Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#701 Кокаїн

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 21 повідомлень
  • Місто:Ахуїтельний sin-city

Відправлено 16.08.2011 – 09:13

Перегляд дописуManfred (16.08.2011 09:49) писав:

Ланка до теми: Чому українців досі немає у світі.

Якби це тільки у Будапешті...
Пересічний українець вважає своїм обов'язком вивчити спочатку 25 інших мов, ну а потім взятися за солов'їну, незрівнянну.
  • 0

#702 TARAS.

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 173 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 22.09.2011 – 18:19

Перегляд дописуКокаїн (16.08.2011 10:13) писав:

Пересічний українець вважає своїм обов'язком вивчити спочатку 25 інших мов, ну а потім взятися за солов'їну, незрівнянну.
наперед прошу не сприймати це особисто...
чомусь думаю, що в даному випадку недоречно нарікати, а потрібно подивитись спершу на самого себе і зважити на власні пріоритети..:перш за все, щоб розмовляти українською потрібно бути українцем!А чи багато з нас є такими насправді..? Бо нам справді стало байдуже на себе, на власну культуру,на власну мову,на власні обряди чи звичаї,нам байдуже яку музику слухати і по яких вулицях ходити(чиїми іменами вони названі-озирнімось навколо),нам байдуже які книжки читати,ба навіть більше якому Богові молитися...НАМ ПРОСТО НА ВСЕ БАЙДУЖЕ...
а ви кажете про одномовність, почнімо з себе...
доречно-рекомендую до цієї теми прочитати статтю Уласа Самчука:"Нарід чи чернь"
  • 0

#703 Dnepr

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 23.09.2011 – 10:06

Перегляд дописуManfred (22.08.2011 13:59) писав:

На Ґ+ трапилось таке:

Манфреде, щось ланка не працює! Поновіть якщо змога. Цікаво се почитати.
  • 0

#704 Electra

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 226 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Володимир

Відправлено 04.10.2011 – 22:02

щодо одномовності... не говоритиму категорично,але щось видається мені, що жодна країна (держава) світу не є де-факто одномовною. інша справа, що майже ніде офіційно державна мова не знаходиться у такому загоні, як у нас.
але що таке одномовність, якщо місцевих говірок нашої солов'їної стільки ж, як і регіонів, і лемківська говірка у порівнянні з тим, як говорять десь у Ніжині - незвіданий космос.
  • 0

#705 Simpson

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 245 повідомлень

Відправлено 11.11.2011 – 16:45

Зображення
  • 2

#706 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 11.11.2011 – 17:12

я - так :) :)
  • 0

#707 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень

Відправлено 11.11.2011 – 17:26

Вірю.
Хоча й розумію, що з кожним роком країна все більше русифікується.
Але є й багато національно-свідомих громадян..тому я вірю)
  • -1

#708 svitl0

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 20 повідомлень
  • Місто:Харків

Відправлено 13.11.2011 – 02:22

фактичної одномовності не буде.

натомість буде єдина державна, яку знатимуть та поважатимуть усі громадяни, незалежно від мови побутового спілкування та національності.

необхідні умови: модернізаційні перетворення в державі, (реальне) запровадження української мови як обов'язкової у навчанні на всіх рівнях.

Перегляд дописуЧортеня (11.11.2011 17:26) писав:

Вірю.
Хоча й розумію, що з кожним роком країна все більше русифікується.
Але є й багато національно-свідомих громадян..тому я вірю)

звідки такі дані? =)
  • 0

#709 Кеп

Місцевий

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPip
  • 282 повідомлень

Відправлено 21.06.2012 – 23:45

Теж вірю.
І не просто вірю. Маю певні докази.

Час від часу доводиться бувати в Києві. Так от хочу сказати тим хто хникає, що Київ російськомовний і що Київ не українізується, хочу сказати, з власного спостереження, що в Києві люди стали більше розмовляти українською. Ось простий доказ. Якщо раніше (років 7 назад) я заходив на оптовий ринок в Києві і звертався до китайців українською мовою, то вони мало, що розуміли і доводилося жестами показувати, або російські слова вставляти (це мене дратує). То останні роки (при президенті Ющенко) я помітив, що китайці почали нормально розуміти українську мову. Це приємно. Але окрім приємного відчуття – це є вагомим доказом, доказом того, що Київ українізується. Що могло змусити КИТАЙЦІВ навчитися розуміти українську мову? Лише одне – бажання не втратити покупців, УКРАЇНОМОВНИХ покупців, яких вочевидь стало більше…
  • -1

#710 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 22.06.2012 – 06:45

твій пост зітканий із суперечностей. в першій половині стверджуєш, що Київ став більш україномовним. в другій - розказуєш про те, що китайці за 7 років нарешті навчились дещо розуміти української, бо, ВОЧЕВИДЬ, україномовних побільшало. ВОЧЕВИДЬ - це лиш твої рожеві окуляри, прагнення видати бажане за дійсне і не більше того. 7 років часу достатньо, щоб навчитись розуміти українську, тим більше , коли вступають в дію закони бізнесу. скажу більше, деяі турки в Анталії також навчились розуміти українську - і що, це достатня підстава зробити висновок, що Турція українізується?
  • 0

#711 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 09:26

Я зараз живу в Києві. Порівняно зі Сходом України, де виросла, Київ досить непогано виглядає в плані української. У підрозділі на роботі з 26 чоловік - 6 україномовних. У дитсадку з 22 дітей - 5 україномовних (відповідно, українською говорять і їхні батьки, або хоча б один з них). От у сфері обслуговування - гірше. Коли замовляєш по телефону ліки чи продукти, майже фізично відчуваєш, як на тім боці намагаються розібрати, що ти говориш.
  • 0

#712 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 10:33

А я рідко чую чисту російську. Хіба що від росіян. От московську говірку хіба можна назвати "чистою"? Я вже не кажу про суто українське [г] у російськомовних українців.
Взагалі, що за сплін?
  • 0

#713 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 15:27

Мєдвєдєв має московську говірку. В Росії новинарі переважно нею говорять нині. А за СРСР це вважалося певною ознакою профнепридатності.
Наш клас колись возили в Москву. От вони з нас реготали, з нашої російської. А ми - з їхньої, бо до того по ТБ тільки "немосковську" чули.

P.S. Це мої "суб'єктивні" вуха так чують? Чи хтось має подібні враження?
  • 0

#714 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 16:48

Перегляд дописуshіver2005 (26.06.2012 – 16:41) писав:

Я не дивлюсь рос. телебачення і все що російською: не читаю та не слухаю нею музику і т.д.  Взагалі рівняю людей, як говорять в Росії та в Україні.

Ви написали, що Ваше вухо не розрізняє говірку, от я й намагалася пояснити. Не хвилюйтеся. Я теж не дивлюсь ТБ, навіть українське.
  • 0

#715 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 17:15

Перегляд дописуshіver2005 (26.06.2012 – 09:42) писав:

Я, між іншим, коли дзвоню у Київ, то дивуюсь наскільки там чиста російська.
де еталон чистої російської?
як на мене, Путін говорить чудовою мовою, і якщо на Україні всі б говорили такою російською, то я був би в захваті. української на Україні нема, є якийсь суржик незрозумілий, в кожному регіоні свій, в дикторів теве та радіо ужасающий(іншого слова і не підбереш) російський акцент і їх слухати можливо раз в рік хвилини 2 не більше. а російська українських політиків порівняно з російською Путіна чи на крайняк того ж Мєдвєдєва убога, унила і несмачна.
  • 0

#716 taraBooka

барабука)

• Користувачі
  • 1460 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 20:19

Перегляд дописуСкай (26.06.2012 – 17:15) писав:

де еталон чистої російської?
як на мене, Путін говорить чудовою мовою, і якщо на Україні всі б говорили такою російською, то я був би в захваті.

В захваті від ідеальної російської в Україні?
  • 0

#717 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 21:02

Перегляд дописуtaraBooka (26.06.2012 – 20:19) писав:

В захваті від ідеальної російської в Україні?
саме так. я не бачу механізму утвердження української мови на території України. з кожним роком звужується ареал її використання. їй відводиться виключно місце в побуті, і то для любителів, себто на маргінесі. і взагалі, констатувати панування російської в Україні нема сенсу; це як розпинатися про те, що Дніпро тече на південь, а не на північ. це факт доконаний, ф зайвого доведення не потребує, але є певна категорія людей, що вдає чи не хоче помічати начебто це не так. для них - українська, як одна державна в Конституції, надписи на установах українською і інші фішки, які зовсім не відображають існуючу дійсність. потрібно визнати нарешті російську тут, встановити для себе сучасний взірець для наслідування, і мова Путіна варта цього. згодом встановити фактичну одномовність - російську як одну державну, інакше ЄС завезе сюди з французьких колоній в Африці негрів, що потерпають з голоду і за сприяння Франції встановлять тут французьку. для чого нам французька? її досить в Європі, столиця Європи говорить нею, згодом весь ЄС говоритиме, російська нам значно ближча і рідніша. принаймі мені. ба, навіть зробіть референдум на тему російської та французької, і ви побачите, що більшість хоче російської.
  • 0

#718 Чортеня

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 688 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 21:07

Перегляд дописуСкай (26.06.2012 – 21:02) писав:

саме так. я не бачу механізму утвердження української мови на території України. з кожним роком звужується ареал її використання. їй відводиться виключно місце в побуті, і то для любителів, себто на маргінесі. і взагалі, констатувати панування російської в Україні нема сенсу; це як розпинатися про те, що Дніпро тече на південь, а не на північ. це факт доконаний, ф зайвого доведення не потребує, але є певна категорія людей, що вдає чи не хоче помічати начебто це не так. для них - українська, як одна державна в Конституції, надписи на установах українською і інші фішки, які зовсім не відображають існуючу дійсність. потрібно визнати нарешті російську тут, встановити для себе сучасний взірець для наслідування, і мова Путіна варта цього. згодом встановити фактичну одномовність - російську як одну державну, інакше ЄС завезе сюди з французьких колоній в Африці негрів, що потерпають з голоду і за сприяння Франції встановлять тут французьку. для чого нам французька? її досить в Європі, столиця Європи говорить нею, згодом весь ЄС говоритиме, російська нам значно ближча і рідніша. принаймі мені. ба, навіть зробіть референдум на тему російської та французької, і ви побачите, що більшість хоче російської.
згинь
застрелься, убийся, сконай
ти це серйозно? шок

Цитата

принаймі мені.
з цього і варто було починати

Україна - українська мова
Росія - російська мова
хочете російської - дорога вам до наших східних сасєдєй

Слава Україні

Повідомлення відредагував Чортеня: 26.06.2012 – 21:09

• 0

#719 Скай

Абориген

• Заблоковані
  • PipPipPipPip
  • 86 повідомлень

Відправлено 26.06.2012 – 21:27

Перегляд дописуЧортеня (26.06.2012 – 21:07) писав:

хочете російської - дорога вам до наших східних сасєдєй
я, звичайно, розумію, що в тебе ще багато тінейджерського ідеалізму та наївності, але перш ніж писати такі фрази хоча б разок-другий виїхала зі Львова в інший областний центр. благо їх є ще 24. інакше заявочки штибу "чємодан, вакзал, Расия" виглядають як звичайнісіньке гасельце п'яненького лемка, в якого єдина гордість - випинання свого пустого, надутого націоналізму. тобі не варто переймати подібні слогани, інакше всерйоз тебе ніхто не сприйматиме - це в найкращому випадку :lol:
  • -2

#720 xTANATOSx

( ╯°□°)╯

• Заблоковані
  • 1502 повідомлень
  • Місто:Столиця самогоноваріння України

Відправлено 26.06.2012 – 21:38

Повністю підтримую Ская.
Але не бійся, я в твої роки теж таким був, з часом попусте.
  • -1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних