Перейти до вмісту

Чи завжди треба говорити правду?

Повідомлень в темі: 201

#181 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 620 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 02.02.2015 – 14:53

Спробуте і проблем буде купа. Тому не розумію що деякі люди ображаються на невинну брехню...
  • -1

#182 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:На тамтім боці

Відправлено 02.02.2015 – 20:08

З одної сторони, з правдомовністю легше жити, не треба запам'ятовувати і викручуватись вужем, як хтось раптом захоче взнати деталі і почне притискати. Але це у тому випадку, якщо ми самі зачепили тему. Брехунів люди не поважають і вони самі почуваються невпевнено, хіба то вже така велика брехня, що просто задушує масою. У всіх інших випадках - її величність дипломатія. Нема ніякої причини відповідати на особисті питання (хіба для офіційних документів, хоч там теж є але. У Штатах - 5-й додаток до Конституції, "да фифт" звільняє людину від обов'язку свідчити проти себе). Так само неввічливо задавати комусь особисті і витискати сок, типу: Ну чому ти не хочеш сказати скільки твій чоловік заробляє? :) Чи нав'язуватись з непрошеними порадами - велике но-но у західному світі. Так само у товариських ситуаціях починати контроверсійні розмови (політика, релігія і тд.), а також позволяти втягуватись в них. Спеціальні групи, товариства і форуми - інша справа, там люди збираються спеціально для обговорення. Є таке мистецтво "small talk" / короткої легкої розмови "ніпрощо", досить призабуте часом.
  • 1

#183 Square

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 02.02.2015 – 20:11

Намагаюся говорити правду, все одно "випливе" і буде тільки гірше. Або якщо вже зовсім ніяк, краще промовчати.

Повідомлення відредагував Nameless One: 03.02.2015 – 14:27

• 1

#184 фростыш_дурак(забанений)

Генеральний писар

• Користувачі
  • 867 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Look the my fuking IP

Відправлено 03.02.2015 – 21:09

Перегляд дописуMarcos (30.05.2006 – 19:16) писав:

Чи завжди треба говорити правду ?
тільки правду, і нічого крім правди. = кредо фостіка.
  • 2

#185 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • 620 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 04.02.2015 – 03:33

Перегляд дописуSquare (02.02.2015 – 20:11) писав:

Намагаюся говорити правду, все одно "випливе" і буде тільки гірше. Або якщо вже зовсім ніяк, краще промовчати.
скажи злодію правду і побачиш результат...брехня має захисну функцію

Повідомлення відредагував MqM: 04.02.2015 – 03:33

• 1

#186 пастух

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1975 повідомлень

Відправлено 04.02.2015 – 05:34

Перегляд дописуMqM (04.02.2015 – 03:33) писав:

скажи злодію правду і побачиш результат...брехня має захисну функцію

Прикріплені файли

• 1

#187 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 04.02.2015 – 23:01

Люди брешуть частіше ніж думають через когнітивні упередження. Мозок не ідеальна записувальна машина, він запам'ятовує інтерпретації, а не події, тому і виходить, що брешемо ми частіше ніж хотіли б.
  • 0

#188 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 15.04.2015 – 17:11

“A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal”, ― Oscar Wilde / "Мала доза щирості є небезпечною, а велика може бути смертельною", - Оскар Вайлд. Цілком згідна, лиш думаю, що воно стосується "щирості" на товариському рівні, а не правди в цілому. Правда у великому масштабі має непереможну красу і притягуючу силу, лиш то різні речі з щирістю / відвертістю.

Повідомлення відредагував Aquarius-ka: 15.04.2015 – 17:17

• 1

#189 Dimisoasp

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 29.03.2017 – 17:14

я у всіх своїх стосунках казав завжди правду
і в кінці получався приставучим козлом якому все не так

такшо я хз... часто приходиться просто змовчувати, а потім розумієш шо добре зробив
а часом не стримуєшся і таки говориш правду і потім стільки проблем...

і ше раз і ше раз переконуєшся, шо мовчання - золото
а говорити треба тільки хороше...

не знаю на скільки в такому режимі хватить нервів і серця, але іншого виходу не бачу
  • 0

#190 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1382 повідомлень

Відправлено 31.03.2017 – 13:00

Правду ще треба вміти донести. Іншими словами: крім змісту, важлива ще форма. Тому, перефразовуючи класику: солодка правда краща, ніж гірка; гірка правда краща, ніж солодка брехня; солодка брехня краща, ніж гірка))
Деяким людям не дано казати солодку правду, не вміють вони її донести, і виходить вона у них завжди гіркою. А деяким взагалі не дано правду казати, вони думають, що правду глаголять, але навіть тут помиляються)

Повідомлення відредагував серпинка: 31.03.2017 – 13:10

• 0

#191 _Ex

STATUS_OK

• Користувачі
  • 1665 повідомлень
  • Місто:Бахмут, Південна Слобожанщина, Україна

Відправлено 31.03.2017 – 20:19

Серпинка? :D Спочатку подумав, шо це шпіц вернувся. нашо перейменувалась? Була така серпиня, а стала серпинкою. :D
  • 0

#192 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1382 повідомлень

Відправлено 01.04.2017 – 00:00

Перегляд допису_Ex (31.03.2017 – 20:19) писав:

Серпинка? :D Спочатку подумав, шо це шпіц вернувся. нашо перейменувалась? Була така серпиня, а стала серпинкою. :D
Бач, що з мене не лишилось? :( :D
І тут багато хто на "ка": АкаваріусКа, ТарабуКа, ТатКа, ЛастівочКа, не хочу виділятись. Коротше, якщо чесно, я під них кошу) А знаєш, іноді брехати так весело))

Повідомлення відредагував серпинка: 01.04.2017 – 00:11

• 1

#193 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 01.04.2017 – 16:53

Ооо, Серпинко, гарно звучить, як "росинка"!!!
За правду - скажу коротко, бо я тут вся у весняно-польових рботах і ремонтах: правда - то складна штука і далеко на така чорно-біла, як ніби мало би бути. У Штатах є навіть 5-й Додаток, коли в суді людина має право мовчати і не свідчити проти себе. Вся товариська культура в тому, щоб вміти казати приємні речі людям автоматично, а не залежно від власного настрою. Так само нема чого "сповідатись" перед цікавскими цьотками скільки важу, який розмір ліфчика і скільки чоловік заробляє )) Я колись не вміла делікатно відшити, але життя вчить. От що не треба - то свідомо брехати і розказувати небилиці (як я перемогла тигра у Занзібарі, напр.), таких брехунів зразу видно і то взагалі дурне. Казати правду треба там, де важливо, де без того не можна витримати. От так якось, мало бути коротко ))
  • 1

#194 серпинка

Старійшина

• Користувачі
  • 1382 повідомлень

Відправлено 01.04.2017 – 23:44

Аж тепер помітила, що допустила у вашому ніці помилку, Акваріуско. Я не навмисно)

Перегляд дописуAquarius-ka (01.04.2017 – 16:53) писав:

Ооо, Серпинко, гарно звучить, як "росинка"!!!
Ви мені нагадали, що у моєму дитинстві була книжка про пригоди Росинки та її друзів :)
http://chtyvo.org.ua...y_ta_ii_podruh/
У мене ще асоціації з "травинка", "тваринка")), "сніжинка" (всі дівчата були колись сніжинками на НР).

За правду - скажу коротко, бо я тут вся у весняно-польових рботах і ремонтах...
Як казав мені нещодавно один знайомий, якому казав інший знайомий, мені незнайомий: ремонт неможливо закінчити, його можна лише призупинити)

: правда - то складна штука і далеко на така чорно-біла, як ніби мало би бути. У Штатах є навіть 5-й Додаток, коли в суді людина має право мовчати і не свідчити проти себе.
Видно, що ви таки зайняті) Бо кількома постами вище вже є така інфа :) , я навіть плюс за неї поставила)

Вся товариська культура в тому, щоб вміти казати приємні речі людям автоматично, а не залежно від власного настрою. Так само нема чого "сповідатись" перед цікавскими цьотками скільки важу, який розмір ліфчика і скільки чоловік заробляє )) Я колись не вміла делікатно відшити, але життя вчить. От що не треба - то свідомо брехати і розказувати небилиці (як я перемогла тигра у Занзібарі, напр.), таких брехунів зразу видно і то взагалі дурне. Казати правду треба там, де важливо, де без того не можна витримати. От так якось, мало бути коротко ))
Нормально)
Головне є що сказати, є що почитати)
Але з брехунами мабуть таки весело, мій племінник мені часто розповідає про своїх друзів, які часто брешуть, і що цікаво, він легко ловить їх на брехні, зате є про що потім потеревенити)
Чого вартий лише брехунець (або, як я кажу у таких випадках, побрехусік чи побрехунчик)) Мюнхгаузен??)) Купувала пару років назад книжку, до речі. А мультик радянський то взагалі один із улюблених був. :)

Повідомлення відредагував серпинка: 01.04.2017 – 23:52

• 1

#195 Aquarius-ka

Цьотка-з-Занзібару

• Користувачі
  • 928 повідомлень

Відправлено 05.04.2017 – 18:40

Дійсно, Серпинко, таки я впорола ще раз, не читала ((
Теж правда, що ремонт неможливо закінчити, хоч крупніші все-таки надіюсь ))
От про правду при "розвинутому капіталізмі" у малих приватних бізнесах: старі наші прислів1я "Кожна рука до себе крива" і "Не пролупиш очі - пролупиш кишеню", - і надалі підходять 100-процентно. А ще, у моєму випадку, цьотка-іноземка з акцентом їм виглядає легкою здобиччю. Коли виявляється, що вона не ліниться лазити по драбині і провіряти зроблене, та читати контракти і тикати пальцем - всі улесливі усмішки вмомент щезають і заміняються ледве прикритою агресивністю. Таке воно, малята, люди всюди однакові і не пропустять нагоду використати... Тому залишається актуальним для всіх віків і народів: "Довіряй, але провіряй"!
  • 1

#196 P.Y.

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 42 повідомлень

Відправлено 06.04.2017 – 20:17

Щоб говорити правду, треба знати правду. Ми ж з упевненістю можемо лише сказати, що те, що ми вважаємо правдою, є тим, що ми вважаємо правдою. А отже, якщо нам і вдається сказати правду, це, до певної міри, просто випадковий збіг.

Повідомлення відредагував P.Y.: 06.04.2017 – 20:19

• 1

#197 Тоторо

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 48 повідомлень

Відправлено 26.05.2017 – 12:37

Свідома брехня це той ще тягар, правда ж дає відчуття свободи.
Не мати від близьких людей таємниць надзвичайно заспокійливе відчуття.
Щодо "завжди" хз, зі старшим поколінням іноді краще змінити тему, перефразувати, щоб не образити, якщо від тебе хочуть почути те, чого не хочеш казати. Останнє більше відноситься до уникнення нав'язуння, ніж до брехні.
  • 0

#198 Quicksilver

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 103 повідомлень
  • Місто:Grand Sweden

Відправлено 14.07.2017 – 08:01

Не навчили брехати. Дуже рідко доводилося.
  • 0

#199 Nema

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 100 повідомлень

Відправлено 18.07.2017 – 14:14

Треба не брехати, щоб не псувати власну карму.
А от говорити правду чи "сидіти і мовчати" - треба ще подумати, залежить від ситуацій, знань і умінь, напевне, про які вже писали )

Повідомлення відредагував Nema: 18.07.2017 – 14:20

• 0

#200 Nema

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 100 повідомлень

Відправлено 03.09.2017 – 11:23

Але ж, і все-таки... факти регулярного злодіяння замовчувати теж не можна? Треба піднімати десь на загальний осуд складні питання, хоч для того, щоб привернути чиюсь увагу, може в когось є права коригування ситуації в Україні? Когось треба якось заставляти переосмислювати власну негідну поведінку. Розгул беззаконності і безкарності в цій країні не можуть же тривати вічно?!((

Повідомлення відредагував Nema: 03.09.2017 – 11:25

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 2

0 користувачів, 2 гостей, 0 анонімних