібно заповнити анкету, заповнивши її відправляєте організаторам. 30 щасливцям приходить запрошення відвідати школу. Організовувало все вінницьке відділення ФРІ (Фундація Регіональних Ініціатив) http://www.fri.net.ua/node/10097
2. Майже кожний з учасників входить в якісь громадські організації і займається розвитком української мови, збиранням коштів для дітей, роботою з молоддю. Я особисто в громадські організації поки не вхожу,і наскільки я зрозумів в школу можна попасти і без входження в них, займаюсь веб-програмуванням, тому мою діяльність можна побачити наприклад тут http://sport.segodnya.ua
http://jobmarket.com.ua/
http://www.mercedes-benz.ua/
))
3. Скільки коштів витрачено не знаю, але мені школа обійшлась в символічні 30 грн, + якщо ви не з Вінниці проживання в готелі обійдеться в 50 грн.
Спонсори – представництво "Форекс Клуб" у м. Вінниця, а також ТОВ "Гайсинський молокозавод".
 • 0

#4 kavalera

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1258 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 23.06.2009 – 03:36

Перегляд дописуВареник (22.06.2009 21:27) писав:

йопт я назву теми неправильно прочитав, а саме слово "лідерів"...
Коли радісно прямував у тему щоб повідати світу: що Я прочитав (треба ж дати привід гнівним законникам), я вже тоді здогадувався: попередник випередив мене в цій оказії.
І все ж, щоб ускладнити завдання згаданим вище особам, скажу: От я думаю, Україні потрібні лідери. Нам навіть потрібно трохи тих про кого прочиталось чомусь. Ми тоже маєм не відставати в моді і шоу-бізнесі. Самих мажоруватих політиків явно не вистарчить для розвою нашої спільности.
 • 0

#5 Idearter

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 673 повідомлень
 • Стать:Чоловік

Відправлено 23.06.2009 – 12:11

Шось подібне тільки набагато менше(на рівні нашої школи) проходило в нашій школі 2 чи 3 перші тижні літа. Назву дістало "Табір Лідера". Чим там займались не знаю бо мене туди не кликали хоча я здогадуюсь чому <_<
 • 0

#6 zav

  зрадник

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 9565 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 23.06.2009 – 12:49

Перегляд дописуwebwin (22.06.2009 21:25) писав:

Спонсори – представництво "Форекс Клуб" у м. Вінниця, а також ТОВ "Гайсинський молокозавод".
Развод.
 • 0

#7 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 23.06.2009 – 13:02

Що саме ?
 • 0

#8 Ластiвочка

  перчинка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5828 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.06.2009 – 13:12

Перегляд дописуwebwin (22.06.2009 21:25) писав:

Можу відповісти на питання, як учасник
1. Я сам довідався місяць назад. Якщо ви зареєстровані вконтакті, деталі можна подивитись тут http://vkontakte.ru/...=s&gid=10007375
Попасти туди не так просто. Спочатку потрібно заповнити анкету, заповнивши її відправляєте організаторам. 30 щасливцям приходить запрошення відвідати школу. Організовувало все вінницьке відділення ФРІ (Фундація Регіональних Ініціатив) http://www.fri.net.ua/node/10097
2. Майже кожний з учасників входить в якісь громадські організації і займається розвитком української мови, збиранням коштів для дітей, роботою з молоддю. Я особисто в громадські організації поки не вхожу,і наскільки я зрозумів в школу можна попасти і без входження в них, займаюсь веб-програмуванням, тому мою діяльність можна побачити наприклад тут http://sport.segodnya.ua
http://jobmarket.com.ua/
http://www.mercedes-benz.ua/
))
3. Скільки коштів витрачено не знаю, але мені школа обійшлась в символічні 30 грн, + якщо ви не з Вінниці проживання в готелі обійдеться в 50 грн.
Спонсори – представництво "Форекс Клуб" у м. Вінниця, а також ТОВ "Гайсинський молокозавод".
відповіді на питання, що мене цікавлять - не отримала. вірніше - Ви відповіли на рівні учасника, я ж питала про інше.
1) Спонсор, 2)організатори (мусить бути зацікавлена партія чи організація)
 • 0

#9 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 23.06.2009 – 13:28

Ластівочка, найкраще Вам можуть відповісти ораганізатори, їх координати можна знайти за цим посиланням http://vkontakte.ru/...=s&gid=10007375
1. Щодо спонсорів, то про форекс-клуб сказали зразу і дали інформаційні листівки і книжку кожному. Читати то нікого не заставляли ))
Продукцію ТОВ "Гайсинський молокозавод" взагалі не давали ((
2. Організовувала ФРІ (Фундація Регіональних Ініціатив) http://www.fri.net.ua/
 • 0

#10 Олеська

  вовчиця-чарівниця

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8134 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:скіфські вали

Відправлено 23.06.2009 – 13:40

Перегляд дописуwebwin (23.06.2009 14:28) писав:

Ластівочка, найкраще Вам можуть відповісти ораганізатори, їх координати можна знайти за цим посиланням http://vkontakte.ru/...=s&gid=10007375
1. Щодо спонсорів, то про форекс-клуб сказали зразу і дали інформаційні листівки і книжку кожному. Читати то нікого не заставляли ))
Продукцію ТОВ "Гайсинський молокозавод" взагалі не давали ((
2. Організовувала ФРІ (Фундація Регіональних Ініціатив) http://www.fri.net.ua/
Це чи не Бардина ідея?
 • 0

#11 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 23.06.2009 – 13:47

Не знаю
 • 0

#12 Ластiвочка

  перчинка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5828 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.06.2009 – 13:48

Розумієте, друже webwin , що зараз не такі часи настали, щоб організовували щось просто так, нічого не очікуючи взамін. За такими заходами мусять стояти якісь політичні сили (ті ж регіони чи хто там ще?).
Сама ідея проведення таких заходів - хороша.
Ще питання в тему: і крім того, що все було для вас нове ви отримали якісь знання на тому вишколі?Особисто для себе отримали? Наскільки ви цікавитесь політикою, громадським життям краю? Для чого питаю? Просто хочу для себе знати чи потрібні вам ці курси, щоб зреалізувати якусь свою мрію. Наприклад створити чи очолити молодіжний рух, організацію
 • 0

#13 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 23.06.2009 – 14:10

Часи зараз страшні, що правда, скоро вибори)) Але ні про одну партрію не згадували, ФРІ не підтримує жодну партію.
Основна мета таких тренінгів - розвиток особистості, знайомство з цікавими людьми з усієї України на мою думку. Збільшення небайдужих людий в державі, а отже і самої держави. Що не можна зробити одному, можна зробити гуртом.
Щодо мене, то особисто було цікаво довідатись про громадянську кампанію "Молодіжна ВАРТА". Приймати участь в рольових іграх по командотвореню, коли за годину можна побачити всі помилки і відчути нюанси. Ці всі тренінги - це не якісь нудні лекції, це активні ігри в яких сам приймаєш участь.
Що до питання, чи хочу я очолити молодіжний рух, то у мене зразу виникає питання: для чого? Молодіжний рух - це тільки засіб, потрібно ставити цілі - змінити своє життя і оточуючих на краще.
Дуже велика різниця читати книжку по менеджменту як організувати щось і зовсім інше - це приймати участь в рольовій грі. Ці знання дадуть змогу не наробити помилок в майбутньому і зекономити свій дорогоцінний час.
Якщо ви чудовий оратор, є головою 2-5 організацій, ні з ким не конфліктуєте або завжди виграєте в конфліктах, самі створили команду, то звичайно ви уже і самі можете навчити багато чому і така школа вам уже не потрібна.
 • 0

#14 FT232BM

  私は人々嫌い

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3435 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ-&gt;НТУУ &quot;КПІ&quot;

Відправлено 23.06.2009 – 14:14

А чому зразу не школа президентів чи школа мультимільярдерів? Невже можна навчити лідера сторонніми силами? ІМХО Лідерства можна тільки досягти власноруч)) Лідери самі з'являються, коли необхідно)
 • 0

#15 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 23.06.2009 – 14:19

Ніхто в цій школі Вас не зробить лідером, основна мета на мою думку - це дати інструмент або навчити ним краще користуватись.
 • 0

#16 Ластiвочка

  перчинка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5828 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.06.2009 – 14:30

Перегляд дописуwebwin (23.06.2009 15:19) писав:

Ніхто в цій школі Вас не зробить лідером, основна мета на мою думку - це дати інструмент або навчити ним краще користуватись.
знову ж таки питання: кому це вигідно? ця школа кому вигідна? я не про учасників, я про організаторів питаю.то раз.
два: навіщо вам тої школи коли ви не плануєте(не ставите за мету) примінити десь цю науку в справі? коли ви не збираєтесь приймати участі в жодному громадському житті.
про важкі часи ще хочеться. ви ніц не чули про кризу в світі?
організовувати навчання енної к-сті людей, харчування, проживання, викладацький склад, орендування приміщення і інші дрібниці....просто так? Витратити кошти(не малі), щоб зібрати людей, щось "навчити" просто так? благородний вчинок чи спонсорство? Не смішіть! От і намагаюсь розібратись з якою меитою проводяться такі заходи і за чий кошт? чергове відмивання грошей?
 • 0

#17 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 23.06.2009 – 14:46

Перегляд дописуЛастiвочка (23.06.2009 15:30) писав:

знову ж таки питання: кому це вигідно? ця школа кому вигідна? я не про учасників, я про організаторів питаю.то раз.
Розвиток громадянського суспільства думаю вигідний нам усім, коли кожний відповідає за свої вчинки і не є байдужим до того, що робиться навколо.

Перегляд дописуЛастiвочка (23.06.2009 15:30) писав:

два: навіщо вам тої школи коли ви не плануєте(не ставите за мету) примінити десь цю науку в справі? коли ви не збираєтесь приймати участі в жодному громадському житті.
Щось я не так пояснив, раз ви так зрозуміли мої слова

Перегляд дописуЛастiвочка (23.06.2009 15:30) писав:

про важкі часи ще хочеться. ви ніц не чули про кризу в світі?
Це було б смішно, якби не так сумно

Перегляд дописуЛастiвочка (23.06.2009 15:30) писав:

організовувати навчання енної к-сті людей, харчування, проживання, викладацький склад, орендування приміщення і інші дрібниці....просто так? Витратити кошти(не малі), щоб зібрати людей, щось "навчити" просто так? благородний вчинок чи спонсорство? Не смішіть! От і намагаюсь розібратись з якою меитою проводяться такі заходи і за чий кошт? чергове відмивання грошей?
Не просто енної кількості людей, люди були з усієї України від Ужгорода до Луганська і майже кожний входить або очолює якусь громадську організацію.
 • 0

#18 Ластiвочка

  перчинка

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 5828 повідомлень
 • Стать:Не скажу
 • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 23.06.2009 – 14:50

Перегляд дописуwebwin (23.06.2009 15:46) писав:

Не просто енної кількості людей, люди були з усієї України від Ужгорода до Луганська і майже кожний входить або очолює якусь громадську організацію.
О! дійшли до того, з чого почали - кому це вигідно і хто спонсор?
Ми з вами вже перемовились і позицію один одного знаємо <_<
може ще хтось щось чув про цю акцію і зможе відповісти на питання?
 • 0

#19 webwin

  Ледар

 • Користувачі
 • PipPip
 • 15 повідомлень

Відправлено 23.06.2009 – 14:54

хіба що 29 учасників і організатори ))
 • 0

#20 Олеська

  вовчиця-чарівниця

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8134 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:скіфські вали

Відправлено 23.06.2009 – 15:08

Насправді у Вінниці ще з 90-х існує потужний центр по підтримці громадських організацій. Очолює цей центр Михайло Бардин. Зараз його помічники мають власні подібні центри у Вінницькій області. Кілька разів була на різних тематичних семінарах. Дійсно цікаво. І дійсно важливо для тих, хто планує організувати власну організацію, та й власну справу.

Була і на семінарі лідерів. Щож, тішить, що відкрилась така школа. Гарно було б, якби в інших містах України перейняли цей досвід.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних