Перейти до вмісту

"1984", "О прекрасний новий світ", "Ми"

Повідомлень в темі: 58

#41 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 27.01.2011 – 21:51

Ви мене спонукаєте до перечитування.
  • 0

#42 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 27.01.2011 – 21:55

доречі згадалося, в одному нудному журналі з мовознавства здається була стаття про новояз. причому автор розглядав новояз, вірніше саме його концепцію як ідеальний варіант для мови міжнародного спілкування. легка у вивченні та користуванні, зрозуміла та невибаглива.
мовляв мова шекспіра і так вже давно померла, то давайте будемо навчати людей новоязу. і всі розумітимуть одне одного.
  • 0

#43 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 27.01.2011 – 22:01

Так існує так званий "Simple English", вже є кроки до цього)
  • 0

#44 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 22:05

Перегляд дописуSensssorika (27.01.2011 21:51) писав:

Ви мене спонукаєте до перечитування.
великий брат хоче щоб ти перечитала книжку :mellow:
  • 0

#45 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 27.01.2011 – 22:25

Перегляд дописуFT232BM (27.01.2011 21:47) писав:

Не знаю як ти пойняв фільм без книги, він якось галімо знятий був)
Та фільм взагалі жахливий, мене від нього знудило.

Перегляд дописуNeorlandina (27.01.2011 21:55) писав:

доречі згадалося, в одному нудному журналі з мовознавства здається була стаття про новояз. причому автор розглядав новояз, вірніше саме його концепцію як ідеальний варіант для мови міжнародного спілкування. легка у вивченні та користуванні, зрозуміла та невибаглива.
мовляв мова шекспіра і так вже давно померла, то давайте будемо навчати людей новоязу. і всі розумітимуть одне одного.
Трохи схоже, але там просто мову скорочували, прибираючи "шкідливі" слова, а тут ніби уніфікація слів якась чи щось таке.
  • 0

#46 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 27.01.2011 – 22:47

Перегляд дописуKatod (27.01.2011 22:05) писав:

великий брат хоче щоб ти перечитала книжку :mellow:
пропоную проконтролювати що саме читає сенсі, сидячи на толчку
  • 0

#47 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 28.01.2011 – 00:16

Прочитав "1984", після цього бажання читати інші антиутопії не виникло, не виникає і не виникне. Тобто, яко для ознайомлення підійде, а для читва цікавіше інше.

З. І. Було б класно, якби Сергій_К виклав список літератури, яка його приперла свого часу, але, на жаль, він цього не зробить.
  • 0

#48 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 00:44

Перегляд дописуГетьман (28.01.2011 00:16) писав:

Прочитав "1984", після цього бажання читати інші антиутопії не виникло, не виникає і не виникне. Тобто, яко для ознайомлення підійде, а для читва цікавіше інше.
Ви певно замятіна не читали)

Цитата

Это -- так давно, в школьные годы, когда со мной случился http://latex.codecog...atex?\sqrt{-1}.
Так ясно, вырезанно помню: светлый шаро-зал, сотни мальчишеских круглых
голов -- и Пляпа, наш математик. Мы прозвали его Пляпой: он был уже изрядно
подержанный, разболтанный, и когда дежурный вставлял в него сзади штепсель,
то из громкоговорителя всегда сначала: "Пля-пля-пля-тшшш", а потом уже урок.
Однажды Пляпа рассказал об иррациональных числах -- и, помню, я плакал, бил
кулаками об стол и вопил: "Не хочуhttp://latex.codecogs.com/gif.latex?\sqrt{-1}! Выньте меня из http://latex.codecogs.com/gif.latex?\sqrt{-1}!"
Этот иррациональный корень врос в меня как что-то чужое, инородное,
страшное, он пожирал меня -- его нельзя было осмыслить, обезвредить, потому
что он был вне ratio.
И вот теперь снова http://latex.codecog...atex?\sqrt{-1}. Я пересмотрел свои записи -- и мне ясно:
я хитрил сам с собой, я лгал себе -- только чтобы не увидеть http://latex.codecog...atex?\sqrt{-1}. Это
все пустяки -- что болен и прочее: я мог пойти туда; неделю назад -- я знаю,
пошел бы не задумываясь. Почему же теперь... Почему?

• 0

#49 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 28.01.2011 – 00:51

Якось не чіпає. Мене більше преть стиль, де автор не заглиблюється у офігезно багатий внутрішній світ головного героя.
О, "Пригоди бравого вояки Швейка" - саме те.
  • 0

#50 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 09:36

+ до Замятіна, таки з нього варто починати. І мова в нього дуже гарна.

Перегляд дописуГетьман (28.01.2011 00:51) писав:

Мене більше преть стиль, де автор не заглиблюється у офігезно багатий внутрішній світ головного героя.
О, "Пригоди бравого вояки Швейка" - саме те.
Ну тут всі книги такі, екшену немає і бути не може.

Я от, як і більшість в цій темі, вирішив перечитати 1984. Тільки тепер з більшою користю, в оригіналі, але щось дуже складно.

Повідомлення відредагував Olexandr: 28.01.2011 – 09:38

• 0

#51 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 11:02

Перегляд дописуOlexandr (28.01.2011 09:36) писав:

Я от, як і більшість в цій темі, вирішив перечитати 1984. Тільки тепер з більшою користю, в оригіналі, але щось дуже складно.
Тут головне в словник дивитися при першій же потребі, не лінуватись
  • 0

#52 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 11:24

Перегляд дописуFT232BM (28.01.2011 11:02) писав:

Тут головне в словник дивитися при першій же потребі, не лінуватись
Так і роблю (добре, електронна книга дуже допомагає). Але там мова дуже багата на всякі описи.
  • 0

#53 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 12:06

от читаю вже 1984, смішно там підмінюють поняття, безкомпромісно, в принципі ми до того дійшли, мир - це війна, от і зараз, мир чинять миротворці, приходіть так з зброєю, і кажуть, ми зараз вам помирим :mellow:
  • 0

#54 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 28.01.2011 – 12:12

А тепер подивись нва нашу країну. Те ж саме.
Послухай пісню Lumen "Ложь".
http://vkontakte.ru/gsearch.php?section=au...9793_61583005_0

Цитата

Такая наглая ложь, что я не в силах понять, Как можно так врать!

Повідомлення відредагував FT232BM: 28.01.2011 – 12:13

• 0

#55 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 28.01.2011 – 12:57

Перегляд дописуKatod (28.01.2011 12:06) писав:

ми до того дійшли, мир - це війна, от і зараз, мир чинять миротворці, приходіть так з зброєю, і кажуть, ми зараз вам помирим :mellow:
є така книженція "Глобалія"
  • 0

#56 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 29.01.2011 – 12:38

Заздріть! Це подарунок товаришу на день народження. Всю підбірку купив. Найважче Замятіна було знайти.
Зображення
  • 0

#57 elle

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 24 повідомлень

Відправлено 07.02.2011 – 23:54

На Оруела і Хакслі дуже повпливав Замятін, що не дивно, бо він написав найкращий із цього ряду твір. Як на моє переконання. До того ж пішов набагато далі, вгадавши навіть пізніші тенденції розвитку СРСР. Твір Рея Бредбері для мене дещо в іншому ряді, екшенів реального часу, і його я теж, безперечно, люблю, але він про перевернутий буржуазний світ, а не тоталітарні країни.
  • 0

#58 І Цвях

опозиція

• Користувачі
  • 1876 повідомлень
  • Місто:Мати міст руських

Відправлено 17.03.2011 – 23:28

Перегляд дописуFT232BM (29.01.2011 12:38) писав:

Заздріть! Це подарунок товаришу на день народження. Всю підбірку купив. Найважче Замятіна було знайти.
Прикро буває, коли товариш кладе їх на полицю і забуває згодом протирати з них пилюку. :happytwo:
  • 0

#59 lilija

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 67 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Шепетівка

Відправлено 18.03.2011 – 00:36

Перегляд дописуManfred (16.06.2009 16:33) писав:

У різний час прочитав всі три книжки, 1984 та Дивний новий світ — досить давно, а Ми — щойно кілька місяців тому.
Як на мене, протистояння героїв всіх трьох книжок зі суспільством викликане саме сумнівом авторів романів у справжій досконалості тих суспільств, де відбуваються події. Сам же конфлікт — цілком закономірний і зрозумілий.

Досконале суспільство має бути вільним, а там свободою і не пахне. Головне питання, яке ставлять автори цих антиутопій, для мене, формулюється так: чи здатна людина залишатися щасливою, остаточно промінявши свою свободу на сите, але невільне життя? де все вирішуватимуть за неї і де від неї ніц не залежатиме, чи є пріоритетнішими для людини утилітарні матеріяльні потреби, і чи здатна вона боротися і перемагати за протилежні пріоритети? за піраміду Маслоу, перевернуту догори дриґом, коли хочете.

Будь-яка досконалість потворна. В тому числі і супільство. Загалом, треба було почати дискусію з "Тваринного двора". Бо антиутопії починаються з нього. Це така собі передтема - кожен має своє місце, кожен має вроджену схильність до чогось, а ідеал - це те, що ламає цю схильність, перевертає, отесує. І мрія про ідеальне суспільство завершується нічим, бо кобилка хоче возити господаря, курка нести яйця і вони всі разом не хочуть підпорядковуватись свині.
А свобода - також обмежує. Свобода без правил - це найтяжча неволя, яку лише можна собі уявити.
Я нещодавно побувала в Білорусії і... була здивована, якими вільними є їхні люди. У Мінську вулиці як у Євросоюзі. Мій друг займається власним бізнесом і ще ніразу не стикався із... рекетом... Він не давав ні разу хабаря. Він об'їздив півсвіту... А кажуть, у них тоталітаризм. То хіба наша бюрократична корумпована свобода не тоталітарніша за їхній, оспіваний в українській пресі, тоталітаризм? Їхні журналісти посидять пару місяців у тюрмі і живуть далі, а наші зникають безвісти... Вони не мають права вибору президента, а ми маємо, однак як же погано ним користуємось... Вони не знають білоруської, а ми знаємо українську, але рідко нею розмовляємо...
Це я до чого веду. Поняття свободи неоднозначне. І у будь-якому суспільстві є свої жертви. Якщо в радянському були жерви політичних репресій, то в вільній Америці - жертви економічних депресій, жертви міжрасових воєн, жартви масової наркоманії. Нема суспільства без жертв. Якщо у східних крїнах - жертви уряду, устрою, революцій і епідемій, то в Західній Європі старіння нації через безпліддя, імонодефіцити, збільшення секс-меншин і самотніх жертв інтернет-мереж... І що саме цікаве, що вимирає якраз західне суспільство, поповнюючи запаси населення із тих країн, які на їхню думку є тоталітарними і яким бракує свободи...

Ідея будь-якої антиутопії - ідеального суспільства не буває. Отримуючи щось одне, ти втрачаєш інше. І так до безкінечності. У кожному суспільстві є свої ізгої, жертви, протестанти та підлабузники...
Ідеальної свободи також не буває. Тварини хотіли звільнитися від людей і попали під владу свиней...
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних

Магазин кубиков Рубика Cubes.in.ua