Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#641 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4221 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 27.04.2011 – 20:31

Перегляд дописуЗварич (27.04.2011 21:12) писав:

іпіть мозок лохам та школоті
Фе, терпіти не можу цих слів , бо їх здебільшого школота вживає.
  • 0

#642 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 27.04.2011 – 20:43

Перегляд дописуkalamar (27.04.2011 21:31) писав:

школота вживає.
а то, гг
  • 0

#643 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 21:34

Перегляд дописуSergiy_K (27.04.2011 21:43) писав:

а то, гг
Якби ж, гг. Не так уже й смішно, що комусь не зрозуміло, ще не буває тепер не націоналістів. Що борці із так званими "нацюками", самі є націоналістами, просто російськими чи радше російськомовними, можливо хохляцькими адекватне слово. Й що хохляцькі націоналісти зовсім не космополіти й прихильники відродження мови давніх шумерів, а звичайні націоналісти, які за свою національність боряться, з усіма її характеристиками.
  • 0

#644 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 27.04.2011 – 21:46

Вгадав, бгг. Черговий жид, для панування якого всі повинні бути нацюками і битися поміж собою, обізвав мене школотою... Як далі жити, що робити? :8: ;) ;)
  • 0

#645 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 22:11

Перегляд дописуЗварич (27.04.2011 22:46) писав:

Вгадав, бгг. Черговий жид, для панування якого всі повинні бути нацюками і битися поміж собою, обізвав мене школотою... Як далі жити, що робити? :8: :cry: ;)
На жаль, то просто одне з визначень.

Цитата

Люта і дуже скажена віра в школотливість опонентів
Але я й не знав, що ви антисеміт ;). До речі, саме євреїв звичайно в космополітизмі звинувачують. Я не єврей, але маю євреїв знайомих, так що я точно не благонадійний. Й багато євреїв буває не можуть визначитись із своєю національністю. Просто то особливості їх історії. Ви не подумайте, до космополітів я теж нормально ставлюсь, хоча ви не космополіт, бо космополітів антисемітів я щось не зустрічав. ;)
  • 0

#646 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 22:40

В кожній етнічній групі є як герої, так і злочинці;)

Цитата

Й багато євреїв буває не можуть визначитись із своєю національністю.
Ви в активном пошуку? Розумію... Не цурайтеся своїх коренів, Давід Маркавіч, бо людина не може пишатися етнічним походженням чи соромитися його, це не її досягнення чи провина... І не стикайте людей лобами, тоді і на ваше життя в Україні посипляться ніштяки :8:
  • 0

#647 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень

Відправлено 27.04.2011 – 23:27

Перегляд дописуЗварич (27.04.2011 23:40) писав:

В кожній етнічній групі є як герої, так і злочинці;)
Ви в активном пошуку? Розумію... Не цурайтеся своїх коренів, Давід Маркавіч, бо людина не може пишатися етнічним походженням чи соромитися його, це не її досягнення чи провина... І не стикайте людей лобами, тоді і на ваше життя в Україні посипляться ніштяки :8:
Та ні, я таки українець. Але з чого ви взяли, що як хтось визнає свою національність, то він нею пишається? Щодо, лобів, то не я, а ви весь час якихось нацюків, лохів, школоту, жидів згадуєте. Просто ця лексична добірка характерна для певної категорії громадян України, і на то нема ради, того неможливо не помітити.
Тож хоч я й не прихильник крайніх націоналістичних позицій серед українських політиків, але почнімо з початку.

Цитата

А ви краще танцюєте?
Відповідь, ні, ви танцюєте не краще.
  • 0

#648 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 14:13

Цитата

Та ні, я таки українець.
Ога... А я ельф. А гуцули в Карпатах мені говорили, що вони бойки, а не українці... І в нас всіх нема жодного документу, який би підтверджував, що ви українець, я ельф, а вони бойки :8:
  • 0

#649 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 15:13

Перегляд дописуЗварич (28.04.2011 15:13) писав:

Ога... А я ельф. А гуцули в Карпатах мені говорили, що вони бойки, а не українці... І в нас всіх нема жодного документу, який би підтверджував, що ви українець, я ельф, а вони бойки :8:
Ґуцели не бойки, взагалі то. Якщо вам для всього треба дукументу, то нема не то ради, але не всі такі дукументальні. Обережними будьте, бо ходять чутки, що як надто на дукументи покладатись, можна зазнати великих неприємностей від друкарської помилки.
В сучасному світі національність самоідентифікацією визначається. Тобто якщо при переписі населення людина каже, що вона поліщук за національністю, то вона поліщук, її так і треба писати. Але поліщуків у нас знається зовсім небагато.
Щодо того, що політики у нас національне питання використовують, то я знаю. Я просто реаліст, на відміну від вас, й знаю що за подібних обставин, які є тепер в Україні, національні питання використовують політики в усьому світі. Десь від вас здається тут читав, що як прибрати з поітики національні питання, у нас зразу виберуть файних політиків, справжніх малоросів, і. т. д., і все буде в ажурі. Для мене то просто наївна й безпідставна віра.
  • 0

#650 Сонцеслав

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 249 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 28.04.2011 – 17:09

Перегляд дописуkalamar (28.04.2011 16:13) писав:

В сучасному світі національність самоідентифікацією визначається.
Саме так. Фактор генетичного походження, території проживання, громадянствами є чинниками при прийняття рішення особистістю про належність до певної нації, але рішення приймає особистість, а не чинники.
  • 0

#651 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 28.04.2011 – 18:05

Цитата

В сучасному світі національність самоідентифікацією визначається
Чудово! Нарешті я з вами згоден. САМОідентифікація. Тобто, людина сама визначає свою "національність".
Тепер нагадую, з чого почалась суперечка:

Перегляд дописуСонцеслав (21.04.2011 16:32) писав:

Але по суті, українцем є лише той, рідною і основною мовою спілкування є українська. Саме тому українці є одномовною нацією. Всі, хто говорить іншою мовою - належать до іншої нації.
Хто дав право Сонцеславу, або ще комусь ідентифікувати інших громадян України?
  • 0

#652 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4221 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 01:32

Перегляд дописуЗварич (28.04.2011 19:05) писав:

Він наче не держава, він може мати свої думки про національну ідентичність, як я, чи ви.
Скажімо ось по Британії Young people 'think immigrants are a threat to national identity and jobs'

Ось соціологічні дослідження по самоідентифікації шотландців. Як бачите, досить неприємна картина для британської національності, коло 35 відсотків ідентифікують себе шотландцями, а не британцями, й коло 35 більше шотландцями, ніж британцями. На різні варіанти британської самоідентифікації менше 30 відсотків приходиться. Чисто британцями себе лише 5-6 відсотків ідентифікують.

Ось трохи гумору. Так що вони теж про національність инших можуть говорити. Боюсь ви сприйняли ту паспортну рівність громадянство=національність занадто серйозно.
Не розказуйте про неї каталонцям.
  • 0

#653 Сонцеслав

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 249 повідомлень
  • Місто:Чернівці

Відправлено 29.04.2011 – 07:38

Перегляд дописуЗварич (28.04.2011 19:05) писав:

Чудово! Нарешті я з вами згоден. САМОідентифікація. Тобто, людина сама визначає свою "національність".
Тепер нагадую, з чого почалась суперечка:
Права дають рабам, вільні права беруть!
Я як Спостерігач здатен робити висновки про самоідентифікацію інших осіб.
  • 0

#654 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 16:43

Цитата

Він наче не держава, він може мати свої думки про національну ідентичність, як я, чи ви.
Ога, про свою. Інших хай не чіпає... До речі, ваші посилання лише підтверджують те, що я писав раніше. Це нормально, коли в одній країні живуть рівноправні громадяни різних етнічних груп. А от коли одна етнічна група намагається стати "рівноправнішою" за інших, ось тоді з"являється нацизм.

Цитата

Не розказуйте про неї каталонцям.
Пальнутих каталонців набагато менше, ніж в нас націоналістів... Хоча Барселона і справді краща за Мадрид :8:

Цитата

Права дають рабам, вільні права беруть!
Я як Спостерігач здатен робити висновки про самоідентифікацію інших осіб.
Моя ти мася... Твої права закінчуються там, де починаються права іншої людини... Тому, чуєш дощ? Ні? А він йде. Це тюрма за тобою плаче(с) ;)

Повідомлення відредагував Зварич: 29.04.2011 – 16:47

• 0

#655 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 29.04.2011 – 16:50

Так до чого дохоліворились?
Самоідентифікація?
Так і є. + мова.
  • 0

#656 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 17:17

Суржик! :8: Інакше справжніх українців треба шукати виключно десь по селах полтавщини.
  • 0

#657 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 17:22

Перегляд дописуЗварич (29.04.2011 18:17) писав:

Суржик! :8: Інакше справжніх українців треба шукати виключно десь по селах полтавщини.

Завжди в цих ситуаціях задаю зустрічне питання -
А Ви впевнені що всі росіяни говорять мовою Пушкіна, а англійці - Шекспіра? Отож.
  • 0

#658 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 17:48

Тільки в одному Лондоні більше 20-ти діалектів. Мова - це засіб спілкування, а не символ державності. Символами нашої держави є герб, гімн, прапор. Все.
  • 0

#659 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 17:51

Перегляд дописуЗварич (29.04.2011 18:48) писав:

Тільки в одному Лондоні більше 20-ти діалектів. Мова - це засіб спілкування, а не символ державності. Символами нашої держави є герб, гімн, прапор. Все.

Символи держави - так. А тут ніби мова про національну належність особи.
  • 0

#660 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 29.04.2011 – 18:21

... яку та особа визначає сама, незалежно від мови, політичних поглядів і т. д. То хто "рівніший"? Львівська гвара, одеський суржик, чи донецька російська?
До речі, наших "російськомовних" росіяни одразу ідентифікують як українців. Акцент, наголоси, побудова речення... Наприклад, "я скучаю за тобой". Жоден росіянин так не скаже :8:

Повідомлення відредагував Зварич: 29.04.2011 – 18:29

• 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних