Перейти до вмісту

Боротьба жінок за рівні права

Повідомлень в темі: 110

#21 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 03.06.2009 – 21:31

чесно кажучи вас на якусь фігню пробило))
а саме словосполучення "боротьба жінок" в мене негативні емоції викликає. Жінка- прекрасне ніжне створіння. на фіг їй якась там боротьба? На кухню! ))
Тим більше шо у нас люди гендерно зрівняні. Жінка якшо захоче може навіть у ш працювати.
О! фільм на цю тему був. про жінок і шахти.раджу подивитися)
  • 0

#22 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6889 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:штори

Відправлено 05.06.2009 – 04:09

цікаво, в якому році жінка вперше вбила мамонта?
  • 0

#23 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 05.06.2009 – 11:13

Жінки перегнули палицю, боролись за рівноправ'я, ось тепер мало хто місцем поступиться, двері припримає, допоможе донести важкі речі, але ж ми не стали сильнішими...
  • 0

#24 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 05.06.2009 – 11:22

Перегляд дописуПанночка (5.06.2009 12:13) писав:

Жінки перегнули палицю, боролись за рівноправ'я, ось тепер мало хто місцем поступиться, двері припримає, допоможе донести важкі речі, але ж ми не стали сильнішими...
Фізіологічно жінки і чоловіки різні. Так, кожна жінка може стати чоловікоподібною, а кожен чоловік жінкоподібним. Але ж ще є гормональний баланс.
У кожної статі відносно иншої є свої недоліки і переваги. Вимагання паритету у всьому — просто дурість.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 05.06.2009 – 11:22

• 0

#25 Панночка

Писар

• Користувачі
  • 472 повідомлень

Відправлено 05.06.2009 – 11:33

Тож і я кажу, що повна нісенітниця! І ще сьогодні жінка повинна і дітей доглядати, і по хаті поратись, і працювати! Хіба це нормально?
  • 0

#26 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 05.06.2009 – 12:51

Перегляд дописуПанночка (5.06.2009 12:33) писав:

Тож і я кажу, що повна нісенітниця! І ще сьогодні жінка повинна і дітей доглядати, і по хаті поратись, і працювати! Хіба це нормально?
Сьогодні це часто роблять і чоловіки. Це має бути на рівні домовленостей між чоловіком і жінкою, конкретно у кожному випадку. А не боротьба за щось там.
  • 0

#27 Black_angel8

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень
  • Місто:Луцьк

Відправлено 13.06.2009 – 10:26

По-моєму, прав ми маємо достатньо, і БОРОТИСЬ, я не бачу за що. Ми ж не такі ненормальні, як деякі в Європі (якщо не помиляюсь, здається в Швеції мали змінювати знак пішоходного переходу, щоб там крокував той чоловічок в...СПІДНИЦІ!).
Особисто я пробула рік в політичній органцізації і займалась громадською діяльністю. Як такого утиску чи ще чогось я не відчувала(ну хіба що, коли ти приїздиш на якусь конференцію, а там близько 50 чоловіків і 5 жінок! :happytwo: ) , просто ти маєш їм показати що ти на тому ж рівні, що і вони, тобто викликати повагу.
Але в той бруд я лізти не хочу. Вважаю, хай політикою займаються чоловіки, вони по природі своїй такі, жорсткі, безкомпромісні і...здатні стати сволотами.
Жінка - ніжне тендітне створіння, яке створене в першу чергу для продовження роду...
  • 0

#28 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень
  • Місто:Scorpio const.

Відправлено 13.06.2009 – 13:47

Перегляд дописуSensssorika (3.06.2009 22:31) писав:

чесно кажучи вас на якусь фігню пробило))
Жінка- прекрасне ніжне створіння. на фіг їй якась там боротьба? На кухню! ))
НА кухню то правильно. Але зара всі мудрі стали і на вислів
- Кохана, зроби щось поїсти
відповідь:
- Та тобі рабиню треба.
А ще за рівні права боряться, а навіть їсти не вміють наготувати.
  • 0

#29 Black_angel8

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень

Відправлено 13.06.2009 – 14:39

Перегляд дописуCastiel (13.06.2009 14:47) писав:

Ну-ну, можна подумати всі чоловіки кулінари-профі! Між іншим, жінка дійсно не повинна все САМА по дому робити))) Тим більше, якщо ще й працює. :happytwo: :) :angry1: ;) :P :P :P
  • 0

#30 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 13.06.2009 – 14:42

Перегляд дописуПанночка (5.06.2009 11:13) писав:

Це відноситься не до прав а до етикету і фізіології. А ще до вихованості чоловіків. Якщо вони не помагають у таких ситуаціях жінкам то вони не чоловіки а швабри бездушні)
  • 0

#31 Black_angel8

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень

Відправлено 13.06.2009 – 15:34

Перегляд дописуКрихітка (13.06.2009 15:42) писав:

Це відноситься не до прав а до етикету і фізіології. А ще до вихованості чоловіків. Якщо вони не помагають у таких ситуаціях жінкам то вони не чоловіки а швабри бездушні)
Проблема в тому, що в Європі, коли жінці поступляться місцев в транспорті, чи пропустять перше в дверях може вибухнути цілий скандал, бо це принижують її права. Вона ж типу така, як і чоловіки, то чому для неї мають робити виключення....
  • 0

#32 Крихітка

Мрійниця

• Модератори
  • 4030 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ, Castelló, Ibiza, Hildesheim

Відправлено 13.06.2009 – 15:36

Перегляд дописуBlack_angel8 (13.06.2009 15:34) писав:

Проблема в тому, що в Європі, коли жінці поступляться місцев в транспорті, чи пропустять перше в дверях може вибухнути цілий скандал, бо це принижують її права. Вона ж типу така, як і чоловіки, то чому для неї мають робити виключення....
Не по всій Європі-це я точно знаю.Лише в деяких країнах де жінки зходять з розуму від ідеї емансіпації та фемінізму.
  • 0

#33 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 13.06.2009 – 16:11

Перегляд дописуCastiel (13.06.2009 14:47) писав:

НА кухню то правильно. Але зара всі мудрі стали і на вислів
- Кохана, зроби щось поїсти
відповідь:
- Та тобі рабиню треба.
в такому випадку нехай чоловік їй вібратор подарує і скаже "балуйся,кохана, я теж не енерджайзер" :happytwo:
а взагалі жінки теж їсти хочуть не менше за чоловіків. мали б готувати))

Перегляд дописуBlack_angel8 (13.06.2009 15:39) писав:

Ну-ну, можна подумати всі чоловіки кулінари-профі! Між іншим, жінка дійсно не повинна все САМА по дому робити))) Тим більше, якщо ще й працює. :) :angry1: ;) :P :P :P :P
хоча в принципі могла б це робити. чомусь сто років тому чоловікові і в голову не прийшло бі готувати чи просто поратися по хаті. Це було суто жіночим заняттям.Хоча,звісно, тоді і працювати від нех не вимагалося ніде більше,окрім як вдома. Так шо чоловіки теж мають зменшити претензії,якшо і він і вона працюють))

Перегляд дописуКрихітка (13.06.2009 15:42) писав:

ага. я про це говорила у темі про..фемінізм здається. так от пару дівчат цього форуму зазначили,що якшо дівчині поступаються місцем у транспорті,то та дівчина має хворобливо виглядати. і особисто її би таке поступання місцем не сподобалося чи навіть принизило б))
дурість яка))
  • 0

#34 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 13.06.2009 – 16:24

Перегляд дописуSensssorika (13.06.2009 17:11) писав:

в такому випадку нехай чоловік їй вібратор подарує і скаже "балуйся,кохана, я теж не енерджайзер" :happytwo:
а взагалі жінки теж їсти хочуть не менше за чоловіків. мали б готувати))
Думаю твоєю порадою варто скористатися. А коли дівчата живуть з батьками то у куховарстві потреба відпадає. Поки кормлять, нашо рипатися.

Повідомлення відредагував Castiel: 13.06.2009 – 16:25

• 0

#35 Ласочка:)

Сова всія Теревень

• Користувачі
  • 1002 повідомлень
  • Місто:Славне місто Утопія

Відправлено 13.06.2009 – 16:31

Перегляд дописуCastiel (13.06.2009 17:24) писав:

Думаю твоєю порадою варто скористатися. А коли дівчата живуть з батьками то у куховарстві потреба відпадає. Поки кормлять, нашо рипатися.

Гм. Дійсно. Хай батьки ще перутьїх білизну і прибирають в кімнатіЧи ти про дівчат якого віку говориш? 1-14 років?
  • 0

#36 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 13.06.2009 – 16:32

Перегляд дописуCastiel (13.06.2009 17:24) писав:

Яка дурість. Якщо батьки нормально виховували,то дівчина має сама розуміти,що крім мами в домі є ще одна жінка- вона сама і теж виконувати хатню роботу. інакше назвати таку дівчиною жінкою неможливо. бо не цицьки роблять жінку жінкою)
  • 0

#37 БоБриК

Я повернувся !

• Користувачі
  • 3010 повідомлень

Відправлено 13.06.2009 – 16:33

17-22. А для білизни є пралка)))
  • 0

#38 Панночка

Писар

• Користувачі
  • 472 повідомлень

Відправлено 14.06.2009 – 09:54

Перегляд дописуSensssorika (13.06.2009 17:32) писав:

Яка дурість. Якщо батьки нормально виховували,то дівчина має сама розуміти,що крім мами в домі є ще одна жінка- вона сама і теж виконувати хатню роботу. інакше назвати таку дівчиною жінкою неможливо. бо не цицьки роблять жінку жінкою)
А якщо хлопець, то він нічого не робить по хаті?
  • 0

#39 Black_angel8

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 78 повідомлень

Відправлено 14.06.2009 – 12:45

Перегляд дописуПанночка (14.06.2009 10:54) писав:

А якщо хлопець, то він нічого не робить по хаті?
ага, він типу має вчитись (питання тіки як?) забезпечувати сім*ю... Тобто він має бути для жінки опорою і "добытчиком", а вона хоронителькою домашнього вогнища. От питання тільки в тому, що її вчать, а чоловіків?....
  • 0

#40 Зимова Дівчина

Білочка-пустунка

• Користувачі
  • 2069 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.06.2009 – 14:05

трошки про боротьбу за права жінок у Франції

Цитата

З появою обов’язкової та безоплатної освіти чимало жінок здобувають певну духовну незалежність. У квітні 1901 року утворюється Національна Рада жінок Франції (Conseil National des Femmes Francaises [CNFF]), мета якої – покращити життя жінки у виховній, соціальній та моральній сферах.

Представниці усіх соціальних класів з різних реґіонів об’єднуються задля здобуття прав для жінок: санкцій проти відмови від батьківства (1912), представництва жінок у найбільших адміністративних органах, рівних умов оплати праці вчителів обох статей.

Під час війни 1914-1918 років, коли чоловіки опинилися на фронті, жінкам довелося перебрати на себе усі функції: господиня дому, робітниця на заводі, жінка-шпигун, жінка – фронтовий лікар. Вони не лише беруть на себе увесь тягар життя, але й борються за припинення війни. Щоб надати важливости своїм вимогам, жінки прагнуть здобути право виборчого голосу. У період між двома війнами цього вдалося досягти у 21-ій країні світу, серед яких була й Україна, проте не було Франції.

Національна Рада досягла чималих успіхів у сфері освіти для жінок, зокрема – право складати іспит на атестат зрілості, й активно стала на захист права на працю у період кризи безробіття, коли з’явилася ідея повернути жінок до суто хатніх обов’язків. З іншого боку, демарші Національної Ради продовжують іґнорувати на політичній сцені – відмова у наданні права голосу. І лише починаючи з 1944 року жінки у Франції здобувають право брати участь у голосуванні.

У фашистській Німеччині права жінки були зведені до ролі матері/дружини. Знаменитий лозунг про 3 “К” (Kinder, Kuеchen, Kirche) досить добре ілюструє умови життя жінки у той період. Доступ до культурного життя стає вкрай обмеженим для жінки, їй заборонено займатись медициною, до навчальних закладів приймають лише 10% жінок.

Після Другої світової війни, у 1949 році, Симона де Бовуар видає книгу “Друга стать”, яка дає новий поштовх боротьбі жінок у всьому світі. Автор палко стає на захист ідеї про те, що роль жінки обмежується не її природою, а сукупністю забобонів, архаїчних звичаїв та законів. Симона де Бовуар звертається до жіночої гідности, закликає жінок до праці задля економічного звільнення.

Зрозуміло, що важлива частина такої жіночої свободи – це право вибирати між сексуальністю та продовженням роду. Починаючи з 1920 року Неллі Рассел обстоює ідею абортів та контролю за народжуваністю. Проте французький парламент продовжує затверджувати закони, які суперечать цьому праву жінки.

Завдяки прогресу хемії та медицини вдається розробити ефективні контрацептиви, і, як наслідок, – починається нова хвиля боротьби у всьому світі за право вільного вибору.

Практика абортів зазнає шалених атак. У Франції, у Сполучених Штатах, у інших країнах клініки, де практикують аборти, стають об’єктом нападів паліїв-командос. Закон Невірта, який легалізував аборти, було прийнято у Франції 1967 року, і цим було ліквідовано значне відставання Франції від інших країн, де аборт вважався вже засобом терапії. Відтоді материнство стає не лише правом, а й привілеєм жінки.

Травень 1968 року, коли були легалізовані контрацептиви, відкриває еру сексуального визволення та войовничого фемінізму, спрямованого проти суворого християнського суспільства та культурного і юридичного підкорення жінки.

У Франції феміністичний рух виступає проти дискримінації жінок при прийомі на роботу, при оплаті праці та призначенні на відповідальні посади. Нелегко миритися також з сексуальними утисками та секс-іміджем жінки (жінка-об’єкт, жінка-повія, провокуюча жінка-вамп), що його активно поширюють засоби масової інформації.

Анн Трістан є незаперечним ініціатором французького Руху за Визволення Жінок. Вона видає книгу “Визволення жінок – нульовий рік”, де викладає основні засади філософії Руху. Численні акції змушують усіх говорити про цей рух, зокрема, “Маніфест 343 жінок”, які оголошують, що кожна з них вдавалась до аборту. Нарешті, створення 8 березня 1974 Ліги прав жінок на чолі з Симоною де Бовуар надає конкретного змісту цьому рухові.

У 70-х роках становище жінки у Франції у найзагальніших рисах виглядає так: жінка здобула громадські та політичні права, вона вже вважається громадянкою; вона брала участь у післявоєнному економічному розвитку, а тому утвердила свою інтелектуальну та фінансову незалежність; вона отримала право сама визначати, скільки у неї буде дітей і коли.
© Діана Емдін
Французький фемінізм у XX столітті
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних