Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#41 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 23.05.2009 – 21:44

Якщо буде диктатура націоналістів - будуть в нас тільки на українській всі форуми!)))))
  • 0

#42 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 23.05.2009 – 21:51

Перегляд дописуZoomerMan (23.05.2009 22:44) писав:

Якщо буде диктатура націоналістів - будуть в нас тільки на українській всі форуми!)))))
не визнаю нічиєї диктатури,окрім власної. плювати я хотіла хто шо там хоче. як казала "щас", "кажись" і "мля" - так і казатиму :)
  • 0

#43 І Цвях

опозиція

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1876 повідомлень
  • Місто:Мати міст руських

Відправлено 23.05.2009 – 22:12

Перегляд дописуManfred (8.05.2009 09:26) писав:

З огляду на сучасний стан мовних справ виникло таке питання, чи взагалі, станеться будь-коли фактична, не номінальна україномовна одномовність в Україні, чи ми приречені на довічну двомовність? Голосуємо та висловлюємося.
До сраки владу. Якщо людина на вулиці з тобою заговорить російською, а ти будеш відповідати їй укранською, якщо в школі твій клас повністю розмовляє російською, а ти почнеш говорити українською, от тільки тоді можна покращити ситуацію. Про те, що у нас в навчальних закладах (у Києві у 100%) розмовляють на російській знаю по собі, бо вчився у трьох столичних школах.
  • 0

#44 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 23.05.2009 – 22:41

Перегляд дописуSensssorika (23.05.2009 22:51) писав:

не визнаю нічиєї диктатури,окрім власної. плювати я хотіла хто шо там хоче. як казала "щас", "кажись" і "мля" - так і казатиму :)

Ото за питайся своїх бабусь і дідусів які також так думали поки Сталін не прийшов!
  • 1

#45 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 24.05.2009 – 00:36

Запитав :) Вони жили у Львові і розмовляли польською мовою. А їхні служниці між собою - українською. А потім прийшли кляті комуняки і прийшлося вивчити українську і російську.

Фактично, Україна двомовна. Українську мову треба розвивати і поширювати. Але не за рахунок заборони інших мов. Якщо ми будемо рухатися в бік диктатури, буде насильницька українізація. Якщо в бік демократії - з"являться регіональні мови.
І на рахунок моноетнічної країни. Всі мої російськомовні знайомі, які живуть в Україні, вважають себе українцями. Мадяри на Закарпатті - теж. І так вони себе відмічають у переписах і соцопитуваннях.
  • 0

#46 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 24.05.2009 – 21:58

Перегляд дописуЗварич (24.05.2009 01:36) писав:

Всі мої російськомовні знайомі, які живуть в Україні, вважають себе українцями. Мадяри на Закарпатті - теж. І так вони себе відмічають у переписах і соцопитуваннях.
а що робити з незнайомими тобі, хто в переписах і соцопитуваннях вказує себе не українцями?
  • 0

#47 volya

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 25.05.2009 – 03:20

Цитата

У андроїдів п*ятиколонщиків відраза до української мови вже давно, і вже існування нас українців на планеті Земля, породжує її в них. Не важко в цьому переконатися мандруючи інтернетними шляхами наприклад. Тож зважати на думки відвертих наших внутрішніх і зовнішніх ворогів - не личить в правому ділі. Їхня протидія має породити нашу і так далі, до перемоги тих, чия сила візьме. Наша є правда, того ми переможемо. Маємо то зробити. І мова тут не про репресії, а, якщо йдеться за мовну політику, - в послідовній форсованій українізації. І взагалі, це - не тема для дискусії. В разі якщо для України важлива її ідентичність як такої, (а це має вирішити її людність) таке діло має провадити влада. Мовчки, не зважаючи на лемент чужинців і малоросів.

Пан діло каже. Відразу видно москальню добре знає :) (як і я)

Повідомлення відредагував volya: 25.05.2009 – 03:29

• 0

#48 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 25.05.2009 – 21:40

Цитата

а що робити з незнайомими тобі, хто в переписах і соцопитуваннях вказує себе не українцями?

Розстріляти? Резервація?

Вони такі самі громадяни, як і ми. І мають такі самі права і обов"язки.

А от якщо середня з/п в Росії буде 300 долярів, а в нас 1000, більшість з них стане пишатися тим, що вони українці.

Manfred: усне попередження за провокування флейму.
  • 0

#49 Natali93

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 194 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Львів

Відправлено 24.09.2009 – 18:48

Наша рідна українська мова зараз в тяжкому стані. і тут треба щось робити. нашу державу заполонили суржик і російська.дуже прикро за цим спостерігати. <_<
  • 0

#50 Елегантний

Писар

• Заблоковані
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 402 повідомлень
  • Стать:Не скажу

Відправлено 30.09.2009 – 07:54

Для чого це патякання? Ради патякання? Україна де-факто давно уже одномовна. По-справжньому двомовна вона лиш на західній Україні. Російська і суржик. Ні, не укр.-польський, як запевняють у києві високолобі знавці. Так, вивгадали який. Сам живу у галицькій глубинці і жахаюсь темпом русифікації навіть найвіддаленішого села. Про решта України і особливо Києва красномовно тут
http://www.pravda.co.../7/17/98467.htm
  • 0

#51 Take-Mau

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 129 повідомлень

Відправлено 30.09.2009 – 11:31

Як буде - нікому не відомо, але треба докласти всі зусилля, щоб позбавитися слідів насильницького московського впливу. Вся надія на центр. Якщо він буде україномовним, то така ж тенданція спостерігатиметься і в облястях, які страждають провінційними комплексами.

Повідомлення відредагував Take-Mau: 30.09.2009 – 11:32

• 0

#52 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 22.10.2009 – 02:17

Перегляд дописуПетлюра (8.05.2009 12:53) писав:

Ну по перше етнічних росіян там таки більше.По друге більшість меншин говорять теж російською.До прикладу я зустрічав в інеті навіть цілий ряд блогів і форумів де більшість писала білоруською(зхоча ця мова також при смерті0а от жодного форуму татарською я не бачив хоча етнічних форумів цієї(найбільшої після росіян)нації Росії таки чимало.Одним словом фактично одномовною булаб Україна якби у нас всі люди спілкувалися б незважаючі на гоівіркові форми однією мовою(ну скажімо так більше 90 відстків населення в усіх регіонах)у всіх сферах суспільного життя.Доречі така одномовна Україна можлива.Якщо декому не дай Бог вдасться протягнути державний статус російської.в Іншому випадку для нас навіть справжня двомовність є далеким ідеалом

Ну от вмирає білоруська.
Пару років тому був у Мінську, її взагалі не почуєш на вулиці, не почуєш на ТБ, нема реками білоруською, нема стендів і т.п.

Нема мови.
То що, зникла країна Білорусія? Чи може людям там жити стало гірше?

Так ось, Білорусія, навідміну від України, живе значно краще. Зарплати і пенсії там чи не вдвічі, а то й утричі вищі. В міжнародних рейтингах Білорусь на 15-20 сходинок вище за Україну.

Тож проблема не в наявності мови чи її відсутності. Тому і українізувати сенсу немає. Якщо українська не витримує конкуренції у суспільстві - то нехай вмирає; насильно цей сільський суржик не потрібний.

Взагалі, набіса вчити дві мови, як можна одну?

Доречі, в США немає жодної державної мови. І що? Чому країна квітла? Бо там не було національно стурбованих придурків, які отримавши незалежність почали б створювати "американську мову".

Тому не треба всі біди держави списувати на двомовність чи на "несвідомих російськомовних".

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 22.10.2009 – 02:18

• -1

#53 Dynkan 113

Старійшина

• Користувачі
  • 1721 повідомлень
  • Місто:Львів

Відправлено 22.10.2009 – 13:25

Цитата

Доречі, в США немає жодної державної мови. І що? Чому країна квітла? Бо там не було національно стурбованих придурків, які отримавши незалежність почали б створювати "американську мову".
США розпочало своє існування як колонія і "американська мова" не могла існувати як така , Україна потрапила в залежність від більш сильного сусіда, який свідомо знищував українську мову, це був один з багатьх кроків направлений на знищенню національного самоствердження. А відносно "національно стурбованих" то в тих же США рівень патріотизму
зашкалює.

Повідомлення відредагував Dynkan 113: 22.10.2009 – 13:33

• 0

#54 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 22.10.2009 – 13:37

щодо суржиків: я гадаю зараз немає жодної мови, яка б була колись чи є зараз "чистою". мови розвиваються та видозмінюються. та ж сама російська хіба не суржик? справа в тому, що в питанні визначення чистоти мови немає поняття "відправної точки" і ніколи на планеті Земля не було якоїсь "чистої" мови, котра з часом почала розвиватись і перетворюватись та набувати іншого вигляду.
  • 1

#55 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 22.10.2009 – 14:05

Ні, ну як я зрозумів деяких тут присутніх, мова - це на їхню думку визначник нації, і як нема мови - то нема нації. Саме тому і звернув увагу на американців, де нація є, а мови нема.

Так, я вважаю, що ковбаса важливіша за мову.

Підійди до будь-якої бабусі, що стоїть з протягнутою рукою, та запитай в неї, куди на її думку Уряду потрібно витрачати гроші: на дослідження питання "Ф чи ХВ" або на підвищення пенсій.

І не треба мені цитувати Шевченка. Я не прихильних його поглядів. У нього своя ХВілосоХВія, у мене своя.

А, так, а щодо ХВранка, то він там щось про слово говорить, а не про "мову". Я так пам"ятаю, його ХВілосоХВом називали, так от, у ХВілосоХВа "слово" може що завгодно означати.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 22.10.2009 – 14:10

• -1

#56 Богуслав

мораліст

• Користувачі
  • 976 повідомлень
  • Місто:Галичина

Відправлено 22.10.2009 – 15:10

Перегляд дописуst SPEAKER (22.10.2009 15:05) писав:

Ні, ну як я зрозумів деяких тут присутніх, мова - це на їхню думку визначник нації, і як нема мови - то нема нації. Саме тому і звернув увагу на американців, де нація є, а мови нема.

так, для українців мова є визначальною у самоідентифікації, навідміну від тих же американців. якщо небуде української мови - небуде української нації.
  • 1

#57 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 22.10.2009 – 16:35

Цитата

Саме так, мова — самоідентифікатор нації.
Ну все... треба підручники з георграфії переписувати - стерти білоруський, американський, а заодно й кілька десятків інших народів, в країнах яких по 2-3-4 мови, і написати щось накшталт "нація відсутня" (бо нема ідентифікатора). :ggggg:

Цитата

По-перше, американці — політична нація, а не етнічна.
Що це за маячня? Ви де таких визначень начиталися?

Цитата

Під словом і мається на увазі мова, бо Котляревський відродив письмове українське слово.
А я думаю, що під "словом" розуміється вміння писати взагалі. І переконайте мене, що у той вік, коли писати хоч якось вміла у кращому випадку одна людина на село, моя трактовка не має сенсу.

Тому і кажу, що це питання філософії.

Цитата

Тоді, чому Вас турбують мовні питання?
Бо я, як і добра частина громадян, хочу ковбаси, а мене годують мовою.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 22.10.2009 – 16:36

• 0

#58 Ганна панна

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 104 повідомлень

Відправлено 22.10.2009 – 16:59

Перегляд дописуst SPEAKER (22.10.2009 03:17) писав:

Нема мови.
То що, зникла країна Білорусія? Чи може людям там жити стало гірше?
Ну от є французька, німецька і нікуди не зникла. Там сортів ковбаси ще більше. То на кого вам рівнятися вигідніше, гражданін Ковбасна Душа?
  • 1

#59 st SPEAKER

Постійний житель

• Користувачі
  • PipPipPipPipPip
  • 180 повідомлень

Відправлено 22.10.2009 – 17:24

Он на Швейцарців й рівняймося. Там економікою та виробництвом займаються, а не побрехеньками.
Тому і славляться швейцарські банки, швейцарські годинники, швейцарський сир та швейцарський шоколад. А ваш суржик, ГРОМАДЯНКО Ганно, славитись не буде, хоч лусніть.

Манфреде, я добре розумію що таке "політична нація", а ви, схоже, навіть зазирнувши до тлумачного словника не зрозуміли сутті.

політична нація... вживається... для посилання на «національні» університети, банки та інші установи

Тож не треба підміняти поняттся. Американці звичайна нація, така сама як і російська, і японська. І історію мають, і культуру, і державу.
Чомусь ніхто їх не називає британцями, іспанцями, португальцями, індіанцями чи переселенцями.
Американці вони для всіх. Мови не мають, та то не відміняє існування народу.
Може тому, що сумлінно будували країну, а не займалися фігнею зі створення мови?

Доречі, Автралія теж мови не має, здається. А як покопирсатися серед двох з половиною сотен країн, то ще з десяток а то й більше "безмовних" знайдеться. І не треба їх називати "політичними" в контексті самоідентифікації.

Повідомлення відредагував st SPEAKER: 22.10.2009 – 17:31

• 0

#60 Розводящий

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 8 повідомлень
  • Місто:м.Васильків

Відправлено 23.10.2009 – 00:52

…У Римі казали – ХЛІБА та Видовищ….
А мова… ну що та мова…