Перейти до вмісту

Звертання на "Ви"

Повідомлень в темі: 86

Опитування: тема (60 користувачів проголосувало)

треба?

1. так (39 голосів [65.00%])

Процент голосів: 65.00%

2. ні (18 голосів [30.00%])

Процент голосів: 30.00%

3. не знаю (3 голосів [5.00%])

Процент голосів: 5.00%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2841 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 13.07.2009 – 20:00

Перегляд дописуFocobetya (13.07.2009 19:54) писав:

Якої мари ти перекручуєш мої слова? Не тупи я все правильно вказав, а на "ТИ" , ти звертаєшся по імені і по батькові?
я називаю всих по імені, окрім тих випадків, коли не знаю імені, правда логічно?
  • 0

#42 Focobetya

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 82 повідомлень
  • Місто:Україна, Львів

Відправлено 13.07.2009 – 20:06

Перегляд дописуTeo (13.07.2009 21:00) писав:

я називаю всих по імені, окрім тих випадків, коли не знаю імені, правда логічно?
Вироби в собі звичку довідуватися, як звати людину з якою ти спілкуєшся. І тренируй свої мізги на запам"ятовування такої інформації
  • 0

#43 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 13.07.2009 – 20:35

- Аль не моглі би ВИ??
- Аль не пішли би ВИ!!
;) ;)
  • 0

#44 Focobetya

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 82 повідомлень
  • Місто:Україна, Львів

Відправлено 13.07.2009 – 21:56

Перегляд дописуAdios (13.07.2009 20:35) писав:

- Аль не моглі би ВИ??
- Аль не пішли би ВИ!!
;) ;)
І так можна послати :)
  • 0

#45 Sun City

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 23.07.2009 – 15:10

Перегляд дописуSergiy_K (15.06.2009 15:47) писав:

"Ви" - займенник множини, чи не варто відмінити це архаїзм псевдоповаги в мовленні?

Я б відмінив „ти” :D Бо це часто-густо спосіб дискредитації за віком або соціальним станом :) От наш Президент усім тикає. Хто його правилам гарної поведінки навчав? Мабуть Кучма :ggggg:

Перегляд дописуFocobetya (13.07.2009 20:54) писав:

а на "ТИ" , ти звертаєшся по імені і по батькові?

До речі, існує така трохи дивна форма. Коли давно знайомі люди спілкуються при підлеглих, то часто так і роблять :ggggg: Інколи, щоб продемонструвати взаємну повагу, інколи – щоб виокремити себе з кола „рядових”.

Здебільшого це все „статусні ігри”. Теоретично треба шукати що б людей об’єднувало, а не роз’єднувало за будь-якими ознаками. Фактично... Сучасне суспільство і є керованим завдяки таким „дурницям”, як повага до віку, до статусу ;)
  • 0

#46 Misercord

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 488 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 23.07.2009 – 16:13

Перегляд дописуSun City (23.07.2009 16:10) писав:

Я б відмінив „ти” :D Бо це часто-густо спосіб дискредитації за віком або соціальним станом :) От наш Президент усім тикає. Хто його правилам гарної поведінки навчав? Мабуть Кучма :ggggg:
Правилами гарної поведінки займається дипломатичний корпус. Те, що президент звертається до всіх на "ти" може вважатися не ввічливим, але правилам поведінки не суперечить - він займає найвищу вибірну посаду в суспільстві, а отже й найвищий суспільний статус - це дозволяє йому звертатися до всіх на "ти". Хіба що він би звертався на "ти" до високопосадових гостей, таких як нп. премєр-міністер Росії ;) Savoir vivre © :ggggg:
Хтось там казав, що "Ви" це займенник множини. Брехня. Займенник множини це "ви", а "Ви" це форма ввічливого звертання. І ніяка це не псевдоповага, а якщо псевдо - то винна передо всім у цьому невихованість людей. За аналогією до польської - це такий же вияв поваги як "пан". І ніякого іншого аналігочного вияву поваги до незнайомих людей немає.
  • 0

#47 Sun City

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 23.07.2009 – 17:31

Перегляд дописуMisercord (23.07.2009 17:13) писав:

Те, що президент звертається до всіх на "ти" може вважатися не ввічливим, але правилам поведінки не суперечить - він займає найвищу вибірну посаду в суспільстві, а отже й найвищий суспільний статус - це дозволяє йому звертатися до всіх на "ти"... а "Ви" це форма ввічливого звертання.

Трохи виправлю, хоча це не принципово. Найвищих виборних посад у суспільстві немає, вони є у державі.
Щось не второпаю, яким це чином статус дозволяє „тикати”? Де таке написано і де такому вчать? Статусні ігри – це пережиток тваринного минулого людини.
Культурна людина ніколи не демонструє свого статусу без крайньої потреби. У Президента такої потреби немає, бо його високий статус чітко визначений і для всіх очевидний.

На мою думку, Президент має подавати приклад поваги до інших, у тому числі, до інших чиновників. Така в нього посада.
  • 0

#48 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень

Відправлено 23.07.2009 – 17:55

Перегляд дописуSun City (23.07.2009 18:31) писав:

Трохи виправлю, хоча це не принципово. Найвищих виборних посад у суспільстві немає, вони є у державі.
Щось не второпаю, яким це чином статус дозволяє „тикати”? Де таке написано і де такому вчать? Статусні ігри – це пережиток тваринного минулого людини.
Культурна людина ніколи не демонструє свого статусу без крайньої потреби. У Президента такої потреби немає, бо його високий статус чітко визначений і для всіх очевидний.

На мою думку, Президент має подавати приклад поваги до інших, у тому числі, до інших чиновників. Така в нього посада.
Я ж сказав, що це не ввічливо, але нормам це не суперечить (є протокол дипломатичний, в якому вони описані). А статусні ігри будуть існувати доти, доки існуватиме дипломатія. Погоджуюся, що президент має бути взірцем, але покажіть мені країну, де так справді є.
  • 0

#49 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 24.07.2009 – 07:54

Хтось там казав, що "Ви" це займенник множини. Брехня. Займенник множини це "ви", а "Ви" це форма ввічливого звертання.
оце так спідпадіння :D . особливо в усному мовленні

ніякого іншого аналігочного вияву поваги до незнайомих людей немає.
інакше: хами досхочу, але вживай "Ви" і все чікіпокі
  • 0

#50 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень

Відправлено 24.07.2009 – 10:35

Перегляд дописуSergiy_K (24.07.2009 08:54) писав:

оце так спідпадіння :D . особливо в усному мовленні

інакше: хами досхочу, але вживай "Ви" і все чікіпокі
а ти типу в усному не вловлюєш коли до декількох людей звертаються і коли до тебе на Ви? Тоді у тебе проблеми. Але нічого - і не таке лікують :). Та я замітив, що ти інакше ніж хамити і спілкуватися не вмієш, тому й виходить у тебе така чікапока. Тільки, якщо ти постійно і всім хамиш, не означає, що всі решту теж. Роби висновки.
  • 0

#51 bendera.UA

Комбінатор....мясо-горілчаного комбінату.

• Користувачі
  • 2306 повідомлень
  • Місто:вокзал Київ-Пас - Дарниця

Відправлено 24.07.2009 – 11:08

флуд та оф-топ видалив

Перегляд дописуSensssorika (15.06.2009 16:13) писав:

в англійській мові,щоб показати ввічливе ставлення звертаються на You з великої літери(те саме "ти") і на "містер" чи "місіс/міс". шо-та не в кайф мені так до когось звертатись :)
в англійській мові дійсно не розділяється "ви" і "ти" там лише однин займенник "you"...... просто років з 400 вони відмовились від "ти" взагалі і тепер він практично не використовується, хіба що в сленгу. тому англійською завжди звучить виключно "ви"........ це я колись в одній гумній книжці вичитав, правда згадати не можу в якій саме.

Перегляд дописуbegemot (16.06.2009 19:48) писав:

не вважаю це правильним. наприклад у сша все простіше - просто ТИ. до будь кого.
навпаки)))

Перегляд дописуконвалія (17.06.2009 10:45) писав:

Обмежені вони люди :D
Це так класно, коли є можливість вибору. Наприклад, перехід з "ви" на "ти" зразу показує як людина до тебе відноситься, це як жест довіри.
або попустити когось на раз ставлячи бидло на місце)) на крайній випадоб для бронєлобих інколи використовую "воно" і "єнто")))
  • 0

#52 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 28.07.2009 – 08:19

Перегляд дописуMisercord (24.07.2009 11:35) писав:

а ти типу в усному не вловлюєш коли до декількох людей звертаються і коли до тебе на Ви? Тоді у тебе проблеми. Але нічого - і не таке лікують :ggggg: . Та я замітив, що ти інакше ніж хамити і спілкуватися не вмієш, тому й виходить у тебе така чікапока. Тільки, якщо ти постійно і всім хамиш, не означає, що всі решту теж. Роби висновки.
Я знав що ти не в"їдеш) розжовую: можна страшенно образити людину з повним дотриманням "норм" етикету і навпаки - є безліч способів виразити повагу без жодних штучних церемоній, зокрема звертання в множині. А щодо "усного мовлення", якщо не враховувати манірність "викання", а розглядати лише функціональний бік справи, то звертання при особистому контакті в основному невербально реалізуєцця: якщо стати до людини спиною і бубніти під ніс то "викай", "тикай", але це не звертання, а лажа. Якщо відкинути ієрархічні прибамбаси, які майже завжди беззмістовні, і спілкуватись рівноправно (і в плані поваги), то викання - безглуздий пережиток. Стосовно свій-чужий, ну не стане людина "своїшою" від переходу на "ти", звісно якщо попередньо не запрограмовано такий стереотип що це "більша довіра"
  • 0

#53 milochka

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 706 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кузнецовськ

Відправлено 28.07.2009 – 08:33

Перегляд дописуzav (15.06.2009 21:46) писав:

А я проголосував.
І взагалі, я за скасування звертання "ти", що й прошу додати до голосування, ги!

а що ви пропонуєте , до друзів звертатись на ви ?

голосувала за потрібність звертатися на ВИ ) звертання на ви дає змогу виявити повагу до співбесідника , літньої людини , старших і просто незнайомої людини
  • 0

#54 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 29.07.2009 – 09:12

У мене в дома цигани від малого до старого вважаються рівними,і вони між собою на ти,це значить,і я був свідком цього,малий послав старого на три літери за те що той забрав у малого цяцьку,смішно,чи не так,а потім цей малий підріс і посилав стареньких бабусь які робили йому зауваження,поки йому не всипали по голій сраці,пробачте за детальний опис куди били!
  • 0

#55 Misercord

Писар

• Користувачі
  • 488 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 14:15

Перегляд дописуSergiy_K (28.07.2009 09:19) писав:

Я знав що ти не в"їдеш) розжовую: можна страшенно образити людину з повним дотриманням "норм" етикету і навпаки - є безліч способів виразити повагу без жодних штучних церемоній, зокрема звертання в множині. А щодо "усного мовлення", якщо не враховувати манірність "викання", а розглядати лише функціональний бік справи, то звертання при особистому контакті в основному невербально реалізуєцця: якщо стати до людини спиною і бубніти під ніс то "викай", "тикай", але це не звертання, а лажа. Якщо відкинути ієрархічні прибамбаси, які майже завжди беззмістовні, і спілкуватись рівноправно (і в плані поваги), то викання - безглуздий пережиток. Стосовно свій-чужий, ну не стане людина "своїшою" від переходу на "ти", звісно якщо попередньо не запрограмовано такий стереотип що це "більша довіра"
Я знав, що ти так нічого і не вшариш ;). Ці, як ти їх називаєш пережитки існують майже в кожній мові і в кожної нації і ніхто пережитками їх не вважає. У Японії для вираження пошани взагалі кланяються (от лохи, нє?). Бідненький, часто з тобою говорять обернувшись до тебе спиною? Може варто зуби почистити :happy1: освіжи запах - пізнай радість нормального спілкування. Лажа - це до всіх тикати :) Немає рівноправ'я - прокинься (по"ти"кай на екзамені якомусь професору - побачиш своє рівноправ'я у дії). Стереотипи завжди є і будуть - вони спрощують життя і від них нікуди не дінешся (ними керується більшість - зібрався їх міняти, то флаг тобі в руки і йолку) ;) Людина не повинна ставати "своїшою", просто переходиш на звичний тип спілкування, тим більше, що свою повагу ти до неї ти вже виявив.
  • 0

#56 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 29.07.2009 – 15:58

Перегляд дописуMisercord (29.07.2009 15:15) писав:

Я знав, що ти так нічого і не вшариш :) . Ці, як ти їх називаєш пережитки існують майже в кожній мові і в кожної нації і ніхто пережитками їх не вважає. У Японії для вираження пошани взагалі кланяються (от лохи, нє?).
А в мусульманських країнах за секс з чужою жінкою чи незаміжньою відрубують член, давай запровадим, варваство воно і є варварство, і в мовленні також інерція усталених форм може продовжуватись століттями, коли казали "ваш слуга" ніхто на ввжажав що той хто це сказав зараз побіжить мити вам посуд і чистити чоботи, а тим більше "сервус" не значило ща піду на твої каменоломні пахать, просто зворот мови, а зараз так не кажуть, бо постійні слуги - поширено лише серед "буратінок"

Лажа - це до всіх тикати :happy1:
Чому лажа?

Немає рівноправ'я - прокинься (по"ти"кай на екзамені якомусь професору - побачиш своє рівноправ'я у дії). Стереотипи завжди є і будуть - вони спрощують життя і від них нікуди не дінешся (ними керується більшість - зібрався їх міняти, то флаг тобі в руки і йолку) ;)
дякую що розбудив що я без робив би) Стереотипи, які втратили сенс і не приносять зиск ризикують перетворитись на несусвітенно дурість, що і буде зі звертанням на "ви"

Людина не повинна ставати "своїшою", просто переходиш на звичний тип спілкування, тим більше, що свою повагу ти до неї ти вже виявив.
во-во, звичний, а навіщо тоді потрібен незвичний, що в ньому такого поважального?
  • 0

#57 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 03.08.2009 – 18:24

Історично склалося що в літературі і в листуванні звернення до читача на “ви”, і станом на сьогодні це є виправданно. Але в особливо емоційних текстах, таке звернення залишає винахідливому розуму шпарку, що дозволяє уникати некомфортних аспектів . Адже “ви” — це як би і “я”, і “ми”, тобто звернення як би не до мене особисто. Звичайно, коли мені вигідно — до мене. А коли невигідно? А ось з-під “ти” вже не вивернешся.
Звернення на “ти” звертає фокус уваги читача всередину, тим самим будить в ньому відповідальність. Звернення на “ви”, на мій погляд, розсіює цю потужність самого звернення.
  • 0

#58 knedlyk

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 76 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 03.08.2009 – 23:13

Перегляд дописуManfred (15.06.2009 16:06) писав:

Мені цей займенник дає змогу розрізняти, знайомих "на Ви" і друзів "на Ти".

Це стара форма відмінювання, що означала іду на Вас....
  • 0

#59 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 04.08.2009 – 05:21

Задумалась над дописами..
Оце в лікарні зтикнулась з таким: лікарня дуже важка....бабця маленька, із зморшками від посмішок...знаєте, є такі бабці злосні, вічно невдоволені і змучені життям а є такі маленькі усміхнені сонечка, до яких тягнешся на розмову-пораду, і лікар....лікар від Бога, що викладається по повній, суперовий спеціаліст і людина....двоє хороших людей...але звертання лікаря до всіх пацієнтів на ти? коли він до тієї бабці звертається на ТИ - мені чогось хотілось його придушити...чому так? виховання? зрівняння усіх? не знаю і не розумію...бабці 75 років, важкохвора і ще жива..., але ж справа не у хворобі, їй 75, а йому певно 50
  • 0

#60 Dung

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 61 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 03.10.2009 – 20:22

А як ви відноситеся до того, що хлопець до дівчини при знайомстві звертається на ви? (просто цікаво знати чиюсь думку)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних