Перейти до вмісту

Лірики чи фізики?

Повідомлень в темі: 69

Опитування: До якої царини належить Ваш фах? (51 користувачів проголосувало)

Визначаємося

1. До гуманітарної (лірики) (30 голосів [58.82%])

Процент голосів: 58.82%

2. До технічної (фізики) (21 голосів [41.18%])

Процент голосів: 41.18%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2480 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 05.08.2009 – 14:27

Перегляд дописуБлискавиця (5.08.2009 15:26) писав:

Я маю гіпотезу, що, виходячи із множинності шляхів пізнання Істини, це означення можна перефразувати у гуманітарному вигляді))
У геометрії немає царських шляхів (с) Евклід
  • 0

#42 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 05.08.2009 – 14:28

Перегляд дописуzav (5.08.2009 15:20) писав:

Про мене, лірик такою фіґнгьою не страждав би, ги.
Ну, який же із софіста "фізик"?
Це залежить від рівню майстерності лірика оперувати точною моторикою-механікою та від рівню майстерності юриста складати і розв*язувати хитромудрі задачки.

Перегляд дописуГетьман (5.08.2009 15:27) писав:

У геометрії немає царських шляхів (с) Евклід
У геометрії може й немає :) А у вас, пане Гетьман?))
  • 0

#43 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 05.08.2009 – 14:30

Перегляд дописуБлискавиця (5.08.2009 15:28) писав:

У геометрії може й немає :) А у вас, пане Гетьман?))
Не втямив.
  • 0

#44 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 14:40

Перегляд дописуБлискавиця (5.08.2009 15:28) писав:

Це залежить від рівню майстерності лірика оперувати точною моторикою-механікою та від рівню майстерності юриста складати і розв*язувати хитромудрі задачки.
А до чого тут майстерність? Я про ідею твору, взагалі-то, гигиги. лірику важливий не іструмент, а зміст. Фізику ж може бути й навпаки... мені здається.
Перевага хитромудрості саме у відсутності точності.
  • 0

#45 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 05.08.2009 – 15:33

Перегляд дописуzav (5.08.2009 15:40) писав:

Перевага хитромудрості саме у відсутності точності.
Більша формалізація конкретизує застосовність тих чи інших слів або понять. Неточність можна математично описати.
  • 0

#46 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 17:22

Перегляд дописуSergiy_K (5.08.2009 16:33) писав:

Неточність можна математично описати.
Неточність? Про невизначеність я чув, але щоби неточність... ну не знаю, сподіваюсь пан Гетьман фахово висловиться з цього приводу.
  • 0

#47 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 18:57

Перегляд дописуБлискавиця (5.08.2009 12:27) писав:

Ще згадалося, що на деякі творчі професії навмисне відбирають шизоїдів, наприклад, на художників-мультиплікаторів. Бо в них дуже гарно розвинена фантазія і схильність до нетривіальної творчості.
шизоїди всі схильні до творчості, але от серед художників їх менше ніж серед технарів, тому що технічна творчість потребує погляду з іншого боку, а в ліричній творчочті можна бути просто гарним емпатом, і це пройде
  • 0

#48 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень
  • Місто:Roma

Відправлено 05.08.2009 – 20:01

Перегляд дописуKatod (5.08.2009 13:50) писав:

і взагалі, питання звучить неправильно, в першому пості це видно, що тема була створена для визначення гуманітарій ти чи точняк, а тут обговорюється хто зна що

фізику стати ліриком нема що робити, купа фізиків ліриками і так є, грають музику, пишуть твори, багато композиторів, серйозних, а ігорів крутих, знають математику, бо з допомогою неї описується теорія гармонії
тобто, фізик ліриком стати може елементарно, цілісніше світобачення яке виробляється під час вивчень, досліджень, спостережень в повсякденному житті легко перетворюється в поезію, тобто в мистецтво

лірики, нажаль обмежені отриманим фахом, і не зможуть, як фізики легко побачити зв"язки в іншій галузі
звичайно, вони начебто мають творити краще, але вони стикаються з недостатком струтурованості і цілісності світобачення, заміщуючи в своїх творах ці прогалини емоційними всякими штуками(казнями, уродами і питками)

Елементарно кажеш, так? Лірик тут мається на увазі гуманітарій. Це не значить тільки творчість. Наведу приклад. От я, сам знаєш, гуманітарій, в мене буде освіта перекладача, зокрема синхронного. Як думаєш, Катод, ти, будучи фізиком, зміг би переключитись, піти на конференцію, вдіти навушники і почати перекладати так легко, як ти висловився? Я дуже сумніваюсь. І чи можна тут викрутитись за допомогою емоцій? Та мабуть, що ні :). Тож якось ти не цілісно оцінив це все діло :P

Мене щось дивує ця полеміка, хто кручє
А взагалі, я гуманітарій, який любить точняків) ( :D )
  • 0

#49 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 22:07

Перегляд дописучорно-біла (5.08.2009 21:01) писав:

Елементарно кажеш, так? Лірик тут мається на увазі гуманітарій. Це не значить тільки творчість. Наведу приклад. От я, сам знаєш, гуманітарій, в мене буде освіта перекладача, зокрема синхронного. Як думаєш, Катод, ти, будучи фізиком, зміг би переключитись, піти на конференцію, вдіти навушники і почати перекладати так легко, як ти висловився? Я дуже сумніваюсь. І чи можна тут викрутитись за допомогою емоцій? Та мабуть, що ні :). Тож якось ти не цілісно оцінив це все діло :P

Мене щось дивує ця полеміка, хто кручє
А взагалі, я гуманітарій, який любить точняків) ( :D )
ха, гарно викрутилась
а щодо перекладачів, то тут можна ж піти іншим шляхом, якщо знати мову, то синхронний переклад не такий вже й потірбний
але я так люблю дивититсь фільми з тим перекладачем, в якого забитий ніс, він класно перекладає, і ті фільми мають незабутню атмосферу:)
  • 0

#50 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень

Відправлено 05.08.2009 – 22:18

Перегляд дописуKatod (5.08.2009 22:07) писав:

ха, гарно викрутилась
а щодо перекладачів, то тут можна ж піти іншим шляхом, якщо знати мову, то синхронний переклад не такий вже й потірбний
але я так люблю дивититсь фільми з тим перекладачем, в якого забитий ніс, він класно перекладає, і ті фільми мають незабутню атмосферу:D
я б це не назвала "викрутитись".
А щоб знати мову/и - її треба вчити. Так може й на фізику часу не вистачити :P.
Щодо дублювання - той неперевершений мужик з забитим носом він же теж по ходу гуманітарій. Так що не треба применшувати наші заслуги))
  • 0

#51 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 05.08.2009 – 22:40

в школі давались математика, креслення, і таке інше... не любив історію, літературу...
відповідно маю технічний склад розуму однозначно...
  • 0

#52 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 08:20

Перегляд дописуManfred (5.08.2009 17:07) писав:

А шизофреники дійсно спочатку шизоїди, а далі вже, як пощастить.
Ні, шизофреніки - це шизофреніки, а шизоїди - це шизоїди. Є генетична схильність до захворювання шизофренією, яка запускається згодом зовнішніми факторами. Зрештою ти міг би зазирнути на сайти психіатрії.

Цитата

Хотя традиционно считалось, что шизоидная личность связана с шизофренией , исследования семей не подтверждают наличия связи между ними. Кити, Розенталь, Уэндер и Шульзингер (Kety, Rosenthal, Wender, & Schulsinger, 1968, 1971) сообщали, что у « шизоидной личности» (то есть интровертов) не удалось обнаружить преобладание шизофреников среди родственников. Стивенс, Аткинсон, Кей, Рот и Гарсайд (Stephens, Atkinson, Kay, Roth, & Garside, 1975) подтвердили эти результаты, сообщив об отсутствии какой-либо генетической связи между шизоидной личностью и шизофренией
http://psychologiya....publ/43-1-0-361

Шизоїдність - це лише особливість людини, а не хвороба чи комплекс схильностей до хвороби. Такою ж особливістю є характер, темперамент тощо.

Цитата

Шизоидность всегда сопутствует гениальности?
Эйнштейн, Бах, Да Винчи, Дали и огромное количество других не менее знаменитых людей… Что их всех объединяет?
Группа ученых из Университета Вандербита попыталась приоткрыть завесу тайны, которая всегда окружала многих выдающихся персон. Исследователи в ходе своей работы установили, что шизотипический склад личности человека сопровождается довольно сильной тягой к творчеству. Объясняют ученые этот факт следующим образом – некоторая степень шизоидности, которая, кстати, является вариацией нормы, определяет более полную работу правого полушария мозга, что и приводит у него к способности творить. В большинстве же случаев шизоиды ведут себя по-особому, довольно оригинально, а речь их является эмоционально насыщенной.
Только не нужно путать таких людей с типичными шизофрениками. Последние лишены каких-либо подобных талантов.
http://www.vitaminov...-0-0-16887.html
"Шизоидность" действует как сексуальный магнит
http://www.newsru.co...2005/shizo.html

Перегляд дописуManfred (5.08.2009 17:07) писав:

А хто норми встановлює? Ось це нормально, а ось вже це ну ніяк. Все ж зі стелі.
Критерії психічного здоров*я встановлюються і періодично оновлюються Всесвітньою Організацією Здоров*я. Поняття про норму там достатньо чітко визначене - із світового багаторічного досвіду медиків-психіатрів.

Цитата

Хз, ніколи з мультиплікаторами не спілкувався, може і таке. Але якось не віриться, щоб творча людина могла творити без емоцій, а у шизоїдів з цим кепсько, тут швидше істероїди нарозхват.
Пан демонструє необізнаність у психіатрії :D Істероїди, крім здібності привертати до себе увагу, нічим особливим не вирізняються)). Пану я б порекомендувала ознайомитися із ще одним типом : епілептоїдом :P

Цитата

Действительно, эпилептоид подчас считает шизоида "ненормальным и ушибленным". Но самое-то главное – для эпилептоида "все, что непохоже на меня – выбивается из моего представления о стабильности, искажает самую желанную для меня картину мира "вчера как сегодня, сегодня как завтра", расшатывает эту картину и делает ее нестабильной. А значит – любая нестандартность для меня неприятна, потому что на бессознательном уровне несет для меня ОПАСНОСТЬ."
http://www.naritsyn....l/kto/schiz.htm
Тому, власне, саме серед шизоїдів найбільше творчих людей - як фізиків, так і ліриків :)
  • 0

#53 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 09:30

Перегляд дописучорно-біла (5.08.2009 23:18) писав:

А щоб знати мову/и - її треба вчити. Так може й на фізику часу не вистачити :D .
Щодо дублювання - той неперевершений мужик з забитим носом він же теж по ходу гуманітарій. Так що не треба применшувати наші заслуги))

А Гоблін - він мєнт гг теж непогано перекладає
  • 0

#54 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 10:05

Перегляд дописучорно-біла (5.08.2009 23:18) писав:

А щоб знати мову/и - її треба вчити. Так може й на фізику часу не вистачити :P.
я мав щодо іншого викручування, от я зараз покажу приклад викручування, я фізик, але в основному спулкуюсь з дівчатами філологами або журналістами:D

а щодо мов, то не хочеться, щоб перекладач був гарним мнемоністом, в якого в голові просто таблиця з слів відповідників, треба ж щоб було якесь розуміння
щодо тебе я мовчу, там я знаю, що в голові надзвичайно цікавий клубок всяких хитросплетінь

але, виступаю і буду виступати за те, щоб на перших курсах всіх вузів вивчали матан, щоб легше могли порозумітись клєрк в воєнкоматі з студентом фізиком, математика робить мозок стрункішим
  • 0

#55 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 10:08

Перегляд дописуManfred (6.08.2009 10:53) писав:

Знову Ви пальцем у небо — тільки фізиків.

да, фізики кручє:D
  • 0

#56 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 10:54

Перегляд дописуKatod (6.08.2009 10:05) писав:

я мав щодо іншого викручування, от я зараз покажу приклад викручування, я фізик, але в основному спулкуюсь з дівчатами філологами або журналістами:D

а щодо мов, то не хочеться, щоб перекладач був гарним мнемоністом, в якого в голові просто таблиця з слів відповідників, треба ж щоб було якесь розуміння
щодо тебе я мовчу, там я знаю, що в голові надзвичайно цікавий клубок всяких хитросплетінь

але, виступаю і буду виступати за те, щоб на перших курсах всіх вузів вивчали матан, щоб легше могли порозумітись клєрк в воєнкоматі з студентом фізиком, математика робить мозок стрункішим
невже ти мав на увазі, що я викрутилась чисто фізично під час написання цього посту?))

те саме можна сказати і про інші спеціальності. якщо в голові тільки зазубрене, без ніякого розуміння - це не проканає. Ти просто по собі судиш, і думаєш, що всі фізики сплашна крутатєнь))

виступай. мені особисто вистачило шкільної бази i ліцею

Перегляд дописуKatod (6.08.2009 10:08) писав:

да, фізики кручє:P

а мені більше хіміки подобаються :)
  • 0

#57 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 11:02

Перегляд дописуManfred (6.08.2009 11:25) писав:

Тоді, логічно було би, щоб і у технічних вишах відповідно додалася якась гуманітарна дисципліна, якою досі нехтували, згідно політики вузької спеціалізації.
які саме?

Перегляд дописуManfred (6.08.2009 11:25) писав:

Ога, відмороженіші, бу-га-га :D
гоп-атеїсти? :P

Перегляд дописучорно-біла (6.08.2009 11:54) писав:

а мені більше хіміки подобаються :)
а мені гуманітарки орального напряму
  • 0

#58 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 11:57

Перегляд дописучорно-біла (6.08.2009 11:54) писав:

невже ти мав на увазі, що я викрутилась чисто фізично під час написання цього посту?))

те саме можна сказати і про інші спеціальності. якщо в голові тільки зазубрене, без ніякого розуміння - це не проканає. Ти просто по собі судиш, і думаєш, що всі фізики сплашна крутатєнь))

виступай. мені особисто вистачило шкільної бази i ліцею

а мені більше хіміки подобаються :D

зазубреність вона ніколи не була чимось харошим, знання без зв"язків - мертвий вантаж
справді, щодо вподобань, то тут грає роль не напрямок знань, а швидше рівень сообразітільності і широта інтересів, бо виходить що ті хто цікавляться всім тягнуться до тих хто цікавиться всим, а ті хто залишаються "розмножуватись" в межах одного напрямку породжують смислових потвор

тобто, треба цікавитись всим, і бути всебічно розвиненими
  • 0

#59 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 12:22

Перегляд дописуKatod (6.08.2009 12:57) писав:

справді, щодо вподобань, то тут грає роль не напрямок знань, а швидше рівень сообразітільності і широта інтересів,
ну, хіміки їй подо не через "сообразітільностіь широту інтересів" :D
  • 0

#60 чорно-біла

Т-юлень

• Користувачі
  • 2757 повідомлень

Відправлено 06.08.2009 – 12:34

Перегляд дописуSergiy_K (6.08.2009 12:22) писав:

ну, хіміки їй подо не через "сообразітільностіь широту інтересів" :D