Перейти до вмісту

Таємничий космос


Повідомлень в темі: 24

#1 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 28.05.2009 – 14:25

 • 24
Пропоную в темі викладати фотографії зоряного неба, планет, галактик.

Зображення
Чи бачили ви коли-небудь диск нашої Галактики Молочний Шлях? Якщо поглянути на ясне небо з темного місця у відповідний час, можна побачити слабку смугу, що світиться і пересікає небо. Її можна буде розгледіти лише після того, як очі адаптуються до темноти. Через деякий час вона стане добре помітною. А потім вона стане захоплюючим видовищем. Оскільки ми знаходимося усередині диска, ми бачимо, що смуга, що світиться, оточує землю. На цій фотографії смуга Молочного Шляху зігнулася дугою високо в небі. Яскрава пляма прямо під смугою — планета Юпітер.
На передньому плані видно освітлений місяцем кратер вулкану Халеакала, розташованого на острові Мауї на Гаваях в США.

Зображення
Галактика Андромеди — найближча до нашої галактики велика галактика. Вважається, що наша галактика дуже схожа на галактику Андромеди. Наша Галактика і галактика Андромеди є наймасивнішими в місцевій групі галактик. Дифузне свічення галактики Андромеди обумовлене світінням сотень мільярдів зірок, що населяють її. Окремі зірки, що оточують галактику Андромеди, насправді належать нашій Галактиці. Вони всього лише попали в полі зору і наклалися на зображення галактики Андромеди.

Зображення
Дві галактики в сузір'ї Діви приготувалися до бою, і ось останні фотографії з місця події. Коли дві галактики стикаються. Під час зіткнення одна галактика може розірвати іншу гравітаційними силами, і тоді пил і газ, загальні для обох галактик, дійсно стикаються. Якщо дві галактики зливаються. Якщо дві галактики зливаються, то чорні діри, які, ймовірно, знаходяться в центрах кожної галактики, також можуть злитися. Оскільки відстані дуже великі, весь процес відбувається як би в сповільненій зйомці і триває декілька сотень мільйонів років.


Зображення
Міжнародна космічна станція (МКС), що розвивається, знову змінила свій вигляд. Під час польоту космічного човника Діскавері, що недавно завершився, на МКС були встановлені нова ферма і нові сонячні батареї. На цій фотографії, знятій екіпажем Діскавері, можна побачити всі широко розкриті сонячні батареї. Розвиток передового аванпосту людства в космосі за останні роки можна прослідити, порівнявши цю фотографію з отриманими раніше. На картинці видно модулі різних типів, автоматичний маніпулятор і вантажний корабель. Спорудження МКС почалося в 1998 році.

#2 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 28.05.2009 – 19:31

Зображення
11 років тому вперше опубліковані результати досліджень, що свідчили про те, що енергія Всесвіту в основному полягає не в зірках і галактиках, але пов'язана з простором як таким. На мові космологів це звучить так: визначувана за новими даними спостережень далеких найновіших, космологічна постійна має велику величину. Припущення про існування космологічної постійної не є новими, вони були вже на початку епохи сучасної релятивістської космології. Такі заяви досить незвичайні в середовищі астрономів з кількох причин. Тому що космологічна постійна не схожа на відомі компоненти Всесвіту. Тому що її величина обмежується іншими спостереженнями. І, крім того, раніші менш дивні космологічні теорії сповна задовільно описують наглядові дані. Що ж тут суперечливого? Адже методи спостережень прості і надійні, і учені, провідні дослідження користуються хорошою репутацією...Впродовж цих 11-ти років різні групи астрономів незалежно продовжували збирати дані, які неначе підтверджували наявність темної матерії і свідоцтва прискореного розширення Всесвіту в даний час. На сьогоднішній картинці показана фотографія, отримана однією з цих груп. На фотографії збережена наднова, яка спалахнула в 1994 році на околицях спіральної галактики.
Хочу лиш добавити те що всесвіт дійсно розширяється і через декілька мільярдів років люди не будуть бачити зірок на небі, так як вони відійдуть в глибину всесвіту.

Зображення

Емісійна туманність IC 1805 тягнеться на двісті світлових років і є сумішшю міжзоряного газу, що світиться, і темних пилових хмар, що поглинають світло. Із-за своєї форми, схожої на символ дня Святого Валентина, ім'я цієї туманності — туманність Серце. Тут, на відстані семи з половиною тисяч світлових років від нас, в спіральному рукаві Персея, зароджуються зірки. Так, поблизу центру цього космічного серця знаходиться новонароджене зоряне скупчення Мелот 15 віком півтора мільйони років, що складається з масивних гарячих зірок. Туманність Серце знаходиться на піднебінні в сузір'ї Касіопеї. В грецькій міфології Касіопея це ім'я самозакоханої і гордої богині.

Повідомлення відредагував Castiel: 28.05.2009 – 19:27

 • 0

#3 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 29.05.2009 – 19:45

Зображення
Що це відбувається над горизонтом? Хоча ця картина може здатися надприродною, насправді нічого незвичайного не відбувається. Просто на заході Сонця в небі вдало розташувалися декілька хмар. Те що ми бачимо на небі — це протисутінкові промені. Для розуміння що відбувається почнемо з так званих сутінкових променів, які видно кожен раз, коли Сонце світить через розриви в хмарах.

Зображення
Пилова космічна хмара розміром більше 50 світлових років відображає блакитне світло близького Ригеля, це додає йому характерний колір відбивної туманності.
 • 0

#4 Sergiy_K

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6889 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:штори

Відправлено 29.05.2009 – 19:46

бугага, це і є ті знамениті "зелені промені"?
 • 0

#5 FT232BM

  私は人々嫌い

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3435 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 29.05.2009 – 20:54

Прикріплений файл  kosmos.jpg   39.64К   21 Кількість завантажень:
Надмасивна чорна діра - ядро активної галактики. Вона обідає та випускає пучки частинок))
 • 0

#6 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 30.05.2009 – 09:17

Перегляд дописуFT232BM (29.05.2009 21:54) писав:

Прикріплений файл kosmos.jpg
Надмасивна чорна діра - ядро активної галактики. Вона обідає та випускає пучки частинок))
Більшість спіральних галактик мають у своєму центрі чорну діру. Наша не виключення. От тільки ми поки від неї далеко і вона нами не зобідає)
 • 0

#7 Katod

  вєтєран

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3642 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 30.05.2009 – 16:48

я теж прочитав, цікаво, скільки такої інформації вже є, і скільки ще придумають? і ще цікаво, чи олеська знає що 2019 рік буде через 10 років, а до найближчої зірки 8 світлових хвилин ходу:happytwo:
ну ось я викладу теж фото
це фото з Хабла, там є багато галактик, а деякі з них щей карликові, ну одним словом, хто ахоче скачає і роздивиться

Перегляд дописуВареник (29.05.2009 21:00) писав:

а зара до нас ше наближаєцця червона зірка, вона стане сміж землею і сонцем і в землі зміняцця полюси і ми всі укакаємось, це все буде у 2012 році так шо живіть покишо

осьо, знайшов
Вже в травні земляни побачать небесне тіло, яке в 2012 році може змінити долю нашої цивілізації. Стародавнє пророцтво про «червону зірку», наближення якої до Землі несе глобальні зміни, виявилося реальністю - вже через декілька тижнів червону крапку, яка насувається, можна буде бачити на небосхилі. Це - легендарна Нібіру, «Х-планета», «планета диявола».

До Землі наближається Планета Нібіру


З інтервалом 3 600 років вона пролітає по своїй орбіті поблизу Землі, викликаючи повені, землетруси і інші катаклізми, які всякий раз міняють хід розвитку цивілізації.

- Нібіру - це ніби примара із стародавніх прогнозів, - говорить дослідник цієї планети Юлія Сумік. - Про неї писали і жерці майя, і стародавні шумери, і астрологи єгипетських фараонів. Але для сучасних астрономів Нібіру стала відкриттям, її стали вивчати лише недавно.

Наразі вчені, оснащені найсучаснішою технікою, збирають інформацію про невідому гостю, Нібіру невблаганно рухається у напрямку до Землі.


Прогноз

Нібіру, однин з найтаємничніших об'єктів космосу, мешканцям Південної півкулі Землі можна буде спостерігати у вигляді червоної крапки вже 15 травня 2009 року. А до травня 2011-го її побачать і в Північній, вона буде рости в розмірах. 21 грудня 2012-го Нібіру виглядатиме як друге за розміром Сонце. Але червоного, кривавого кольору.

Американський вчений і письменник Алан Елфорд стверджує, що вже 300 тисяч років на планеті Нібіру існує високорозвинута цивілізація. Астронавт Едгар Мітчелл, який побував на Місяці, теж заявляє: «Прибульці існують».

- Я вірю, що зовні нашої планети існує життя, і прошу уряд розсекретити всю зібрану у зв'язку з цим інформацію, - сказав він в інтерв'ю з журналістом «Life».

Вчені припускають, що вплив «планети диявола» буде недобрим: 14 лютого 2013-го, коли Земля проходитиме між Нібіру і Сонцем, можливий глобальний катаклізм. Магнітні полюси перемістяться, і нахил нашої планети зміниться! Сильні землетруси і потужні цунамі принесуть біду багатьом континентам, і перш за все Америці. Але після 1 липня 2014-го Нібіру рушить геть від Землі по своїй орбіті.

Планету Нібіру могутні телескопи зафіксували вперше в 1983 році. Тоді американські вчені Томас Ван Фландернс і Річард Харрінгтон заявили, що планета має сильно витягнуту еліптичну орбіту. Її маса складає від 2 до 5 мас Землі, відстань від Сонця близько 14 мільярдів кілометрів.


Старовина

Вияснилося... що про цей містичний космічний об'єкт було відомо ще тисячі років назад. У стародавніх оповідях планета, яка несе Землі біду, описується як «друге Сонце» - яке «світиться», «блискуча», «з сяючою короною». Наші предки вважали Нібіру «кораблем, на якому живуть Боги». Параметри руху планети Нібіру настільки вражаючі, що багато астрономів схильні вважати її штучно створеним і керованим гігантським космічним судном.


Сонце

- Земля переживає закінчення епохи «п'ятого Сонця», - пояснює Юлія Сумік. - За календарем майя, кінець «п'ятого Сонця» датується 2012 роком. По астрологічних картах майя, «перше Сонце» тривало 4008 років і було зруйноване землетрусами. «Друге Сонце» тривало 4010 років і було знищене ураганами. «Третє Сонце» тривало 4081 рік і лягло під вогненним дощем, що пролився з кратерів величезних вулканів. «Четверте Сонце» тривало 5 026 років, а потім трапився потоп. Зараз ми живемо напередодні п'ятої епохи створення, або «п'ятого Сонця». Майя вважали, що після закінчення 5126 літнього циклу відбудеться якийсь рух Землі, який спричинить зміну цивілізації.

У захист цієї легенди майя виступають не тільки спостереження небес, але і куди більш «приземлені» свідоцтва - знайдені археологами предмети.

У шумерів є не тільки письмові тексти, підтверджуючі існування Нібіру, але і численні зображення круглого диска з двома великими крилами. Цей символ - крилатий диск - був шанобливий у ассірійців, вавілонян, єгиптян і багатьох інших народів протягом тисяч років. Стародавні мудреці вірили, що саме з такого апарату 450 000 років тому на Землю вперше прибули жителі Нібіру. На одному шумерському рукописі, що знаходиться в архівах Британського музею, зображені божества, які тримають в руках «шнури», що тягнуться від Сонця. Жерці повідомляли тим самим, що прибульці врятували життя на Землі, «приборкавши» капризну зірку. Шумери називали своїх вчителів такими, що «охороняють Сонце», а «шнури» - божественними нитками, павутиною яка покриває всю Землю. Будемо вірити, що вони врятують наш світ і на цей раз...
і не кажи, ще Ктулху не проснувся, а вже якісь червоні зірки тут будуть погоду замовляти

Прикріплені файли

 • Прикріплений файл  deep.jpg   54.17К   15 Кількість завантажень:

 • 0

#8 Sergiy_K

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6889 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:штори

Відправлено 30.05.2009 – 18:22

саме круто втикати на картинки 13000х13000 пікселів (викладають таке в інеті на закачку) з сотнями тисяч або й мільйонами видимих зірок і всякими туманностями, роздупляє серйозно, якщо змаштабувати і скролити, але ж не постити це сюди :happytwo:


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


Зображення


ніби каже: "ви ще в мене попляшете"
Зображення


Нептун
Зображення


Волохатий дядько Юпітер
Зображення


Зображення
 • 0

#9 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 31.05.2009 – 18:52

Сергій, бажано давати пояснення на що дивляться люди.
NGC 1232

Зображення

Галактики дивують нас не лише тим, що ми в них бачимо, але також і тим, що побачити не можемо. Хорошим прикладом є спіральна галактика NGC 1232. Це детальне зображення отримане одним з дуже великих телескопів (VLT) на Південній Європейській обсерваторії. У видимої області зовнішній вигляд цієї галактики визначається мільйонами яскравих зірок і темними пиловими комплексами, зануреними в гравітаційний вир спіральних рукавів, закручених довкола центру.


Перегляд дописуDraWeR (29.05.2009 21:53) писав:

Чорт! Цікаво ж же. Хочу побачити цю планету, якщо все, що написано в попередньму пості правда. В мене тут ідея виникла: а що, якщо нам запустити якийсь супутник на ту планету поки вона буде пролітати повз нас? Хоча мені здається, що все це вигадки, на жаль.
Час покаже. Я теж сумніваюся в цих бредових гіпотезах. У НАСА стоять суперкомпютери, які прораховують траєкторії потенційно небезпечних об'єктів. Навіть відділ спеціальний є. У них потужний ресурс. Доступ до орбітальних телескопів. Якби це ційсно було правдою то пор це б знали вже давно.
 • 0

#10 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 02.06.2009 – 09:53

Зображення
Популярний об'єкт для спостережень астрономів — велика, красива спіральна галактика NGC 7331 — це одна з найяскравіших галактик, не включених в знаменитий каталог Шарля Мессье, складений в 18 столітті. NGC 7331 знаходиться на відстані близько 50 мільйонів світлових років в північному сузір'ї Пегаса і за розміром схожа на нашу Галактику Молочний Шлях.

Зображення
Чи є в світі місце, де ви могли б дійсно побачити такий пейзаж? — Так. Ця фотографія була отримана з однією експозицією, на ній заслуговують на увагу як далекий, так і середній і ближній плани. Вдалині як би врізається в Землю частина центральної смуги нашої Галактики Молочний Шлях, знята з довгою експозицією. Набагато ближче, планета Юпітер видна як яскрава крапка лівіше від Молочного Шляху. Ще ближче знаходяться живописні пагорби і гори Національного парку "Країна каньйонів" в штаті Юта, США.

Зображення
Інколи, коли ваші очі звикнуть до темноти, можна побачити прекрасне нічне небо. На початку цього місяця над Онтаріо в Канаді можна було милуватися не лише прекрасним небом, але і його віддзеркаленням в озері. Яскраві об'єкти, які можна побачити на картинці, — це яскраві зірки і планета Юпітер — найяскравіша плямочка зліва вгорі.

Зображення
Що це таке — велике, блакитне і змогло обернутися довкола цілої галактики? Міраж, створений гравітаційною лінзою. На картинці зліва гравітація звичайної білої галактики викликала викривлення світла, що йде від набагато дальшої блакитної галактики.

Зображення
Це — чорна діра? Цілком можливо. У подвійній зоряній системі Лебедь X-1 знаходиться один з найвірогідніших кандидатів в чорні дири. Система була відкрита, тому що вона є одним з яскравих джерел рентгенівського випромінювання в небі, воно була зареєстровано в ході перших експериментів по дослідженню раніше невідомого рентгенівського випромінювання, що здійснювалися за допомогою встановлених на ракетах детекторів.

Зображення
На цій кольоровій фотографії, експозиція якої продовжувалася шість годин, показані сліди зірок, а також сліди від ліхтариків, якими користувалися близько 200 астрономів-любителів, що брали участь в марафоні Мессье цього року.

Зображення
Це небо захищене. Нещодавно виповнилося 50 років з дня прийняття першої постанови про освітлення, що обмежує використання для реклами прожекторів, які могли створювати засвічення нічного неба над містом Флагстафф в штаті Арізона в США. В даний час Флагстафф є першим Міжнародним містом темного неба.
 • 0

#11 Саляма

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3140 повідомлень

Відправлено 02.06.2009 – 14:59

офф-топ видалено
прошу звернути увагу на розділ, у якому публікуєте допис!

 • 0

#12 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 06.06.2009 – 12:00

Зображення
Пилові колони, хоч і складаються з украй розрідженої речовини, земному спостерігачеві можуть здаватися горами в міжзоряному просторі. Цей пил не розлітається відразу тому, що колони складаються з щільнішої і холоднішої речовини, ніж довкілля. Сили гравітації утримують порошинки разом, проте з часом пилові туманності поступово руйнуються.

Зображення
Що це за хмара? Насправді, вона не природного походження. Вам не здається, що хмара схожа на якусь жахливу сову? Воно утворилася з освітлювальних ракет, випущених реактивним літаком, який пролітав над Атлантичним Океаном.

Зображення
Чумацький шлях над Ютою

Повідомлення відредагував Castiel: 06.06.2009 – 11:58

 • 0

#13 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 11.06.2009 – 14:03

Зображення
Ця плутанина залишилася після вибуху зірки. Крабовидна туманність є результатом вибуху наднової, який спостерігали в 1054 році нашої ери. Залишок наднової наповнений таємничими волокнами.
 • 0

#14 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 13.06.2009 – 10:40

Зображення
 • 0

#15 Уповноважений

  Козак - перевертень

 • Модератори
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6914 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:пекельне болото

Відправлено 13.06.2009 – 12:48

Прикріплений файл  ______.jpg   54.34К   3 Кількість завантажень:
Таємничий Космос?

Саляма: +10% за порушення 2.5
 • 0

#16 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 16.06.2009 – 16:03

Зображення
Центр нашої Галактики прихований газопиловими хмарами, що поглинають світло, від допитливих очей оптичних телескопів. Проте інфрачервоні камери телескопа Спіцера змогли пробитися крізь пил і зберегли зірки, що тісно населяють область галактичного центру. На цій картинці показана мозаїка, яка складена з безлічі невеликих знімків і представлена в умовних кольорах. Тут старіші холодні зірки мають блакитні відтінки. Червоним кольором показані пилові хмари, що світяться, які пов'язані з молодими гарячими зірками в областях зореутворення.
 • 0

#17 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 20.07.2009 – 10:15

Зображення
Невелике сузір'я Хамелеона розташоване поблизу південного полюса Світу. Картинка цього сузір'я була зроблена в умовах далеких від міських вогнів в Намібії. Картинка розкриває дивні межі скромного сузір'я, в якому виявляються безліч пилових туманностей і різноколірних зірок.

Зображення
Ця красива туманність відома також під номером M20. ЇЇ навіть видно в хороший бінокль в сузір'ї Стрільця. Потужні процеси зореутворення є причиною цієї гри кольору упереміш з хаосом. Області червоного газу, що світиться, виникають при взаємодії високоенергійного випромінювання зірок з міжзоряним воднем.
 • 0

#18 Sergiy_K

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6889 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:штори

Відправлено 11.08.2009 – 19:56

Зіткнення галактик NGC 6240, більша поглинає меншу

Зображення
Область активного зоретворення W5

Зображення
 • 0

#19 Еней

  Профі

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPip
 • 366 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Рогатин

Відправлено 11.08.2009 – 20:43

Реальний знімок одного з роботів, які досліджують Марс. На ньому дехто бачить статую людини (принаймні жовта преса так пише <_< )

Прикріплені файли


 • 0

#20 БоБриК

  Я повернувся !

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 3010 повідомлень
 • Місто:Scorpio const.

Відправлено 15.09.2009 – 08:55

Зображення
Велика туманність оріона, відома також як M42.
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних