Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#541 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1990 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Волинь

Відправлено 10.03.2011 – 21:24

Перегляд дописуChuvachenko Cat (10.03.2011 21:23) писав:

Тобі можна вікна в квартирі побити? Буде акція протесту, бо ганьбиш українців і мову.

Я?
Чим?
  • 0

#542 Chuvachenko Cat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 333 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:матки

Відправлено 10.03.2011 – 21:26

Перегляд дописуПластун (10.03.2011 20:24) писав:

Я?
Чим?
Вважаєш, що потрібно порушувати українські закони. Матюкався неукраїнською.
  • 0

#543 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 10.03.2011 – 21:37

Перегляд дописуChuvachenko Cat (10.03.2011 21:26) писав:

Вважаєш, що потрібно порушувати українські закони. Матюкався неукраїнською.

Я не вважаю що їх потрібно порушувати.
Їх потрібно виконувати.
Наприклад надавати клієнтам інформацію про товар українською і не дискримінувати громадян за мовною ознакою.
Коли закони порушують брутально і безкарно, то такі акції в порівнянні з цим дрібниця і є прийнятними.

Матюкатися батьки от не навчили. На вулиці що чув те тепер повторюю. Таки грішний. :rolleyes:
  • 0

#544 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.03.2011 – 12:06

Перегляд дописуManfred (14.03.2011 11:59) писав:

Відверте висміювання — це коли сказати по суті нічого, але дуже хочеться ;-)
Порадьте, що казати по суті у відповідь на відверту маячню?
  • 0

#545 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.03.2011 – 14:42

Перегляд дописуManfred (14.03.2011 12:12) писав:

"Маячня" — лише чиясь суб'єктивна оцінка і небажання вмикати мозок :rolleyes:
Пропустили слово "відверта". Чекаю поради терпляче.
  • 0

#546 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 14.03.2011 – 18:21

Перегляд дописуПластун (10.03.2011 21:37) писав:

Я не вважаю що їх потрібно порушувати.
Їх потрібно виконувати.
Наприклад надавати клієнтам інформацію про товар українською
Не надавали? Де?

Цитата

і не дискримінувати громадян за мовною ознакою.
В даному випадку дискримінація - це коли не розуміють клієнта. А до робочого місця є певні вимоги.
Уяви, що ти власник магазину. Приходить до тебе кубіта на роботу і говорить: "Я знаю українську, російську, англійську, польську... Але, москалям, бритам і пшекам відповідатиму виключно українською!"
Візьмеш таку пальнуту на роботу? :rolleyes: Я - ні.

Цитата

Коли бидло — злочин, а коли патріоти української мови, над якою бидло відверто глумиться — партизанським спротивом.
Партизани, ггг. А сайт, на який ви посилалися, чомусь так не вважає... Чому?

Цитата

1) засуджуємо побиття вітрин магазинів, як і будь-які інші силові протиправні дії;
2) «акції» такого штибу шкодять іміджу українських громадських організацій та відвертають від себе тих громадян, які прагнуть обстоювати право української на повсякденний ужиток;
3) наш громадський рух уже п’ять років поширює свої ідеї в сучасний та креативний спосіб, що приваблює до себе увагу молоді та ширшої громадськості. Ми намагаємось зняти з прикметника «український» такі ярлики, як «шароварний», «агресивний», «ультраконсервативний» тощо.
Останні події показують, що комусь дуже хочеться, щоб все українське відлякувало мислячих громадян та асоціювалося з ксенофобією

http://nbb.com.ua/news/1125/5/
  • 0

#547 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 14.03.2011 – 20:35

1. Не придурюйся.
По тій же дівчині з дитячого магазину був репортаж в ТСН, журналістка типу просто покупець зайшла і почала щось запитувати в той магазин, продавчиня вперто кацапською відповідала аж поки журналістка прямо не попросила перейти.
Ще раджу звякнути в інет-магазин от в ту ж розетку і послухати їхню "українську". Кровосісі кровосісять.

2. Див п. 1

3. Праці Леніна - теж толкова штука.
Тіки є речі які пишуть щоб вони були написані.
Ось наприклад я теж вважаю застосування сили, насильницький спосіб зміни антинародної влади і все таке неприпустимими.
І засуджую екстремістів. Ще ксенофобів. А антисемітів ваще би довічно садив.
Ось такий я толерантний і терпимий.
Дякую за увагу, пане ст. лейтинанте.
  • 0

#548 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 14.03.2011 – 21:18

Цитата

1. Не придурюйся.
По тій же дівчині з дитячого магазину був репортаж в ТСН, журналістка типу просто покупець зайшла і почала щось запитувати в той магазин, продавчиня вперто кацапською відповідала аж поки журналістка прямо не попросила перейти.
А ти закони своєї країни знаєш? Виконувати їх треба?

Цитата

Стаття 17. Мова у сфері обслуговування
В Українській РСР у всіх сферах обслуговування громадян вживається українська або інша мова, прийнятна для сторін.
http://zakon.rada.go...gi?nreg=8312-11

поки журналістка прямо не попросила перейти... для сторін була прийнятна інша мова. Що не так?

Цитата

Дякую за увагу, пане ст. лейтинанте.
Капітан, бгг. Правда, у 26 років звільнився, набридло.
  • 0

#549 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 14.03.2011 – 21:44

1. Якщо людина з тобою розмовляє українською. То така для неї і прийнятна. "Вищість" української випливає із Конституції.
Але то лірика, ти спитав де не надають - я відповів.

2. Ну це я писав для всіх старлєїв, капітанів а може й полковників що переглядають цей форум.
До речі, я також таврую ганьбою ксенофоба Шкляра і фашиста Шевченка.
Я підтримую усіх хто вважає що нема чого боротися за свої права - хай всі й далі на нас паразитують. Дружба народів фарєва.
  • 0

#550 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 14.03.2011 – 22:21

Перегляд дописуПластун (14.03.2011 21:44) писав:

1. Якщо людина з тобою розмовляє українською. То така для неї і прийнятна. "Вищість" української випливає із Конституції.
Звичайно. І рівні права громадян теж. А ще:

Цитата

Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.
Виконувати треба?

Цитата

Але то лірика, ти спитав де не надають - я відповів.
Який пункт було порушено?

Цитата

2. Ну це я писав для всіх старлєїв, капітанів а може й полковників що переглядають цей форум.
До речі, я також таврую ганьбою ксенофоба Шкляра і фашиста Шевченка.
Я підтримую усіх хто вважає що нема чого боротися за свої права - хай всі й далі на нас паразитують. Дружба народів фарєва.
:rolleyes:
  • 0

#551 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 14.03.2011 – 23:15

Перегляд дописуЗварич (14.03.2011 22:21) писав:

Виконувати треба?
Який пункт було порушено?

Однозначно треба.
Я тлумачу ці закони таким чином - у всіх випадках інформація про товар і обслуговування здійснюється українською мовою. Якщо для особи прийнятною є інша мова якою володіє продавець, то така інформація може надаватися нею. Тобто якщо ти румун зайшов у магазин і там румун торгує шпарте собі на здоров'я.
Але "по дефолту" мова українська.
Це випливає з триумвірату - Конституція, ЗУ про мови, ЗУ про захист прав споживача.

Дивно, що на усіх цих "мовних карусєлях" ще процесів таких не чутно.
  • 0

#552 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 14.03.2011 – 23:44

Перегляд дописуПластун (14.03.2011 23:15) писав:

Однозначно треба.
Ну то виконуй.
Конституція:

Цитата

В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Закон:

Цитата

Стаття 4. Мови міжнаціонального спілкування
Мовами міжнаціонального спілкування в Українській РСР є українська, російська та інші мови.
Українська РСР забезпечує вільне користування російською мовою як мовою міжнаціонального спілкування народів Союзу РСР.
Стаття 5. Право громадян користуватися будь-якою мовою
Стаття 27. Мова навчання і виховання в загальноосвітніх школах
Вивчення в усіх загальноосвітніх школах української і російської мов є обов'язковим.

Цитата

Я тлумачу ці закони таким чином - у всіх випадках інформація про товар і обслуговування здійснюється українською мовою. Якщо для особи прийнятною є інша мова якою володіє продавець, то така інформація може надаватися нею. Тобто якщо ти румун зайшов у магазин і там румун торгує шпарте собі на здоров'я.
Але "по дефолту" мова українська.
Ще один лохотрон націоналістів :rolleyes: Будь-який юрист тлумачить закон інакше. Тому і судових процесів нема.
Розумієш, якщо дотримуватися законів, мовне питання тупо зникає. А це нікому з влади не вигідно.
  • 0

#553 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4213 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 15.03.2011 – 00:09

Перегляд дописуПластун (14.03.2011 20:35) писав:

1. Не придурюйся.
Ще раджу звякнути в інет-магазин от в ту ж розетку і послухати їхню "українську". Кровосісі кровосісять.
Ви трохи дивуєте. Ви або не із Києва, чи ви із Києва, але у магазинах російською розмовляєте. Для того, щоб продавець міг українською відповісти, він її принаймні повинен знати. Десь у 30 відсотках випадків продавець просто не знає української, тож він відповідає, якою може. На щастя я розумію розмовну російську, хоч я російську й погано знаю, в школі якось вчив, а з того часу мало нею користувався. То лише у чиїхось фантазіях продавець у Києві мовою клієнта відповідає. Якщо ви инші міста візьмете, то там инша ситуація. Скажімо у Вінниці продавець у більшості випадків справді відповість українською.
  • 0

#554 Chuvachenko Cat

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 333 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:матки

Відправлено 15.03.2011 – 00:46

Захист рідної мови і є високою ідеєю, без жодних "ніби".

А тепер розкажіть мені: Яким чином вітрини магазину порушили мовне законодавство? Я посміюсь.

Коли бидло — злочин, а коли патріоти української мови, над якою бидло відверто глумиться — партизанським спротивом.

Тільки з лісу вийшли, ага. Війна давно пройшла, а вони до сих пір поїзди під відкіс пускають :rolleyes:
  • 0

#555 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 15.03.2011 – 07:46

Перегляд дописуЗварич (14.03.2011 23:44) писав:

Ще один лохотрон націоналістів <_< Будь-який юрист тлумачить закон інакше. Тому і судових процесів нема.
Розумієш, якщо дотримуватися законів, мовне питання тупо зникає. А це нікому з влади не вигідно.

Закони ці я всі читав і читаю, не переживай.
Оцей "будь-який юрист" якщо тумачитиме так як ти кажеш дотлумачиться наприклад до того що й судочинство можна вести іноземною мовою і ще багато чого. Пряма вказівка на "українською" рідко зустрічається.
Тільки твоє "тлумачення" - це анархія. 132 мови знати ніхто не може.

Перегляд дописуkalamar (15.03.2011 00:09) писав:

Ви трохи дивуєте. Ви або не із Києва, чи ви із Києва, але у магазинах російською розмовляєте. Для того, щоб продавець міг українською відповісти, він її принаймні повинен знати. Десь у 30 відсотках випадків продавець просто не знає української, тож він відповідає, якою може. На щастя я розумію розмовну російську, хоч я російську й погано знаю, в школі якось вчив, а з того часу мало нею користувався. То лише у чиїхось фантазіях продавець у Києві мовою клієнта відповідає. Якщо ви инші міста візьмете, то там инша ситуація. Скажімо у Вінниці продавець у більшості випадків справді відповість українською.

6 років прожив у Києві, поїхав звідти в 2009 і зараз частенько друзів відвідую.
Окремі дибілоїди не знають, так. Решта хто нормально хто "кровосісьно" але відповідають. Ну може то так в мене (я вмію мотивувати до розмови українською :rolleyes: ), але ні, випадків "прямого кацапізму" я бачив небагато.
  • 0

#556 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 15:48

Перегляд дописуПластун (15.03.2011 07:46) писав:

Оцей "будь-який юрист" якщо тумачитиме так як ти кажеш дотлумачиться наприклад до того що й судочинство можна вести іноземною мовою
Можна. Тільки не іноземною, а мовами громадян нашої країни згідно Ст. 18 Закону. Наприклад, в Одесі абсолютна більшість судових засідань ведеться російською. Потім робиться переклад вироку...
Ти ніби у віртуальній Україні живеш.

Цитата

Тільки твоє "тлумачення" - це анархія. 132 мови знати ніхто не може.
Ні, це закони країни, громадянином якої ти є. Що, Габсбурга не вистачає?

Цитата

Про нібито україномовний Київ:
Ще один тупий провокатор, який не знає законів рідної країни. "Чому мене обслуговують іноземною мовою?"
Ще раз. Не іноземною, а мовою міжнаціонального спілкування та мовою половини громадян України.
  • 0

#557 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 16.03.2011 – 16:22

Перегляд дописуЗварич (16.03.2011 15:48) писав:

Ще один тупий провокатор, який не знає законів рідної країни. "Чому мене обслуговують іноземною мовою?"
Ще раз. Не іноземною, а мовою міжнаціонального спілкування та мовою половини громадян України.
З чого ви взяли, що це мова міжнаціонального спілкування? Між якими націями? Так будь-яку мову можна так назвати, от тільки ж подумати треба спочатку.
  • 0

#558 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень

Відправлено 16.03.2011 – 16:40

З Закону. Дубль 2:

Цитата

Стаття 4. Мови міжнаціонального спілкування
Мовами міжнаціонального спілкування в Українській РСР є українська, російська та інші мови.
Українська РСР забезпечує вільне користування російською мовою як мовою міжнаціонального спілкування народів Союзу РСР.

http://zakon1.rada.g...gi?nreg=8312-11

Пропонуєте порушувати закони?:rolleyes:
  • 0

#559 Olexandr

противсіх

• Користувачі
  • 1510 повідомлень
  • Місто:місто Київ

Відправлено 16.03.2011 – 16:53

Перегляд дописуЗварич (16.03.2011 16:40) писав:

http://zakon1.rada.g...gi?nreg=8312-11

Пропонуєте порушувати закони?:rolleyes:
І що ми з цього маємо? Написано, що всі мови є мовами міжнаціонального спілкування. Яка корисна інформація.
Натомість, державна мова одна.
  • 0

#560 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.03.2011 – 17:07

Крим україномовним стане лише якшо там всіх перестріляти і хіба гуцулів якихось переселити туди.
Бо кримчанє якісь.. "таво". Вони згодні сидіти у холоді, голоді, без води і теде, аби лише "російська- друга державна" і любовні відносини з Росією.

Та і в інших областях я шось популяризації української не бачу. Я вчилася в українській школі,але українською ніхто ні з моїх однолітків, ні з тих,хто далі в українських школах вчиться, не говорить. "Далі"- бо купа шкіл були російськомовними,а потім перейшли на ураїнську. Не з власної волі,канєш.

Питання: а хто з західних областей чи Києва згоден переїхати на південь-схід і говорити солов"їною? Для популяризації і розповсюдження. Чи якось так. Бо в нас тут навіть вчителів української скоро не буде- повимирають.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних