Перейти до вмісту

Про пуризм

Повідомлень в темі: 128

#41 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2386 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:з Небес

Відправлено 20.05.2009 – 20:07

Перегляд дописуyushchenko (20.05.2009 20:52) писав:

Він захищає чистоту мови, тут, у темі. Видумуючи свої слова, тобто визнає сам себе тим видуманим словом (не буду повторюватись). Бгг
Ааааа.... Перекладач мені з марсіянської, скоріше, що Він тут сказав?!! ;)))) Гигигиг :)
  • 0

#42 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 20.05.2009 – 20:09

Перегляд дописуyushchenko (20.05.2009 20:52) писав:

Він захищає чистоту мови, тут, у темі. Видумуючи свої слова, тобто визнає сам себе тим видуманим словом (не буду повторюватись). Бгг
Доведи, що він видумав слова.
  • 0

#43 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 20.05.2009 – 20:19

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (20.05.2009 20:06) писав:

Так отим і відрізняється підхід пуриста від лайниста. Борець за чистоту розглядає різні варіянти, замінює, вибирає кращий. А Ви Ющенко демонструєте повну відсутність сумнівів і похибок в результаті повної відсутности розумової діяльности.
Я вас люблю за хороший настрій, який ви заажди мені даруєте ;)
Ну добре . І чим краще "прізвисько" від "ніку"? Чому обов'язково слова іншомовного походження викликають у Вас відразу? Сила силенна комп'ютерних та інтернет-термінів мають іншомовне походження, часто неможливо знайти відповідника. Непотрібна метушня, як в випадку з "ніком", він ніколи не стане "прізвиськом", оскільки комп. терміни відрізняються своєю лаконічністю: нік, юзер, інет, комп, мило, аська, вінт, клава і т.п.

Хочете з себе тут поставити суперфахівця, самі не помічаєте "лайнистість" своєї мови. Як завжди, Ви в Вашому амплуа - показати, який Ви розумник. Діагноз підтверджується.

Перегляд дописуБілий Дракон (20.05.2009 20:09) писав:

Доведи, що він видумав слова.
Лайнист.
  • 0

#44 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 20:26

Перегляд дописуyushchenko (20.05.2009 21:19) писав:

Лайнист.
Згоден. За традицію творення можна вжити «ляйнар».

Але:

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (20.05.2009 21:06) писав:

Так отим і відрізняється підхід пуриста від лайниста. Борець за чистоту розглядає різні варіянти, замінює, вибирає кращий. А Ви Ющенко демонструєте повну відсутність сумнівів і похибок в результаті повної відсутности розумової діяльности.
Я вас люблю за хороший настрій, який ви заажди мені даруєте ;)

Ну добре . І чим краще "прізвисько" від "ніку"? Чому обов'язково слова іншомовного походження викликають у Вас відразу? Сила силенна комп'ютерних та інтернет-термінів мають іншомовне походження, часто неможливо знайти відповідника. Непотрібна метушня, як в випадку з "ніком", він ніколи на стане "прізвиськом", оскільки комп. терміни відрізняються своєю лаконічністю: нік, юзер, інет, комп, мило, аська, вінт, клава і т.п.

Хочете з себе тут поставити суперфахівця, самі не помічаєте "лайнистість" своєї мови. Як завжди, Ви в Вашому амплуа - показати, який Ви розумник. Діагноз підтверджується.

Якби не пуризм, то ми б давно перейшли на російську, або не російсько-польсько-англійський суржик. З часом українські слова замінилися на иншомовні. Тих мов, де вони захищаються і час від часу очищуються.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 20.05.2009 – 20:29

• 0

#45 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 20:40

нік, юзер, інет, комп, мило, аська, вінт, клава і т.п.
це просто цирк ;)
неприйнятні лише юзер і вінт
решта "запозичень" нормальні, особливо порадувало запозичення "мило"
  • 0

#46 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 20:46

аська й вінт від власних назв пішли.

нік, юзер, інет — дурні слова. Використовуй варіанти — кличка/прізвисько, користувач, мережа.
  • 0

#47 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 20:47

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (20.05.2009 20:40) писав:

це просто цирк ;)
неприйнятні лише юзер і вінт
решта "запозичень" нормальні, особливо порадувало запозичення "мило"
Там йдеться за лаконічність комп-термінів, протріть монітор будь-ласка. Можна скломийним засобом, підійде.

Як завжди Ви відрізняєтесь своїм гострим гумором. Доречі, а чим замінити слово фокусник? В любому випадку вийде іншомовне.
  • 0

#48 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 20:59

Перегляд дописуyushchenko (20.05.2009 21:47) писав:

Там йдеться за лаконічність комп-термінів, протріть монітор будь-ласка. Можна скломийним засобом, підійде.

Як завжди Ви відрізняєтесь своїм гострим гумором. Доречі, а чим замінити слово фокусник? В любому випадку вийде іншомовне.
Чарівник, чародій.
  • 0

#49 СВІ†ЛОНОСНИЙ

• Користувачі
  • 2386 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 21:07

Цей Ющенко перетворив тему точно що на лайнизм.
Головне що розмова з ним беззмістовна, все одно не дійде.
Ющенко, скільки вам років?
Ідіть ліпше фашизм зупиняти.

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 20.05.2009 – 21:08

• 0

#50 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 21:17

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (20.05.2009 21:07) писав:

Цей Ющенко перетворив тему точно що на лайнизм.
Головне що розмова з ним беззмістовна, все одно не дійде.
Ющенко, скільки вам років?
Ідіть ліпше фашизм зупиняти.
А от тепер Ви мене веселите. Дякую.

Лайнизмом у темі можна назвати флуд, тобто, коли не по темі. Будь-ласка, не приписуйте Ваш власний лайнизм іншим людям. Пане фокуснику, чи чародію, чи чарівнику. Як правильно?
  • 0

#51 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 20.05.2009 – 21:46

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (20.05.2009 19:46) писав:

прізвисько
Ага, а інтернет = мережа.
І будемо як китайці, у якийх один ієрогліф означає сотню різних понять - розумій як хочеш ;)
  • 0

#52 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 09:53

Ну з праймеріз то якраз все ясно. Попередні вибори вони і попередні вибори - не так часто ми це слово вживаємо, щоб сильно постраждати від заміни цього одного двома іншими.
А от якщо щодня-щогодини замість "комп’ютер" вживати, наприклад, "обчислювальна машина" (хоча "машина" - теж, очевидно, запозичений термін) - то таки незручно буде.
  • 0

#53 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 10:42

Дослівно він перекладається як обчислювач. Але на цій планеті таке слово не приживеться. Хоча може в наукових колах, при розробці якогось суперком’ютера, тобто надобчислювача ;). Для цього Україні потрібна відповідна галузь.
  • 0

#54 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 10:46

Перегляд дописуManfred (21.05.2009 10:30) писав:

Кому як, мені от різонуло це праймеріз слух. Не сприймаю його цей "приємноріз-пряморіз". Тут би і засукати рукава панам пуристам, так ні — запозичення з англійської це святе, чи не так? Особливо для людей з технічним складом розуму ;) А зараз таких більшість, а більшість вона ж тисне своїми смаками на гуманітарну меншість.
Тюю... а мене що - до списку пуристів внесено?
Конкретно термін "праймеріз" мене взагалі мало турбує - це не наша вигадка, тож такий термін нам наразі взагалі не потрібен. Бо нам ним позначати нічого.

А англійські запозичення... Ну так... Спершу наукові та технічні терміни були "греко-римські", потім - німецькі... Хто попереду науки - той перший терміни і вигадує. Якщо у нас нічого конкурентоспроможного "не вигадується"... А притягати за вуха всяких "пупорізок"... В принципі можна, але щоб люди звикли і вивчили все те - років п’ятдесят піде.
  • 0

#55 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 11:14

Перегляд дописуManfred (21.05.2009 11:55) писав:

Думаю, можна сперечатися за семантику обчислювача, але принаймні звучить він краще за комп'ютер. НМСД
ну... довший час використовувалося скорочення ЕОМ. Звучить, як на мене, доволі легко. Правда боюсь почнуть кричати про "застарілість".

Повідомлення відредагував Zuzik: 21.05.2009 – 11:14

• 0

#56 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 11:49

Перегляд дописуZuzik (21.05.2009 12:14) писав:

ну... довший час використовувалося скорочення ЕОМ. Звучить, як на мене, доволі легко. Правда боюсь почнуть кричати про "застарілість".
Застаріле для звичайних користувачів. А для серйозних машин ще ні.

Перегляд дописуManfred (21.05.2009 11:55) писав:

Думаю, можна сперечатися за семантику обчислювача, але принаймні звучить він краще за комп'ютер. НМСД

Та власне, те і турбує, що куди не кинь і все "не наша вигадка", на жаль. Коли вже ми зрозуміємо, що культурний паразитизм теж має свої негативні наслідки?
Комп'ю́тер (від англ. computer; лат. computator — обчислювач, лат. computatrum — рахувати)

Доречі, друкар(ка) теж гарне слово. Тільки для цього нам потрібне їх власне виробництво. Тоді ми зможеми диктувати цей термін.
  • 0

#57 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 12:05

Перегляд дописуБілий Дракон (21.05.2009 12:49) писав:

Застаріле для звичайних користувачів. А для серйозних машин ще ні.
воно ні для яких машин не застаріле. просто перестало вживатися в літературі практично і при викладанні. от і виглядає старомодним

Перегляд дописуБілий Дракон (21.05.2009 12:49) писав:

Доречі, друкар(ка) теж гарне слово. Тільки для цього нам потрібне їх власне виробництво. Тоді ми зможеми диктувати цей термін.
я завше друкаркою і називав... Але виробництва не потрібно... достатньо лише реклами і продажу ;)
  • 0

#58 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 12:14

Перегляд дописуZuzik (21.05.2009 13:05) писав:

воно ні для яких машин не застаріле. просто перестало вживатися в літературі практично і при викладанні. от і виглядає старомодним

я завше друкаркою і називав... Але виробництва не потрібно... достатньо лише реклами і продажу ;)
Якщо ти щось виробляєш, то маєш право його обзивати як схочеться. Україні потрібне виробництво усього. Тоді ми захопимо світ :)

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 21.05.2009 – 12:15

• 0

#59 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 12:59

Перегляд дописуБілий Дракон (21.05.2009 13:14) писав:

Якщо ти щось виробляєш, то маєш право його обзивати як схочеться. Україні потрібне виробництво усього. Тоді ми захопимо світ ;)
обзивати я й так маю право як мені схочеться... а називати річ люди будуть так як вони приймуть... в кращому випадку можна нади ім’я чомусь новому (ровер, жилєтка)... але не в наш час інету ютьюбу і решта...
  • 0

#60 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 14:49

Перегляд дописуБілий Дракон (21.05.2009 11:49) писав:

Комп'ю́тер (від англ. computer; лат. computator — обчислювач, лат. computatrum — рахувати)
Русифікатор, русифікація.
Наскільки ці слова сумісні з пуризмом? По ідеї мова то російська, а не руська. Мало того , що використовується суфікс іншомовного походження, так ще й спотворюється зміст.

Перегляд дописуZuzik (21.05.2009 11:14) писав:

ЕОМ також має іншомовне походження, фактично це переклад з російської абревіатури ЭВМ.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних