Перейти до вмісту

Наскільки життєздатна наша мова?

Повідомлень в темі: 176

#101 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6385 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Палацу

Відправлено 20.05.2009 – 10:34

Перегляд дописуEmika (20.05.2009 05:29) писав:

Колись я провела невеличке опитування, і результати показали, що декотрі запозичені слова вже розглядаються серед найрідніших. Спроби створити "свої" терміни робились досить давно, але вони не мали успіху в мові. Тож при створенні термінології слід враховувати насамперед зручність слова - словотвірні можливості, адекватність передачі поняття тощо.
Старі терміни, то окреме питання А як щодо нових, які тільки з’явилися, або ще не з’явилися?

П.В. міць (польськ.)
Моц і мощь теж від польської?
  • 0

#102 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 21.05.2009 – 11:06

Перегляд дописуKassandra (19.05.2009 08:13) писав:

якщо буде одна термінологічна база,яка постійно поповнятиметься - проблем не буде. Проблем от якраз без цієї бази повно.

Якраз проблема і є в усьому новому:
в момент коли з'являється щось нове, як правило, є декілька термінів якими можно назвати "це нове". Питання як воно буде названо: запозичене, логічно привязане до чогось, за схожістю по певних признаках.

Особисто моя думка, що мова повинна зберігати логічну структуру(Невимушено – мусиш) і щоб нові терміни неплутались по свпівзвучності (як шановні панки та панікуючі паннянки) . Свідомості так легше сприймати світ.
  • 0

#103 Emika

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 678 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 22.05.2009 – 04:44

Перегляд дописуБілий Дракон (20.05.2009 11:34) писав:

Старі терміни, то окреме питання А як щодо нових, які тільки з’явилися, або ще не з’явилися
Нові терміни утворюватимуться за вже усталеними принципами.

Перегляд дописуБілий Дракон (20.05.2009 11:34) писав:

П.В. міць (польськ.)
Моц і мощь теж від польської?
Форма моц вказує на польську, бо українською було б міч. (про це зазначається в ЕСУМ, т.3, с.487). Щодо російського мощь, воно утворилось із церковнослов'янської. У нас же очікувана форма міч під польським впливом перетворилась на міць.
  • 0

#104 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 09:55

Перегляд дописуEmika (22.05.2009 05:44) писав:

Нові терміни утворюватимуться за вже усталеними принципами.
Форма моц вказує на польську, бо українською було б міч. (про це зазначається в ЕСУМ, т.3, с.487). Щодо російського мощь, воно утворилось із церковнослов'янської. У нас же очікувана форма міч під польським впливом перетворилась на міць.
Принаймні воно має слов’янське походження. А ось слова файно, фортеця хоч прийшли із Польщі, проте мають неслов’янське походження.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 22.05.2009 – 09:56

• 0

#105 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень
  • Місто:сплячих левів

Відправлено 22.05.2009 – 17:13

Перегляд дописуБілий Дракон (22.05.2009 10:55) писав:

Принаймні воно має слов’янське походження. А ось слова файно, фортеця хоч прийшли із Польщі, проте мають неслов’янське походження.
і що з того?
От мені цікаво,а чим би ти замінив слово борщ,яке має іранське походження?

Повідомлення відредагував Kassandra: 22.05.2009 – 17:19

• 0

#106 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 17:31

Перегляд дописуKassandra (22.05.2009 18:13) писав:

і що з того?
От мені цікаво,а чим би ти замінив слово борщ,яке має іранське походження?
Це ще довести треба що від чого пішло :)

А по друге, ти взагалі не читаєш теми.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 22.05.2009 – 17:32

• 0

#107 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 17:48

Перегляд дописуБілий Дракон (22.05.2009 18:31) писав:

Це ще довести треба що від чого пішло :)

А по друге, ти взагалі не читаєш теми.
Тему я читаю. А от видно що ти мою тему Куди наша мова прямує не дуже добре прочитав, особливо перший пост і особливо цитату з нього :)
  • 0

#108 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 17:56

Перегляд дописуKassandra (22.05.2009 18:48) писав:

Тему я читаю. А от видно що ти мою тему Куди наша мова прямує не дуже добре прочитав, особливо перший пост і особливо цитату з нього :)
Читаєш? По друге, теми (у множині).
З чого ти взяли, що я заміняв би борщ?

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 22.05.2009 – 17:56

• 0

#109 Kassandra

Т-Сонятко

• СуперМодератори
  • 5187 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 17:59

Перегляд дописуБілий Дракон (22.05.2009 18:56) писав:

Читаєш? По друге, теми (у множині).
З чого ти взяли, що я заміняв би борщ?
ну ти ж пурист...
  • 0

#110 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 22.05.2009 – 18:01

Перегляд дописуKassandra (22.05.2009 18:59) писав:

ну ти ж пурист...
Тому я і кажу, що ти тем не читаєш.

Чому ти не пишеш виключно иншомовними словами? Ти ж антиукраїнка?

Доречі, Кассандра з двома «с» :)
Цікаво, як в тебе у паспорті?
  • 0

#111 Гетьман

I am forsaken (c) Sylvanas

• Користувачі
  • 2480 повідомлень
  • Місто:Leopolis novus

Відправлено 24.05.2009 – 08:19

http://www.unian.net...ews-316809.html
Фтєму про іранські впливи. А взагалі, я за іранський вплив, в них панянки гарні. Плюз невироджені :)
  • 0

#112 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 24.05.2009 – 09:54

Перегляд дописуГетьман (24.05.2009 09:19) писав:

http://www.unian.net...ews-316809.html
Фтєму про іранські впливи. А взагалі, я за іранський вплив, в них панянки гарні. Плюз невироджені :)
Тут є цікаві моменти, описани в иншиїх історичних темах форуми.
Сармати, скіти, алани, роксолани зникли, а одночасном з цим з’явилися слов’яни. І диво, вони займали точнісінько ту територію, що їх попередники.
Виходить, сармати різко вимерли, а мавпи-слов’яни злізли з дерев і поселилися в Києві, побудованому вікінгами. Ну десь так описує нашу історію західна Европа.

По перше, слід розуміти, що іранська мова не має нічого спільного з персидською. Іранці там є прийшлим народом.
По друге, Іран — arya- «арій», aryāna- «країна аріїв»

Цитата

Дина́рская ра́са — субраса европеоидной расы, представленная среди жителей Балкан (югославы, албанцы, западные болгары и др.), Центральной (австрийцы, баварцы) и Юго-Восточной (румыны, молдаване, юго-западные украинцы) Европы. Раса получила название в честь Динарских Альп.

Чи не звідци у Гітлера були ідеї з арійською расою :unsure:

Цитата

Динарский тип восходит в своем происхождении как минимум к мезолитическому и ранненеолитическому населению Европы, для которого был весьма характерен. Так динарский тип характеризует культуру колоковидных кубков[1]. Также антропологи отмечают динарский тип у представителей трипольской культуры [2]. Динарскую расу считают ветвью т.н. переднеазиатской расы или, по крайней мере, очень близкой к этой расе, которую называют также арменоидной, алародийской, каппадокийской, прото-армянской, хеттской и таврической (Pexe). Последняя была широко представлена в хеттском народе, а сегодня – в армянском. Многие не разделяют эти расы, а говорят об одной расе, возникшей на Кавказе, в Сербии и в альпийских долинах Австрии. Другие, как например, Ойген Фишер, разделяют их, но рассматривают как «расы-сестры»[3].

Цитата

Арменоидная раса(субраса) — антропологический тип, входящий в большую европеоидную расу, распространённый в Армении, юго-восточной Грузии, также в Сирии и Ливане и др. Не смешанные арменоиды харатеризуются: невысоким ростом, гиперстеническим телосложением, низким, широким лицом, плоским затылком, резкой брахицефалией, выдающимся вперёд носом с выпуклой спинкой и oбильным ростом волос на теле и лице. Отличаются тёмными волнистыми волосами, карими глазами, смугловатой кожей. Однако примесь северных европеоидов, встречающаяся у армян, может проявлять себя в появлении светлой пигметации волос, глаз и кожи, повышениии роста, удлиннении лица, более стройном телосложении и т. п.. Существуют подтипы арменоидов с примесью средиземноморской расы: ассироидный и, вероятно, индо-брахид (в прибрежных районах Индии). По ряду показателей сближается с западными греками, албанцами, югославами и другими людьми динарской расы. К. Кун, однако, считал, что сходство арменоидной и динарской рас вызвано лишь конвергентной эволюцией — процессом динаризации.

Міф про високих голубооких блондинів, що ніби були арійцями є поствоєнною брехнею. Бо альпійська і нордична субраси до арійців не мали відношення. Гітлер і ко. являлися саме динарами. Ось такі пироги.
  • 0

#113 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень

Відправлено 24.05.2009 – 12:30

«Гаплогруппа R1a (M17) зародилась на юге Русской равнины ( :) це ж де?) примерно 10-15 тыс. лет назад. Считается, что носители этой гаплогруппы одним из первых приручили лошадь, на их базе сформировался, в частности, славянский этнос. Ареал распространения от Исландии (викинги) до Индии (каста брахманов), современный центр гаплогруппы находится на территории Польши (не перевірено). Эта гаплогруппа стала маркером распространения курганной культуры, которую, в свою очередь, большинство авторитетных исследователей на сегодняшний момент считают ядром протоиндоевропейской культуры (Курганная гипотеза). Экспансия индоевропейцев способствовала миграции гаплогруппы R1a в Иран и в Индию, где порядка 30 % мужчин в высших кастах являются её носителями.

Распространение

Наиболее всего эта гаплогруппа распространена среди южных русских (55 %) ( :unsure: так називають в РФ кубанських козаків). Очень высока её доля (порядка 40 %) её носителей среди поляков, северных русских, украинцев, белорусов, латышей и литовцев. Чуть меньше её носителей среди южных и западных славян, исландцев, восточных немцев, также финноязычных народов России, в разное время смешивавшихся с носителями индоевропейских языков. И некоторое количество (порядка 10 %) носителей этой гаплогруппы имеется среди западных и южных европейцев, а также среди иранцев, цыган, народов Центральной Азии и Алтая.»

За генами поширення йшло саме в Иран та Индію, а не навпаки. Тож ираномовні скіти і сармати могли бути першими носіями мови, ніж иранці й индуси.

Зображення

Цитата

Карта миграций индоевропейцев с приблизительно 4000 по 1000 год до н. э. в соответствии с курганной моделью. Анатолийская миграция (отмеченная прерывистой линией) могла иметь место через Кавказ или Балканы. Пурпурная область обозначает предполагаемую прародину (Самарская культура, Среднестоговская_культура). Красная область означает область, населённую индоевропейскими народами к 2500 до н. э., а оранжевая — к 1000 до н. э.

Повідомлення відредагував Білий Дракон: 24.05.2009 – 12:24

• 0

#114 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 13.07.2009 – 10:01

Вчора зранку був я в "Кишені", і ото постійно якісь діти голосно у мікрофон співали російських пісень. Підійшов подивитися. То виявилося караоке, і діти з монітора читали і співали. За це їм дарували подарунки. Дітей було багато. Жодної української пісеньки на моніторах не було. Жодної! Як мені пояснили, що диски караоке спеціально готуються у Києві і взазалі: "Націоналізму в "Кишені\" не буде ніколи!!! . Зрозуміло стало, що коли українська дитина співає українську пісню, то це націоналізм. Махровый и буржуазный. Куди дивиться Гарант наших прав?
  • 0

#115 *MiLkOMiL*

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 14 повідомлень
  • Місто:Earth

Відправлено 14.07.2009 – 20:30

Перегляд дописуВласюк (13.07.2009 11:01) писав:

Зрозуміло стало, що коли українська дитина співає українську пісню, то це націоналізм. Махровый и буржуазный. Куди дивиться Гарант наших прав?
То проблема нашого суспільства. І нікуди не дінешся...безвладдя...хто хоче, що хоче робе....
А Гарант, певно, дивиться лиш на свою жінку і свій виводок (дітей)... :ggggg:
Найбільш дістає непризнання укр. мови російськовними....штибу "савєцкій слон - самий бальшой слон в міре"...."всє далжни разгаварівать на русскам"..."плєвать ми хатєлі на ваш украінскій" :happy1:

Стосовно вживання іншомовних слів в укр. мові, я вважаю, якщо це спрощує вираження своїх думок - чому б і не використовувати? все розвивається, виникають нові слова...Як їх замінити рідними українськими? А ніяк!

З іншого боку, українська - моя рідна, тому розпоряджатись можу, як хочу...(звичайно ж без фанатизму)

"Дивно, чомусь ніколи не піклуюся про бездоганність ані своєї англійської, ні французької. А українську взагалі збочую, як хочу. Бо моя."(с) І.Карпа
  • 0

#116 Sun City

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 20.07.2009 – 17:39

Вчора зранку був я в "Кишені", і ото постійно якісь діти голосно у мікрофон співали російських пісень. Підійшов подивитися. То виявилося караоке, і діти з монітора читали і співали. За це їм дарували подарунки. Дітей було багато. Жодної української пісеньки на моніторах не було. Жодної! Як мені пояснили, що диски караоке спеціально готуються у Києві і взазалі: "Націоналізму в "Кишені\" не буде ніколи!!! . Зрозуміло стало, що коли українська дитина співає українську пісню, то це націоналізм. Махровый и буржуазный. Куди дивиться Гарант наших прав?

Навряд чи треба такі питання вирішувати в адміністративний спосіб. Не „Гарант” має визначати, якою мовою караоке співає. Буде дуже погано, якщо ми віддамо таку владу усяким „гарантам”. Бо різні гаранти бувають. Сталін теж там щось ніби гарантував.
Просто україномовні люди мають:
а) виробляти якісний і сучасний продукт, на який існує попит,
б) активно поширювати цей продукт.
В Україні мільйони людей розмовляють українською. Але знайти активно відвідуваний україномовний форум доволі важко. Про „Теревені” не кажу. Але назвіть хоча б ще п’ять. Коли я кажу відвідуваний, то маю на увазі такий, де можна написати і не чекати на відповідь тиждень...
Не думаю, що „Кишеня” принципово чи свідомо бореться з українськими піснями. Скоріш за все у них немає відповідного диску і самі діти не просять, щоб їм поставили саме українську пісню.
Ринку ніхто не зміг би диктувати. Бо бізнес не працюватиме собі у збиток. Був би попит, було б українське караоке.
IMHO.

Перегляд допису*MiLkOMiL* (14.07.2009 21:30) писав:

Найбільш дістає непризнання укр. мови російськовними....штибу "савєцкій слон - самий бальшой слон в міре"...."всє далжни разгаварівать на русскам"..."плєвать ми хатєлі на ваш украінскій" :)

Може це ще питання правильного піару української? :ggggg:
Інколи люди так поводяться (плюють на українську) через власну обмеженість або низький рівень культури. Інколи – через те, що психологічно „захищаються”. От не вміє, приміром, людина розмовляти українською. Їй не хочеться виглядати кумедно. А їй кажуть – ти мусиш. У відповідь отримуємо спротив: „Чого це я мушу?” Або ж „плєвать ми хатєлі на ваш украінскій”...
Буває й таке, що кажуть: „Ти розмовляєш російською, то ж ти – не українець”.
Як на мене, це дуже „непедагогічно” :ggggg:
Людина могла б стати справжнім другом українській і не сахатися від неї (і своїх дітей мові свідомо навчити!), бо через українські корені свої і українську кров свою відчуває певну спорідненість. А її змушують робити вибір „або – або”, до якого вона наразі не готова. Навіщо? Це як десятирічну дитину відправити до університету. Результат же очевидний наперед! Вона сприйме такий тиск як агресію. Кому з нас подобається, коли нас (байдуже з якого приводу) „перевиховують” :ggggg:
Та й, якщо вже казати відверто, не кожного, хто розмовляє українською хочеться назвати українцем.
Я б взагалі зняв будь-який тиск у поширенні української і діяв виключно через інтерес.
  • 0

#117 Sun City

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 21.07.2009 – 15:42

Перегляд дописуManfred (21.07.2009 15:43) писав:

Існує така річ, як цілеспрямоване лобіювання національних держінтересів на ринку. Важелів для цього у влади більш, як досить, бракує політичної волі. Наприклад, турки не хочуть бачити у себе на внутрішньому ринку закордонне пиво — встановили таке мито, що нікому мало не показується і все. Все те саме цілком можливе і в гуманітарній царині.

Все що потрібно владі для таких кроків — це усвідомлення об'єктивної ситуаації з українським словом сьогодні і важливости цього питання для держави. З иншого боку, влада є відбиттям тих, хто її обирає, багато хто і серед українців вважає мовне питання далеко не першорядним, чого ж чекати тоді від влади?

Вибачте, Manfred'е, мені здається Ви трохи не з того починаєте. Тобто я цілком з Вами згодний, що так має бути. Але давайте подивимося, як воно насправді робиться.
У нас певні профільні комітети парламенту очолюють люди, які на виділені гроші друкують власні книжки. Вони як за совкових часів за державний кошт друкувалися, так і зараз це роблять. Скільки грошей їм не дай – піде на ту ж макулатуру, котру сучасна людина просто читати не стане.
Яка це підтримка українського слова? Це підтримка конкретного автора за рахунок недоплаченої якійсь бабці пенсії. І я особисто проти такої „підтримки”.
Інша річ, якби підтримувалися справді пристойні проекти – в Інтернеті (особливо!), у видавничій справі. Але бюрократи такого робити не вміють. Бо треба щось постійно відслідковувати, душу й тіло до процесу долучати. А бюрократа цікавить лише „відкат” і можливість якнайдовше посидіти у зручному кріслі. Їхній патріотизм – це як віра у комунізм радянської номенклатури. Показуха. А у розумі сидить лише: „Бути поближче до годівниці!”
От вводять норму – треба видавництву таку-то частку українських книжок видавати, щоб мати право на пільги. І починають друкувати. Якість текстів така, що скоріше дискредитує українську ніж популяризує. Але бюрократові пофіг. Йому головне, щоб грошей „відкатили” і щоб „у руслі генеральної лінії партії”. Він не здатний цікаве відрізнити від не цікавого, тому судитиме, виходячи з власної користі. У кращому разі – вирішуватиме за суто формальними ознаками.
Наша проблема у тому, що влада цілком комерціалізована. Їй не цікаво якісь там проекти розкручувати, щось цікаве „мутити”. Старші крадії призначають своїми заступниками молодших крадіїв. Їх цікавить лише товщина конверту.
Мова житиме тоді, коли людям буде цікаво нею користуватися. Давайте подивимося на ситуацію на Петрівці. Ринок завалений фантастикою-фентезі (не кажу що тільки книжками цих жанрів, але ці – дуже ходові). І скільки серед цих книжок україномовних? От Дяченки переклали себе та почали друкувати двома мовами. Честь їм і хвала. Не знаю, чи дуже їх підтримує держава. Мабуть, що трохи є :happy1: Але саме трохи.
„А-ба-ба-га-ла-ма-га” видала чудовою українською мовою „Гарі Потера”.
Це те, що читають діти, підлітки, інколи й дорослі! ;) Без жодного примусу! Тисячі сторінок чудовою українською мовою! Цікаво було б спитати у Малковича про держпідтримку, наскільки він її відчуває ;)
Проте точно можна сказати, хто без держпідтримки не залишиться – невмируща „література” наших вічно партійних письменників „при владі”.
  • 0

#118 Петлюра

Генеральний писар

• Користувачі
  • 600 повідомлень
  • Місто:Полтава

Відправлено 23.07.2009 – 00:42

Перегляд дописуKassandra (22.05.2009 18:59) писав:

ну ти ж пурист...
пуризм особливо в умовах сучасної україни то маразм.Треба щось роюбити щоб сільска молодь і молодь в західній Україні не переходила на російську а не вчиняти маразм з питань які слова слід писати які ні і як саме.Це нажаль дуже по українськи коли ворог у воріт і готовий нас розтрощити починається дискусія на відсторонені і абсолютно непотрібні теми.

От я саме про це і кажу.Фігурально кажучі ворог у воріт а поборники українщини втрачають час на дурні дискусії чи патріотично казати блог чи комп"юьтер чи ні
  • 0

#119 Sun City

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 45 повідомлень

Відправлено 23.07.2009 – 02:44

Перегляд дописуManfred (22.07.2009 11:45) писав:

Фраза, яка стала вже "жупелом" мовного питання: "Кокая разніца на коком язикє говоріт", насправді є не стільки мовною проблемою скільки проблемою смаку і стилю людини, ознакою її байдужости до естетично-культурної царини, як такої, наслідком брутального совкого матеріялізму, де саме матеріяльне визнавалося, як дійсно існуюче, звідси і "віра у годівницю", бо це те що дійсно матеріяльне, а отже і "реально існуюче", а якісь там смаки та стилі — щось непевне і чим ситий не будеш. Звідси і байдужість до мовного питання, бо воно не матеріяльне, воно належить духовній царині національної культури, але тут вони ніц не тямлять і мусять повертатися до чогось більш їм зрозумілого, а саме до тієї ж матерії — скільки він з цього матиме?
Іронія у тому, що він мав би значно більше, коли хоч трошки давав би собі раду зі згаданими стилем і смаком :D

Це дуже цікава і розумна постановка питання. Справді, дискусії на мовному ґрунті ведуться через неповагу „до естетично-культурної царини”. Якби у нас було б більше гідності і поваги до власного інтелекту, то в Україні не існувало б мовного питання взагалі. Ми б розуміли, що тут не є проблемою вчити і українську мову, і, приміром, російську. Одночасно. Далі скажу, чому одночасно. Хоч знаю, що така постановка питання з незрозумілих мені причин „рве” більшість україномовних спільнот :) Але нам доведеться доростати до цієї істини, якщо нас цікавить кінцевий результат, а не пусті балачки.
Ворожнеча на мовному ґрунті будується на невпевненості людей у собі, на тому, що вони не вірять у власну здатність добре знати обидві „тутешні” мови і ними вільно користуватися. Ще, звісно, на бажанні когось змінювати інших (що є глухим кутом, сімейні люди зі стажем легко нюанс зрозуміють :ggggg:), або небажанні змінюватися самому – тобто на банальних лінощах, що прикриваються різними галасливими гаслами. Інколи, нажаль, ця ворожнеча коріниться у бажанні вимагати від когось більшого, ніж від себе :ggggg: Що також є наслідком лінощів ;)
До чого я веду. Ми хочемо, щоб в Україні люди щодня розмовляли українською – і на Заході, і на Сході. Можна собі не брехати - це відбудеться лише тоді, коли у країні запанує цілковита „мовна терпимість”. Тоді на Сході і Півдні України почнуть набагато краще ставитися до української і українізація не виникатиме такого опору, як у окремо взятій „Кишені” з її непатріотичним карооке :)
Усе інше просто приведе до „партизанського руху”. На камеру наші керманичі й далі віщатимуть українською, поза об’єктивами послуговуватимуться російською („Всё пропало!”). На трибуні директор школи розмовлятиме (бо „мусить”, а мусить – бо примушують, тобто не через власну повагу і любов до мови) „державною”, у кабінеті – недержавною.
Тому якщо я хочу переконати російськомовну людину спілкуватися українською, то й сам маю робити кроки назустріч. Тобто мушу приходити до такої людини з власною здатністю говорити російською, з повагою до російської мови і культури. Власним прикладом впливати! Це ж аксіома! Усе інше – тиск, який викликатиме протидію, опір.
Якщо людина не відчуватиме жодного тиску, вона
так само без агресії поставиться до мене. Вона не заборонить своїм дітям і онукам читати цікаві україномовні книжки (які я принесу), відвідувати цікаві україномовні сайти, переглядати цікаве кіно українською. Щоправда тоді з’явиться проблема, обговорювана нами вище – якісного продукту :)
На превеликий жаль, більшості людей легше перекласти роботу з себе на чиновника, який нібито прийде і усе „українізує”. Чиновники так „на українізують”, що країну врешті решт (за натхненної допомоги зовнішніх сил) може розірвати навпіл чи пошматувати. Бо не тільки стосунки з Росією є для нас проблемними, але й з Румунією. А згодом можуть виникнути негаразди з Туреччиною, чий економічний та військовий потенціал надто явно переважає український. Чим не привід для втручання в кримське питання?
Якщо громадяни України не гуртуватимуться, країна не матиме перспективи. Тиском одних українців на інших ми лише допоможемо зовнішнім маніпуляторам. Таке робилося впродовж усієї української історії. Нас розділяли і нами володарювали. І треба, зрештою, збагнути – так нічого життєздатного і сталого не розбудуєш.
Я дуже хочу щоб українізація виглядала десь так. Приходять дуже чемні, красиві і цікаві україномовні люди. І усім навколо стає цікаво їх слухати, з ними спілкуватися, навчатися у них поваги „до естетично-культурної царини”, віри у власний інтелект і почуттю гідності.
  • 0

#120 Власюк

Генеральний писар

• Користувачі
  • 776 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 23.07.2009 – 11:09

подивився затримання Пукача... коли ж ці професіонали з СБУ навчаться говорити ДЕРЖАВНОЮ мовою? Якого Президента для цього треба, Тягнибока чи шо?..
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних