Перейти до вмісту

Кімнатні рослини і догляд за ними

Повідомлень в темі: 119

#61 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 554 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 03.07.2010 – 17:04

А в мене 17 орхідей :D
Навіть з закордону замовляю :ggggg:

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
ось.це тільки що цвітуть :lol:
  • 0

#62 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5828 повідомлень
  • Стать:Не скажу
  • Місто:Україна вул Любая8

Відправлено 03.07.2010 – 22:02

Міра Вогню
ого, заздрю. а як розмножувати їх?
  • 1

#63 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень

Відправлено 03.07.2010 – 22:30

Ластівочко,залежить які,по-різному.Отут є інформації багацько http://www.orchidee.ru/ ,правда сайт російський...Зато корисний :D
  • 0

#64 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 03.07.2010 – 22:48

Перегляд дописуМіра Вогню (3.07.2010 23:30) писав:

Ластівочко,залежить які,по-різному.Отут є інформації багацько http://www.orchidee.ru/ ,правда сайт російський...Зато корисний :D
ну в неті я начиталась багато чого, я питала про власний досвід (якщо він є) і власні спостереження і поради
  • 1

#65 oksdemidova@rambler.ru

Генеральний писар

• Користувачі
  • 554 повідомлень

Відправлено 03.07.2010 – 23:44

Залежить щодо якого виду,найпростішим вважаю фаленопсис у розмноженні,коли розмножуються комусь дарую,бо вже нема куди ставити ті орхідеї..Щодо орхідей з псевдобульбами,то я їх не ділю на декілька рослин,коли великий кущ то більш багате цвітіння

З досвідом для себе визначила,що світло відіграє найбільшу роль,ну і полив звісно ж,в мене ті орхідеї які ближче до вікна стоять помітно краще ростуть і частіше цвітуть.

Повідомлення відредагував Міра Вогню: 03.07.2010 – 23:44

• 0

#66 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 27.07.2010 – 23:53

Прикріплений файл  P7223022.JPG   104.05К   6 Кількість завантажень:
  • 0

#67 Вадя Ротор

Генеральний писар

• Користувачі
  • 531 повідомлень
  • Місто:КИЇВ, Криве Озеро

Відправлено 22.08.2010 – 08:40

Традесканція - чудова річ. Дуже витривала й невибаглива рослина.
  • 0

#68 WTF?

Генеральний писар

• Користувачі
  • 939 повідомлень

Відправлено 22.08.2010 – 09:49

Перегляд дописуzav (28.07.2010 00:53) писав:

я бачу ріжки

росте в нас лише фікус і квітка червона, яку в народі кличуть "Стрілами Амура". гілочку фікуса я вкрала у лікарні, а "Стріли" нам дали. гг
я їх дуже люблю
  • 0

#69 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень
  • Місто:Україна

Відправлено 28.08.2010 – 07:21

хочу бонсай в себе виростити, але чогось не дуже получається... досвіду мало... а от кактуси чудово ростуть)))
  • 0

#70 Ластiвочка

перчинка

• Користувачі
  • 5828 повідомлень

Відправлено 24.02.2012 – 09:19

може хтось знає наскільки вибаглива камбрія і венерин червичок? щось зовсім не знаємо як їх доглядати
а може це не камбрія, а цимбідіум?

Прикріплені файли

• Прикріплений файл  06 004в.jpg   66.41К   4 Кількість завантажень:

Повідомлення відредагував Ластiвочка: 24.02.2012 – 09:37

• 1

#71 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 23.12.2012 – 11:28

Росте в мене отакево "ростєніє"
Зображення
навпроти вікна стоїть, підливається раз в тиждень, але вот кінчики починають сохнути і листочки жовтіють.
Рослинка перебралася до мене жити десь з мсяць назад, і шось їй не підходить.
Може хтось таке має вдома і знає як з тим обходитися? (або хоч як воно називається)?
  • 0

#72 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 23.12.2012 – 12:49

Продовжуємо:
Ше до мене від тьоті такий-во вазонок переїхав
Зображення
Але я не знаю як він називається і як за ним доглядати (як воно розмножується, бо друзі хочуть тке саме)?
  • 1

#73 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.12.2012 – 13:40

Останнє - то юкка. У мене теж така. Зараз поливаю раз на тиждень. Протираю листя вологою ганчіркою. В мене вона вже 6 років, хороша рослина: красива і не вибаглива. Любить сонце, боїться протягів, сильно не заливай, бо може почати гнити коріння.
  • 0

#74 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 23.12.2012 – 13:51

Перегляд дописуtaraBooka (23.12.2012 – 13:40) писав:

Останнє - то юкка. У мене теж така. Зараз поливаю раз на тиждень. Протираю листя вологою ганчіркою. В мене вона вже 6 років, хороша рослина: красива і не вибаглива. Любить сонце, боїться протягів, сильно не заливай, бо може почати гнити коріння.
Вона біля виходу на балкон стоїть (біля батарей), може на стіл поставити, чи вона не любить прямих сонячних променів?

А ще в мене є Фікус Бенджаміна
Зображення
Я його поливаю, раз в тиждень підживлюю і два рази в тиждень збризкую водичою, а в ньоо (сволочі такої) листопад почався... От опадає листя і всьо.... Що з тим робити?
  • 1

#75 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 23.12.2012 – 14:08

Можна на стіл, любить сонячне світло, у мене - на підвіконні увесь рік.
  • 0

#76 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 23.12.2012 – 17:22

а я квіти не заводжу - щось не вдається мені за ними доглядати.
  • 0

#77 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень

Відправлено 23.12.2012 – 22:13

Перегляд дописуMiguel (23.12.2012 – 11:28) писав:

Росте в мене отакево "ростєніє"
Зображення
навпроти вікна стоїть, підливається раз в тиждень, але вот кінчики починають сохнути і листочки жовтіють.
Рослинка перебралася до мене жити десь з мсяць назад, і шось їй не підходить.
Може хтось таке має вдома і знає як з тим обходитися? (або хоч як воно називається)?
то хлорофітум
він ніби й невибагливий,якщо має удосталь розсіяного світла
забери від батареї може
  • 0

#78 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 22.02.2013 – 21:32

Такс.... Хоча до чергового конкурсу "Т-Господар" ще далеко, я всеж почну потихеньку заробляти бали...
Отже, всі ми знаємо смак фініків і навіть колись чули від бабусі, яка бачила по телевізору, що якийсь лікар говорив про їхню корисність... Але з фініків, точніше з їхніх кісточок, можна виростити вдома маленьку фінікову пальмочку, яка може вирости великою, якщо, звичайно, за нею гарно доглядати та проявляти терплячсть.
Почнемо. Невідомо яким чином в нас матеріалізується коробочка фініків (ми можемо її купити або виклянчити в когось, хто може нам її купити (Мама, бабуся, кохана людина і т.д.))
Зображення
Це не реклама якоїсь конкретної фірми-постачальника фініків.
Дальше - їмо фініка, пригощаємо рідних, близьких, друзів, розповідаємо їм про корисність даного продунку. Не забуваємо збирати кісточки.
Зображення
Кісточки миємо, очищаємо від залишків плоду та замочуємо на 4-5 діб щоденно промиваючи кісточки та міняючи воду.
Зображення
Після того як наші кісточки набухли ми можемо приступати до посадки.
Зображення
Для цього нам знадобиться:
1 - горшочок - можна невеличкий, бо після того, як паростки проростуть їх потрібно буде пересадити кожен в окремий горшочок.
2 - керамзит - його можна купити, або спіонерити на найближчому будмайданчику (спіонерений керамзит потрібно добряче промити перед використанням, адже не відомо скільки сторожів, будівельників, песиків та котиків справляли на нього природні потреби)
3 - вода - для поливу
4 - поліетиленовий пакет - такі в супермаркетах безкоштовно можна брати, купуючи хліб чи фрукти..
5 - резинка (не ластик) - такою в касах пачки з грошима перев'язують
6 - грунт -можна з кротовини з села привести або купити в садовому чи квітковому магазині
Зображення
Коли все необхідне є під рукою. несемо все на кухню або у ванну (залежить від того, де зручніше буде потім поприбирати і де ніхто не заваджатиме). На підлозі або на столику стелимо газетку, в грщик насипаємо керамзиту (так щоб дно вкрив), потім насипаємо землю на 2/3 висоти горщика
Зображення
Беремо кісточки і вставляємо їх в грунт вертикально. В один горщик садимо декілька кісточок, головне, щоб відстань між кісточками була не менше 1,5см. Після того як висадили кісточки - досипаємо грунтще на висоту 3-4см. Легенько втрамбовуємо та поливаємо (при поливі треба прослідкувати, щоб струмінь води не розмив грунт і не "оголив" кісточку.).
Після завершення посадки - накриваємо горщик поліетиленовим пакетом та закріплюємо резинкою (створюємо парник).
Зображення
Ставимо це все в тепле і сонячне місце (можна неподалік від батареї опалення) і поливаємо (не багато) раз на три дні.
Коли наша рослинка проросте і пагінець досягне хоча б 5-6см. його можна пересадити в інший (індивідуальний горщик) і буде Вам щастя))

Якщо у Вас під руками нема горщика то кісточки можна посадити в саморобний горщик:
Беремо поліетиленову пляшку (об'ємом 1,5 або 2 літри) і переконуємося, що вона нам більше не потрібна.
Зображення
Обрізаємо пляшку приблизно по середині. Для того, щоб рослинки не загнивали, в нашому саморобному горщику потрібно зробити дренаж. Для цього беремо шило або маленьку викрутку (перед тим потрібно запитати дозволу в хазяїна викрутки, щоб потім не отримати по шапці :itshe: ) нагріваємо над вогнем газової плити і робимо 5 отворів на "ніжках" пляшки, або по середині дна, якщо дно пляшки плоске. Обережно, не обпечіться гарячою пластмасою!
Зображення
Готово. Не забуваємо підставити під горщик тарілочку. щоб вода, яка виходить через дренажні отвори не замочила підвіконник і побілку настіні.
Прибираємо робоче місце. Чекаємо 3-5 тижнів поки зійдуть паростки, потім показуємо всім гостям і хвалимося "Це я сам/сама виростила...", "Уявляєш, зі звичайної ківсточки, з магазинного фініка...", "А знаєш, скільки готовий вазон вартує, а тут всьо так просто, своїми руками..."

:)

Таким самим методом вирощуємо з кісточок лимони, мандарини, апельсини і інше))
  • 2

#79 І Цвях

опозиція

• Користувачі
  • 1876 повідомлень
  • Місто:Мати міст руських

Відправлено 22.02.2013 – 21:44

Вони ж дикі будуть, як Амарок. Щоб давали плоди - їх треба схрещувати там якось прищепкою. А в тебе вже виросло це фінікове дерево?
  • 0

#80 Miguel

ХРАНИТЕЛЬ

• Модератори
  • 3807 повідомлень

Відправлено 22.02.2013 – 21:57

Перегляд дописуІ Цвях (22.02.2013 – 21:44) писав:

Вони ж дикі будуть, як Амарок. Щоб давали плоди - їх треба схрещувати там якось прищепкою. А в тебе вже виросло це фінікове дерево?
Так воно ж не для плодів а для краси росте. Якщо плодів хочеться, тоді треба культурні саджанці купляти, але в наших кліматичних умовах з тим проблемно.
Нє, я посадив (сьогодні) 65 кісточок фініку, 28 кісточок мандарину і чекаю приплоду. Як тільки щось проклюнеться - закину фотку.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних