Перейти до вмісту

Слов'янське Православ'я


Повідомлень в темі: 65

#1 Огiрок

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 551 повідомлень

Відправлено 16.05.2009 – 11:30

 • 65
Хочу привести всім на розсуд слов'янський Міф про народження Миру(Світу). Міф з мого погляду дуже красивий і в такому світі хочеться жити, та творити. Хочеться відчувати себе частиною живого Всесвіту, хочеться вірити, що Світ створений для гармонії та ладу.

Основний закон гармонії свідчить:
“Те, що знаходиться внизу, подібно до того, що знаходиться вгорі і назад, те, що знаходиться вгорі, подібно до того, що знаходиться внизу, ради виконання дива єдності”, або “Що на Небі, то і на Землі. Що на Землі, то і на Небі”.

Людина створює по своєму образу і подібності всілякі речі, котрі змінюють його життя, але не обов'язково прикрашають та полегшують життя. Гармонія тут якщо і є, то тільки на примітивному рівні. Щоб створити справжній Всесвіт за який творцю не буде соромно потрібно щось більше. Потрібен Акт спільного Сотворіння двух Богів в Любові та Ладу і люди це гарно знають споконвіку.

МІФ ПРО НАРОДЖЕННЯ МИРУ

Оповідь про світотворенні, яка називається Вселенарь, свідчить, що насамперед було Яйце.

І першояйце це називалося Род-Рожаніца. Міфи про народження миру з яйця є у дуже багатьох народів, але ні у одного народу немає парності богів, яка пронизує всю міфологію і є одним з основоположних принципів Традиції! Акцентуємо увагу: першопричина всього сущого Род-рожаніца – спочатку парне сприйняття миру. Род-рожаніца – звідси "Род-ник" - як джерело, як ключ. І це корінь – корінь всього всесвіту.

Зображення

Є закон: що вгорі, то і внизу, як на Небі, так і на Землі. Дивимося: мир народився з Яйця, створеного Любов'ю і з Любові Родом і Рожаніцею, а з чого народжується людина? З плодового яйця, яке є результатом злиття чоловічої і жіночої кліток в акті Любові. Ще один доказ пріродовідповідності вчення Слов'ян.

Отже, є Яйце. І тут же виникає маса питань: Рід і був це Яйце? А якщо Рід був яйце, а яйце було в чомусь, то в чому був Рід?

Одвічне питання – що первинно: яйце або курка? Багато «велемудрих» голів билося над ним. Але у них не було знань, якими володіють слов'яни, не було нашої універсальної моделі світу, у них не було нашого Триглава, тому і не змогли вони вирішити це питання. А людина, якому відома ця таємниця, відразу поставить зустрічне питання: «Півня куди діли?»
Ось вона, ця мудрість філософська, до якої дуже багато філософських течій взагалі підійти не можуть, не те, що відповісти. Це питання: «А хто на початку початків?» приводив людей в безвихідь.

А на початку був Рід і при ньому Рожаниця – Природа, вона «при Роді» – це парність, це цілісність миру. Увесь слов'янський Вселенарь пронизаний величчю і таїнством великої любові. Це саме те, що предки залишають нам в спадщину і те, чого, на жаль, нас дуже часто хочуть позбавити.

Переказ свідчить: «Рід, Рожаніца з Любові, в Любові, Любов'ю народили мир – Яйце. І була усередині Яйця Слав, навколо нього – Прав, і було все в Наві».

Зображення

Ось дивитеся – Яйце, є те, що всередині – Слав, є те, що зовні, за межами яйця – це Нав. Є межа, що відокремлює те, що всередині, від того, що зовні – це Прав.

А зараз дивимося: момент народження Миру. Того, що всередині, що прожите, що відбулося – ще не було, минулого ще немає. Але є все це у вигляді законів і принципів, по яких мир стане жити (генетичний код). Поштовх до народження Миру був з Наві. Це була Любов – Витік всього сущого. Великий Змій – символ зачаття (сперматозоїд), родючості, що допомагає виявитися з Наві в Яв – обвив Яйце (до речі, в писанках до цих пір зберігся цей мотив), і ось з'явилася якась межа в шкаралупі яйця – в Праві, і ось ця межа почала розширюватися.

Почався хід часу. Яйце розкрилося – з'явилася Яв. А Нав знову опинилася за межами проявленого світу. Ні всередині, ні зовні, ні на межі. І всередині, і зовні, і на межі.

Зображення

Великий Змій (Ящір - Пращур) є одним з найшанобливіших у слов'ян: він мудрий, він допоміг народитися миру, допомагає людям і природі плодоносити, народжувати. А ким його оголосили в християнстві? Ворогом. А за що? За те, що відкрив людям їх дійсну природу – не рабів, але богів: «Тільки плодів дерева, що посеред раю, сказав бог, не їжте їх і не торкайтеся до них, щоб не померти. І сказав змій дружині: ні, не помрете; але знає бог, що в день, в який ви скуштуєте їх, розплющаться очі ваші, і ви будете, як боги.» (Побут. 3;3-5) Оголосили ворогом роду людського того, хто допоміг людям, хто дав їм Любов, яку, втім, теж оголосили первородним гріхом.

Що є цим яйцем, яке розкололося за допомогою Змія? Щоб це зрозуміти, ми з вами пригадаємо (вони присутні в багатьох казках, в багатьох билинах) чотири основні поняття, мира, стану, відомих слов'янам: Слав, Прав, Нав, Яв. Вони являють собою структуру Всемірья.

Це – чотири форми були (від слова «биліна» - те, що було).

Слав – це пам'ять, інформаційна складова Всесвіту, генетичний код всього життя, основні принципи, закони Всесвіту. У Славі – вся програма миру і його складових. Це форма минулого часу – «було».

Це наше минуле, це наша пам'ять. Це те, що ми прожили, запам'ятали. Слав – це досвід, мудрість, знання, які ми отримуємо, проживаючи в часі. Форма часу «було» пов'язана з пам'яттю, мудрістю, досвідом нашим особистим і наших предків. Це стан Славі. Слав – це Ірій, мир предків – це те, де знаходиться наша родова пам'ять.

Слав формувалася в процесі зародження миру, в цей час вона проживала модель подальшого існування явного миру. Все це відбувалося до розколювання Яйця, під кам'яним небом Праві – шкаралупи Яйця. Тут, в попередньому стані відбувалися всі події світу, якому належало народитися.

Ще одне значення слова «слов'яни» – що «пам'ятають», мають пам'ять, родову, генетичну пам'ять. Так от саме тому, що Слав – це минуле, у момент народження миру вона була набором законів і якостей, по яких шикувався сценарій майбутнього Миру, тобто це було самий початок.

Прав – це майбутнє, мир богів. Звідси слова: провидіння, проводник, правитель, правити, праведа, правда.

Будівництво майбутнього, формування майбутнього – все це пов'язано з Правью, майбутнім. Мир Праві – це мир богів. Це мир задумів, світ ідей. Але ідея – це не зовсім наше поняття. А ось задум – наше. Прав – це задум. Це те, що буде, те, що замислене. Те що ми тримаємо в своїх думках. І від якості інформації, яку ми тримаємо в своїх думках, в своїй
голові, залежить, який буде сформований наша Прав, наше майбутнє.

Нав – це мир неіснуючий для нас, нашої свідомості і основних органів чуття – в нім немає істот. Це поняття «завжди». Дуже часто нами вживається. Завжди – форма часу вічності. Не-яв – мир, що не явив, непроявлений. Неясний, такий, що не зрозумів, неусвідомлений, незрозумілий. Ми пов'язуємо саме з цим світом ці слова. Яв протистоїть Наві.

Нав – мир неявлений, стан вічності, належить духам і стихіям. Неявлений мир, – ще його називають мир духів, мир стихій. По міфах, тіла людські ми отримуємо із стихій. І в стихії повертаємо. Форма тіла, тканини, м'язи – все є стихією. І після смерті тіло повертається в стихію. Стихії: вогонь, вода, повітря, земля.

Яв – це проявлений мир, що явив, справжній. Тільки в світі Яві (Дійсності) життя діє, тобто мир Яви – це єдиний мир, де є Життя в діянні. Це форма теперішнього часу – «це є». Тут і зараз – це Дійсність – це мир сьогодення, це мир людей. Ні у Праві, ні в Славі, ні в Наві немає часу як перетворення причини в слідство. Час і життя, що діє, є тільки в Яві, вінє тільки в Дійсності.

Якщо в Праві господарі – Боги, якщо в Славі господарі – Предки, якщо в Наві господарі – Духи, то в Яві і Дійсності господар – Людина. І все, всі йому підкоряються, стараються всі світи працювати на той світ, який творять. Якщо ми з вами знаходимося в Дійсності, тут і зараз, решта всіх світів нам не диктує нічого, як затверджують інші течії, інші погляди. Завдання цих світів – допомагати і взаємодіяти. Людині головне розібратися – як узяти цю допомогу і організувати взаємодію.

І є ще інформаційна складова Всесвіту, суща у всьому і завжди, – це мир веди. Це – «небутниця суща» – цього не може бути ніде, але воно є. Це поняття ніяк не зв'язане з часом – це позачасся: до часу, це після часу, це поза часом. Її не можна помацати, але вона є.

Або, якщо спожити зрозумілішу нам назву, – мир інформації. Інформаційне поле, напружений вакуум – це по-різному називають, але по-нашому це – ВЕДА.

Життя людини – це вектор, направлений з минулого, миру Славі, миру предків, в майбутнє – Прав, мир задумів, мир богів. Звідси і називався світогляд слов'ян ПРАВОСЛАВ'ЯМ. Православ'я – це давньослов'янський термін, до християнства він ніякого відношення не має, ця назва існувала за декілька тисяч років до появи християнства як такого.

Прийшовши на землі наших предків, християнство вимушене було прийняти цю назву, щоб закріпитися, стати для цих людей хоч трохи ясним. Якби християнство не узяло собі цю назву, не наділо цю личину, не пристосувало свої свята до славяно-арійського календаря, то йому довелося б або знищити весь слов'янський мир, або забиратися із землі наших предків.

Слов'янська картина миру, де є Слав, Яв, Прав і Нав – цілісна. Якщо узяти тільки термін «православ'я», не беручи за основу слов'янську чотирьох-лучову структуру Всемірья, то вийде мертве поняття, що не має під собою коріння і понятійної бази. І, як би не намагалися цей термін пояснити – все одно це будуть пояснення, що «притягають за вуха» і не мають живого коріння в християнській традиції.

Але повернемося до народження миру з Первояйца. Яйце розколюється. Яйце це ще називається – Яйце Родово. Світ виявився, став явним, з'явилася Дійсність – і виявляються ще два мири, дві суті, які є Прав і Слав.

Глава з Першої Віхи Дороги Волхвів.#2 Екс-демократ

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 43 повідомлень
 • Місто:Харків

Відправлено 16.05.2009 – 14:29

Перегляд дописуОгiрок (16.05.2009 12:30) писав:

але по-нашому це –


[/i]
Добрий день.
По-нашому, це по-чійому? Тобто ви - це хто? Якщо можна, розкажіть про це докладніше.

А ще одне запитання - у вас служби (чи можливо це якось інакше називається) відбуваються Російською?
 • 0

#3 Огiрок

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 551 повідомлень

Відправлено 16.05.2009 – 15:55

Перегляд дописуЕкс-демократ (16.05.2009 15:29) писав:

Добрий день.
По-нашому, це по-чійому? Тобто ви - це хто? Якщо можна, розкажіть про це докладніше.

А ще одне запитання - у вас служби (чи можливо це якось інакше називається) відбуваються Російською?

Добрий!
Це я перекладав так...

Ніяких служб не проводжу, к такого роду громадам не належу.
Я висловив свою думку на початку про те, що процитував в моєму власному перекладу, щоб не цитувати російською.

А Вам особисто сподобалося?
Те, що викладене, це тільки метафорічна казка для дорослих. Нікого не зомбує, не стращає, не принижує, а тільки навпаки.
 • 0

#4 Екс-демократ

  Частий гість

 • Користувачі
 • PipPipPip
 • 43 повідомлень
 • Місто:Харків

Відправлено 16.05.2009 – 21:01

Перегляд дописуОгiрок (16.05.2009 16:55) писав:

А Вам особисто сподобалося?
Те, що викладене, це тільки метафорічна казка для дорослих. Нікого не зомбує, не стращає, не принижує, а тільки навпаки.
Хоча й бракує знань, щоб мати цілісну картину про язичництво і про наших предків, але маю симпатію до віри пращурів і, зокрема, до того що ви навели у першому пості.

Але бентежить те, що наші предки були занадто м'якими,толерантними. Уявлення про світ хоч і були красивими, але надміру ідеалістичними. Складається враженя, що вони і гадки не мали, що світ повен такими народами, які не проти того, щоб розповсюдити свою експансію на інших, або й просто знищити сусідів.
Одне слово, бракувало їм агресії, а без цього не вижити у цьому світі.

Може я й помиляюся. Якщо так, то хай мене поправлять компетентніші.
 • 0

#5 Огiрок

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 551 повідомлень

Відправлено 16.05.2009 – 21:28

Перегляд дописуЕкс-демократ (16.05.2009 22:01) писав:

Але бентежить те, що наші предки були занадто м'якими,толерантними. Уявлення про світ хоч і були красивими, але надміру ідеалістичними. Складається враженя, що вони і гадки не мали, що світ повен такими народами, які не проти того, щоб розповсюдити свою експансію на інших, або й просто знищити сусідів.
Одне слово, бракувало їм агресії, а без цього не вижити у цьому світі.

Може я й помиляюся. Якщо так, то хай мене поправлять компетентніші.

Важко сказати, що бракувало. Впевнений тільки, що другу щоку не підставляли.

А відступ, це не завжди програш і не завжди зрада.
В усякому разі про предків не забули...
 • 0

#6 -=VJ=-

  Старійшина

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 6536 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 17.05.2009 – 19:12

Перегляд дописуЕкс-демократ (16.05.2009 22:01) писав:

Але бентежить те, що наші предки були занадто м'якими,толерантними.
Одне слово, бракувало їм агресії, а без цього не вижити у цьому світі.
Може я й помиляюся.

Помиляєтеся. Почитайте історію. зрозумієте - наскільки.
Слов"ян перемогли не силою ззовні, їх розклали зсередини. Це завжди в історії була головна зброя проти нас.
Поки усі, від закупа до кнеса, їздили верхи в простому одязі, їли з одного казана, і свято дотримувалися права предків - було все нормально, і били вони усіх, від греків та римлян до візантійців і вікінгів.
Щойно вони познайомилися з грецькими принципами побудови, перейняли їх жадобу розкоші для влади - все пішло шкереберть.
 • 0

#7 Олеська

  вовчиця-чарівниця

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8134 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:скіфські вали

Відправлено 18.05.2009 – 10:00

Оффтоп видалено.
 • 0

#8 Odonacer

  Старійшина

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1228 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:В Родині

Відправлено 07.05.2011 – 11:04

Перегляд дописуОгiрок (16.05.2009 12:30) писав:

Життя людини – це вектор, направлений з минулого, миру Славі, миру предків, в майбутнє – Прав, мир задумів, мир богів. Звідси і називався світогляд слов'ян ПРАВОСЛАВ'ЯМ. Православ'я – це давньослов'янський термін, до християнства він ніякого відношення не має, ця назва існувала за декілька тисяч років до появи християнства як такого.

Прийшовши на землі наших предків, християнство вимушене було прийняти цю назву, щоб закріпитися, стати для цих людей хоч трохи ясним. Якби християнство не узяло собі цю назву, не наділо цю личину, не пристосувало свої свята до славяно-арійського календаря, то йому довелося б або знищити весь слов'янський мир, або забиратися із землі наших предків.

[/i]

Дуже точно.
Монах Велизарій ще до хрещення в 532 р.н.е. писав про Православних слов"ян і про їх традиції тримати своє тіло в чистоті. Ролік про це.
Зараз так звані язичники навіть уяви не мають, що поняття язичник це по суті образа і називаючи віру своїх пращурів язичнецькой вони ображають своїх пращурів.
Пращури були Православні, вони славили правь, славили закон божий і жидам всяким з моїсєями і христами в Православії місця ніколи не було і не повинно бути.

Той фрагмент з роліка з цікавої передачи, що я знайшов сьогодні.Для мене було новиною, що так званий Князь Володимир не був князем, а був каганом і не міг бути сином Святослава, а був сином невідомого рабіна і хазарки ключниці. Як бі так казати Володимир чистокровний жидяра одногривневий.
Отожбо яка повчальна історя, як жиди собі тут місце під сонцем відвойовували. Да так, що і зараз більшість населення мастурбірує собі і іншим мозок цією жидівською міхвологією.

А ще цакавіше, що назва РПЦ с поняттям Православ"я колишня грецька ортофекальна церква набула тільки в 1945 році по суті завдяки Сталіну. Ніякий там Нікон в присвоєнні йієї назви винен не був і тим більше каган Володимир.
Тепер зрозуміло чому наші козачки важали себе православними, бо вони завжди ними і були, а жидів як раз з ляхами і всякими християнами физдили і в хвіст і в гриву.

Повідомлення відредагував Odonacer: 07.05.2011 – 11:05

 • 0

#9 Власюк

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 776 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.05.2011 – 14:48

Перегляд дописуTeo (8.05.2011 10:58) писав:

в Гумор.
а якщо Яхве зліпив Адама з пороху земного, а Єву - з ребра Адамового, то це серйозно?

А про школоту - правда. Щоправда, в темі про єврейські релігії чомусь "Павло" не ололокає. Типово жидівська поведінка - принизити віру інших людей. ((((
 • 0

#10 Alhimik

  Абориген

 • Користувачі
 • PipPipPipPip
 • 90 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Десь поміж раєм і пеклом: зверху - світло, знизу - тепло

Відправлено 09.05.2011 – 10:27

"Глава з Першої Віхи Дороги Волхвів"
Звідки взято?
"Супойський переказ" про Створення Світу - знаю. Складений на основі українських легенд варіант ("Летіло Око... зронило Сльозу...") теж знаю. А тут щось нове.
 • 0

#11 Власюк

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 776 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 09.05.2011 – 22:20

Перегляд дописуPavlo_Taiko (9.05.2011 20:53) писав:

А чому ви так цігаветесь євгейською міфологією? Ви євгей?
Наші високопосадовці, в т.ч. президенти, ходять в церкву Христову, в якій читають не "Велесову книгу", а уривки з Біблії.
То чому ж і нам смертним не зацікавитись, що там у тій Біблії такого "святого"?

Після знайомства з Біблією захотілося повернутися до православної віри предків, до нашого Руського Роду.

Повідомлення відредагував Власюк: 09.05.2011 – 22:21

 • 0

#12 Udjina

  Чайник

 • Користувачі
 • Pip
 • 2 повідомлень

Відправлено 09.05.2011 – 22:27

А хто читав чи читає книгу Урантії? Я тільки розпочала, дуже схожа з Біблією.
 • 0

#13 Сонцеслав

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 249 повідомлень
 • Місто:Чернівці

Відправлено 10.05.2011 – 15:18

Перегляд дописуОгiрок (16.05.2009 12:30) писав:

Хочу привести всім на розсуд слов'янський Міф про народження Миру(Світу) ...
Як все таки правильно Словяни чи Славяни ?
Діти Слова чи діти Слави? Чи ще чиїсь діти?
 • 0

#14 Олеська

  вовчиця-чарівниця

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 8134 повідомлень
 • Стать:Жінка
 • Місто:скіфські вали

Відправлено 11.05.2011 – 20:20


 i 

Флейм та флуд видалено
 

 • 0

#15 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 12.05.2011 – 14:40

Перегляд дописуВласюк (8.05.2011 15:48) писав:

А про школоту - правда. Щоправда, в темі про єврейські релігії чомусь "Павло" не ололокає.
Томущо ступінь ФГМ у людей в тих темах дещо нижчий (про що свідчить бурління гівна після вдалого вкиду в цю тему), і тролять в тих темах релігіознуті більш тонко, ніж:

Цитата

Для мене було новиною, що так званий Князь Володимир не був князем, а був каганом і не міг бути сином Святослава, а був сином невідомого рабіна і хазарки ключниці.

Тому в тих темах я дію більш тонко.
 • 0

#16 Сонцеслав

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 249 повідомлень
 • Місто:Чернівці

Відправлено 12.05.2011 – 14:42

Перегляд дописуUdjina (9.05.2011 23:27) писав:

А хто читав чи читає книгу Урантії?
Це з якої релігії?
 • 0

#17 Родослава09

  Генеральний писар

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 717 повідомлень
 • Місто:Велесниця

Відправлено 13.05.2011 – 08:54

Перегляд дописуPavlo_Taiko (12.05.2011 15:43) писав:

А твої висери про ZOG - настільки доставляють, що не поласувати ними, ну просто неможливо.
Що це за флуд? По темі є міркування?

А наше Православ'я злучає нас в один НАРОД. :)
 • 0

#18 Сонцеслав

  Місцевий

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPip
 • 249 повідомлень
 • Місто:Чернівці

Відправлено 13.05.2011 – 13:53

Перегляд дописуРодослава09 (13.05.2011 09:54) писав:

Православ'я злучає нас в один НАРОД. :)
Слава Правді! Гарні слова, які варто продовжувати справами.
 • 0

#19 Pavlo_Taiko

  міністр по боротьбі з етикою та мораллю

 • Користувачі
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 2145 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:Київ

Відправлено 23.05.2011 – 14:18

Щось без мене нема тут ознак життя.

Перегляд дописуРодослава09 (13.05.2011 09:54) писав:

А наше Православ'я злучає нас в один НАРОД. :ggggg:
З москалями?
 • 0

#20 Odonacer

  Старійшина

 • На перевірці
 • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
 • 1228 повідомлень
 • Стать:Чоловік
 • Місто:В Родині

Відправлено 23.05.2011 – 14:22

Перегляд дописуPavlo_Taiko (23.05.2011 15:18) писав:

З москалями?

Коли це москалі народом були?
 • 0Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних