Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#681 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 05.07.2011 – 22:39

Перегляд дописуManfred (5.07.2011 22:48) писав:

Коли хтось собі формував неправильні асоціяції, то він сам винен, хіба ні?
Мерія міста в мене асоціюється з корупцією. А в депутата - з долярами. Хто з нас неправий і сам винен?

Цитата

Сусідка. І вже вона почала возмущатися. шо вона мене не розуміє, кілька разів перепитувала що я кажу, навіть просила перейти на російську, та врешті решт просто втікла від нас.
так бісить, знаєте.
Знаю. Особисто я не вірю, що в нас є люди, які не розуміють українську або російську. Це вже треба бути дебілом. Але ще більшим дебілом є той, хто перший починає вказувати іншій людині якою мовою вона повинна спілкуватися... Десь так.

Повідомлення відредагував Зварич: 05.07.2011 – 22:45

• 0

#682 tellur

Чайник

• Заблоковані
  • Pip
  • 6 повідомлень

Відправлено 06.07.2011 – 01:49

Бачу охочих годувати цього кацапського підсвинка не поменшало. Ех суєта.
Буде одномовність. Кацапська. ну правда і всіляка нечистОта як зваричі теж стане не потрібна.
  • 0

#683 Maksym

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 207 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 06.07.2011 – 14:44

Перегляд дописуЗварич (5.07.2011 22:40) писав:

На жаль, після 2004 року в багатьох східняків українська мова асоціюється з Бандерою, Шухевичем, Тягнибоком, Фаріон. А рекламувати її треба виключно на позитиві - краєвиди, курорти, промисловість і т. п.

В цьому питанні я цілком солідарний з паном Зваричем.

Ще рочків 10 тому, коли ходив на пари, викладач дозволяв собі чіпляти на лацкан червоно-чорний значок. І це стосувалося особисто його поглядів і переконань. Ніхто не тикав йому пальцем. Сьогодні, за такі червоно-чорні "витівки", бідолагу швидше за все б звільнили, або доступно пояснили, що це "неполіткоректно" і розпалює конфлікти!
Знову ж таки звідки взялася реакція на жителів західної України: "А-а-а-а-а, Бандьора!" ?.
Глибоко сумніваюся, що за останні роки суттєво змінився мовний баланс в нашій державі. Хто як розмовляв так і продовжує далі.

Як відомо, кожна дія (як смаження яєчні так і революція) має як мінімум три складові:
- планування;
- готування;
- вчинення;

Виходячи з вищезгаданого, дозволю собі не погодитися з словами пана Manfred'а: "Коли хтось собі формував неправильні асоціяції, то він сам винен, хіба ні?".
На мою думку, в формуванні поглядів щодо мовного питання має місце відчутний зовнішній вплив. Особливо це відчувається в "підростаючого" покоління.
Отже, дія щодо формування "свідомості" також кимось планується і готується.
Звичайно, я не прихильник теорій заговору і таємного поневолення народів, але питання мови - штучне.
  • 0

#684 denner

Ледар

• Заблоковані
  • PipPip
  • 21 повідомлень

Відправлено 06.07.2011 – 19:57

Перегляд дописуSensssorika (5.07.2011 23:10) писав:

не знаю як де. Херсон в цьому плані менш "противний". а от в Миколаєві, Одесі і Севастополі.
Ну, звісно. Чим чисельніше місто, тим якомога сильніше воно намагається вирізнитися від "селюцьких" містечок.

Перегляд дописуЗварич (5.07.2011 23:39) писав:

Знаю. Особисто я не вірю, що в нас є люди, які не розуміють українську або російську.
"Вірю не вірю" не причому. Синдром хранцуза, який теж говорить що "не знає" англійську і просить перейти на хранцузьку.

Перегляд дописуtellur (6.07.2011 02:49) писав:

Буде одномовність. Кацапська. ну правда і всіляка нечистОта як зваричі теж стане не потрібна.
Так вона вже є. Це як хабарництво. Неузаконене, але реально стоїть вище законів.

Перегляд дописуManfred (6.07.2011 15:54) писав:

Зовнішній вплив — зовнішнім впливом, а вмикати власні мозки хто кому заважає?
Мозки змалечку в кожного настроєні. У валлона - на французькомовний, у фламандця на фламандський інформаційний простір.І виростають, один валлоном, інший - фламандцем. У українця на...ага. Покажіть мені україномовний інформаційний простір. Не дивно, що теперішні діти одинаково добре ставляться і до російської і до української. А так, як діти завжди вибирають модніше і крутіше, то звісно і виберуть. ага. папуаську. :D А отже, і стануть...папуасами.
  • 0

#685 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 06.07.2011 – 20:32

Перегляд дописуManfred (6.07.2011 09:21) писав:

Той, хто ставить власні інтереси вище інтересів суспільства у якому живе. Тему розкриває індійське прислів'я: "Для сім'ї людина може пожертвувати особовими інтересами, для міста — сім'ї, для країни — міста, для всесвіту — країни". Кожен сам обирає собі щабель на якому вирішує проблеми, люди, які ігнорують мовні проблеми в України, не відчувають інтересів своєї країни, їх інтереси ще на попередніх щаблях.
Зрозумів. Це щось на кшталт "Нація понад усе". Що цікаво, окрім націоналістів про це чомусь полюбляють говорити емігранти. Вони живуть в демократичних країнах, захищені законом, повертатися не збираються... Але вони краще за всіх знають, що повинні робити українці в Україні: повинні бути гвинтиками в розбудові нації.... Дозвольте особисте питання. А ви часом не за кордоном мешкаєте?

В мене інший погляд. Головна цінність - це людина. І держава повинна бути для людей, а не люди для держави. І головний закон моєї країни, Конституція, говорить те ж саме:

Цитата

Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

• 0

#686 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 06.07.2011 – 22:42

Перегляд дописуЗварич (6.07.2011 21:32) писав:

В мене інший погляд. Головна цінність - це людина. І держава повинна бути для людей, а не люди для держави. І головний закон моєї країни, Конституція, говорить те ж саме:
Тут треба визнати, що українська держава таки краща за російську, що ніби натякає на вибір мови.
  • 0

#687 Любик

Чайник

• Заблоковані
  • Pip
  • 5 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:фортечне

Відправлено 06.07.2011 – 23:37

А з мовою біда давеча син зі школи прийшов і каже шо був у колєдже.це ж не просто якусь німецьку використовує та йще з руским акцентом.і як його тепер перевчити? по тєліку всьо руске музику якусь руску слухає - ой біда люди біда
  • 0

#688 Немі

т-зло, т-дурепа, т-невдаха, т-піся, т-ононіміст. я звьозда.

• Користувачі
  • 2566 повідомлень
  • Місто:Олімп

Відправлено 06.07.2011 – 23:41

• 0

#689 Олеська

вовчиця-чарівниця

• Користувачі
  • 8134 повідомлень
  • Місто:скіфські вали

Відправлено 07.07.2011 – 08:46

Перегляд дописуЗварич (5.07.2011 22:40) писав:

На жаль, після 2004 року в багатьох східняків українська мова асоціюється з Бандерою, Шухевичем, Тягнибоком, Фаріон. А рекламувати її треба виключно на позитиві - краєвиди, курорти, промисловість і т. п.
На жаль, після провокацій ряжених під бандерівців червоних та стількох років совкового тикання в бік західян "бандери", щоби психологія простого українця центральної і далі України змінилась, треба не один рік переконування в протилежному. І рекламування позитивом навряд чи тут поможеш. Багатішим - може. Але й багатшим пофіг - бандери-небандери, - їм аби гроші капали і комфортно було. А простому народу з периферії мізки вкрутити можна хіба ідеологічно.

Повідомлення відредагував Олеська: 07.07.2011 – 08:48

• 0

#690 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.07.2011 – 21:00

Перегляд дописуManfred (7.07.2011 09:41) писав:

Вибір мови ніби натякає, що не всі поділяють таку оцінку )
Чому я маю засмучуватися через невідомих мені ідіотів?

Перегляд дописуManfred (7.07.2011 09:53) писав:

Щодо емігрантів: через новий досвід у них відбувається раптове розширення світогляду, яко наслідок, переважна більшість їх далі не можуть ігнорувати і не помічати щабель "інтереси країни", як вони це робили раніше живучи вдома. Роздратування цим автохтонів теж зрозуміле, адже вони не готові до таких змін, і не мають відповідного досвіду, тому причинно-наслідковий зв'язок їм незрозумілий і нова свідомість емігрантів їм видається фальшивою, зухвалою і гідною хіба осуду та їдкої іронії. Це лікує час і новий досвід.
Щойно всі нацюки виїдуть з України, одразу настане щастя українському народові, ага.
  • 0

#691 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 11.07.2011 – 13:39

Перегляд дописуManfred (11.07.2011 09:36) писав:

Що робитиме його тоді українським?
Держава.
Але я не сподіваюся, що ви зрозумієте.

Перегляд дописуManfred (11.07.2011 09:36) писав:

Напр., тому що і вони створюють неукраїнське мовне середовище. Це як "ідіоти", що засмічують екопростір, можемо і не засмучуватися через них, але дихатимемо ж не у протигазі і купатимемося не в акваланзі ;-)
Чому б і не у протигазі, тю. Нє, ну вам краще знати, чим дихати.
  • 0

#692 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 12.07.2011 – 12:16

Перегляд дописуManfred (12.07.2011 09:42) писав:

Держава — апарат політичної влади в суспільстві ©

Що робить державу Україна — українською?

Так?
Державність робить.
p.s. Із вилами краще.
  • 0

#693 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 12.07.2011 – 15:16

Перегляд дописуManfred (12.07.2011 09:42) писав:

Зображення

Так?
+1500 ;)
Противсюх зі наступальним знаряддям детектед. :angry:

Повідомлення відредагував СВІ†ЛОНОСНИЙ: 12.07.2011 – 15:22

• 0

#694 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 12.07.2011 – 18:48

Перегляд дописуManfred (12.07.2011 16:16) писав:

Що її робить саме українською?
Земля.
  • 0

#695 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 12.07.2011 – 23:56

Перегляд дописуzav (12.07.2011 19:48) писав:

Земля.
Гиги, тобі дати визначення терміну земля? :)
Там теж нема нічого українського.
Ти тільки зіскокуєш на наступне питання: а що робить землю українською?
  • 0

#696 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 13.07.2011 – 05:36

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (13.07.2011 00:56) писав:

Ти тільки зіскокуєш на наступне питання: а що робить землю українською?
Її історія.
p.s. Я радив вам не надто покладатися на логіку, тепер бачте, що робиться, гигиги.
  • 0

#697 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 14.07.2011 – 23:42

Перегляд дописуManfred (14.07.2011 16:10) писав:

Деякі сусіди не визнавали і не визнають окремої української історії і вважають її складовою своєї історії, що робить її окремою і українською?
Земля робить окремо. А що?

Перегляд дописуСВІ†ЛОНОСНИЙ (13.07.2011 00:56) писав:

Якщо нема, якщо тут - Українська держава.

p.s. Які непробивні нацюки зібралися, але нічого. Ще й за Свободу не голосують, ну, взагалі! Гигиги.
  • 0

#698 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 15.07.2011 – 16:18

Перегляд дописуManfred (7.07.2011 09:53) писав:

Щодо емігрантів: через новий досвід у них відбувається раптове розширення світогляду, яко наслідок, переважна більшість їх далі не можуть ігнорувати і не помічати щабель "інтереси країни", як вони це робили раніше живучи вдома. Роздратування цим автохтонів теж зрозуміле, адже вони не готові до таких змін, і не мають відповідного досвіду, тому причинно-наслідковий зв'язок їм незрозумілий і нова свідомість емігрантів їм видається фальшивою, зухвалою і гідною хіба осуду та їдкої іронії. Це лікує час і новий досвід.
В мене зовсім інший досвід еміграції: руки тремтіли після роботи... "вільний" і "нафік нікому не потрібний" десь зовсім поруч... постійний острах втратити роботу чи захворіти... краще мати свій бізнес вдома, ніж все життя пахати на якогось індуса... А от стати гвинтиком розбудови нації щось ніколи на думку не спадало. Тому, легалізував доки на всіляк випадок і повернувся додому.
  • 0

#699 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 18.07.2011 – 19:32

Перегляд дописуManfred (18.07.2011 15:46) писав:

Чи правильно, я вас зрозумів, що коли на цій землі не було Української держави, то й самої України не існувало? )
Ну, як же це: земля була, а Вкраїни не було? Була авжеж!
  • 0

#700 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 19.07.2011 – 12:55

Перегляд дописуManfred (19.07.2011 13:02) писав:

Коли скіфи, сармати, готи, гуни, хозари тощо тут були, то це теж була Вкраїна?
Так.
Вам не подобається історія української землі? Може ви цураєтеся історичної спадщини?..
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних