Перейти до вмісту

Чи завжди треба говорити правду?

Повідомлень в темі: 202

#101 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3815 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Вінниця

Відправлено 17.04.2007 – 19:08

Правду не можна ректи завжди. Тоді просто ризикуєш стати заручником брехливих або просто нещирих людей. Крім того нема жодної людини яка прожила хоч трохи життя в суспільстві і не збрехала хоча б раз. Та й не слід до такого прагнути.
  • 0

#102 MATADOR

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 126 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 15:03

Що б люди не говорили, вони просто не готові почути правду.
  • 0

#103 Ася

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 241 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Рівне

Відправлено 21.04.2007 – 15:05

Старатись говорити правду треба завжди, проте іноді вилітає...БРЕХНЯЯЯ!

Повідомлення відредагував Ana: 21.04.2007 – 15:05

• 0

#104 MATADOR

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 126 повідомлень

Відправлено 21.04.2007 – 18:53

Психофізіологічні симптоми неправди

Отже, психофізіологічні симптоми неправди. Можна сказати, що неправда - це не властивий прояв дій людини. Тому в ситуації обману організм ніби «виражає» свій опір цьому, реагує на стрес і тому поводиться по-іншому. Ці фізіологічні прояви важко контролювати звичайній людині, якщо, звичайно, вона не має набутої здатності регуляції, що може далеко не кожен.

Насамперед, це:

тремтіння в голосі, тілі, які співрозмовник не може зупинити;
прискорене моргання;
людина напружує губи, покусує їх, «жує»;
над верхньою губою, на чолі з'являються крапельки поту;
часте або сильне ковтання слини;
бажання пити (через сухість у роті);
покахикування (на нервовому ґрунті), можливо періодична заїкуватість;
голос здобуває інший тон, не характерний для співрозмовника, міняється ритміка, тембр;
плутаний неспокійний подих, може не вистачати повітря, позіхання;
зміна кольору обличчя, блідість або почервоніння, шкіра може вкриватися плямами;
прискорене серцебиття, пульсація крові в скронях, сонній артерії;
посмикування дрібних м'язів обличчя (повіки, брови тощо).

Жестикуляція й міміка при нещирості

Більшості людей брехати важче, ніж говорити правду. Тому поведінка брехуна відрізняється від поведінки людини, що каже правду. Вона часто міняє свою позу, не може всидіти на одному місці. Жестикуляція стає активнішою, людина може робити безліч непотрібних рухів руками, тому за зовнішніми проявами можна легко виявити хвилювання людини.

Людина, що говорить неправду, часто:

потирає руки, смикає пальці, безпричинно почухує шию, голову, особу;
смикає краї одягу, ґудзики, манжети, крутить у руках ручку, ключі, грається із предметами, безглуздо переставляє пачки паперів, книги, що перебувають поруч на столі, імітуючи наведення порядку;
інтенсивно курить, частіше, ніж звичайно затягується, кашляє, торкає горло;
нервово покусує губи, нігті, смикає волосся;
не може стримати тремтіння в колінах;
несвідомо приховує руки, закриває долоні;
напружено проводить рукою по шиї, інтенсивно її тре, начебто вона затекла, поправляє комір, піджак, шнурки;
несвідомо руки тримає в області паху (несвідома спроба захиститися);
часто доторкається до мочок вух, потирає їх, почухує ніс;
при розмові підносить руку до рота, ніби прикриваючи його, або тримає руку біля горла;
жінки можуть почати ретельно чепуритися, підфарбовувати губи, пудритися, намагаючись ніби відволіктися й відволікти співрозмовника від розмови;
уникає дивитися в очі співрозмовникові (тільки в недосвідчених) або, навпаки, постійно дивиться прямо в очі, намагаючись здаватися відвертою, при наближенні до партнера відвертається з якої-небудь причини – насправді для того, щоб не створювати прямий безпосередній контакт очима;
опускає очі, дивиться вниз, інтенсивно, напружено тре їх;
намагається неначе сховати своє тіло, «прилипає» до крісла, коли сидить, опирається ліктями на стіл, неприродно тулиться до шафи, немов намагається знайти опору й т.п.;
мимоволі намагається триматися за якийсь предмет (стіл, стілець, дипломат), несвідомо намагаючись створити собі якийсь захист;
тулуб нахиляється назад;
частіше, ніж звичайно, посміхається, посмішка несиметрична, неприродна, натягнута, що не супроводжується напругою м'язів навколо очей.
Дуже важливо стежити за появою подібних дій. Схоже поводження може виявитися під час обговорення якоїсь конкретної тематики розмови, якщо це не прямий запланований обман. Відстежите, коли саме ваш співрозмовник починає поводитися таким чином, виявляє занепокоєння, зайву напруженість. При якій фразі або у відповідь на яке ваше висловлення або питання він починає нервувати, прикривати рот рукою або ж відводити очі.

Вербальні сигнали, що видають неправду

Фіксування тільки одних невербальних сигналів і психофізіологічних проявів недостатньо для того, що б визначити, наскільки щирий ваш співрозмовник. Крім безпосереднього спостереження за поведінкою людини, безсумнівно, має важливість те, наскільки ви уважні до його висловлювань. Тут ми маємо на увазі не тільки значеннєвий зміст того або іншого повідомлення, а характер, спрямованість тієї інформації, що ви одержуєте. Отже, якщо в ході спілкування ваш співрозмовник зловживає наступними виразами, вам варто виявити обережність у своїх висновках і бути досить уважним.

1. Якщо ваш партнер ухиляється від пояснення якихось конкретних фактів, посилається на відсутність інформації, за умови, що ці теми й питання не відносяться до тих, які викликають у нього неприємні відчуття й спогади.

Приклади:

Я не хочу говорити про це...
Щось не можу пригадати...
Я не бачу сенсу в цьому обговоренні...
Не знаю навіть, як відповісти вам на це питання...
Не задавайте мені таких дурних питань...
Не підозрював, що Ви думаєте про мене саме так...

2. Партнер надзвичайно наполегливо і завзято підкреслює свою чесність, повторює це за відсутності видимих причин, наполягає на вашому підтвердженні того, що ви йому вірите.

Приклади:

Я вам клянуся здоров'ям своїх дітей, батьків...
Так нехай я провалюся на цьому місці, якщо збрешу...
Ви повинні, Ви просто повинні мені вірити...
Це так само правильно, як...
Клянуся богом, я говорю правду, повірте мені, Ви не можете не повірити...
Ви не можете сумніватися в тому, що я говорю правду, я Вас знаю, Ви завжди за справедливість...

Не даремно східні мудреці говорили: «Ти сказав раз - я повірив, ти повторив, і я засумнівався, ти сказав утретє, і я зрозумів, що ти брешеш».

3. Ваш співрозмовник намагається викликати у вас симпатію, довіру, жалість, посилаючись на факти, які раніше не мали ніякого значення, намагається схилити до себе, хоча стосунки ніколи не припускали особливої близькості.

Приклади:

Ви ж знаєте, я людина чесна...
Ви ж знаєте мене, як ніхто інший, я не здатен обдурити...
Ну от хто-хто, але щоб я...
У мене такі ж проблеми, як у вас, але щоб...
Хто-хто, а ви мене зрозумієте, я впевнений...

4. Співрозмовник проявляє необґрунтовану брутальність, прямолінійність, підкреслює неможливість брати під сумнів його слова, вороже настроєний без видимих причин, які могли б викликати в нього агресію або невдоволення.

Приклади:

Так я взагалі вам нічого не повинен відповідати!
Знаєте що!
Так як ви могли подумати, як вам не соромно!?
Я не хочу з вами після цього навіть розмовляти!
Мене дратує те, що ви говорите, я обурений до глибини душі!
Що б ви так до мене ставились, так я не допущу такого..!
Ви думаєте ви такий розумний, вам все можна!?

5. Партнер вживає ухильні відповіді, які не мають конкретної інформації, нічого не пояснюючи й не відповідаючи на ваше питання:

Приклади:

От бачите, все як я говорив...
Я так і знав...
Ви мене поважаєте?
Так, ви людина серйозна...
Я в цьому зовсім не впевнений...

Як правило, щира людина буде відстоювати свою правдивість при прояві ваших сумнівів у ній, тому двозначність, ухильність невластива людині в даній ситуації. Якщо ваш співрозмовник бреше, то йому з кожним разом усе важче і важче буде приховувати свою неправду й контролювати свою спонтанну поведінку, тому він:

робить більше жестів, що видають його нервозність, непевність, напруженість (див. вище);
відволікає вас непотрібними питаннями, подробицями, що не мають безпосереднього відношення до справи, «забалакує» вас помилковою інформацією, іноді починає швидко проговорювати й роз'ясняти свою неправду;
при повторах може плутатися, подавати неузгоджену інформацію;
відповідає після тривалих пауз;
часто безпричинно проявляє агресію, невдоволення;
може поскаржитися на погане самопочуття (це ви його довели своїми підозрами!).
  • 0

#105 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 14.05.2007 – 19:12

Не знаю на рахунок тих симптомів неправди, але колись що не збрешу, одразу по мені люди бачили брехню. Почав тренуватися. Методика дуже проста:
1. Якщо одразу не можете приховувати симптомів неправди, зробіть так, щоб ваша правда супроводжувалася подібними симптомами. Люди, що розбираються, зрозуміють, що треба шукати інші симптоми, а люди, що не розуміють, на підсвідомому рівні не зможуть відрізнити одне від другого.
2. Дуже у подібних речах допомагають різноманітні "невинні" ігри, які потребують вміння збрехати. Наприклад, карткова гра "Вірю-не вірю" чи "Мафія".
3. Всілякі публічні виступи на теми, в яких ти не дуже компетентний також дозволяють навчитися викручуватися з різноманітних ситуацій.
4. Приблизне прогнозування підходів до розкриття неправди дасть змогу знайти завчасно потрібні аргументи і вщент розбити опонента, який спробував "запідозрити" вас у обмані. При кожному наступному "обломі" аргументи опонента сприйматимуться все менше і менше.
5. Вміло маскуйте велику брехню малою. Приклад:
- А знаєте, сьогодні я йшов по вулиці, курив, і 200 грн. знайшов.
- Дійсно?!?
- Та нє, жартую, я не курю.
Дуже багато людей при запереченні фрази, що поєднана сполучником "і" заперечує її обидві частини, відповідно думає, що ніяких 200 грн ви не знаходили. :)

Оттакі-от поради. Ще є багато дрібніших, але то вже кожен сам собі нехай придумує. Факт того, що в школі 10-11 в класі я дозволяв собі дякуючи цьому купу вольностей, наприклад, не з'являвся туди 4 дні з п'яти на тиждень, та й ще купу всякої дурні. При цьому примудрився закінчити школу з атестатом, в якому всі оцінки 9>.
Мораль: брехня надзвичайно спрощує життя, лише ніколи не брешіть близьким людям. А чужі люди щирості від вас по ідеї не повинні одержувати (тільки не кажіть, що ви зі всіма підряд щирі).

P. S. Сприймайте цей пост як поради проти порад MATADOR. ;)
  • 0

#106 xrustya:)

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 75 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 18.05.2007 – 21:10

нашо говорити неправду, якшо всеодно прийдеться розказувати правду, але вже в біль напруженому стані...я стараюся говорити правду, але вже коли виникають ситуації коли правда недопоможе стараюся просто змовчати..мовчання-золото...

MATADOR...є такі люди шо тим критеріям непідлячгають, а брешуть як має бути..
  • 0

#107 MATADOR

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 126 повідомлень

Відправлено 19.05.2007 – 00:40

Перегляд дописуГетьман (14.05.2007 20:12) писав:

Мораль: брехня надзвичайно спрощує життя, лише ніколи не брешіть близьким людям. А чужі люди щирості від вас по ідеї не повинні одержувати (тільки не кажіть, що ви зі всіма підряд щирі).

P. S. Сприймайте цей пост як поради проти порад MATADOR. :)

Перегляд дописуxrustya:) (18.05.2007 22:10) писав:

Ну що ж дописувачі дам вам відповідь:
Це є обгрунтування з точко зору науки, а не власного досвіду. Не варто забувати той факт, що люди які в цьому розуміються ніколи не будуть подавати такі жести, чи слова які б дали змогу засумніватися в своїх слова.
В наш час важлива інформація, і як її подати
  • 0

#108 адуфанчік

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 807 повідомлень
  • Місто:відки і всі

Відправлено 19.05.2007 – 01:19

не завжди) бувають моменти коли краще збрехати) але брехня всеодно рано чи пізно вийде на гору)

Повідомлення відредагував адуфанчік: 19.05.2007 – 01:19

• 0

#109 zevezeisfine

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 82 повідомлень

Відправлено 19.05.2007 – 06:00

Що відчуваєш - те й треба робити.
Робити те, що вважаєш правильним.
Бо краще буде потім шкодувати про те що помилився, ніж шкодувати про те, що не зробив те, що вважав правильним.
  • 0

#110 Вертипузо

Генеральний писар

• Користувачі
  • 607 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 19.05.2007 – 18:31

ну як то ажуть в етичних питаннях не все так просто... питання брехні та правди дуже складне, адже якщо я наприклад вважаю що в буденному житті особливо близьким людям не варто брехати, то наприклад лікарі в деяких ситуація просто зобов"язані збрехати, за принципами лікарської етики... тому тяжко відповісти на це запитання, на мою думку просто в використанні правди та брехні треба керуватись совістю... :)
  • 0

#111 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 19.05.2007 – 19:10

Трохи офтоп. Є два близьнюки. Один завжди бреше, а інший завжди говорить правду. Як визначити хто є хто?
  • 0

#112 Зірочка

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 19.05.2007 – 21:31

Брехати легко! Навіть легше, ніж я раніше про це думала, а виявляється так легко... Інша справа, що не завжди вчасно можна розібратися, де насправді є правда... Правда, якою б не була, робить нас сильнішими)
  • 0

#113 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 19.05.2007 – 21:43

Перегляд дописуБілий_Дракон (19.05.2007 20:10) писав:

Трохи офтоп. Є два близьнюки. Один завжди бреше, а інший завжди говорить правду. Як визначити хто є хто?
Питаєш одного: "Що б сказав про тебе твій брат, коли я б спитав, чи ти кажеш правду?". Правдивий сказав би: "Бреше", неправдивий: "Не бреше".

Прохання тему в офтоп не заводити. Шукайте теми з головоломками. Як нема, то створіть!
  • 0

#114 Шипастый

Ледар

• На перевірці
  • PipPip
  • 21 повідомлень

Відправлено 20.05.2007 – 08:41

Перегляд дописуMarcos (30.05.2006 20:25) писав:

Але правда завжди на корисіть, яка б вона там не була.

неа... правда - погано... брехня - добре...
наприклад... померла мати у лидини... їй сказали зараз правду - їй буде погано... не сказали, т.е. збрехали - їй нормально)... ги... але правду все-одно доведеться почути)
  • 0

#115 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • 547 повідомлень
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 23.05.2007 – 19:14

Я не можу обєктивно відповісти на це запитання...Тому що я не вмію говорити виключно правду...
  • 0

#116 збоченийФРЕШ

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 94 повідомлень
  • Місто:Ч Е Р Н і В Ц і

Відправлено 03.06.2007 – 00:10

не завжди потрібно говорити правду, інколи досить промовчати...
  • 0

#117 НАТАЛОЧКА

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 09.06.2007 – 22:02

Перегляд дописуxrustya:) (18.05.2007 21:10) писав:

нашо говорити неправду, якшо всеодно прийдеться розказувати правду, але вже в біль напруженому стані...я стараюся говорити правду, але вже коли виникають ситуації коли правда недопоможе стараюся просто змовчати..мовчання-золото...

Я теж так вважаю, якщо не можеш сказати правду, боїшся за щось краще змовчати! Я просто не можу говорити брехню, мені потім так соромно, що хочеться десь дітись,аби мене не бачили і більше почуваюсь винною, ніж якби сказала правду і зробила комусь боляче!
  • 0

#118 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 10.06.2007 – 00:38

Нещодавно попався на брехню, а сам виклав все на чисто.
Так що не завжди треба говорити правду.
  • 0

#119 Руда_миша

Генеральний писар

• Користувачі
  • 547 повідомлень
  • Місто:Центру та окраїн Львова

Відправлено 10.06.2007 – 13:52

Я дуже часто, скажімо, приховую правду. Приховую від людей, котрих правда може засмутити, скривдити. Мені соромно за те, що я багато брешу, але це справжня дилема - казати чи не казати правду, якщо вона може змінити все і не в найкрщу сторону.
Звичайно, краще не брехати.
  • 0

#120 НАТАЛОЧКА

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 164 повідомлень
  • Місто:Кривий Ріг

Відправлено 10.06.2007 – 15:11

Перегляд дописуFoxy_mouse (10.06.2007 13:52) писав:

Я дуже часто, скажімо, приховую правду. Приховую від людей, котрих правда може засмутити, скривдити. Мені соромно за те, що я багато брешу, але це справжня дилема - казати чи не казати правду, якщо вона може змінити все і не в найкрщу сторону.
Звичайно, краще не брехати.
Може не в найкращу...але що буде коли рано чи пізно людина дізнається правду? Чи не буде їй ще більш боляче від того, що вона довіряла, а її так просто ошукали?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних