Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#421 zav

зрадник

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 9565 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Київ

Відправлено 29.12.2010 – 10:16

Перегляд дописуManfred (29.12.2010 09:31) писав:

Йой, то якась проблема таки існує? А я думав, що вас все влаштовує.
Існує не лише проблема, а й вирішення цієї проблеми втілюється в життя. Тому мене все влаштовує.

А коли бібліотеки загальномовні, то покажіть мені російські мережеві бібліотеки, де б усе було геть україномовне, як я вам навів вище українську у якій усе російськомовне.
Не тупіть.

Безпідставне ваше заперечення — цілком обґрунтованого висновку.
Ніц не обґрунтованого, і взагалі не висновку.

Кілька років тому був у Болгарії, абетки у нас з ними наче близькі, так ось, англо <> болгарських словників знайшов стільки, що хоч греблю гати, а російсько <> болгарських — жодного, про українсько <> болгарські просто навіть не згадую.
Дєрзайте.

Перегляд дописуManfred (29.12.2010 10:11) писав:

Саме тому певний розвиток та поширення ідеї української латинки може бути корисним ;-)
Саме тому не буде ніякого певного, або, навіть, непевного, розвитку чи поширення ідеї української латинки.

Повідомлення відредагував zav: 29.12.2010 – 10:17

• 0

#422 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 29.12.2010 – 10:51

Перегляд дописуManfred (29.12.2010 10:28) писав:

Тоді прокоментуйте:
Ваша неувага переходить усі неможливі межі.
http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...st&p=670020
  • 0

#423 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 29.12.2010 – 11:56

Перегляд дописуManfred (29.12.2010 11:23) писав:

Як ви вважаєте, які причини саме такого мовного вибору бізнесу?
Навчання в совіцьких школах журналюг і решти песак. Української не тямлять - писати нею не можуть. Навіть якщо керівник забажає, то матиме клопіт із фахівцями.

Повідомлення відредагував zav: 29.12.2010 – 11:56

• 0

#424 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4203 повідомлень
  • Місто:Чорнильщина

Відправлено 29.12.2010 – 14:12

Перегляд дописуzav (29.12.2010 10:04) писав:

Співпадіння абеток української та російської й відповдіне неспівпадіння абеток української та англійської не дасть вам нікого нікуди вивести, на жаль.
Не знаю навіть, як на то реагувати, бо не знаю чи ви про ті абетки серйозно кажете, чи жартуєте. Які ви проблеми бачите в різних абетках? Зараз двомовним є майже ввесь світ, а латинською абеткою здебільшого для європейських мов користуються. До того ж кириличну абетку можна лише із великою натяжкою вважати неспівпадною із латинкою. Люди, які не знають жодної іноземної мови спокійно латинку читають, у нас вивіски на магазинах бувають латинкою. Візьміть арабську чи хінді, щоб побачити, що таке справді різні абетки.
І як грузини в СССР вивчали російську, а тепер вивчають англійську? Ви бачили колись грузинську абетку?
  • 0

#425 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 30.12.2010 – 00:37

До Каламаря і до всіх хохлів.
"але підкажіть, де ще, крім зах. України українську називали руською?" - схоже на - "де ще Панагінею називали Новозеландією"

Нема української мови. Нема України. Нема українців. Все це штучне. Вигадане. Вигадане людьми без роду, без укладу, без традицій, без відчуття бАтьківщини. Для таких і тато (тать) , є батьком і грецьке "дах" , є кришою . І живуть вони НА україні.... Як НА землі, не своїй , орендованій... Та й , не такий вже великий шмат суходолу ( на цій планеті) вже встигли "умовно" поділити на три країни.

А що ж батьки наші? А діди? А прадіди??? Вони такими ж вилупками були як ми? Начебто ні. Читаємо, не віримо? Що до нас дійшло з нашої історії? Українська мова, держава Україна? Може наші прадіди себе теж "українцями" називали?

То де ще в світі , як не в цій ,хохлами полоненій країні , є таке знущання над генетичною па'мяттю. Москалям , до речі, легше , вони вкрали свою самоідентифікацію в історії ( і платять за пяну ідею Петра ресурсами), але ми ж не москалі , ми Руси. Генетично не в тобі , так в мені це закладено, не в мені так в у наших дітях. Бо ми - стара нація, древня , ми МАТИ слав'ян. Ми Руси.

Манфреду. Час пропозицій вийшов.

P.S. "Хохли" тут - прийшлі люди.

Повідомлення відредагував Tomis-S: 30.12.2010 – 00:49

• 0

#426 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4203 повідомлень

Відправлено 30.12.2010 – 01:35

Перегляд дописуTomis-S (30.12.2010 00:37) писав:

До Каламаря і до всіх хохлів.
"але підкажіть, де ще, крім зах. України українську називали руською?" - схоже на - "де ще Панагінею називали Новозеландією"

Нема української мови. Нема України. Нема українців. Все це штучне. Вигадане. Вигадане людьми без роду, без укладу, без традицій, без відчуття бАтьківщини. Для таких і тато (тать) , є батьком і грецьке "дах" , є кришою . І живуть вони НА україні.... Як НА землі, не своїй , орендованій... Та й , не такий вже великий шмат суходолу ( на цій планеті) вже встигли "умовно" поділити на три країни.
Ось ваш однодумець, знаток-интелектуал :lol:.

Перегляд дописуTomis-S (30.12.2010 00:37) писав:

А що ж батьки наші? А діди? А прадіди??? Вони такими ж вилупками були як ми? Начебто ні. Читаємо, не віримо? Що до нас дійшло з нашої історії? Українська мова, держава Україна? Може наші прадіди себе теж "українцями" називали?
"Чию кров йдете проливати? Чи не братів своїх? Чи ж у нас не одна мати — Україна? За кого вам випадає стояти? За костьоли? Чи за храми господні, що породили і ростили нас від дня хрещення? Чи ви короні польській допомогти хочете, яка неволею за вашу мужність відплатила, чи матері своїй Україні, яка волею вас обдарувати воліє?"
З літопису Григорія Граб’янки.
Почитайте козацькі літописи.

Багато ви знаєте українських народних пісень в яких вживається слово Русь, Росія?
Ось пісня про Морозенка, яку ви наче в школі вивчати мали. Яка там самоідентифікація?

Дах із німецької, а не грецької. Щодо криші, то не чув, щоб із мого села хтось так казав, дах він і є дах :ggggg:, чого б то його кришею називати :happy1: , хоча не виключаю, що можливо десь в Україні й кажуть криша.
Раджу не вживати так рясно в подібних дописах про ворожий дах слова "штучний", бо кури засміють :lol: .

Повідомлення відредагував kalamar: 30.12.2010 – 01:53

• 0

#427 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 30.12.2010 – 01:59

Каламарю ! Не триндіть , хохляки завжди жидами прикриваються коли нема свого розуму. Може (поки що) вас теж послати? До істоков , в єрусалим? Заодно і історію під----вучите?

i 

Порушення п.2.4. +10%

Повідомлення відредагував Manfred: 30.12.2010 – 08:53

• 0

#428 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 30.12.2010 – 02:20

Перегляд дописуkalamar (30.12.2010 01:35) писав:

Раджу не вживати так рясно в подібних дописах про ворожий дах слова "штучний", бо кури засміють :happy1: .
От а дійсно. Томісе, а пиши-но ти правильною мовою. Ну - мовою Русів, Русичів. Цікаво ж! Нє, серйозно. Думаю адмінінстарція форуму нє бенджє проти.))) Тобі природньо, мені цікаво. Так сказать: не змість а форма. (бо я не хочу в бан, шоб зміст коментувати :lol:).
  • 0

#429 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 30.12.2010 – 04:16

Цитата

От а дійсно. Томісе, а пиши-но ти правильною мовою. Ну - мовою Русів, Русичів. Цікаво ж! Нє, серйозно. Думаю адмінінстарція форуму нє бенджє проти.))) Тобі природньо, мені цікаво. Так сказать: не змість а форма. (бо я не хочу в бан, шоб зміст коментувати biggrin.gif).

1.Переходити на "тикало" з незнайомими мені людьми ,публічно, собі не дозволяю , виховання не хохляцьке.
2.Те, що для мене рідне , вам чуже.
3."Бан" виключає можливість коментувати і триндіти і ...вчіть теорію.

По темі.

Фактичної одномовності України не буде - бо що російська , що українська - штучні мови. Треба повертатись до руської.

Повідомлення відредагував Tomis-S: 30.12.2010 – 04:17

• 0

#430 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 30.12.2010 – 05:27

Перегляд дописуTomis-S (30.12.2010 04:16) писав:

1.Переходити на "тикало" з незнайомими мені людьми ,публічно, собі не дозволяю , виховання не хохляцьке.
2.Те, що для мене рідне , вам чуже.
3."Бан" виключає можливість коментувати і триндіти і ...вчіть теорію.

По темі.
Угу угу, так а як там щодо демонстрації руської мови?
Невже легше отак бездарно зливати, ніж написати "по-руську"; стіке невнятної писанини і прокльонів клятих хохляків, русичу ви наш любєзний, а розътечися живымъ русьскымъ языкомъ - слабо?! по дрєву. :happy1:

Цитата

Фактичної одномовності України не буде - бо що російська , що українська - штучні мови. Треба повертатись до руської.
От і поверніться. Пропоную Вам ще раз, пописати свої неповторні пости на цьому форумі хохляків руською мовою. Що б Ви під нею не розуміли.

Повідомлення відредагував kavalera: 30.12.2010 – 05:28

• 0

#431 Dnepr

Частий гість

• Користувачі
  • PipPipPip
  • 49 повідомлень

Відправлено 30.12.2010 – 13:49

А й справді, либонь цікаво було б щоб хтось "по-руську" писав.
Тільки..., як не б'ються лінгвісти, а остаточної відповіді на се дати не в змозі! Яка вона справдішня та мова - РУСЬКА?! Біс його маму знає!

Ось, до речі, пан намагається свій ЖЖ вести обидвома мовами - укр. й "руською": http://aandrusiak.livejournal.com/ чи так чи ні але пробує!
  • 0

#432 Tomis-S

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 144 повідомлень

Відправлено 01.01.2011 – 22:22

Довести... Почуття важко доводити. Особливо людям , що від народження були відлучені від руської культури , а українську бачили по телевізору , або в викривленому вигляді в підручниках та дозволених книжках. Задайте собі питання , "Як далеко ви можете заглянути (документально) в історію своєї родини?"

Далекий я від того , що тут пишуть одні українці , тим не менш , спробую...нагадати дещо.

Любити - прагнути душею.
Кохати - робити добре, відгодовувати , одягати , лелеїти.
Жаль - душевні почуття.
Шкода - матеріальні.
Вор - темна і непевна людина.
Злодій - крадій якого ти знаєш і знаєш що саме він у тебе щось вкрав.
Крадій - професія.
Тать - чужинський вор.
Желати - душевне почуття.
Бажати - матеріальне.
Язик - інструмент спілкування.
Мова - результат бажання спілкуватися.
Спортитись - перекинутись на іншу сторону, змінити світогляд.
Зіпсуватись - пригодне для їжі псу і вцьому сенсі стати як пес.
Ректи - втовкмачувати в голову , стосується офіціозу , так і сприймається.
Проглотити - не жуючи , зразу в гортань і далі (стосується твердої їжі)
Проковтнути - (від характерного звуку "ковть") - стосується жидкості.
Жидкость - тягуче , клейке , суміш (не вода).
Рідина - а що це таке?

А тепер речення на руській.

Спортилися ми . Бажаємо желанне, поміняли кохання на любов. Проглотили свій язик , залишилась мова.
  • 0

#433 красівий українець

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 01.01.2011 – 22:58

Ого! Яке на Вас просвітлення зійшло! Гадаю, Вам не треба обмежуватся цією землею, а йти у світ широкий, проштовхувати і туди свою геніальну ідею. Ну на початок, приміром, запропонуйте англійцям повернутися до мови Шекспіра.
  • 0

#434 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4203 повідомлень

Відправлено 01.01.2011 – 23:02

Перегляд дописуTomis-S (1.01.2011 22:22) писав:

Далекий я від того , що тут пишуть одні українці , тим не менш , спробую...нагадати дещо.
любити - звичайно в українькій є це слово, кохати має передусім еротичне значення, хоча є й винятки, як "викохати гарну свиню".
спортитись - спокійнісінько користуйтесь тим словом, то просто синонім до зіпсуватись. Спортитись передусім до їжі вживається, тоді як зіпсуватись може й людина.

Крадій - професія.
За "крадій - професія" вам 10 балів B) .

А як бути бездушним атеїстам?

Згоден, але із уточненням, що то один із інструментів спілкування, бо самим тільки язиком, без губ, ротової порожнини, голосових зв’язок не дуже й поспілкуєшся.
Ректи - болгаризм мабуть, можете спокійно його вживати, if you want to be fancy.

А що тоді лигнути (не лигати)?

Рідина - а що це таке
Оце правильно, актуально, про жидкость й звук ковть.

Спортилися ми . Бажаємо желанне, поміняли кохання на любов. Проглотили свій язик , залишилась мова.
На подібному язичії, пересипаному болгаризмами, розмовляли деякі герої українських п’єс.
  • 0

#435 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 04.01.2011 – 07:37

Довести... Почуття важко доводити. Особливо людям , що від народження були відлучені від руської культури , а українську бачили по телевізору , або в викривленому вигляді в підручниках та дозволених книжках. Задайте собі питання , "Як далеко ви можете заглянути (документально) в історію своєї родини?"

Любити - прагнути душею.
Кохати - робити добре, відгодовувати , одягати , лелеїти.
Жаль - душевні почуття.
Шкода - матеріальні.
Вор - темна і непевна людина.
Крадій - професія.
Тать - чужинський вор.
Бажати - матеріальне.
Мова - результат бажання спілкуватися.
Спортитись - перекинутись на іншу сторону, змінити світогляд.
Зіпсуватись - пригодне для їжі псу і вцьому сенсі стати як пес.
Ректи - втовкмачувати в голову , стосується офіціозу , так і сприймається.
Рідина - а що це таке?

А тепер речення на руській.

Абсолютна рагульська нісенітниця! По-перше, шановний, я з дитинства по-українськи балакаю. І вважаю свою мову значно правильнішою за твої вигадки заквашені на недоукраїнських діалектах. Чому ти вирішив шо твоя брєдятіна і є правильна мова? По-друге, як і слід очкувати - ніякої руської мови ти не навів. Тіке брєд сумашедшего, і невігластво.
Рідина. А шо це таке. А рідкий ніколи не чув? У нас кажуть рідкий. У вас нема - і всьо пропало. А я кажу, шо ви неруські вапшє, коли не кажете рідина! І до речі, у нас саме "кажуть". А не гуворять-гаварят. Жидкость? А чого ж не жидкість? Ге? Чи в твоїй мутантській мові нема предковічного руського чергування о-і е-і? Проковтнути походить від ковть! Ото йопта! Геніальне відкриття. Але шо тіке рідину - ще крутіше. Ковт- - це якраз самий шо ненаєсть український варіант словянського gъlt Проглотити в закарпаттю можуть казати тіке румини і мадяри які за совка єлє єлє вивчили общепанятний. В труЬ руській не може бути такої форми, бо він витісня тоді проковтнути. Це як жопа і срака. Шось одне. Бо два не бува. Ректи - це аз єсмь житіє моє. Саме це дієслово можна почути тіке в поетичних творах, не в розмовній мові, про яку живність тут мова? Воно в живиій мові об*єктивно застаріло. Або просто не вживається. У фпективних мовах, де купа варіантів з усіма варіантами основ дієслів, суфікісв і префіксів, всього в приниципі вживати не будуть. Але це не болгаризм ніякий. Спортитись - шоб не означало, форма, - це ж чистий суржик. Іспортиться - нічого не нагадує. І вся решта, якби я посидів, я б тобі навві приклдаи свої мови слобожанської, скількох слів йолопи з Києва не записали в словники, як воно втрачається, справжня українська мова, менше всього схожа там на шось. А те шо ти навів, нічого не викликає крім бєбєбє. Багато галасу з нічого. Відстій! Закарпатюю негайно вичити українську мову. Он у гуцулів чоткий діалект. Гайда, мадяри, вчітеся!
  • 0

#436 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6648 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 04.01.2011 – 08:27

ну що, вже договорились до того, що одномовність буде російська?
  • 0

#437 Білий Дракон

Хлопець

• Користувачі
  • 6385 повідомлень
  • Місто:Палацу

Відправлено 04.01.2011 – 11:42

Перегляд дописуХмурий Князь Вітольд (4.01.2011 08:27) писав:

ну що, вже договорились до того, що одномовність буде російська?
Колись в світі створять єдину мову, суміш російської, англійської і китайської. А ще будуть корпорації-клани, в середині яких будуть зберігатися колишні національні культуру включаючи напівмертві мови.
  • 0

#438 kalamar

Старійшина

• Користувачі
  • 4203 повідомлень

Відправлено 04.01.2011 – 14:33

Перегляд дописуkavalera (4.01.2011 07:37) писав:

Абсолютна рагульська нісенітниця! По-перше, шановний, я з дитинства по-українськи балакаю. І вважаю свою мову значно правильнішою за твої вигадки заквашені на недоукраїнських діалектах. Чому ти вирішив шо твоя брєдятіна і є правильна мова? По-друге, як і слід очкувати - ніякої руської мови ти не навів. Тіке брєд сумашедшего, і невігластво.
Рідина. А шо це таке. А рідкий ніколи не чув? У нас кажуть рідкий. У вас нема - і всьо пропало. А я кажу, шо ви неруські вапшє, коли не кажете рідина! І до речі, у нас саме "кажуть". А не гуворять-гаварят. Жидкость? А чого ж не жидкість? Ге? Чи в твоїй мутантській мові нема предковічного руського чергування о-і е-і? Проковтнути походить від ковть! Ото йопта! Геніальне відкриття. Але шо тіке рідину - ще крутіше. Ковт- - це якраз самий шо ненаєсть український варіант словянського gъlt Проглотити в закарпаттю можуть казати тіке румини і мадяри які за совка єлє єлє вивчили общепанятний. В труЬ руській не може бути такої форми, бо він витісня тоді проковтнути. Це як жопа і срака. Шось одне. Бо два не бува. Ректи - це аз єсмь житіє моє. Саме це дієслово можна почути тіке в поетичних творах, не в розмовній мові, про яку живність тут мова? Воно в живиій мові об*єктивно застаріло. Або просто не вживається. У фпективних мовах, де купа варіантів з усіма варіантами основ дієслів, суфікісв і префіксів, всього в приниципі вживати не будуть. Але це не болгаризм ніякий. Спортитись - шоб не означало, форма, - це ж чистий суржик. Іспортиться - нічого не нагадує. І вся решта, якби я посидів, я б тобі навві приклдаи свої мови слобожанської, скількох слів йолопи з Києва не записали в словники, як воно втрачається, справжня українська мова, менше всього схожа там на шось. А те шо ти навів, нічого не викликає крім бєбєбє. Багато галасу з нічого. Відстій! Закарпатюю негайно вичити українську мову. Он у гуцулів чоткий діалект. Гайда, мадяри, вчітеся!
Згоден з усім. Але, спортитись, встроїтись, справитись - загальновживані, я ті слова як суржик уже не сприймаю. Щодо ректи, то воно наче має подібне походження до слова мовити, говорити, балакати, калякати, базарити, теревенити, від слова, що початково щось пов'язане із шумом позначало, й з'являється наче вперше саме в староболгарських текстах, можливо тому, що то найдавніші тексти на одній із слов'янськьких мов. Хоча походження його мабуть справді загальнослов'янське, але походження то гіпотези.
  • 0

#439 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 04.01.2011 – 19:36

Перегляд дописуManfred (25.11.2010 14:22) писав:

До теми:

Цитата

Компанія Яндекс оприлюднила дані свого останнього дослідження пошуку в Україні, в якому розповіла про пошукові звички українців, що і як вони шукають. У звіті приділена увага й мовній поведінці користувачів. Користувачі з України задають пошукові запити в основному двома мовами – українською та російською. Кількість запитів на тій чи іншій мові сильно залежить від географії – на заході істотно більше запитів українською, ніж на сході.Найбільша частка україномовних запитів до Яндексу – у Тернопільській (33%) та Івано-Франківській (30%) областях. Найменше питають українською в Криму – там частка запитів українською мовою становить всього 3,7% – і в Донецькій області (6%).
про що це свідчить? про те що якийсь вперше-бачу-сайт написав що якась там компанія щось там вирішила повідомити. тобто ніпрощо. з розряду назви цього форуму.
якщо я заб"ю в пошуковику "сука" якою мовою я шукав?
  • 0

#440 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 04.01.2011 – 21:16

Перегляд дописуSergiy_K (4.01.2011 19:36) писав:

про що це свідчить? про те що якийсь вперше-бачу-сайт написав що якась там компанія щось там вирішила повідомити. тобто ніпрощо. з розряду назви цього форуму.
якщо я заб"ю в пошуковику "сука" якою мовою я шукав?
на останнє: а якщо відкидати збіги й оцінювати решту.
а чого не вірити цьому дослідженню? я легко повірю, що й западенці юзають уяндекс і шлють запити рос. мовою. ці факти підтверджують інші речі. асиміляція більше всього б*є навіть не по мові спілкування, а по самоідентифікації. хахли, балакаючи по-українськи, всеодно ставитимуть ру-проги за наявности уа варіантів, вибиратимуть на мобілах ру-інтерфейс, тощо, вбиватимуть в пошуковики ру-сук. Ні, яндекс не бреше.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних