Перейти до вмісту

Звертання на "Ви"

Повідомлень в темі: 86

Опитування: тема (60 користувачів проголосувало)

треба?

1. так (39 голосів [65.00%])

Процент голосів: 65.00%

2. ні (18 голосів [30.00%])

Процент голосів: 30.00%

3. не знаю (3 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 03.10.2009 – 20:26

Перегляд дописуDung (3.10.2009 20:22) писав:

А як ви відноситеся до того, що хлопець до дівчини при знайомстві звертається на ви? (просто цікаво знати чиюсь думку)
Це краще ніж хамовато-приставуче "прівєт дзєтка" до абсолютно незнайомої особи.
  • 0

#62 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 03.10.2009 – 20:50

Перегляд дописуDung (3.10.2009 21:22) писав:

А як ви відноситеся до того, що хлопець до дівчини при знайомстві звертається на ви? (просто цікаво знати чиюсь думку)

А абсолютно нормально. Коли двоє дорослих людей знайомляться, вперше бачаться, то як на мене, звертання на "Ви" якраз і пасує. А потім уже за спільною згодою можна перйти на "ти".
  • 0

#63 mak7

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Костопіль

Відправлено 06.10.2009 – 21:17

використовую звертання на "Ви" виключно для флірту, але після слова Привіт! язик чомусь не поввертається далі вести розмову на "Ви"
  • 0

#64 Twinkle

Старійшина

• Користувачі
  • 1625 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 06.10.2009 – 21:51

Перегляд дописуmak7 (6.10.2009 22:17) писав:

використовую звертання на "Ви" виключно для флірту

Невже у всіх ситуаціях? B)
  • 0

#65 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 07.10.2009 – 00:48

Не люблю, коли до мене на "Ви". Зразу якимось старим себе відчуваю, хоча ходжу в кросівках, слухаю сучасну музику і вапше мальчік-колокольчік.
  • 0

#66 mak7

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 13 повідомлень
  • Місто:Костопіль

Відправлено 07.10.2009 – 20:15

Перегляд дописуTwinkle (6.10.2009 22:51) писав:

Невже у всіх ситуаціях? B)
не'а але ж прикольно
  • 0

#67 Вуйко Дмитро

Where is my ban?!

• Користувачі
  • 1736 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 07.10.2009 – 20:35

Я звертаюся на Ви до людей, коли хочу показати повагу або хоча б не зневагу. Ти - це загльноприйняте звертання, зручне, але усіх людей під одну палку не заженеш, ми рівні тільки перед Богом, а йому вже байдуже на ці ярлики
  • 0

#68 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 10.12.2009 – 15:40

Перегляд дописуВуйко Дмитро (7.10.2009 20:35) писав:

Я звертаюся на Ви до людей, коли хочу показати повагу або хоча б не зневагу. Ти - це загльноприйняте звертання, зручне, але усіх людей під одну палку не заженеш, ми рівні тільки перед Богом, а йому вже байдуже на ці ярлики
думаю, бозя пробачить якщо ми звертатимемось до людей запотиличниками, адже в нього немає потилиці

Перегляд дописуyushchenko (7.10.2009 00:48) писав:

Не люблю, коли до мене на "Ви". Зразу якимось старим себе відчуваю, хоча ходжу в кросівках, слухаю сучасну музику і вапше мальчік-колокольчік.
чувак, ти забув збрити свою довгу сиву бороду

Перегляд дописуЛастiвочка (4.08.2009 05:21) писав:

Задумалась над дописами..
Оце в лікарні зтикнулась з таким: лікарня дуже важка....бабця маленька, із зморшками від посмішок...знаєте, є такі бабці злосні, вічно невдоволені і змучені життям а є такі маленькі усміхнені сонечка, до яких тягнешся на розмову-пораду, і лікар....лікар від Бога, що викладається по повній, суперовий спеціаліст і людина....двоє хороших людей...але звертання лікаря до всіх пацієнтів на ти? коли він до тієї бабці звертається на ТИ - мені чогось хотілось його придушити...чому так? виховання? зрівняння усіх? не знаю і не розумію...бабці 75 років, важкохвора і ще жива..., але ж справа не у хворобі, їй 75, а йому певно 50

тобі треба прошивку оновити
  • 0

#69 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 04.08.2010 – 18:21

Перенесено.
  • 0

#70 Гість_Веталь_*

• Гості

Відправлено 11.08.2010 – 23:45

Звертання на "Ви" не природнє, просто людям приємно коли їм вішають лапшу на вуха і вихваляють. От кажуть шо не приємно коли сторання людина звертається на "Ти"- що зразу відчувають комплекс не повноцінності? А пригадайте коли і звідки пішло це звертання? Адже як до князя так і до гетьмана завжди звертались на "Ти", а тут черні захотілось стати вище і це всім сподобалось. А от скажіть як ви звертаєтесь в своїх молитвах до Бога?
Я розумію що це звертання в нас прижилось дуже добре і виходячи з етикету також звертаюсь до сторонніх на "Ви". Але завжди стараюсь аккуратно перевести себе чи співрозмовника на "Ти", ну звичайно якшо є така можливість і це буде доречно для мене. Звертання на "Ви" це не прояв пошани, а спроба відгородитись від співрозмовника невидимим бар"єром.
  • 0

#71 Mypk@

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 316 повідомлень
  • Місто:Чернігів-city:)

Відправлено 12.08.2010 – 00:10

а мені здається звертання на "Ви" цілком прйнятним між незнайомими людьми. Навіть на форумі таке можливо, але, звичайно, зловживатицим звертанням не варто
  • 0

#72 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 12.08.2010 – 23:51

Перегляд дописуВеталь (12.08.2010 00:45) писав:

Звертання на "Ви" не природнє, просто людям приємно коли їм вішають лапшу на вуха і вихваляють. От кажуть шо не приємно коли сторання людина звертається на "Ти"- що зразу відчувають комплекс не повноцінності? А пригадайте коли і звідки пішло це звертання? Адже як до князя так і до гетьмана завжди звертались на "Ти", а тут черні захотілось стати вище і це всім сподобалось. А от скажіть як ви звертаєтесь в своїх молитвах до Бога?
Я розумію що це звертання в нас прижилось дуже добре і виходячи з етикету також звертаюсь до сторонніх на "Ви". Але завжди стараюсь аккуратно перевести себе чи співрозмовника на "Ти", ну звичайно якшо є така можливість і це буде доречно для мене. Звертання на "Ви" це не прояв пошани, а спроба відгородитись від співрозмовника невидимим бар"єром.
В Україні завжди було звертання на "ви". Навіть старші люди до молодих на "ви" звертались. Те ж саме було і в Росії, до речі.
П.С. А Бога і сюди приплели...
  • 0

#73 DivaDii

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 25 повідомлень
  • Місто:Херсон

Відправлено 13.08.2010 – 15:27

Кілька ракурсів.

1) Колись, вже досить давно працювала у газеті. Там у редакції було загальноприйнято звертання на "Ви". До усіх, без винятку. Не зважаючи на різницю у віці. Мене там так "вишколили" з цього приводу, що я й досі до усіх клієнтів звертаюся на Ви (навіть, коли вони за віком - як моя донька). Причому деякі давні клієнти пробують мене перевчити щодо себе: "Давай на ти...." - я просто не можу їх називати на ти. Мабуть, десь якийсь "перемикач" у мозку заклинило.

2) А ще був випадок...
Виходжу заміж. Моє власне весілля. Тамада - дуже веселий дядечко - зарані попередив, що поставить нам з моїм "молодим" (власне, ми тоді і справді були дуже молоді) таке завдання: "Назвати батьків свого судженого на ти": "Мамо, дай мені, будь ласка, ложку!"
Я кажу: "Я не зможу!!" - "Ні, треба!"
Так у день весілля практично до сліз мене цим "завданням" довели. І досі залишився неприємний осад на душі.

3) З іншого боку... Мені, наприклад, дуже неприємно, коли в Інтернеті якась абсолютно стороння людина називає мене на ти.
Особливо, якщо сперечаємося.
Якщо до опонента звертаєшся на Ви, то тим самим вказуєш на те, що у будь-якому випадку поважаєш людину, незважаючи на те, що не згоден із нею.
Тобто при суперечці "зайва" ввічливість - насправді вкрай необхідна.
  • 0

#74 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 13.08.2010 – 16:42

Перегляд дописуDivaDii (13.08.2010 16:27) писав:

Якщо до опонента звертаєшся на Ви, то тим самим вказуєш на те, що у будь-якому випадку поважаєш людину
як заслужене хамло теревень(не така як перната, але) заперечую. звертання на "Ви" ні в якому разі не є повагою
  • 0

#75 Невгамовна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 13.08.2010 – 20:03

Перегляд дописуSensssorika (13.08.2010 17:42) писав:

як заслужене хамло теревень(не така як перната, але) заперечую. звертання на "Ви" ні в якому разі не є повагою
А може варто на себе подивитись наскільки ти є хамлом то і тобі не хамитимуть?
  • 0

#76 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 13.08.2010 – 23:13

Перегляд дописуНевгамовна (13.08.2010 21:03) писав:

А може варто на себе подивитись наскільки ти є хамлом то і тобі не хамитимуть?
мій підпис підтверджує, шо "вона" на себе не дивитиметься (
  • 0

#77 Невгамовна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 107 повідомлень

Відправлено 14.08.2010 – 07:31

Звертаюсь на "Ви"в залежності від обставин, компанії. Проголосувала за перший пункт
  • 0

#78 Доктор Водкін

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 19 повідомлень

Відправлено 14.08.2010 – 08:05

А коли до мене звертаються на ви, я чомусь відповідаю не "я", а "ми"ГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГГ
  • 0

#79 Гість_Веталь_*

• Гості

Відправлено 14.08.2010 – 22:29

Перегляд дописуОлеська (13.08.2010 00:51) писав:

В Україні завжди було звертання на "ви". Навіть старші люди до молодих на "ви" звертались. Те ж саме було і в Росії, до речі.
Відколи це "ЗАВЖДИ" ? Ще ніде в класичній літературі не зустрічав щоб до гетьмана чи князя звертались на "ВИ", або може мало читав? ну а в Росії до Петра1 також не звертались на "ВИ", це вже він просто ввів моду на заграничне і боярам бороди пообстригав, і перуки повдягав, і викати привчив. Просто людям сподобалось "понти ганяти", от і прижилось це викання
  • 0

#80 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 07.10.2010 – 15:33

Перегляд дописуОлеська (13.08.2010 00:51) писав:

завжди - це з трипільських часів?)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних