Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#561 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4199 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 16.03.2011 – 17:21

Перегляд дописуSensssorika (16.03.2011 17:07) писав:

Крим україномовним стане лише якшо там всіх перестріляти і хіба гуцулів якихось переселити туди.
Бо кримчанє якісь.. "таво". Вони згодні сидіти у холоді, голоді, без води і теде, аби лише "російська- друга державна" і любовні відносини з Росією.

Та і в інших областях я шось популяризації української не бачу. Я вчилася в українській школі,але українською ніхто ні з моїх однолітків, ні з тих,хто далі в українських школах вчиться, не говорить. "Далі"- бо купа шкіл були російськомовними,а потім перейшли на ураїнську. Не з власної волі,канєш.

Питання: а хто з західних областей чи Києва згоден переїхати на південь-схід і говорити солов"їною? Для популяризації і розповсюдження. Чи якось так. Бо в нас тут навіть вчителів української скоро не буде- повимирають.
Тоді слід сепаратизмом зайнятись, відділити україномовні області. Хоча те, шо ви пишете, не правда, бо навіть на півдні по селах розмовляють таки українською.
  • 0

#562 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.03.2011 – 17:28

ви чули ту сільську ураїнську? навіть якшо зустрічаєш таку людину,шоб не дуже суржиком зловживала, то з"являється нова біда- людині грамотності не вистачає.
а знаєте, скільки молоді бажає повертатися жити у село, після навчання в місті?

я просто щойно з села приїхала. ужастіків наслухалася і надивилася.
але, бачу, ніхто з заходу і києва на чужий для них схід і південь переїжджати не хоче :rolleyes: тоді і справді хіба сеператизмом зайнятися,а не кричати про фактичну одномовність.
  • 0

#563 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 16.03.2011 – 17:29

Перегляд дописуkalamar (16.03.2011 17:21) писав:

Тоді слід сепаратизмом зайнятись, відділити україномовні області. Хоча те, шо ви пишете, не правда, бо навіть на півдні по селах розмовляють таки українською.

по селах дійсно багато розмовляють українською навіть на півдні. в Криму не знаю, точно не скажу.
але село, як ви самі розумієте - повний безперспективняк. села вимирають поволі.
  • 0

#564 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.03.2011 – 17:33

Перегляд дописуNeorlandina (16.03.2011 17:29) писав:

по селах дійсно багато розмовляють українською навіть на півдні. в Криму не знаю, точно не скажу.
але село, як ви самі розумієте - повний безперспективняк. села вимирають поволі.
так от і я про шо. перспективи розвитку для мови ніякого.
  • 0

#565 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 16.03.2011 – 17:34

Перегляд дописуSensssorika (16.03.2011 17:28) писав:

але, бачу, ніхто з заходу і києва на чужий для них схід і південь переїжджати не хоче :rolleyes: тоді і справді хіба сеператизмом зайнятися,а не кричати про фактичну одномовність.
Так якщо хтось і хоче кудись їхати, то в Київ. Он зі сходу на захід ніби теж не дуже поспішають, як і навпаки.
  • 0

#566 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 17:44

Перегляд дописуSensssorika (16.03.2011 17:28) писав:

ви чули ту сільську ураїнську? навіть якшо зустрічаєш таку людину,шоб не дуже суржиком зловживала, то з"являється нова біда- людині грамотності не вистачає.
а знаєте, скільки молоді бажає повертатися жити у село, після навчання в місті?
Звичайно чув, бо я сам із села. Та українська краща за городську.

Перегляд дописуNeorlandina (16.03.2011 17:29) писав:

Шо значить багато. :rolleyes: В кількох селах Миколаївщини й Одещини, в яких я був, всі розмовляли українською.
  • 0

#567 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.03.2011 – 17:55

Перегляд дописуkalamar (16.03.2011 17:44) писав:

Звичайно чув, бо я сам із села. Та українська краща за городську.
Шо значить багато. :rolleyes: В кількох селах Миколаївщини й Одещини, в яких я був, всі розмовляли українською.
я й не знала шо Ви з півдня, та ще й приблизно мого віку))))
Бо за часів дитинства і юнацтва мого батька в селах і справді говорили приємною такою українською. а зараз там одні бабульки і дачники.

я просто хочу наголосити на тому, шо в тих же селах, наприклад, українська як літературна.. ну я не чула, вибачте. розмовну чи з якимось суржиком чула. а от чисту гарну, літературну- ні. пройшли ті часи, коли в нас культура по селах зарождалась. он навіть я не можу похвалитися гарним знанням мови. говорю так,як батьки навчили.

а кому ж тоді викладати мову? он моя однокласниця йшла на філологічний, на українську мову і літературу(бо там був бюждет, спеціальність непопулярна і вступити легко було). мені якось лячно,коли вчитель української мови української як рідною не спілкується. я вже мовчу про те, ш він її знає ще гірше, ніж я.
  • 0

#568 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 18:04

Перегляд дописуSensssorika (16.03.2011 17:49) писав:

я й не знала шо Ви з півдня, та ще й приблизно мого віку))))
Бо за часів дитинства і юнацтва мого батька в селах і справді говорили приємною такою українською. а зараз там одні бабульки і дачники.
Я не з півдня, я з гайсинщини, але я просто бував в кількох селах на півдні, років 8 тому, не думаю, що з того часу багато змінилось. По містах теж більше бабульок стало, демографія.

Перегляд дописуSensssorika (16.03.2011 17:55) писав:

я просто хочу наголосити на тому, шо в тих же селах, наприклад, українська як літературна.. ну я не чула, вибачте. розмовну чи з якимось суржиком чула. а от чисту гарну, літературну- ні. пройшли ті часи, коли в нас культура по селах зарождалась. он навіть я не можу похвалитися гарним знанням мови. говорю так,як батьки навчили.
Та літературною взагалі ніде ніхто не говорить. :rolleyes: В тому ж російськомовному Києві інтелігенція намагається копіювати російську мову телеведучих, а народ розмовляє російською, яка російську лише нагадує. Прорівняйте російську київську чи полтавську, із справжньою російською, із якимось із власне російських діалектів. В Україні геть крива вимова, ще й звороти бувають просто українські, із заміною українських слів на російські.
  • 0

#569 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.03.2011 – 18:18

ну а я розказую як зараз. Ладно ше якшо село далеко від міста(обл.центру), але таке село занепадає, звідти лише втекти хочуть. бабкам втікти важче, вони залишаються. А якшо село близ міста знаходиться, то там стільки новобудов і у всіх якісь приїжджі живуть. дачнікі,тобто. а вони,повірте, ну ніяк не українською говорять.

Щодо літературної. Я згодна, шо нею не мають говорити усі, бо не всі в нас культурні і інтелігентні. Але раніше ота вся інтелігенція йшла саме з села. зараз же я в подібне не вірю)
Маю кілької друзів, які говорять саме літературною мовою, але російською. Не бідною, обмеженою словарним запасом гопніка, а гарною багатою мовою. Приємно слухати. Друзі з Миколаєва, українською володіють,російську другою державною не хочуть, але в побуті спілкуються виключно російською.
  • 0

#570 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 18:27

Перегляд дописуSensssorika (16.03.2011 18:18) писав:

Щодо літературної. Я згодна, шо нею не мають говорити усі, бо не всі в нас культурні і інтелігентні.
Тобто ви гадаєте, що культурність визначається тим, чи людина розмовляє літературною, чи діалектом? Людина, яка розмовляє діалектом не є культурною, а людина, яка говорить на штучній літературній, є культурною? Й не важать инші складові культурності, досить літературною говорити? Прикро, але я ніколи й не намагався літературною розмовляти.
  • 0

#571 Neorlandina

Schadenfreude

• Користувачі
  • 3840 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 16.03.2011 – 18:36

Перегляд дописуkalamar (16.03.2011 17:44) писав:

ну таке. не в багатьох селах була, тому не розписуватимуся за всіх отак одразу.
просто в нашому селі в Київській області не всі українською говорять. а село далеко від Києва.
ну і знаю що під Запоріжжям теж по селах чимало переселенців з Уралу, котрі й досі російською розмовляют і української знати не хочуть. але то таке.
села вони ж різні бувають.
  • 0

#572 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 19:41

Перегляд дописуNeorlandina (16.03.2011 18:36) писав:

ну таке. не в багатьох селах була, тому не розписуватимуся за всіх отак одразу.
просто в нашому селі в Київській області не всі українською говорять. а село далеко від Києва.
ну і знаю що під Запоріжжям теж по селах чимало переселенців з Уралу, котрі й досі російською розмовляют і української знати не хочуть. але то таке.
села вони ж різні бувають.
Хай автор теми не ображається, але тама має трохи дурнувату назву. Жодній людині при доброму розумі не йдеться про одномовність України. Йдеться про те, щоб мати умови, при яких теперішні україномовні не переходили б на російську. То проблема статусу української у сприйнятті, а той статус формують ЗМІ, а не державний статус, про який так багато говорять.
Звичайно ж переселенці із Уралу можуть говорити мовою, якою хочуть. У однієї моєї однокласниці теж була мама росіянка, і її мама українською так і не навчилась говорити, вона розмовляла досить своєрідною російською із українськими словами. Її дочка уже українською розмовляла, зате на уроках російської від російської її дочки просто мліла учителька російської. Не тому, що її російська аж надто літературна була, просто у неї була добра вимова. Я якось їхав до Вінниці, й навпроти сиділо три наші сільські бабі й якийсь чоловік, коли ті баби почали розмовляти між собою мені трохи дивно стало, бо розмовляли вони між собою чеською з українізмами, а з чоловіком українською. Зійшли на Козятині, виявилось що десь там є село переселенців із Чехії ще десь з 19ст. Так що села справді різні бувають.
  • 0

#573 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 16.03.2011 – 20:45

Перегляд дописуЗварич (16.03.2011 15:48) писав:

Ще один тупий провокатор, який не знає законів рідної країни. "Чому мене обслуговують іноземною мовою?"
Ще раз. Не іноземною, а мовою міжнаціонального спілкування та мовою половини громадян України.

А чого тупий.
Я вважаю такі провокації потрібними і правильними. Провокуймо і щось буде змінюватися. Бо нікому не хоцця на весь інет українофобом світанутися.

З твого тлумачення не зрозуміло одне - виходить, державна мова від "міжнаціональної" практично не відрізняється. Державна мова по суті і є "міжнаціонального спілкування" у всіх країнах - бо ж зараз кругом багато етносів.
  • 0

#574 Chuvachenko Cat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 333 повідомлень
  • Місто:матки

Відправлено 16.03.2011 – 20:55

Перегляд дописуПластун (16.03.2011 20:45) писав:

А чого тупий.
Я вважаю такі провокації потрібними і правильними. Провокуймо і щось буде змінюватися.
Так, російськомовні ще більше захищатимуть російську.Нормально ти придумав.

Перегляд дописуПластун (16.03.2011 20:45) писав:

З твого тлумачення не зрозуміло одне - виходить, державна мова від "міжнаціональної" практично не відрізняється. Державна мова по суті і є "міжнаціонального спілкування" у всіх країнах - бо ж зараз кругом багато етносів.
Примусом доб'єшся зворотнього ефекту.
  • 0

#575 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 21:04

Ви так проти провокацій і примусу, зате спокійно ходите в такі заклади і ще й задоволені. Та й, скоріш за все, ще й російською там спілкуєтесь, щоб нікого ж не образити своєю українською і не спровокувати агресію з боку російськомовних.
  • 0

#576 Chuvachenko Cat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 333 повідомлень
  • Місто:матки

Відправлено 16.03.2011 – 21:07

Перегляд дописуOlexandr (16.03.2011 21:04) писав:

Ви так проти провокацій і примусу, зате спокійно ходите в такі заклади і ще й задоволені. Та й, скоріш за все, ще й російською там спілкуєтесь, щоб нікого ж не образити своєю українською і не спровокувати агресію з боку російськомовних.
Тю, я також можу причислити себе російськомовних. Російська рідна.
  • 0

#577 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 21:22

Перегляд дописуChuvachenko Cat (16.03.2011 21:07) писав:

Тю, я також можу причислити себе російськомовних. Російська рідна.
То так і кажіть, що вам байдуже. А дехто хоче отримувати інформацію українською.
  • 0

#578 СВІ†ЛОНОСНИЙ

http://svobodaslova.ukrainianforum.net/

• Користувачі
  • 2386 повідомлень
  • Місто:з Небес

Відправлено 16.03.2011 – 21:27

Перегляд дописуChuvachenko Cat (16.03.2011 20:55) писав:

Росіськомовність це скоріше не принциповість, а наслідок бездумности і безхарактерности. Така людина не буде щось відстоювати, инакше б відстоювала своє українське. Тому вони йтимуть шляхом меншого спротиву.
  • 0

#579 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень
  • Місто:Волинь

Відправлено 16.03.2011 – 21:47

1. Хай захищають.
Потрібно нарешті перевести цей кофлікт у гостру фазу, ми так робимо у медицині. Допомагає.

2. Я ні про який примус не писав.
  • 0

#580 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4199 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 21:48

Тут не важить як російськомовні поводяться, важить як поводяться україномовні, які одразу на російську переходять. Бо щодо мови міжнаціонального спілкування, то дурниця то. Сучасна лінґва франка англійська, а мова міжнаціонального спілкування взагалі дивне поняття. Зі швидким звуженням територій, на яких російська виконує роль лінґва франка, то буде скоро мова міжнаціонального спілкування двох націй. :rolleyes:
Я нормально сприймаю коли мені десь відповідають російською, але я не нормально сприймаю, коли мені доводиться повторювати по три рази, бо співрозмовник не розуміє української. Це верх тупості, жити в Україні й не розуміти української.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних