Перейти до вмісту

Біг

Повідомлень в темі: 104

#41 BOXER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 155 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 13.10.2009 – 21:40

Вай, вай.... Звісно бігаю... Потім цілий день таким живчаком себе відчуваю... =)) :happy1:
  • 0

#42 Amarok

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2350 повідомлень
  • Місто:Дубно -> Нетішин -> Київ -> New York

Відправлено 09.08.2011 – 04:03

нині приблизно 4 км в день бігаю
  • 0

#43 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень
  • Місто:Лева

Відправлено 09.08.2011 – 07:19

Перегляд дописуJim diGriz (9.08.2011 05:03) писав:

нині приблизно 4 км в день бігаю
Цим "там" нікого не здивуєш, а от прочитав недавню статистику про здоров'я українців - тільки кожен 20-й регулярно займається фізкультурою по 3 рази на тиждень... Такі справи :gryzin:

Повідомлення відредагував Globetrotter: 11.08.2011 – 22:58

• 0

#44 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 09.08.2011 – 08:13

Перегляд дописуGlobetrotter (9.08.2011 08:19) писав:

Цим "там" нікого не здивуєш, а от прочитав недавню статистику про здоров'я українців - тільки кожен 20-й регулярно займається фізкультурою по 3 рази на день... Такі справи :gryzin:
а скільки займаються фізкультурою хоча б раз на день?
три, це час треба знайти, а 1 раз дуже реально, але мало хто і це робить
  • 0

#45 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 09.08.2011 – 10:14

Я на педалях і на роботі так набігаюся, що і і бігати ранком не хочу. Найбільше обожнюю так це набігатися у футбол, до упаду, і так що аж судорга хапає, дурак одним словом)))
  • 0

#46 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень

Відправлено 09.08.2011 – 21:41

Перегляд дописуKatod (9.08.2011 09:13) писав:

а скільки займаються фізкультурою хоча б раз на день?
три, це час треба знайти, а 1 раз дуже реально, але мало хто і це робить
То я загнався :P хотів написати три рази на ТИЖДЕНЬ :gryzin:
  • 0

#47 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень
  • Місто:Вінниця

Відправлено 11.08.2011 – 15:10

Стосовно вже старої дискусії коли бігати - зранку чи ввечері. Я погоджуюсь з Кассандрою. Для тренування треба бігати ввечері. Якщо ж біг не як засіб для тренувань а підтримання тонусу, то можна і зранку бігати.

Чому для тренування бгіати необхідно ввечері (як і робити будь-які інші більш-менш важкі фізичні вправи)? Тому що зранку і до обіду в організмі людини низький рівень глюкози. Тому зранку рекомендується бігати тим, хто хоче схуднути. А ввечері тим, хто хоче набирати силу.
  • 0

#48 Teren

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 430 повідомлень
  • Місто:Берестечко-Львів

Відправлено 11.08.2011 – 22:25

Із власного досвіду можу сказати, що якщо ідеться про фізкультуру (а не спорт), то, по суті, без різниці, коли бігати. Ви ж не даєте таких навантажень, щоб свідомість втрачати, я сподіваюсь? А мені однаково приємно бігати як уранці, так і годинці о 19-ій (пізніше не люблю, та й організм не встигає заспокоїтися перед сном). Щодо дистанцій - то по-різному. Найбільше не люблю 3 км., а от 1, 5 чи 10 біжу із задоволенням

Повідомлення відредагував Teren: 11.08.2011 – 22:26

• 0

#49 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень

Відправлено 11.08.2011 – 22:54

Перегляд дописуСварус (11.08.2011 16:10) писав:

Якщо ж біг не як засіб для тренувань а підтримання тонусу, то можна і зранку бігати.
Дозвольте не погодитися. Спортсмени професіонали тренуються два рази на день. Їм що, спеціальним декретом замінюють в календарі ранок на ще один вечір? Чи таки можна їм і зранку тренуватися? Прошу визначитися!

Перегляд дописуСварус (11.08.2011 16:10) писав:

Тому що зранку і до обіду в організмі людини низький рівень глюкози. Тому зранку рекомендується бігати тим, хто хоче схуднути. А ввечері тим, хто хоче набирати силу.
Зі мною щось не те діється - бігаю зранку НЕ худну, а тільки набираю силу. Біда. Порадьте, куди мені звертатися за допомогою?
  • 0

#50 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 12.08.2011 – 12:41

з 6 класу ранками бігав, і це до 11, потім пішли збої з графіками, але я практично не хворів

думаю, ранками біг піднімає тонус, збільшує швидкість реакції, і думання, контрольні писати краще

погіршень самопочуття я не виявляв
думаю біг зранку корисний, але "сови" можуть його просто не сприймати
  • 0

#51 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 13.08.2011 – 14:14

Перегляд дописуGlobetrotter (11.08.2011 23:54) писав:

Дозвольте не погодитися. Спортсмени професіонали тренуються два рази на день. Їм що, спеціальним декретом замінюють в календарі ранок на ще один вечір? Чи таки можна їм і зранку тренуватися? Прошу визначитися!
Звичайно що можна тренуватися вранці. І більше того - потрібно. Мова лиш про те що ККД ранкових тренувать "на силу" менший. І про те що ранкові тренування можна розглядати як елемент для того аби спалювати жир а не стрімко набирати силу. Часто спортсменам потрібно все в комплексі, тому й підхід до тренувань комплексний.

Перегляд дописуGlobetrotter (11.08.2011 23:54) писав:

Зі мною щось не те діється - бігаю зранку НЕ худну, а тільки набираю силу. Біда. Порадьте, куди мені звертатися за допомогою?
Ви не худните через те що біг зранку - це аж ніяк не панацея для похудання. А лише один з можливих але не необхідних елементів досягнення схуднення. Так, сила збільшується, безумовно. Просто не на стільки інтенсивно якби займатись в інший час дня. Далі буде багато букв (в основному цитат) для наукового підтвердження моїх суджень:

Розглянемо теорію.
Ми знаємо що скорочення м'язів (робота) відбувається за рахунок глюкози.

Энергетический обмен в мышечной ткани нам повідає що окисне фосфорилювання - це основний метод отримання енергії (АТФ) у м'язах. Також нам дають знати що разом з глюкозою, яка утворюється при розщепленні м'язового глікогену, для синтезу АТФ використовуються і інші "енергоносії", присутні в крові: глюкоза крові, жирні кислоти і кетонові тіла. Це означає що для того аби підтримувати роботу м'язів недостатньо лиш запасів глікогену у м'язах(які є більш-менш постійними у порівнянні з запасами в печінці). Потрібна ще, як мінімум, глюкоза крові.

Тепер розберемось де береться глюкоза в крові. Згідно даних про компенсаторні функції печінки: у біохімії харчування прийнято розрізняти фазу резорбції і фазу пострезорбціі.
  • Фаза резорбції (всмоктування) починається безпосередньо з прийомом їжі і триває приблизно 2-4год. Глікоген синтезується через 1-2 години після прийому вуглеводної їжі. За рахунок переварювання їжі в плазмі крові тимчасово збільшується концентрація глюкози, амінокислот і жирів (тригліцеринів). У печінці синтезуються жири і глікоген, який відкладається(депонується) в тій же печінці.
  • Фаза пострезорбціі. При припиненні надходження їжі незабаром починається фаза пострезорбціі. У печінці відбувається мобілізація глікогену (глікогеноліз). Отримана глюкоза використовується для забезпечення інших тканин, насамперед мозку, кори надниркових залоз та еритроцитів, що не забезпечені власними резервами глюкози. Якщо через кілька годин резерви глюкози в печінці виявляться вичерпаними, посилюється процес глюконеогенезу
Тепер про глюконеогенез. Синтез глюкози (до 250 г на добу) відбувається в основному в печінці. Процес глюконеогенезу може йти і в нирках, однак через їх невеликі розміри їх внесок у синтез глюкози становить всього 10%. (Метаболизм углеводов). Якщо розглянути детальніше, то глікоген печінки слугує насамперед для підтримки рівня глюкози в крові у фазі пострезорбціі (метаболизм гликогена)

Тепер про найголовніше: через 12-18 год після прийому їжі запас глікогену в печінці майже повністю виснажується, що є підтвердженням того що зранку рівень глікогену в печінці найнижчий. Що в свою чергу означає що активна фізична діяльність в даний період часу буде найменш ефективною, так як основне джерело енергії перебуває на найнижчому рівні. Саме тому в роботу активніше йдуть альтернативні джерела енергії, зокрема жири.

Післяслово.
Зверніть уваги що я користувався інформацією не з якихось там попсових псевдонаукових сайтів про схуднення/фітнес/бодібілдінг (де на цю тему можна знайти діаметрально протилежні думки й поради). Основне джерело - це книга "Наглядная биохимия" Кольман Я., Рём К.Г.
І втретій раз зазначу суть свого допису: біг зранку - це не панацея для похудання і це не знущання над організмом, як було прочитано мій перший допис. Це просто найгірше підібраний час для ефективного виконання фізичної роботи. Тому бігати зранку чи ні (і як саме бігати) залежить лиш від мети, яку ставить перед собою той хто бігає.

Повідомлення відредагував Сварус: 13.08.2011 – 14:23

• 0

#52 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень

Відправлено 13.08.2011 – 18:25

Дякую за таку вичерпну лекцію з біохімії - фізіології. Дуже багато почерпнув для себе нового.
Тільки от з цим:

Перегляд дописуСварус (13.08.2011 15:14) писав:

... Це просто найгірше підібраний час для ефективного виконання фізичної роботи.
ніяк не згідний. Ще раз наведу свої аргументи:
1. повітря ЧИСТЕ, НЕ ЗАГАЗОВАНЕ
2. організм відпочив, треба розбудити його для продуктивної праці
3. глікоген ще не вичерпаний після вечері.

А що маємо ввечері:
1. найвищий ступінь забруднення повітря
2. організм втомлений 8-годинною працею, бажання відпочити
3. людина прийшла з роботи голодна
і що, тепер іти бігати?
Звичайно, кожному своє. Хоче хтось бігати ввечері - прошу дуже.
Мені і ще n бігунам, яких я зустрічаю зранку в парку подобається ранкова пора. Аргументи вище. Думаю, кожен залишиться при своїй думці :gryzin:
  • 0

#53 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень

Відправлено 14.08.2011 – 22:20

Доречі, розмовляв на цю тему з партнером по бігу (бігаємо ЗРАНКУ), - розповідає, що колись спробував піти в атлетичний зал зранку. не зміг тренуватися. завжди тренувався після роботи о 18.00. Отже кожен по своєму правий :gryzin:
  • 0

#54 Topper

Т-Безсмертний

• Користувачі
  • 2584 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 14.08.2011 – 22:25

Пийте багато пива і будете здорові як козаки !
  • 0

#55 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 15.08.2011 – 06:43

Globetrotter, ну от і порозумілись - з наведеними вище пунктами згоден.

Topper, все ж дозволю собі сприйняти повідомлення про пиво всерйоз. Так от, є така чудова книженція Елена Колемана "Харчування для витривалості".

Зображення

Приведу гугль-переклад абзаців про алкоголь:

"Алкогольні напої віднесені до харчових продуктів, але сам алкоголь, етиловий спирт не розглядається як живильна речовина і нормальне джерело енергії, хоча при окисленні в організмі з 1 г етилового спирту утворюється близько 7 ккал.

Алкоголь не сприяє формуванню м'язового глікогену - основного джерела енергії для більшості видів спорту. Більш того, при зловживанні алкоголем перекручуються вуглеводний, жировий та інші види обміну речовин. Тому калорії, отримані з етилового спирту, називають поганим "паливом" для організму. Це положення повністю поширюється на міцні алкогольні напої (віскі, джин, ром тощо), Особливо горілку, в якій практично містяться тільки етиловий спирт і вода. У пиві, напівсолодких і солодких винах є легкозасвоювані вуглеводи, але їхній внесок у забезпечення організму енергією при помірному споживанні цих напоїв (наприклад, 300-500 мл пива або 100-150 мл вина) невеликий, а при підвищеному споживанні на перший план виступає дія самого алкоголю, в тій чи іншій мірі порушує засвоєння вуглеводів.
Під помірними дозами алкоголю мається на увазі: для чоловіків 20-30 г етилового спирту в день (50-60 мл віскі, горілки або коньяку, або 200-250 мл сухого вина, або 500-600 мл пива), для жінок 10-15 г, тобто вдвічі менше.
... Алкоголь пригнічує печінковий синтез глюкози, що може стати причиною низького рівня глюкози в крові і передчасної втоми під час тривалого навантаження. При тренуваннях в холодну погоду алкоголь може також спровокувати гіпотермію (небезпечно низька температура тіла).
... Оскільки алкоголь є діуретиком - підсилювачем сечовиділення, - його не слід використовувати для поповнення втрат рідини безпосередньо після навантаження. Найкращий постнавантажувальний напій - це напій, що містить вуглеводи і натрій для відшкодування глікогену і води. При споживанні алкоголю необхідно випивати додаткову рідину"

P.S. Щоправда ніякі розумні книжки не зупинять перед випадком. Вчора після виснажиливої покатушки захотілось випити саме пива, яке я по суті п'ю 1-3 рази в рік :gryzin:
  • 0

#56 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень

Відправлено 15.08.2011 – 08:40

щодо спирту, я не вживаю, але от наприклад в Квасі є спирт, і вчора я відчув це дуже сильно, після того як його випив, то так всі м"язи зразу стали м"якими, що середня швидкість впала на кілометра 2, а може і більше
  • 0

#57 Olex

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 повідомлень

Відправлено 19.10.2011 – 14:17

для мене вранішня пробіжка замість кави. Постійно бігаю 3.7 км з спуско та підоймом в будні за будь-якої погоди. Якщо не побігаю - на роботі я сонний. А так - живчик :yes: Якщо холодно - натягую два бафи(ан аголову та прикриваю рот-виглядаю як нінзя ;)) і все зер ґут!
Рекомендую всі бігати вранці-це чудово.

Перегляд дописуTopper (14.08.2011 23:25) писав:

Пийте багато пива і будете здорові як козаки !
Це типу з ряду: "сальце, винце, пивце- все це вітамін C" :lol:
  • 0

#58 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 14.11.2011 – 16:02

Перегляд дописуOlex (19.10.2011 14:17) писав:

Якщо холодно - натягую два бафи(ан аголову та прикриваю рот-виглядаю як нінзя :happy1:) і все зер ґут!
Чим балаклава не вгодила? Дешевше, зручніше і функціональніше в даному випадку. Хоча я й сам можу використовувати зимовий баф як балаклаву + шарф на шию.
  • 0

#59 Globetrotter

волоцюга

• Користувачі
  • 1465 повідомлень

Відправлено 14.11.2011 – 19:05

Перегляд дописуOlex (19.10.2011 14:17) писав:

Якщо холодно - натягую два бафи(ан аголову та прикриваю рот-виглядаю як нінзя :ggggg:) і все зер ґут!
Поясніть мені, - навіщо прикривати рот ганчіркою під час фізичних навантажень навіть в лютий мороз? Можу зрозуміти, коли таке вчиняють зі своїми немовлятами молоді мами, що не осягнули курс фізики середньої школи, але дорослі хлопи...
Ганчірка на тілі відіграє роль теплоізоляції, а закриваючи нею рот тільки утруднюєте дихання, але аж ніяк не зігріваєте вдихаюче повітря. Навпаки, на ганчірці конденсується пара з видихаючого повітря і потім вдихається ще більш охолоджене (за рахунок випаровування) і вологе. Чи може вже випускають ганчірки за новітніми нанотехнологіями, які стали прототипом вічного двигуна і яку достатньо розкласти на столі, на неї чайник і вода закипить? :happy1:
  • 0

#60 Сварус

Старійшина

• Користувачі
  • 3815 повідомлень

Відправлено 16.11.2011 – 18:19

Тому й треба використовувати балаклаву з отворами для очей і рота а не ганчірку :happy1:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних