Перейти до вмісту

"1984", "О прекрасний новий світ", "Ми"

Повідомлень в темі: 58

#21 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2069 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 05.07.2009 – 19:42

Олдос Хакслі проти Джорджа Оруела
  • 0

#22 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 05.07.2009 – 21:52

Хакслі таки далекоглядніший був, а методи Оруела то олдскул))
  • 0

#23 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 22:25

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 22:52) писав:

Хакслі таки далекоглядніший був, а методи Оруела то олдскул))
мабуть просто Хакслі не встиг добре ознайомитись з СРСР, коли книгу писав))) а Оруел як раз після другої світової творив)))
  • 0

#24 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 22:28

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.07.2009 23:25) писав:

мабуть просто Хакслі не встиг добре ознайомитись з СРСР, коли книгу писав))) а Оруел як раз після другої світової творив)))
Ще один приклад упередженого ставлення американців до тоталітарних режимів. Хз чи то добре.
  • 0

#25 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень

Відправлено 05.07.2009 – 22:53

Перегляд дописуFT232BM (5.07.2009 23:28) писав:

Ще один приклад упередженого ставлення американців до тоталітарних режимів. Хз чи то добре.
я звичайно вибачаюсь, але вони англійцями обидва були, здається)))
  • 0

#26 mandroid76

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 92 повідомлень

Відправлено 27.11.2010 – 16:49

Скажіть.

i 

Теми з"єднала. Користуйся пошуком

Повідомлення відредагував Kassandra: 27.11.2010 – 17:39

• 0

#27 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 27.11.2010 – 17:37

Кажу
  • 0

#28 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 24.01.2011 – 14:32

Читав усе в різний час, деталей не пам’ятаю, лише загальні враження збереглися. Звичайно, Замятін найцінніший з усіх, бо перший.
А щодо утопії-антиутопії, то тут не можна однозначно нічого сказати, бо як це можна однозначно визначити. Розуміння ідеального суспільства в кожного своє, від цього і відштовхуйтеся.
  • 0

#29 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 24.01.2011 – 14:49

ідеальне суспільство, воно таке

Зображення
  • 0

#30 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 24.01.2011 – 15:27

Перегляд дописуЗимова Дівчина (5.07.2009 22:53) писав:

я звичайно вибачаюсь, але вони англійцями обидва були, здається)))
Таки да, стидооооообааа(( Але суть зрозуміла)
  • 0

#31 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 25.01.2011 – 20:14

Зараз якраз читаю, о дивний новий світ, чудова річ, якось так мене глибоко торкає з боку сімейності, в мене напевне дуже розвинутий батьківський інстинкт, чи щось таке

а от був колись такий форум, називався Таравені, прошу не плутати з Теревенями :), і там була система рейтингу типу бетта мінусовик, дельта плюсовик, і я думав, до чого тут це, а окається, той щартівник використовував кастову систему Хакслі ;)
  • 0

#32 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень

Відправлено 25.01.2011 – 20:52

Перегляд дописуKatod (25.01.2011 20:14) писав:

Зараз якраз читаю, о дивний новий світ, чудова річ, якось так мене глибоко торкає з боку сімейності, в мене напевне дуже розвинутий батьківський інстинкт, чи щось таке

а от був колись такий форум, називався Таравені, прошу не плутати з Теревенями :), і там була система рейтингу типу бетта мінусовик, дельта плюсовик, і я думав, до чого тут це, а окається, той щартівник використовував кастову систему Хакслі ;)

доречі так, пам.ятаю я якраз тоді збиралася прочитати Хакслі та все руки не доходили.
  • 0

#33 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 26.01.2011 – 21:02

сьогодні ще на роботі дочитав
гарна, хвилююча штука
по своєму розумієш самого начальніка, тільки я б не так поступив би з дикуном, всетаки, він близький до Альфи, його можна булоб навчити, але навчанням його могли зайнятися тільки люди, яким він довіряє, і які розуміли б як його навчити...

але, напевне автор хотів дати інші уроки цією книжкою, і якби було написано так як я придумав, то це була б книжка швидше Стругацьких, або може щось схоже булоб як в Азімова, чомусь мені це нагадало Кінець вічності, там теж про свободу тільки маштаби взяті поширше, і свобода там поскладніше

раджу почитати всім, без виключення (хто не вміє читати, хай спочатку навчиться читати, а потім читає;))
  • 0

#34 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 26.01.2011 – 21:34

читала 2 роки тому, планую ще раз, бо тоді було примусово, а воно якось не так.
  • 0

#35 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 12:21

Перегляд дописуFT232BM (15.06.2009 22:39) писав:

Всетаки це комунізм. Ця ідеологія всі належать усім, частинка великого механізму, про 1984 взагалі мовчу.

Ага, трішки по-дитячому, але сам тому легко читається.
цікаво, чму це по дитячому?
написана, як доросла книжка

і ще цікаво, як визначається що овна найслабша?
в цій книжці просто відображається те що відображається

імайбутнє там відображено непогано, мало технічних нюансів, але іде я ж в іншому трішки
світ описаний в Хакслі досить ідеальний, і доречі, він нічого не написав про те що відбувається на островах, а це можна було б допридумати, можливо тільки так можна вивести людиномаксимум, коли в людини намагаються відібрати не те щоб свободу, а швидше самосвідомість

тим більше, Хакслі досить точно описав наше суспільство, так саменаше, в нас зараз суспільство споживання, йому ще не всі гайки вкрутили, але якщо гянути як знімають кіно, і навіщо його знімають, часто це дуже довгі рекламні ролики, в яких або пропагандують певний образ життя, або рекламують самі товари.
ще й зараз посилено зменшують особистий простір людини, бо всі зареєстровані в усіляких соціалних мережах, в усіх є мобільні телефони, покакати спокійно неможна
так що все до того котиться
забув сказати, кастова система, я думаю вона потрошку входить в життя, адже дивіться, син економіста буде економістом, не тому що так син хоче, а тому що в батька є відповідні зв"язки
так ще з багатьма професіями, дуже важко сину тракториста стати економістом, можна але менш ймовірно
  • 0

#36 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 17:35

Перегляд дописуManfred (16.06.2009 16:33) писав:

У різний час прочитав всі три книжки, 1984 та Дивний новий світ — досить давно, а Ми — щойно кілька місяців тому.
Як на мене, протистояння героїв всіх трьох книжок зі суспільством викликане саме сумнівом авторів романів у справжій досконалості тих суспільств, де відбуваються події. Сам же конфлікт — цілком закономірний і зрозумілий.

Досконале суспільство має бути вільним, а там свободою і не пахне. Головне питання, яке ставлять автори цих антиутопій, для мене, формулюється так: чи здатна людина залишатися щасливою, остаточно промінявши свою свободу на сите, але невільне життя? де все вирішуватимуть за неї і де від неї ніц не залежатиме, чи є пріоритетнішими для людини утилітарні матеріяльні потреби, і чи здатна вона боротися і перемагати за протилежні пріоритети? за піраміду Маслоу, перевернуту догори дриґом, коли хочете.
а що таке тоді справжня свобода, як на мене свобода від вибору, коли людина сама перед собою, і нічких обов"язків, одним словом, Мауглі, чи Тарзан, а в будьякому соціумі людина має свободу вибору, але ніяк не особисту свободу
найцікавіше, що можна глянути на суспільство, наприклад дивного світу, з іншого боку, якщо дивитись що всі, від альф до омег "в"язні" ситуації, то як бути з управителями?
а вони теж заручники системи, вони ж не можуть змінити ситуацію, навіть якщо хочуть (доречі, на відміну від сучасної ситуації), це той самий центросамотяг Лемовського Едему
  • 0

#37 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 27.01.2011 – 17:49

Перегляд дописуKatod (27.01.2011 17:35) писав:

а що таке тоді справжня свобода, як на мене свобода від вибору, коли людина сама перед собою, і нічких обов"язків, одним словом, Мауглі, чи Тарзан, а в будьякому соціумі людина має свободу вибору, але ніяк не особисту свободу
якщо ти формулюватимеш обов"язки як варіант необхідності, то цікаво що то за "особиста свобода" в чистому вигляді получицця? скласти руці на грудях?
  • 0

#38 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 18:18

Перегляд дописуKatod (27.01.2011 12:21) писав:

цікаво, чому це по дитячому?
написана, як доросла книжка
Занадто вже просто та неймовірно. Не в основному, а більше в деталях. Так, наприклад, Джона(наче так звали дикуна) привезли з резервації, могли б і не привозити(я вже не пам'ятаю причину). Чи відсутність в альф амбіцій. Я розумію, що їх виховували в такому дусі, але вони ж альфи! Чи нездатність Джона витримати такого зомбування населення, я б на його місці поклав би на це взагалі.

Тема споживатства розкрита на 150%

Повідомлення відредагував FT232BM: 27.01.2011 – 18:18

• 0

#39 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 21:34

Перегляд дописуSergiy_K (27.01.2011 17:49) писав:

якщо ти формулюватимеш обов"язки як варіант необхідності, то цікаво що то за "особиста свобода" в чистому вигляді получицця? скласти руці на грудях?
свобода в чистому вигляді це свідомість вибору, якось по релігійному звучить, але якось так і виходить, несвобода це несвідомий вибір, вибір під впливом
десь так, звичайно, апсолютності формулюванні немає, свобода з"являється тоді коли розумієш існування рамок

Перегляд дописуFT232BM (27.01.2011 18:18) писав:

Занадто вже просто та неймовірно. Не в основному, а більше в деталях. Так, наприклад, Джона(наче так звали дикуна) привезли з резервації, могли б і не привозити(я вже не пам'ятаю причину). Чи відсутність в альф амбіцій. Я розумію, що їх виховували в такому дусі, але вони ж альфи! Чи нездатність Джона витримати такого зомбування населення, я б на його місці поклав би на це взагалі.

Тема споживатства розкрита на 150%
амбіції з"являються тоді коли в людини з"являється самосвідомість, доречі амбіції були в Бернарда, в Гельмгольца. Джон був сином директора, і якраз амбіції заставили взяти його з собою
Джон не міг витримати того що бачив бо був вихований по іншому, це розходилося з його моральними поглядами, твої моральні погляди дозволяють забити, а от він був вихований на ідеї справедливості і цнотливості, він все ідеалізував звичайно

доречі, всіх амбітних, в кого починала проявлятись самосвідомість відправляли на острови, я думаю на островах якраз і мав би бути самий сок, там робили все по справжньому, важко, з катарсисом
такі діла, ще прочитаю 1984, ато я тільки фільм бачив, не кидайте в мене тапками :mellow:
  • 0

#40 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 27.01.2011 – 21:47

Перегляд дописуKatod (27.01.2011 21:34) писав:

такі діла, ще прочитаю 1984, ато я тільки фільм бачив, не кидайте в мене тапками :mellow:
Не знаю як ти пойняв фільм без книги, він якось галімо знятий був)
Навіть аватар змінив, гарна книжка)

Повідомлення відредагував FT232BM: 27.01.2011 – 21:50

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних