Перейти до вмісту

Чи будемо ми коли-небуть довіряти банкам ?

Повідомлень в темі: 93

#41 anna-maria-karenina

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 52 повідомлень

Відправлено 01.09.2009 – 12:45

Перегляд дописуMarcos (10.06.2009 09:52) писав:

В Укрисиббанку проблеми . Закривають відділення, скорочується персонал

как по мне, массовое открытие новых отделений - далеко не самый положительный показатель, а, скорее, наоброт - банки несут огромные затраты на содержание отделений, а сейчас нужно вкладывать средства в улучшение работы существующих. Укрсиб, хоть и закрыл отделение в котором, я раньше обслуживалась, но зато без проблем перевил в другое мой депозит и в начале июля, я его спокойно забрала. Так что надо понимать, что хороший показатель, а что нет - и не всегда это понимание на поверхности лежит.

Усне попередження, п.1.2

Повідомлення відредагував phobos: 23.09.2009 – 15:49

• 0

#42 d^.^b

убухана скотина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1206 повідомлень
  • Місто:ілюзії

Відправлено 01.09.2009 – 20:41

якщо у людини в банках лежать мільйони та мільйони то і так зрозуміло, що вона за них буде триматися

та вкажіть мені хоч одного простого смертного, настільки дурного,
щоб нести гроші до... :) тільки з.... :D
  • 0

#43 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Черкаська область м.Умань

Відправлено 21.09.2009 – 10:30

Поки Національний банк не буде виконувати своїх прямих функцій (Статтею 99 Конституції України, прийнятою в 1996 році, основною функцією центрального банку держави - Національного банку України - є забезпечення стабільності грошової одиниці - гривні. На виконання своєї основної функції Національний банк сприяє дотриманню стабільності банківської системи, а також, у межах своїх повноважень, - цінової стабільності.) ні про яку довіру банкам говорити не можна, а далі про який розвиток виробництва можна говорити без банківських позик.

А довіряти банкам будемо! Чому? Та тому , що банківська система є невідміною частиною держави і поки буде держава буде банківська система. Це коротко. Розширено все це в аналітичних програмах бізнесканалів і фінансових виданнях.
  • 0

#44 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 11:42

Перегляд дописуЕгор.економист (21.09.2009 11:30) писав:

Поки Національний банк не буде виконувати своїх прямих функцій (Статтею 99 Конституції України, прийнятою в 1996 році, основною функцією центрального банку держави - Національного банку України - є забезпечення стабільності грошової одиниці - гривні. На виконання своєї основної функції Національний банк сприяє дотриманню стабільності банківської системи, а також, у межах своїх повноважень, - цінової стабільності.) ні про яку довіру банкам говорити не можна, а далі про який розвиток виробництва можна говорити без банківських позик.

Національний банк цілком і повністю забезпечує стабільність грошової одиниці в межах своїх можливостей і повноважень. Те, що всякі ідіоти кричать що в банках знаходять зброю і обзивають Нацбанк спекулянтом без найменшого поняття як функціонує валютний ринок і що таке спекуляція взагалі - це інше питання.

Зрозумійте одну річ - курс може бути фіксований, а може бути плаваючий. Ця стаття в Конституції зроблена під фіксований валютний курс, ми зараз переходимо до плаваючого, в ній немає зараз сенсу. Зараз може йти мова про "забезпечення цільового показника грошової маси для стримування інфляції на рівнях визначених спільно з урядом...", саме так виглядатиме політика НБУ в майбутньому, частина впроваджена вже зараз.
  • 0

#45 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 21.09.2009 – 12:57

Перегляд дописуMaryan (21.09.2009 12:42) писав:

Національний банк цілком і повністю забезпечує стабільність грошової одиниці в межах своїх можливостей і повноважень. Те, що всякі ідіоти кричать що в банках знаходять зброю і обзивають Нацбанк спекулянтом без найменшого поняття як функціонує валютний ринок і що таке спекуляція взагалі - це інше питання.
Та що ви таке кажете? Це в ідеалі НБУ повинен забезпечувати стабільність грошової одиниці. А маємо ми протилежне, сам НБУ кришує валютні спекуляції які розхитують гривню. Скоро на долар молитися у нас будуть, хоча у світі він зараз майже найнижче за час кризи вартує. Ефективність роботи НБУ дуже низька. Тому і відповідно некомпетентна.
  • 0

#46 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 13:24

Перегляд дописуCastiel (21.09.2009 13:57) писав:

Та що ви таке кажете? Це в ідеалі НБУ повинен забезпечувати стабільність грошової одиниці. А маємо ми протилежне, сам НБУ кришує валютні спекуляції які розхитують гривню. Скоро на долар молитися у нас будуть, хоча у світі він зараз майже найнижче за час кризи вартує. Ефективність роботи НБУ дуже низька. Тому і відповідно некомпетентна.

Валютні спекуляції - це міф. Можете сформувтаи хоча б одну схему "спекуляції"?

Насправді банки навіть не купують валюту на власні потреби, вони лише виконують заявки клієнтів. Банк має таке обмеження яке називається "ліміт валютної позиції". В спрощеній формі це виглядає так: в банку сума депозитів в доларах рівна сумі кредитів в доларах, так само в гривні і в кожній валюті. Ніде в світі, в тому числі в Україні, банки не купують одну валюту за іншу бо: а) немає можливості по нормативам, порушується відповідне співвідношення депозитів і кредитів у валютах; б) банки не хочуть цього робити через ризики таких операцій, банки цікавить лише стабільний прибуток від відсотків та комісія за валютообмінні операції.

З відривом найбільший вплив на курс гривні зараз має попит з боку населення, порівняйте об'єм інтервенцій Нацбанку і обсяг валюти купленої населенням (http://bank.gov.ua/F...end_v/index.htm) і побачите, що вони майже рівні. Розхитують ті, що посіюють паніку серед населення, а в даний момент це Тимошенко зі своїми заявами і її поплічники, що поширюють її міфи про те, що існують спекуляції.

Повідомлення відредагував Maryan: 21.09.2009 – 13:28

• 0

#47 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 15:50

Перегляд дописуMaryan (21.09.2009 14:24) писав:

Валютні спекуляції - це міф.
Так так, ці руки нічого не крали і земля квадратна. :)
  • 0

#48 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.09.2009 – 16:07

Перегляд дописуCastiel (21.09.2009 16:50) писав:

А по суті?
  • 0

#49 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 16:16

Перегляд дописуCastiel (21.09.2009 16:50) писав:

Я ж вам пишу "наведіть схему валютної спекуляції". Слабо? Не намалюєте, бо не існує.

Так вас і розводять постійно з уряду, ріст цін на бензин - спекуляції, ріст цін на олію - спекуляції, ріст цін на долар - спекуляції.

Повідомлення відредагував Maryan: 21.09.2009 – 16:24

• 0

#50 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 16:23

1) На різниці курсів. Реального і офіційного.
2) На продажі значної к-сті валюти певним банкам.
3) На рефінансуванні окремим банкам.
для прикладу
  • 0

#51 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 16:25

Перегляд дописуCastiel (21.09.2009 17:23) писав:

Це, для прикладу, корупція, а не спекуляції на ринку валюти.
  • 0

#52 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 16:42

Перегляд дописуCastiel (21.09.2009 17:23) писав:

1) На різниці курсів. Реального і офіційного.
для прикладу

1) Суть інтервенції в тому, щоб продавати нижче ринкового, інакше навіщо клієнтам банків йти до Нацбанку, в Нацбанку ж ціль зниження курсу добитись чого легше за все продаючи нижче ринкового
2) Кожен банк має внутрішній ліміт Нацбанку на отримання обсягів валюти залежно від його розміру, активів. Підчас інтервенції банки отримують однакову частину від свого максимального ліміту, наприклад 40%. Спеціальний аудит від МВФ, міжнародної аудиторської компанії не виявив зловживань.
3) Рефінансування не використовується для купівлі валюти з боку банку, бо воно у гривні виключно, може використатись лише для кредиту у гривні або для видачі гривневого депозиту.

Крім того все перелічене є максимум ознакою непрозорості, можливої корупції, проте не спекуляцій. Від недавна НБУ змінив правила інтервенцій продаючи на аукціоні банкам за підсумками аукціону, хто більше запропонував, той і отримав об'єм.

Повідомлення відредагував Maryan: 21.09.2009 – 16:45

• 0

#53 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 16:47

так, спекуляції це тільки один з видів зароблянна НБУ на кризі і народі. Я вже не кажу про зливання інфи "вибраним" коли і в якій к-сті НБУ буде зливати резерви задля штучного підтримання гривні.

Перегляд дописуMaryan (21.09.2009 17:42) писав:

1) Суть інтервенції в тому, щоб продавати нижче ринкового, інакше навіщо клієнтам банків йти до Нацбанку, в Нацбанку ж ціль зниження курсу добитись чого легше за все продаючи нижче ринкового
2) Кожен банк має внутрішній ліміт Нацбанку на отримання обсягів валюти залежно від його розміру, активів. Підчас інтервенції банки отримують однакову частину від свого максимального ліміту, наприклад 40%. Спеціальний аудит від МВФ, міжнародної аудиторської компанії не виявив зловживань.
3) Рефінансування не використовується для купівлі валюти з боку банку, бо воно у гривні виключно, може використатись лише для кредиту у гривні або для видачі гривневого депозиту.
Яка різниця між реальним і оф. курсом на вашу думку є обгрунтованою 5-10 відсотків?
  • 0

#54 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.09.2009 – 16:59

Перегляд дописуCastiel (21.09.2009 17:42) писав:

так, спекуляції це тільки один з видів зароблянна НБУ на кризі і народі. Я вже не кажу про зливання інфи "вибраним" коли і в якій к-сті НБУ буде зливати резерви задля штучного підтримання гривні.

Ще раз, не існує спекуляцій. Зливання інфи це ще один можливий спосіб заробітку, не спекуляцій, але і цього напевно не існує.

По-перше для купівлі валюти потрібна бути підстава - імпортний контракт, погашення валютного кредиту. Не можна просто так купити, бо хочеться, банки ще раз нагадую не роблять цього взагалі. НБУ майже завжди продає "під щось", тобто саме під погашення зовнішніх зобов'язань, імпорту товарів. Це не схема при якій НБУ вливає гроші і ринок одразу падає, швидше організовуються декілька потоків на ринку за різними цінами. По-друге хоча в НБУ і бракує прозорості при здійсненні інтервенцій, але така інформація як скільки за місяць НБУ може витратити на інтервенції повністю публічна, часто обсяг і ціна оголошуються наперед.

При детальному аналізі ринку ви не знайдете спекуляцій, ви знайдете певну непрозорість за котру критикують НБУ, але поки фактів зловживань ніхто не виявив.

Перегляд дописуCastiel (21.09.2009 17:47) писав:

Яка різниця між реальним і оф. курсом на вашу думку є обгрунтованою 5-10 відсотків?

На своїй пам'яті більше 5% не бачив здається. Яка різниця є для вас достатнім мотивом щоб збирати всі відповідні документи і відзвітовуватись потім довгий час, враховуючи ризик що поки ви отримаєте гроші від НБУ ринковий курс буде нижчим від курсу інтервенцій? Я пам'ятаю мінімум декілька випадків коли до НБУ клієнти подавали гроші на купівлю валюти, а до кінця дня курс ринковий падав нижче курсу інтервенції, клієнти були дуже не задоволені...
  • 0

#55 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень

Відправлено 25.09.2009 – 10:17

Перегляд дописуMaryan (21.09.2009 12:42) писав:

Зрозумійте одну річ - курс може бути фіксований, а може бути плаваючий. Ця стаття в Конституції зроблена під фіксований валютний курс, ми зараз переходимо до плаваючого, в ній немає зараз сенсу. Зараз може йти мова про "забезпечення цільового показника грошової маси для стримування інфляції на рівнях визначених спільно з урядом...", саме так виглядатиме політика НБУ в майбутньому, частина впроваджена вже зараз.

Я знаю, що курс плаваючий ,але я рахую , що плавати він повинен більш плавно і задачею Національного Банку злагоджувати різкі скачки курсу. Я не обзивав його спекулянтом. Я сам працюю в державній структурі і знаю чим займаються чиновники такого рівня:
 Зливають інформацію про майбутні скачки курсу комерційним структурам, а ті вже займаються спекуляціями.
 Співпраця високо посадовців Н.Б. з комерційними структурами та інше нехочу далі описувати

В 2004році тодішнім в.о. Нацбанку Яценюком та в.о. прем’єр міністра Першим віце-прем’єр міністр України, міністром фінансів України. Азаровим було прийнято рішення зміни обов'язкової продажі валюти з 50% до 75 % та 100% , що дало змогу 100% регулюванні валютного ринку України. Чим ці двоє і хизуються на різних шоу. Говорячи, що вони навили в той час порядок на валютному ринку. Нинішня влада( НБУ і КМУ) цього не зробила через що на валютному ринку виникла безконтрольна ситуація зі сторони НБУ.
Крім цього конфронтація Ющенко та Тимошенко переросла в конфронтацію між НБУ та економічним блоком КМУ
Хоча ці 2 структури відповідають більше за економіку країни чим за Політику

Всі країни з ринковою економікою в даний час займаються регулюванням та контролем ринку в своїх країнах ,а ми повинні покладатися на ринкові механізми це дурість в нинішній ситуації Тому сенс в цій статті є.
Це моя точка зору.

А взагалі Maryan якщо ми будем так дискутувати то можливо деяких товаришів заставим глибше вивчати тему питання.

Повідомлення відредагував Егор.економист: 25.09.2009 – 10:28

• 0

#56 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 25.09.2009 – 11:00

Перегляд дописуMaryan (21.09.2009 17:59) писав:

На своїй пам'яті більше 5% не бачив здається. Яка різниця є для вас достатнім мотивом щоб збирати всі відповідні документи і відзвітовуватись потім довгий час, враховуючи ризик що поки ви отримаєте гроші від НБУ ринковий курс буде нижчим від курсу інтервенцій? Я пам'ятаю мінімум декілька випадків коли до НБУ клієнти подавали гроші на купівлю валюти, а до кінця дня курс ринковий падав нижче курсу інтервенції, клієнти були дуже не задоволені...
А я при своїй памятаю точно більше 5.
  • 0

#57 Maryan

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 25.09.2009 – 16:34

Перегляд дописуЕгор.економист (25.09.2009 11:17) писав:

Всі країни з ринковою економікою в даний час займаються регулюванням та контролем ринку в своїх країнах ,а ми повинні покладатися на ринкові механізми це дурість в нинішній ситуації Тому сенс в цій статті є.
Це моя точка зору.

А взагалі Maryan якщо ми будем так дискутувати то можливо деяких товаришів заставим глибше вивчати тему питання.

Сенс є в майбутньому якщо звучатиме так: "забезпечувати прогнозованість рівня інфляції завдяки впливу на об'єми грошової маси", стару статтю маємо залишити позаду.

Власне необхідно щоб наші політики не поширювали страх і не здійснювали безглуздих обвинувачень. Потрібно проводити прозору політику, це стосується всіх гілок державних органів. Будемо продовжувати дискусії на благо країни <_<
  • 0

#58 Егор.економист

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 102 повідомлень

Відправлено 26.09.2009 – 11:36

Перегляд дописуMaryan (25.09.2009 17:34) писав:

Сенс є в майбутньому якщо звучатиме так: "забезпечувати прогнозованість рівня інфляції завдяки впливу на об'єми грошової маси", стару статтю маємо залишити позаду. <_<

Прогнозованість рівня інфляції завдяки впливу на об'єми грошової маси це і є забезпечення стабільності грошової одиниці - гривні.
Це на мою думку.

З іншим я згідний економіка любить тишу!!!!!!
  • 0

#59 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 26.09.2009 – 11:41

Маю рахунок у банку,довіряю матрасу)
  • 0

#60 Armando

Старійшина

• Користувачі
  • 1795 повідомлень

Відправлено 27.09.2009 – 09:49

Якщо це можна виразити словами 'шок', то я був дійсно шокований, коли дізнався про депозитні ставки в сусідній Росії. Відверто кажучі не цікавився ними раніше, але зараз захотів перевірити.
Дійсно (приблизні цифри) рубель 10%, долар 5%, євро 5%!
http://alfabank.ru/r...deposits/multi/
Тепер мені стало цікаво(страшно) на що розраховують українські банки, коли пропонують вдвічі вищі ставки за депозитами?
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних