Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#721 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 26.06.2012 – 21:50

Перегляд дописуСкай (26.06.2012 – 21:27) писав:

я, звичайно, розумію, що в тебе ще багато тінейджерського ідеалізму та наївності, але перш ніж писати такі фрази хоча б разок-другий виїхала зі Львова в інший областний центр. благо їх є ще 24. інакше заявочки штибу "чємодан, вакзал, Расия" виглядають як звичайнісіньке гасельце п'яненького лемка, в якого єдина гордість - випинання свого пустого, надутого націоналізму. тобі не варто переймати подібні слогани, інакше всерйоз тебе ніхто не сприйматиме - це в найкращому випадку :lol:
А я думала, що такі ідеалістичні переконання лише у пенсіонерів-комуністів, у того вимираючого виду, але ж ні. Як же сумно. В Донецьку буваю десь двічі на рік (паскудні дні), тож знаю що собою являють змоскальщені міста.
Просто трішки розширмо коло україномовних. Їх мільйони. А не одиниці, як ви твердите у цих своїх постах, що схожі на речі людини під дією ЛСД
А слогани я використовуватиму, і мені якось байдуже, чи серйозно мене сприйматимуть такі, як ви. На щастя, серйозно сприймати вашу балаканину просто нереально, тому й не братимусь за це.
Peace
  • 2

#722 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 22:06

Перегляд дописуxTANATOSx (26.06.2012 – 21:38) писав:

Повністю підтримую Ская.
Але не бійся, я в твої роки теж таким був, з часом попусте.

Не факт. Я повністю перейшла на українську декілька років тому. Із досить "чистої російської", з усілякими "отнюдь", "сожалею" і рештою "милости повелевать" :). На українську переходила раніше тільки тоді, коли так говорив співбесідник. Але тепер рідна мова моєї малечі - українська. Я назад не поверну. :)Думаю, навіть росіяни розуміють, що тут "чистої російської" не буде ніколи, навіть при найгіршому для України політичному пасьянсі. Може бути те, що є, - щось подібне до російської,з місцевою фонетичною специфікою (от в Індії хіба то "чиста англійська?"). І ті, хто зараз захоплюються ними, їхнім Путіним-Мєдвєдєвим і їхньою "чистою мовою", так назавжди і залишаться для них "другим сортом з Хохляндії".
  • 2

#723 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 22:08

Перегляд дописуtaraBooka (26.06.2012 – 22:06) писав:

Думаю, навіть росіяни розуміють, що тут "чистої російської" не буде ніколи, навіть при найгіршому для України політичному пасьянсі. Може бути те, що є, - щось подібне до російської,з місцевою фонетичною специфікою (от в Індії хіба то "чиста англійська?"). І ті, хто зараз захоплюються ними, їхнім Путіним-Мєдвєдєвим і їхньою "чистою мовою", так назавжди і залишаться для них "другим сортом з Хохляндії".
Повністю з вами погоджуююсь
  • 0

#724 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 22:10

Перегляд дописуshіver2005 (26.06.2012 – 22:05) писав:

Треба боротись, а Скай, xTANATOSx здались.
а потім ці марудні розмови про бездіяльність і пофігізм українців.
це наші реалії
я просто не розумію: як можна не прагнути до цілковитої нежалежності та самостійності рідної мови? інша справа, якщо рідною стала мова загарбників. тут і справді нема про що говорити
  • 1

#725 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 26.06.2012 – 22:27

Цитата

Якщо ви хочете російської - записуйтесь до росіян
Ну, ну правильно, спочатку "Не розмовляєш українською -- не громадянин", потім буде "Не читав Шевченка -- геть з країні" ну і вкінці "В церкву московського патріархату сходив -- розтріляти!".
Ви, западенці,думаєте, що тільки ви боретесь за україну,що тільки ви хочете добра україні, а всі інші ні? Ха, відкрию вам секрет, так же думають і на сході, там теж за Україну, але не таку, як уявляєте її собі ви.І чому це раптом ваша точка зору правельна, а їх ні? Коли же до вас накінець дійде, що нема хороших і поганих, нема чорного і білого, є тільки сіре.

Повідомлення відредагував xTANATOSx: 26.06.2012 – 22:28

• -1

#726 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • 688 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 22:30

Перегляд дописуxTANATOSx (26.06.2012 – 22:27) писав:

Коли же до вас накінець дійде, що нема хороших і поганих, нема чорного і білого, є тільки сіре.
скільки ж відчаю і приреченості цих словах)

Повідомлення відредагував Чортеня: 26.06.2012 – 22:30

• 1

#727 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 22:38

Дибілом треба бути, щоб за українців не рахувати половину населення, тим самим розколюючи країну і розпалюючи ненависть.
  • -2

#728 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 22:45

Стоп, зараз підтосовуєш факти вже ти, твої слова

Цитата

щоб ще жити в Україні та не говорити українською називаючи себе українцем?
А говоре на російській явно більше 20.
Але хоча добре, хай буде 20. Ти ввжаєш, що ці люди не українці, і їх потрібно висиляти звідси?
  • 0

#729 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 22:49

Перегляд дописуxTANATOSx (26.06.2012 – 22:27) писав:

відкрию вам секрет, так же думають і на сході, там теж за Україну, але не таку, як уявляєте її собі ви.І чому це раптом ваша точка зору правельна, а їх ні?

Тому що там багато вихідців з Росії. У мене дід з-під Донецька. Українську добре знає. Але я завжди відчувала (-ю), що він її сприймає, як щось комічне, незугарне. Типу, мова для анекдотів. Там, на Сході України, западенців сприймають як області-реципієнти, на яких вони тяжко працюють. Ви бачили Дніпропетровськ? Донецьк? Луганськ? І якесь російське місто (окрім Москви та Санкт-Петербургу)? Нема й 10 відмінностей. Чоловік розповідав: в Сибіру пів села російське (живуть росіяни), інша половина - українське (наші переселенці). Електрика - тільки на російському боці. Дарма: українські хатки білі, доглянуті, чисті подвір'я. А російські - перекошені, занедбані, бруд скрізь. В лазню, каже, ходили тільки на українську половину, до людей просилися. На російському боці була збудована громадська лазня - туди можна було зайти хіба що п'яним чи сліпим - бруд, сморід. Я не кажу, що всі росіяни такі, чи що всі українці - чистуни. Є ота ментальність, що проявляється за умов формування громади, щось на кшталт психології групи.
  • 0

#730 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 23:20

Цитата

Ви бачили Дніпропетровськ?
Якщо просумувати весь час, що я пробув в Дніпрі, це вийде більш року, там добре до україни ставляться. І до речі, якщо згадаєте,то це місто дуже серьозно підтримувало помаранчеву революцію.

Запощу ще я сюди один твір, може хтосб ще не бачив

http://h.ua/story/195533/

Повідомлення відредагував xTANATOSx: 26.06.2012 – 23:21

• 0

#731 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 23:20

Перегляд дописуxTANATOSx (26.06.2012 – 23:03) писав:

Якщо просумувати весь час, що я пробув в Дніпрі, це вийде більш року, там добре до україни ставляться. І до речі, якщо згадаєте,то це місто дуже серьозно підтримувало помаранчеву революцію.

Тоді всіх збурила перспектива отримати на першій посаді країни ЗК. Я думаю, якби "біло-блакитні" поставили на того ж Тігіпка, вони б виграли в першому турі.
  • 0

#732 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 23:25

Цитата

Тоді всіх збурила перспектива отримати на першій посаді країни ЗК.
Але нічого, за 5 років звикли, і на наступних виборах таки обрали Януковича)
До речі, я був декілька днів тому в Донецьку, і розмовляв з місцевими шахтарями, а вони так конкретно не задоволені Яником, говорять, краще б Юльку обрали.
  • 0

#733 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 23:42

Більше сподобався ось такий коментар до даного есе: "Пане Вікторе, не маю нікому доводити, що я українець, бо "видно пана по халявах" і без вишиванки. Не розумію, чому і кому маєте доводити це ви? Те, що ви любите сало ще не робить з вас українця, як і те, що тут могили ваших предків. Ви - громадянин України, і цього з вас досить. Любите природу, любите людей? Так і це не робить вас українцем, бо нашу природу і наших людей, як і свиняче сало, любить багато хто. Мабуть, є щось, що змушує вас доводити комусь свою українськість? Нащо? Ви громадянин України - і цього з вас досить. Чи ні?"
Ви звернули увагу, що це - соціальна реклама?</p>

Перегляд дописуxTANATOSx (26.06.2012 – 23:25) писав:

Але нічого, за 5 років звикли, і на наступних виборах таки обрали Януковича)
До речі, я був декілька днів тому в Донецьку, і розмовляв з місцевими шахтарями, а вони так конкретно не задоволені Яником, говорять, краще б Юльку обрали.

Я це знаю. Мама он досі за Юлю хвилюється.

Повідомлення відредагував taraBooka: 26.06.2012 – 23:37

• 2

#734 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 27.06.2012 – 15:02

Перегляд дописуshіver2005 (27.06.2012 – 09:09) писав:

В нас наче багато хто працює. А на роботі повинні додержуватись закону, а саме: усі розмови з клієнтом виключно українською мовою. Хто не хоче певно не поважає українців і звісно ніколи не здобуде жодної роботи. Як і у будь-якій іншій країні, де він не хоче вчити мови держави. І нагадаю, звертатись російською в Україні - це нечуване хамство, бо окрім закону та самої держави, це ще дійсно мова окупантів.
Дивна досить позиція. Я можу назвати такі випадки, де навпаки на роботі примушують працювати на російській мові. Наприклад Приватбанк має внутрішню документацію на російській мові.
Щодо закону, то навіть 10 стаття Конституції гарантує вільний розвиток і захист російської (там названо саме російської) мови. То ж про які розмови з клієнтом на українській мові як вимога законодавства може бути? Такої вимоги просто немає, прикро, що законодавство не захищає належно української мови.
  • 2

#735 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 27.06.2012 – 15:33

Перегляд дописуshіver2005 (27.06.2012 – 15:16) писав:

Я вам нагадую, що ця стаття досі діє чинно!

Стаття 11. Мова роботи, діловодства
і документації

В Українській РСР мовою роботи, діловодства і документації, а
також взаємовідносин державних, партійних, громадських органів,
підприємств, установ і організацій є українська мова.

Тому якщо ви знаєте такі факти з "Приватбанку", то раджу звернутись із відповідною заявою...
Бери крутіше. Доктрина пише, що якщо закон суперечить конституції, то діє норма конституції. Отже, якщо я звернуся до суду із позовом, в якому вимагатиму змусити приватбанк з маленької букви, як і будь-який інший вести документацію на російській мові, я цей позов просто програю, оскільки буде діяти не закон а норма конституції.

Цитата

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова.

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування.

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.
Таке у нас законодавство. Виходить дуже парадоксально - норма є, але вона не діє.
  • 2

#736 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 27.06.2012 – 15:44

Перегляд дописуshіver2005 (27.06.2012 – 15:38) писав:

І що таке?

Шановний, стаття 10 є загального характеру. За нею іде стаття 11, де чітко вказано, якою є мова діловодства. Більше того, стаття 11 не суперечить статті десятій, вона просто показує сферу застосування саме української мови. Є інші пункти статей, там буде і про російську мову.
Ні, стаття 10 чітка. І повністю дозволяє використання російської мови А тепер гляньмо на ст. 11

Цитата

Стаття 11. Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.
Тож де тут пише про зобов'язання вести внутрішнє діловодство українською мовою?
І чи ти забув, яка держава Україна сьогодні? А закони в нашій державі подібні до повутиння - слабкий в них заплутається, а сильний їх просто порве.
  • 2

#737 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 27.06.2012 – 17:07

Перегляд дописуshіver2005 (27.06.2012 – 17:03) писав:

Ви навели статтю з Конституції, а я вам - про мови в УСР.

Стаття 11. Мова роботи, діловодства
і документації

В Українській РСР мовою роботи, діловодства і документації, а
також взаємовідносин державних, партійних, громадських органів,
підприємств, установ і організацій є українська мова.

Є основний закон - Конституція, а є цей закон, котрий фактично тлумачить як він додержується.
Що суперечить конституції України, а саме такій нормі:
В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.
Отож діє Конституція, а не закон.
  • 1

#738 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 27.06.2012 – 17:14

Тож що тебе хвилює?

У мене тоді таке питання.
Якщо солдату дав наказ лейтинант і полковник, але наказ лейтинанта суперечить накаові полковника. Кого має слухати солдат?
  • 1

#739 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 27.06.2012 – 17:23

Перегляд дописуshіver2005 (27.06.2012 – 17:17) писав:

В армії пряма ієрархія. Солдат має піти до генерала.
Конституції ж не відводиться роль тлумачення, конституція - це уособлення загальних прав громадян.
Ні, друже, конституція не загальне уособлення прав громадян, а основний закон. Як в армії пряма ієрархія щодо відносин між військовими з різним званням, так і у законодавстві є своя ієрархія: конституція - закони - підзаконні нормативно-правові акти.
І щодо уособлення. Колись читав приклади, здається конституція Данії, де конституція регулює питання оподаткування використання дихельних автомобільних двигунів. Так що не треба ляля.
  • 1

#740 Друг Бобер

Старійшина

• Користувачі
  • 1966 повідомлень

Відправлено 28.06.2012 – 08:19

Перегляд дописуshіver2005 (27.06.2012 – 18:19) писав:

Ну ти знайшов, що порівняти, якусь бактерію Данію з нами.

Констит́уція (лат. constitutio — установлення, устрій, порядок) — основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян. Інші закони держави, як правило спираються на конституцію.
Не бактерію, а державу. А невжети думаєш, що предмет впливу конституції повинен визначатися значенням слова, яке має повністю розкрити його зміст?
Законодавство повинно спиратися на конституцію. Що це означає? Що вони їй не повинні суперечити, а тільки діяти в рамках конституції. Якщо норма виходить за рамки норм конституції, діє конституція Ось тут і починається найцікавіше, адже норми конституції можна тлумачити по-різному.
До речі у абзаці 3 статті 8 Коституції України, день якої сьогодні відзначаємо, містить таку цікаву норму:
Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Отож, якщо хтось порушив людині право відповідно до якогось рішення районної у місті ради, а ця людина звернулася до суду на підставі норм Конституції, то і буде діяти тільки конституція.
  • 1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних