Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#741 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 28.06.2012 – 11:14

з одного сайта:

Цитата

Во Львове уволили водителя маршрутки, который отказался выключить музыку по требованию депутата областного совета Ирины Фарион.

Об этом Фарион рассказала на сессии Львовского областного совета во вторник.

"Я получила письмо от начальника управления транспорта Львовского горсовета Николая Жука, в котором меня проинформировали, что это существо (водителя маршрутки) уволили. И так будет с каждым, кто пренебрежет украинским языком", - сказала депутат.

Инцидент произошел 11 июня в маршрутном такси №54. По словам Фарион, она обратилась к водителю, чтобы тот выключил звучавшую в салоне русскоязычную музыку, но водитель отказался.
коментар:
Зображення
  • 0

#742 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1966 повідомлень

Відправлено 28.06.2012 – 11:47

Перегляд дописуshіver2005 (28.06.2012 – 10:59) писав:

Можу сказати, що стосовно кожної статті конституції є тлумачення Конституційного суду України, але як їх знайти - інше питання.
Щодо кожної статті тлумачення, звичайно, немає, а тільки щодо тих, стосовно яких було проведене конституційне провадження, у кінці яких Конституціний Суд України виніс свої рішення.
А з цим проблем немає, щоби їх знайти. Ось тут є тлумачення Конституційного Суду України щодо питань ст. 10 Конституції України, у якій говориться про державну мову.
Але я би назвав інші проблеми щодо рішень Конституційного Суду України. Є конкуренція судових рішень як правова колізія.
Крім того, є рішення, які явно необґрунтовані, мають суперечність із конституційними актами України і не підтверджуються нормами Конституції України. Фактично, у них є мертві норми.
І ще одне явне, хоча не дуже до цієї теми відноситься. Конституційний Суд України не мав права повернути стару Конституцію зразка 1996 року, це не в його компетенції. Конституційний суд може тільки визнати норму такою, що не відповідає Конституції, тобто цим її скасувати, але аж ніяк не створити нову, чи повернути стару. Просто скасована норма залишає за собою дірку, яку потрібно залатати. Але у нас країна чудесіїв і парадоксів, а не правова держава, от і маємо таке.
  • 1

#743 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 28.06.2012 – 12:24

Перегляд дописуshіver2005 (28.06.2012 – 11:17) писав:

Вони свині думали, що у себе в Рашці, треба було їх забрати на 15 діб без давання їжі, ото нехай працюють на громадських роботах.
відколи це Луганськ став Рашкою?
Зображення
  • 0

#744 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 29.06.2012 – 08:12

Перегляд дописуshіver2005 (28.06.2012 – 22:32) писав:

Ну от що я там знайшов:

В и р і ш и в:

1. Положення частини першої статті 10 Конституції України, за
яким "державною мовою в Україні є українська мова", треба розуміти
так, що українська мова як державна є обов'язковим засобом
спілкування на всій території України при здійсненні повноважень
органами державної влади та органами місцевого самоврядування
(мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в
інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом
(частина п'ята статті 10 Конституції України).
Там інші мови представлені, як мови нацменши і застосовуються відповідно у нацменшинах, ніби логічно.
А що саме вас хвилює?
  • 1

#745 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 29.06.2012 – 08:33

Перегляд дописуManfred (29.06.2012 – 08:21) писав:

Круто. Який плювок з боку Приватбанку і всім пофігу.
Я вас зрозумів. :)
Наше законодавство дуже слизьке, парадоксів у ньому чи не на кожному кроці.
От погляньмо ще раз на те, що вирішив Конституційний Суд України, і тоді зрозуміємо, чому Привоатбанк, як і багато інших організацій працюють на російській мові.

українська мова як державна є обов'язковим засобом
спілкування на всій території України при здійсненні повноважень
органами державної влади та органами місцевого самоврядування
(мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в
інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом
Тут усе вони правильно по закону роблять і комар носа не підточить. Тому що тут внутрішнє діловодство банку не є діловодством органів державної влади і органів місцевого самоврядування (сільських, селищних, обласних рад). Мова діловодства взято у дужки і це можна розуміти, що тут мається на увазі мова роботи, діловодства, документації тільки органів державної влади і місцевого самоврядування.

В Україні спробуй щось протистояти сильному, в кого сила, той і правий. Тому згідно з чинним законодавством зобов'язати якусь недержавну установу, чи некомунальну (органу місцевого самоврядування) організацію, підприємство, установу просто неможливо, особливо, коли за ними стоять серйозні люди.
  • 1

#746 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 29.06.2012 – 08:49

Перегляд дописуManfred (29.06.2012 – 08:09) писав:

Я згоден з вашою оцінкою поточною мовної ситуації, але не згоден у її оцінці. Коли хтось хворіє, це не привод його встрелити, а лікувати до повного або часткового одужання. Звісно, коли ви не прихильник гасла: Падаючого штовхни ©
людину, що агонізує в муках, скажімо поранена на війні, пристрелюють з милосердя, бачачи, що шансів на життя немає.

Перегляд дописуManfred (29.06.2012 – 08:27) писав:

Для когось це новина, що вночі люди сплять і треба дотримуватися тиші?
для когось це новина, що значна частина людей плювала на сталі, неписані поведінкові норми?
  • 0

#747 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 29.06.2012 – 09:02

Перегляд дописуManfred (29.06.2012 – 08:53) писав:

Я вважаю, що шанси ще є. Хоча, дійсно, треба поспішати.
звичайно є шанси. мова не вмре, вона житиме. на електронних і тп носіях.

Цитата

Нормальні люди ніколи на них не плюють. Ненормальних приборкують.
ми не ведемо мову про те, як треба. а реальність така, що ненормальні(хоча вони видають себе за нормальних) приборкали нормальних.
  • 0

#748 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень
  • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 29.06.2012 – 15:21

Перегляд дописуManfred (29.06.2012 – 08:27) писав:

А що робить їх українцями — паспорт?

Українцями їх робить самоіндифікація. Якщо людина вважає, що вона українець, значить вона українець
Ти вважаєш інакше?
  • 0

#749 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 29.06.2012 – 18:46

Я бачав достатньо багато людей, котрі українці, люблють україну, але розмовляють на російській.
І що тепер, ти скажеш, що вони не нашенські, вони вороги?
  • 0

#750 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1459 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 29.06.2012 – 22:50

Перегляд дописуxTANATOSx (29.06.2012 – 18:46) писав:

Я бачав достатньо багато людей, котрі українці, люблють україну, але розмовляють на російській.
І що тепер, ти скажеш, що вони не нашенські, вони вороги?

Справа насправді не в тім, якою мовою говорять, а яка свідомість формується через посередництво мови. Ось доволі красномовний приклад: Історія - різна для українських та російських шкіл Субота, 25 Вересня, 2010 - 16:32 Підручники з історії України для п'ятих класів відрізняються в україномовних та російськомовних школах. Як розповів під час сесії Львівської облради депутат Ростислав Новоженець, у підручниках для російськомовних навчальних закладів немає згадок про Голодомор й сталінські репресії. Натомість держава Київська Русь асоціюється з Росією.Джерело: "Львівські новини"

Повідомлення відредагував taraBooka: 29.06.2012 – 22:51

• 2

#751 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 29.06.2012 – 23:09

Прихований текст

Ви колись чули, щоб Андрій Шевченко розмовляв українською? Я. ні. І що, тепер його до маргіналів причисляти?
А Тарас Шевченко, більша частина його творчості написана, якраз таки російською, його національну приналежність ви теж під сумнів поставите?

Перегляд дописуshіver2005 (29.06.2012 – 22:01) писав:

Я бачив негрів, котрі люблять Україну, але розмовляють своєю. І що тепер вони не негри?
Вони негри в будь якому випадку, але негри, то раса, а ми говорим про національність. Я не бачу жодних перешкод в тому, щоб бути одночасно і негром і українцем.
  • -3

#752 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 01.07.2012 – 15:05

Перегляд дописуshіver2005 (30.06.2012 – 09:18) писав:

От і живи з неграми, ми житимемо з українцями ;)
українських негрів вже багато) бійтесь
  • 0

#753 MqM

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 620 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 27.03.2013 – 19:46

Одне й те саме, одні ті самі багато раз спростовані аргументи...саме цікаве від українців хоча зазвичай їх вживають москалі, неможу людей які використовують назвати по іншому. Захищати знедолених росіян, порівнювати впровадження українізації з країнами колоніями які винищують мову корінного населення( порівнюють з росіянами), і проста безхребетність

Повідомлення відредагував MqM: 27.03.2013 – 19:46

• 0

#754 Максим Стюфляєв

Генеральний писар

• СуперМодератори
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 725 повідомлень
  • Місто:Лутугине Луганська область.

Відправлено 04.04.2013 – 00:20

Почистив трохи і частину дописів переніс у тему Росіяни і українці. Запрошую продовжувати обговорення там, бо тут ця дискусія є оффтопом.

По темі теж хочу висловитися. Насамперед слід визначитися, що ми маємо на увазі під "фактичною одномовністю". Гадаю, нікому тут не йдеться про те, що знати інші мови - це погано. Навпаки, світ глобалізується і сьогодні годі сподіватися на успіх і конкурентноздатність без знання європейських мов, насамперед англійської. Мій улюблений український історик Ярослав Грицак часто повторює, що Україна радше має стати трьохмовною, ніж одномовною, і у цьому є слушність. Очевидно, питання варто ставити інакше: чи займе українська мова належне їй місце, зокрема чи стане вона мовою повсякденного спілкування для більшості населення у великих містах? Я переконаний, що це цілком можливо і так рано чи пізно відбудеться, якщо буде успішною українська держава. Адже більшість населення тут становлять люди, які ідентифікують себе як українці, а українську мову визнають рідною. Це означає, що у них відсутні глибокі ментальні причини чинити спротив поверненню до неї. Я розумію, що 20 років незалежності не надихають, що бачимо зараз навіть протилежні тенденції посилення русифікації, але це лише тому, що маємо політиків, яким вигідно розколювати суспільство. Насправді ж Україна, на щастя, не Ірландія і не Шотландія, масова русифікація тут відносно нове явище ХХ століття і не пустила такого глибокого коріння. Я не скажу про Крим, там своя дещо специфіка, але Луганськ можна українізувати досить швидко. Для цього нам потрібні дві речі: україномовна поп-музика на фм-радіостанціях і україномовне телебачення. Чуючи повсюдно з радіо і ТБ українську, молодь дуже швидко почне її вживати "на автоматі".
  • 2

#755 Pavlo_Taiko

міністр по боротьбі з етикою та мораллю

• Користувачі
  • 2145 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 17.09.2015 – 08:01

Ахаха, тільки зараз помітив ці надзвичайно веселі дописи Манфреда. Мовляв, якщо користуєшся російською мовою - ти не українець. А в той самий час на 0day він писав кацапською.
  • 0

#756 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 18.09.2015 – 18:34

Так ріже слух вираз "тим не менше", що я просто буду бити в писок скоро. Терпець майже урвався.
  • 0

#757 recht

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 231 повідомлень

Відправлено 19.09.2015 – 10:13

На фоні заговорив Аваков у раді... "українською"...
Азірова було слухати хоча б смішно.
  • 0

#758 Pavlo_Taiko

• Користувачі
  • 2145 повідомлень

Відправлено 19.09.2015 – 11:23

Авакова просто хочеться добряче відлупцювати, а от Азірова хочеться убити якимось особливо жорстоким чином, витягнути йому нутрощі через ніс наприклад.
  • 0

#759 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2559 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Олімп

Відправлено 19.09.2015 – 20:16

Азіров... спочатку взагалі я не могла його зрозуміти, потім таки так, наприкінці коли прочитала в ВВС якусь статтю, де писали про бомбу, ненавмисно подумки виправила на "бімбу".
для стьобу шикарно, але слухати більше таки шкідливо.

Повідомлення відредагував Немі: 19.09.2015 – 20:18

• 0

#760 recht

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 231 повідомлень

Відправлено 19.09.2015 – 22:07

Перегляд дописуНемі (19.09.2015 – 20:16) писав:

Азіров...
Прихований текст