Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#61 n@nka

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 47 повідомлень
  • Місто:Тернопільська область

Відправлено 10.11.2009 – 08:50

Перегляд дописуNomad (8.05.2009 14:25) писав:

Насправді це не погано, тобто це не настільки погано, шоб сказати шо це доведе нас(Україну до ручки). Насправді гострота "мовного питання" зараз в данний момент вигідна тільки політикам, всі інші люди чудово порозуміються між собою.
Цілком згідна.
  • 0

#62 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 02:26

Перегляд дописуManfred (26.10.2009 09:55) писав:

Дик, тому і побудували, що мова спілкування одна була і є дотепер, що в США, що в Австралії, а от вавілонську вежу так і недобудували, сподіваюсь пам'ятаєте через що саме?

О, так: через те, що кожний своєю почав балакати.
Ви посміховисько: ваш яскравий приклад протирічить вашій же думці.
Так і в Україні: замість того, щоб за 18 років побудувати вежу (читай взірцеву державу), страдали фігнею і створювали штучну непотрібну іншим мову; мало того, що людиногодин на цю фігню вбили не одну сотню тисяч, так ще й грошей на поширення неліквідної мови (читай на популяризацію нафіг непотрібних українських книжок, які в масштабі країни все-одно не купують) викинули незліченну кількість.

То що, любі мої, чи стала ваша мова тим порятунком за 18 років? Чи зробила життя кращим? Врешті-решт, чи нагодувала хоча б ковбасою?
  • 0

#63 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 15.11.2009 – 02:38

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 02:26) писав:

О, так: через те, що кожний своєю почав балакати.
Ви посміховисько: ваш яскравий приклад протирічить вашій же думці.у
Так і в Україні: замість того, щоб за 18 років побудувати вежу (читай взірцеву державу), страдали фігнею і створювали штучну непотрібну іншим мову; мало того, що людиногодин на цю фігню вбили не одну сотню тисяч, так ще й грошей на поширення неліквідної мови (читай на популяризацію нафіг непотрібних українських книжок, які в масштабі країни все-одно не купують) викинули незліченну кількість.

То що, любі мої, чи стала ваша мова тим порятунком за 18 років? Чи зробила життя кращим? Врешті-решт, чи нагодувала хоча б ковбасою?
шановний дядечку святий спікер)))мова не має ставати порятунком, а тим паче годувати нас ковбасою. Це ваші рефлексії споживацького егоїзму?:)Українська мова стала тим показником, яка за майже тисячолітнє гноблення таки жива і є візитівкою українського народу, на відміну від вашого кацапівського псевдопатріотизму, що показово гидкий для недалеких і примітивних, що тішаться совдепівськими спогадами про дешеву ковбасу.
  • 1

#64 DarkSun

тут написана якась тупа фігня

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 752 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Мукачево

Відправлено 15.11.2009 – 11:46

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 02:26) писав:

страдали фігнею і створювали штучну непотрібну іншим мову; мало того, що людиногодин на цю фігню вбили не одну сотню тисяч, так ще й грошей на поширення неліквідної мови (читай на популяризацію нафіг непотрібних українських книжок, які в масштабі країни все-одно не купують) викинули незліченну кількість.
Про штучну непотрібну мову скажіть більшості моїх знайомих, які може і розмовляють не зовсім чистою і літературною, але живою українською мовою (живу на Закарпатті).
Українську книжку в книгарні знайти досить важко, і ураїнського в книгаргнях в десятки раз менше, інж російських ккнижок. Та сама ситуація з україномовними фільмами.
  • 0

#65 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 13:57

Перегляд дописувеснянка (15.11.2009 02:38) писав:

шановний дядечку святий спікер)))мова не має ставати порятунком, а тим паче годувати нас ковбасою. Це ваші рефлексії споживацького егоїзму?:happy1:Українська мова стала тим показником, яка за майже тисячолітнє гноблення таки жива і є візитівкою українського народу, на відміну від вашого кацапівського псевдопатріотизму, що показово гидкий для недалеких і примітивних, що тішаться совдепівськими спогадами про дешеву ковбасу.

Ну, про тисячоліття ви вже перебільшуєте... років триста - згоден.

Мушу вам нагадати, що егоїзм - це нормальна властивість кожної людини.
Це поняття було спотворене за радянських часів, коли існувала думка, що "общественное превыше всего".
І ви теж егоїстка. І це нормально.
Кожен переслідує в першу чергу свої особисті інтереси; якщо інтереси спільноти ставить вище за свої і досягає їх (... перепрошую, не можу перекласти українською словосполучення "в ущерб") власним, то це альтруїст, але де ви таких бачили?

Псевдопатріотизм? :)
О, з вашої точки зору патріотизм - це називати людей кацапами, їхню мову собачою, а їхню країну клятою? :angry2:)))

А мова показником не стала. Через неможливість самостійно розвиватися близько трьох сот років на більшості територій сучасної України, її штучне відтворення шляхом перекладу маси слів і термінів виглядає не дуже вдало. Тому і кажу, що штучна. І не приживається вона.
Я, наприклад, як і багато моїх однолітків, і молодших людей не жили за часів СРСР чи були занадто малими, аби щось розуміти, але ми свідомо обираємо російську мову. То українська для приватних справ виявилася непотребом.
Цікаво, а чому? Чому 31% населення не кинувся свідомо балакати українською? Може третина населення запроданці? Чи як? :angry1:

DarkSun
На Закарпатті може і жива. Навіть скоріш за все жива.
Але Закарпаття - то не уся Україна і навіть не її третина.
Чому у вас немає книжок українською - гадки не маю. Це дивно.
А от у інших центральних та східних областях українські книжки не видають, бо їх ніхто не купує. Для російськомовних вони - непотреб. Та й українські газети також разом з сільськими назвами "Сільські вісті" і їм подібні.
Можу, доречі, нагадати скандал з озвучкою (не плутати з дубляжем) російських серіалів на ТБ та фільмів у кіно: їх перестали дивитися; рейтинги телеканалів впали так само як і прибутки кінотеатрів.

Тому не треба казати про чийсь вплив: якби воно було б потрібно, і книжки б видавалися, і фільми б створювалися і т.д. і т.п.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 15.11.2009 – 14:05

• 0

#66 веснянка

Старійшина

• Користувачі
  • 1492 повідомлень
  • Стать:Жінка

Відправлено 15.11.2009 – 14:10

Перегляд дописуst SPEAKER (15.11.2009 13:57) писав:

Ну, про тисячоліття ви вже перебільшуєте... років триста - згоден.

Мушу вам нагадати, що егоїзм - це нормальна властивість кожної людини.
Це поняття було спотворене за радянських часів, коли існувала думка, що "общественное превыше всего".
І ви теж егоїстка. І це нормально.
Кожен переслідує в першу чергу свої особисті інтереси; якщо інтереси спільноти ставить вище за свої і досягає їх (... перепрошую, не можу перекласти українською словосполучення "в ущерб") власним, то це альтруїст, але де ви таких бачили?
Десь таки я передбачала і далі наголошую на вашому примітивному споживацтві. Очевидно, ви поки що на найнижчому рівні піраміди Маслоу, і самоідентифікація національна вас поки що не зачепила. А якщо і зачепила, то ви чомусь одразу ж зробили висновок - українець - це я, хоч усі ваші доцьогочасні дописи свідчать про культурну обмеженість і суперечність українськості як такої(ну підіть у розділ політики, шановний пане юристе, чи економіки, покажіть там свої зацікавлення, висловте свою цікаву усім думку, а ви тут товчете воду у ступі). І вже вкотре чую про НАШ нацизм, фашизм і піну коло рота тільки на звук російської. Ще раз вам кажу - то ТЕ, ЩО ВИ ХОЧЕТЕ бачити.
  • 1

#67 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 15.11.2009 – 14:24

веснянка
Поясніть, що ви маєте на увазі під примітивним споживацтвом.

Так, особисто для мене бути українцем геть не означає лише бити себе п"ятою в груди і волати українською.

Доречі, щодо піраміди Маслоу, то тут можна посперечатися. Я геть не згоден із даною вами оцінкою і не розумію на основі чого ви мені її дали.
Якщо ви відносите до найвищого рівня лишень тих людей, які самостверджуються однієюю лише мовою, то ви не вірно розумієте смисл цього дослідження.
  • 0

#68 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 05.12.2009 – 14:07

Повернусі до теми, від якої охочі подискутувати завжди відхилюютсі.
Ономовність в Україні не буде,- вона вже є. Вийдіть на вулиці столиці і послухайте якою мовою говорьит 90% столиччан. Або зайдіть у київські школи і яка мова польєсі у ваші вуха на перервах від зростаючого покоління.
А мова столиці є головною мовою в усіх краінах.
Гадаю, тема, фактично - не актуальна. Питання слід ставити так: тепер Львів двомовний.Через скільки років він стане - одномовним(звичайно,російськомов).
  • -1

#69 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень
  • Місто:ДОНБАСЬКИЙ КРАЙ

Відправлено 05.12.2009 – 14:27

Шпіц,тобі потрібно писати з словником,не позор мову! В Україні українська мова,і ніяких інших других державних!
  • 0

#70 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 14:47

Перегляд дописуШАХІСТ (5.12.2009 15:27) писав:

Шпіц,тобі потрібно писати з словником,не позор мову! В Україні українська мова,і ніяких інших других державних!
Живу в Галичині і навмисне пишу галицкою українскою.Тому, що вона - жива! На відміну від літературної української
,яка лишиласі лиш в біблліотеках, музеях і на лічених сайтах, на кшталт цього.
А ти ,Шахіст, вийшовши з інету, на вулицях свого донбаського краю, швиденько,мабуть, переходиш на вєлікій і
магучій. І вся твоя любов до мови зводисі лиш до гавкання нею на форумі.
  • -1

#71 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 15:12

Перегляд дописушпіц (5.12.2009 14:47) писав:

Живу в Галичині і навмисне пишу галицкою українскою.Тому, що вона - жива! На відміну від літературної української
,яка лишиласі лиш в біблліотеках, музеях і на лічених сайтах, на кшталт цього.
А ти ,Шахіст, вийшовши з інету, на вулицях свого донбаського краю, швиденько,мабуть, переходиш на вєлікій і
магучій. І вся твоя любов до мови зводисі лиш до гавкання нею на форумі.
який же ти... Не буду тебе ображати і показувати свою слабкість,але якби я знав тебе в реалі я б тобі не зуби вибив а щелепу цілу,бо своїми словами ти мене трохи образив,не осуджуй людей,і,якщо чесно,у тебе діалект української мови,а не жива як ти її називаєш. Поки б'ється кров у моїх жилах і я в силах розмовляти я буду і залишуся українцем,і розмовлятиму лише рідною українською мовою! Та,літературна,мова,яка зараз в бібліотеках знищила в мені дебільній суржик,я вдосконалюю своє мовлення,я хоча і народився на Донеччині і вважаю його рідним краєм,обожнюю всю країну,я з друзями,з батьками,з дівчиною,з знайомими,на роботі,на навчанні,спілкуюся українською,а те що вони не завжди мене розуміють це їхня проблема,вони живуть на Україні,а підпрягатися я не збираюся! Відповідай за себе і не будеш осудженим...
  • 0

#72 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 15:23

Перегляд дописуШАХІСТ (5.12.2009 15:12) писав:

який же ти... Не буду тебе ображати і показувати свою слабкість,але якби я знав тебе в реалі я б тобі не зуби вибив а щелепу цілу,бо своїми словами ти мене трохи образив,не осуджуй людей,і,якщо чесно,у тебе діалект української мови,а не жива як ти її називаєш. Поки б'ється кров у моїх жилах і я в силах розмовляти я буду і залишуся українцем,і розмовлятиму лише рідною українською мовою! Та,літературна,мова,яка зараз в бібліотеках знищила в мені дебільній суржик,я вдосконалюю своє мовлення,я хоча і народився на Донеччині і вважаю його рідним краєм,обожнюю всю країну,я з друзями,з батьками,з дівчиною,з знайомими,на роботі,на навчанні,спілкуюся українською,а те що вони не завжди мене розуміють це їхня проблема,вони живуть на Україні,а підпрягатися я не збираюся! Відповідай за себе і не будеш осудженим...
розчулив :happy1:
особливо цим " Поки б'ється кров у моїх жилах і я в силах розмовляти я буду і залишуся українцем,і розмовлятиму лише рідною українською мовою! " гг
  • 0

#73 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 15:41

Перегляд дописуTeo (5.12.2009 15:23) писав:

розчулив :happy1:
особливо цим " Поки б'ється кров у моїх жилах і я в силах розмовляти я буду і залишуся українцем,і розмовлятиму лише рідною українською мовою! " гг
а Ви щось маєте проти? Ручник вимкни свій

Перегляд дописуTeo (5.12.2009 15:23) писав:

розчулив :)
а Ви щось маєте проти? Ручник вимкніть свій,Ви мабуть думаєте що це просто слова на вітер? Для Вас можливо,а для мене далеко НІ
  • 0

#74 Teo

бовдур, булька, кулька, круть!

• Користувачі
  • 2841 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 16:11

Перегляд дописуШАХІСТ (5.12.2009 15:41) писав:

а Ви щось маєте проти? Ручник вимкни свій

а Ви щось маєте проти? Ручник вимкніть свій,Ви мабуть думаєте що це просто слова на вітер? Для Вас можливо,а для мене далеко НІ
Я не сумнівався шо ти напишеш шось настільки тупе та банальне :happy1:
  • 0

#75 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 16:12

Перегляд дописуШАХІСТ (5.12.2009 15:12) писав:

Може ти і дійсно говориш в реалі українською. А якшо ні, то за подібне просторікування
я тобі б не тільки [Manfred: погрози видалено]
І радив би тобі прикласти свою силу не до пустого патякання, а
зробитти шось реальне для покращення стану вмираючої мови.
Однієі твоєї жаги нею спілкуватись замало для її порятунку.

Усне попередження. Настійливо раджу уважно прочитати правила.
  • -1

#76 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 16:42

Перегляд дописушпіц (5.12.2009 16:12) писав:

Може ти і дійсно говориш в реалі українською. А якшо ні, то за подібне просторікування
я тобі б не тільки [Manfred: погрози видалено]
І радив би тобі прикласти свою силу не до пустого патякання, а
зробитти шось реальне для покращення стану вмираючої мови.
Однієі твоєї жаги нею спілкуватись замало для її порятунку.
Я не знаю тебе,ти не знаєш мене,і ти не знаєш чим я тут,на Донбасі займаюся,якщо не знаєш тоді сиди і не пищи,що я роблю заради рідної мови? Я вже і не раз морди квасив,бо ці дебіли женуть на мене,їм не подобається як я розмовляю, думають,якщо вони живуть у Донецьку і розмовляють по-російські то вони круті? Я їм довів що ще крутіші є за них! У мене є спілка,я її називаю толпа,я нікого не боюся,мені побоку з ким і на кого кидатися,але якщо якесь бидло каже погане про нашу мову він випльовує два передніх зуба! У мене така думка,наче ти Хома невіруючий,ти хоч знаєш що таке патріотизм? Хто хто а ти то точно лише те і робиш що мелеш язиком!

Перегляд дописуTeo (5.12.2009 16:11) писав:

Я не сумнівався шо ти напишеш шось настільки тупе та банальне :happy1:
так,згоден написав тупе,якщо тобі щось не подобається,залиш це при собі,я намагаюся довести що треба не лише кидатися голосними словами,а й щось діяти,а сам я не можу... А якщо такі як ти також не вірять,не треба іншим набивати,а точніше заважати,може я повстання збираю,або ще ось? І в чомусь я теж буваю не правий,не треба мене так вже жорстко осуджувати!
  • 0

#77 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 17:00

Перегляд дописуШАХІСТ (5.12.2009 16:28) писав:

Я не знаю тебе,ти не знаєш мене,і ти не знаєш чим я тут,на Донбасі займаюся,якщо не знаєш тоді сиди і не пищи,що я роблю заради рідної мови? Я вже і не раз морди квасив,бо ці дебіли женуть на мене,їм не подобається як я розмовляю, думають,якщо вони живуть у Донецьку і розмовляють по-російські то вони круті? Я їм довів що ще крутіші є за них! У мене є спілка,я її називаю толпа,я нікого не боюся,мені побоку з ким і на кого кидатися,але якщо якесь бидло каже погане про нашу мову він випльовує два передніх зуба! У мене така думка,наче ти Хома невіруючий,ти хоч знаєш що таке патріотизм? Хто хто а ти то точно лише те і робиш що мелеш язиком!
Добре дуже, якшо так вболіваєш за мову,але подібними методами, які ти так барвисто змалював, анітрохи не
посприяєш її стану. Скорше навпаки.
А шодо Хоми невіруючого, то це ти нереально оцїнюєш тенденцію розвитку мови, якшо дивишся на це через рожеві окуляри.
Українська мова на грані, ї безпідставнні заяви, шо нема ніц поганого тільки пришвидшить її маргіналізацію.
Якшо я не буду бити на сполох, і не змушуватиму інших признати правду, то питання мови успішно забалакається,
і через покоління-друге її можна буде почути лиш в невеличких , окремих резерваціях, які штучно створять майбутні
уряди, для показу туристам.І говоритимуть по-українськи там люди з жахливим російським акцентом, бо їхня рідна буде російська,
і зате шо вони говоритимуть по-українськи їм звичайно платитимуть, бо це буде їхня робота.
  • 0

#78 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 17:24

Перегляд дописушпіц (5.12.2009 17:00) писав:

Добре дуже, якшо так вболіваєш за мову,але подібними методами, які ти так барвисто змалював, анітрохи не
посприяєш її стану. Скорше навпаки.
А шодо Хоми невіруючого, то це ти нереально оцїнюєш тенденцію розвитку мови, якшо дивишся на це через рожеві окуляри.
Українська мова на грані, ї безпідставнні заяви, шо нема ніц поганого тільки пришвидшить її маргіналізацію.
Якшо я не буду бити на сполох, і не змушуватиму інших признати правду, то питання мови успішно забалакається,
і через покоління-друге її можна буде почути лиш в невеличких , окремих резерваціях, які штучно створять майбутні
уряди, для показу туристам.І говоритимуть по-українськи там люди з жахливим російським акцентом, бо їхня рідна буде російська,
і зате шо вони говоритимуть по-українськи їм звичайно платитимуть, бо це буде їхня робота.
можливо ти і правий,але руки опускати я не хочу,ти просто хочеш тикнути нас,людей,носом у правду,ну ти це і робиш,я і так бачу що з кожним роком ми все більше і більше розмовляємо російською,мене це добиває,що всі говорять. В Україні повинна бути українська мова,і буду з шкіри лізти,аби не допустити занепаду мови.
  • 0

#79 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • 402 повідомлень

Відправлено 05.12.2009 – 17:46

Перегляд дописуШАХІСТ (5.12.2009 17:24) писав:

можливо ти і правий,але руки опускати я не хочу,ти просто хочеш тикнути нас,людей,носом у правду,ну ти це і робиш,я і так бачу що з кожним роком ми все більше і більше розмовляємо російською,мене це добиває,що всі говорять. В Україні повинна бути українська мова,і буду з шкіри лізти,аби не допустити занепаду мови.
Сам ніц не зробиш.Потрібно обєднуватися, лиш тоді почують.
Коли ми будемо розпорошені, то ми ніколи свого не добємося.
А час добиватися давно настав.
Бо просто так, великі дяді нам нічого не подарують.
Але як обєднуватися, коли в інеті навіть немає спеціалізованого форуму
посвяченого укр.мові, де могли би збиратись небайдужі однодумці?
Але таких нема чи шо?
Обідно все-таки
  • -1

#80 ШАХІСТ

ГЕНЕРАЛІСІМУС

• Користувачі
  • 974 повідомлень

Відправлено 07.12.2009 – 12:54

Перегляд дописуManfred (7.12.2009 11:17) писав:

Як Ви собі уявляєте такий сайт, чому він має бути присвячений, яким саме чином має згуртовувати небайдужих?
сайт українських патріотів,на якому українці могли об'єднатися у велику спілку,і коли потрібно їхати у столицю і доводити свої права та відстоювати Україну,перед не українцями!
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних