Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#21 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 08.05.2009 – 19:54

навіть якшо ..ну от я маю купу знайомих,які знають українську. але ж ніхто майже нею не говорить.дома.з сім"єю- так. Поза межами загалом російьку чутно. ну,ще турецьку. :box:
Щоб викорінити двомовність..треба половину областей повідрізати.
особисто я українською не так чатсо говорю,хоча б тому що лексично вона в мене бідніша,ніж та сама російська. Фонетично ж..я не знаю на кого рівнятися,щоб навчитися. Їздила на західну Україну і їхня українська від моєї набагато відрізняється.але це не робить їхню єдиноправильною.

а ! іще! я краще російською розмовлятиму, ніж казатиму "Инше" через "И" :)

Повідомлення відредагував Sensssorika: 08.05.2009 – 19:55

• 0

#22 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2624 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Київ

Відправлено 08.05.2009 – 20:27

Sensssorikо, завдяки такій позиції "я краще російською ромовлятиму, ніж...(причини завжди знайдуться)" на фахових конференціях та й взагалі у будь-яких колективах в Києві я часто буваю єдина, хто говорить українською мовою. Це пригнічує, що в столиці України дуже обмежені області використання української мови.

Щоб розмовляти російською в Україні можна придумати безліч причин для себе. Але лише одна причина є розмовляти українською - бо це наша єдина і спільна рідна мова.
Завдяки мові нас можна відрізнити від інших національностей. Якщо ж ти розмовляєш російською, то по тобі ніяк не видно, що ти українка. Якщо я випадково з тобою десь перетнуся, то не ідентифікую тебе, як "свою".
  • 0

#23 ivansstef

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 666 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Львів

Відправлено 08.05.2009 – 20:33

якщо буде то не за життя моїх правнуків... :box:
  • 0

#24 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.05.2009 – 20:35

Провадити поступові кроки невимушеної українізації, як то кіно українською, далі підбадьорити суспільство на те, що розмовляти українською модно, природньо і поважно!

Якщо в оточенні ніхто не палить, знач і курець кине цю звичку

А москалі розмовлятимуть всеодно, скільки їх 16%? Хоча відрікаюсь, москаль - то спосіб мислення, їх більше))
  • 0

#25 zav

зрадник

• Користувачі
  • 9565 повідомлень

Відправлено 08.05.2009 – 20:37

Перегляд дописуSensssorika (8.05.2009 20:54) писав:

навіть якшо ..ну от я маю купу знайомих,які знають українську. але ж ніхто майже нею не говорить.дома.
Досить, щоби заговорили ви - решта підхоплять. Та й мода може допомогти... Головне подалати першу відразу "а чьо ти на украінскам гаварішь? ти тіпа бандеравєц, да?".
  • 0

#26 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 08.05.2009 – 20:52

Перегляд дописуbamik (8.05.2009 20:35) писав:

Провадити поступові кроки невимушеної українізації, як то кіно українською, далі підбадьорити суспільство на те, що розмовляти українською модно, природньо і поважно!

А москалі розмовлятимуть всеодно, скільки їх 16%? Хоча відрікаюсь, москаль - то спосіб мислення, їх більше))
Існує концепція радикальних партій по примусовій, швидкій українізації. Але це призведе до громадянського конфлікту, і в результаті матимемо дві України, які вже ніколи не зможемо об'єднати. Не можна людей "ламати через коліно".
Натомість повільно, але впевнено впроваджується політика поступової українізації. Тобто поступово українізується медіапростір (випадок з українізацією кінодубляжу), поступово ВНЗ переходять на українську мову. І наприклад вже зараз батьки з Луганську (!) замислюються над знанням своєї дитини української мови. Теперішнє покоління старших людей неможливо отак одразу почати поважати українську, це складно, після кількох століть русифікації. Наступне покоління, мабуть, якщо не будемо радикалізувати це питання, заговорить українською.

Перегляд дописуbamik (8.05.2009 20:35) писав:

Наприклад. Моя мама чистокровна росіянка, не звідси, а з Росії. На початку 90-х, коли уся технічна документація була російською, вона перекладала ночами усю цю технічну документацію на українську. То виходить, що вона досить таки непогана патріотка України. Чи як?
  • 0

#27 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 08.05.2009 – 21:01

Перегляд дописуБлискавиця (8.05.2009 21:27) писав:

Sensssorikо, завдяки такій позиції "я краще російською ромовлятиму, ніж...(причини завжди знайдуться)" на фахових конференціях та й взагалі у будь-яких колективах в Києві я часто буваю єдина, хто говорить українською мовою. Це пригнічує, що в столиці України дуже обмежені області використання української мови.

Щоб розмовляти російською в Україні можна придумати безліч причин для себе. Але лише одна причина є розмовляти українською - бо це наша єдина і спільна рідна мова.
Завдяки мові нас можна відрізнити від інших національностей. Якщо ж ти розмовляєш російською, то по тобі ніяк не видно, що ти українка. Якщо я випадково з тобою десь перетнуся, то не ідентифікую тебе, як "свою".

Я не стану перевивчати рідну мову. Якщо я з дитинства звикла що з "И" слово починатися не може, то так воно і буде. А жити по новим,і НЕ прийнятим правилам не збираюся. Тому,ніж робити помилки в рідній мові,я краще розмовлятиму мовою,в якій я грамотніша. Чому я маю підстроюватися під когось,а не хтось під мене? ніхто з моїх знайомих ніколи на казав і не казатиме "Инше". То може ну його на фіг? Чи в укр. мові існують два варіанти одного й того самого слова? Дитину я свою теж,якщо буде,вчитиму говорити так як говорю я. А як вона говоритиме потім- не мої пролеми вже.

Не має тої безлічі причин. Є декілька:
а)я не настільки знаю українську,як розмовну так і літературну,щоб спілкуватися на потрібному мені рівні. "Потрібному рівні" значить,що я якшо і знаю,наприклад,як буде українською "булочка"(паляниця),то мені на ум швидше прийде перше слово,ніж друге. Лексично російська в мене більш багатша ,ніж українська.Сама винна,знаю.
б) я ніколи в житті не буду відміняти такі слова як "пальто" , "метро" і т.д. ну і ще пару дурнуватих для мене правил,незрозуміло для кого написаних.
в)з родичами я тільки українською розмовляю,але! Я розмовляю з людьми тією мовою,якою вони до мене звертаються.не всі з мого оточення навіть розуміють українську.На жаль.

Ти мене і як росіянку не ідентифікуєш- я не маю росіяької вимови. В мене взагалі жодна слов"янська не виходить.ну,або це вже я занадто самокритична.

згадала от. Їхала на заняття з танців. Звернулася до водія українською мовою,попросила його зупинитися біля РАГСУ. Це така зупинка..ну як пояснити. З тієї сторони звідки я їхала,зазвичай там не зупиняються. Тобто зупинка є,але щоб зупинитися треба просити водія. Восновному всі виходять на площі Перемоги,що метрів за сто від РАГСу знаходиться. То водій спочатку перепитав що я від нього хочу,які на фіг раки(?????) . коли я йому люб"язно пояснила тією ж українською що я сказала,то він на мене як ..ну не знаю,як на негра подивився і категорично, навіть неввічливо відмовився там зупинятися. неприємно було. І соромно. За нього.

Перегляд дописуzav (8.05.2009 21:37) писав:

Досить, щоби заговорили ви - решта підхоплять. Та й мода може допомогти... Головне подалати першу відразу "а чьо ти на украінскам гаварішь? ти тіпа бандеравєц, да?".
та в мене хлопець росіянин, якою мовою мені з ним говорити? Мені,канєш,приємно,що він українську вчить,але ж...
Всі мої друзі знають,що якшо мене розбудити і крикнути на вухо "пряники!" то я промичу "Йдіть звідси" , а не "Пашлі вон".
  • 0

#28 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 08.05.2009 – 21:01

Перегляд дописуManfred (8.05.2009 10:26) писав:

З огляду на сучасний стан мовних справ виникло таке питання, чи взагалі, станеться будь-коли фактична, не номінальна україномовна одномовність в Україні, чи ми приречені на довічну двомовність? Голосуємо та висловлюємося.
я думаю що приречені, і з такою політикою і такими керівниками і партіями, російська буде поступово наступати... :box:
  • 0

#29 bamik

салоїд

• Користувачі
  • 2443 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 08.05.2009 – 21:04

Перегляд дописуyushchenko (8.05.2009 21:52) писав:

Наприклад. Моя мама чистокровна росіянка, не звідси, а з Росії. На початку 90-х, коли уся технічна документація була російською, вона перекладала ночами усю цю технічну документацію на українську. То виходить, що вона досить таки непогана патріотка України. Чи як?

Як ти зауважив, вона росіянка, а не русская )) Вона дійсно патріот України :box:
Щодо москалі - спосіб мислення, прошу: http://pravda.com.ua...7/3/5/55361.htm
  • 0

#30 Блискавиця

ωριμότητα

• Користувачі
  • 2624 повідомлень

Відправлено 09.05.2009 – 10:15

Перегляд дописуSensssorika (8.05.2009 22:01) писав:

Я не стану перевивчати рідну мову. Якщо я з дитинства звикла що з "И" слово починатися не може, то так воно і буде. А жити по новим,і НЕ прийнятим правилам не збираюся. Тому,ніж робити помилки в рідній мові,я краще розмовлятиму мовою,в якій я грамотніша. Чому я маю підстроюватися під когось,а не хтось під мене? ніхто з моїх знайомих ніколи на казав і не казатиме "Инше". То може ну його на фіг? Чи в укр. мові існують два варіанти одного й того самого слова? Дитину я свою теж,якщо буде,вчитиму говорити так як говорю я. А як вона говоритиме потім- не мої пролеми вже.
От тут і починаються українські комплекси. Росіяни не паряться, хто з них як вимовляє слова. А вимова в них різна. В різних регіонах є свій акцент, як і у нас теж. Немає однієї спільної вимови для всіх. Тут більше відчувається, що в тебе оточення таке, яке може над тобою насміхатися, якщо ти будеш в чомусь не така, як вони. І це стосується певно не тільки мови або вимови. Я теж не збираюся говорити "Инше", хоча можу використовувати це слово для приколу, бо я люблю погратися творчим перекрученням слів)).

Цитата

Не має тої безлічі причин. Є декілька:
а)я не настільки знаю українську,як розмовну так і літературну,щоб спілкуватися на потрібному мені рівні. "Потрібному рівні" значить,що я якшо і знаю,наприклад,як буде українською "булочка"(паляниця),то мені на ум швидше прийде перше слово,ніж друге. Лексично російська в мене більш багатша ,ніж українська.Сама винна,знаю.
б) я ніколи в житті не буду відміняти такі слова як "пальто" , "метро" і т.д. ну і ще пару дурнуватих для мене правил,незрозуміло для кого написаних.
в)з родичами я тільки українською розмовляю,але! Я розмовляю з людьми тією мовою,якою вони до мене звертаються.не всі з мого оточення навіть розуміють українську.На жаль.
Слово "булка" нікого не вб*є)). Я теж кажу іноді "булка". А коли я починала розмовляти українською, то взагалі двох фраз зв*язати не могла. Власне ти не винна, що російська в тебе багатша. Російська і в мене все ще лексично багатша, хоча я українською розмовляю скрізь і щодня вже три роки. Вивчати українську ні у тебе, ні у мене не було можливості. А почути грамотну літературну мову і зараз дуже складно. Ні на телебаченні, ні в книжках її не зустрінеш. Сучасна українська мова тільки формується. І від нас залежить - якою вона буде.
Я дозволяю собі не переходити на мову співрозмовника, і навіть іноді з росіянами іґнорую те, що вони можуть мене не зрозуміти. Бо для мене важливіше те, що я маю можливість говорити своєю мовою. Моя мова - це частина мене самої. Я не можу на догоду іншим людям відрізати частину себе. Ти ж пальця не відріжеш, щоб зробити іншим національностям приємне?

Цитата

Ти мене і як росіянку не ідентифікуєш- я не маю росіяької вимови. В мене взагалі жодна слов"янська не виходить.ну,або це вже я занадто самокритична.
Якщо ти спитаєш тих, хто зі мною бачився в реалі, то можливо більшість з них скаже, що в мене є російськомовний або "київський" акцент. Але на початку він був сильніший, зараз все більше згладжується.
Акцент не має значення. Має значення лише мова, бо вона показує наше ставлення до нашої ідентичності. Це як індикатор - "свій".

Цитата

згадала от. Їхала на заняття з танців. Звернулася до водія українською мовою,попросила його зупинитися біля РАГСУ. Це така зупинка..ну як пояснити. З тієї сторони звідки я їхала,зазвичай там не зупиняються. Тобто зупинка є,але щоб зупинитися треба просити водія. Восновному всі виходять на площі Перемоги,що метрів за сто від РАГСу знаходиться. То водій спочатку перепитав що я від нього хочу,які на фіг раки(?????) . коли я йому люб"язно пояснила тією ж українською що я сказала,то він на мене як ..ну не знаю,як на негра подивився і категорично, навіть неввічливо відмовився там зупинятися. неприємно було. І соромно. За нього.
Мені теж здавалося, що мене не розуміють, бо я розмовляю українською)). Але коли я почала перекладати для "особливо недоходчивих", то виявилося, що ці люди з будь-якою мовою трохи тупуваті :) І не розуміють просто тому, що така їхня особливість - не розуміти те, чого вони не хочуть розуміти, або не здатні зрозуміти)).

Цитата

та в мене хлопець росіянин, якою мовою мені з ним говорити? Мені,канєш,приємно,що він українську вчить,але ж...
Всі мої друзі знають,що якшо мене розбудити і крикнути на вухо "пряники!" то я промичу "Йдіть звідси" , а не "Пашлі вон".
В мене теж є і знайомі і родичі, і "хлопці" росіяни. Якщо вони розуміють укр.мову - я з ними розмовляю українською, а вони мені відповідають російською. Таким чином всі щасливі, всі задоволені)).
  • 0

#31 Уповноважений

Козак - перевертень

• Модератори
  • 6652 повідомлень
  • Місто:пекельне болото

Відправлено 09.05.2009 – 11:14

Взагалі мовне питання то є питання гойства. Російськомовними українцями є гої, що пливуть за течією, і шукають своє місце в рабстві. україномовними залишаються всупереч утискам ті, хто не бажає бути гоєм, і бореться всіма наявними можливостями. В сучасних умовах серед тотальної кількісної і матеріально-технічної більшості гоїв фантастично нереально їм чинити опір. Але тим, хто не бажає бути гоєм це не аргумент, і правильно.
Чинити опір, за межею своїх можливостей, жити, плодитися, - єдине спасіння українців. І нехай знову стане правдою те прислів'я, суть якого знищена більшовиками: "коли хохол родився - жид заплакав".
  • 0

#32 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 09.05.2009 – 12:56

Перегляд дописуБлискавиця (9.05.2009 11:15) писав:

От тут і починаються українські комплекси. Росіяни не паряться, хто з них як вимовляє слова. А вимова в них різна. В різних регіонах є свій акцент, як і у нас теж. Немає однієї спільної вимови для всіх.
Та знаю я. Навіть німецька мова в різних регіонах різниться. те ж саме -ich може вимовлитися і як "іхь" і як "іщь". Мені зразок треба. А я уявлення не маю що саме брат за зразок. Мова ж не тільки звуками вирізняється,а й мелодикою,тобто інтонаціями. Наприклад, у тій же західній Україні я помітила своєрідні наголоси,незвичні особисто для мене. Я можу й так говорити,все ж таки 5 років провчилася з дівчиною з Рівного,а здібності до копіювання в мене як у папуги- аби старалася тільки. Просто для себе я це все дещо ідеалізую і прагну досконалості. А де вона та досконалість?.. Зараз не згадаю,але декілька днів тому натрапила на пару слів,у яких не знала де правильно ставити наголос,бо чула різні варіанти вимови. Я-то говорю так як звикла,як навчили. Та може я й неправильно говорю?..

А коли я починала розмовляти українською, то взагалі двох фраз зв*язати не могла. Власне ти не винна, що російська в тебе багатша. Російська і в мене все ще лексично багатша, хоча я українською розмовляю скрізь і щодня вже три роки. Вивчати українську ні у тебе, ні у мене не було можливості. А почути грамотну літературну мову і зараз дуже складно. Ні на телебаченні, ні в книжках її не зустрінеш. Сучасна українська мова тільки формується. І від нас залежить - якою вона буде.
Власне,я-то все життя українською говорю. В школі як йшла у перший клас була чи не єдина хто говорив українською. Мінус в тому,що асимілююся потихеньку. Замість "дякую" частіше кажу "тешекюр" чи "сенкс" :) Оце вже особистий недолік. Також маю проблеми з вживанням прийменників, та відмінюванням слів. ну це вже мене навчили неправильно,а перевчитися дуууже важко. А проживаючи в російськомовному регіоні ще важче.

Я дозволяю собі не переходити на мову співрозмовника, і навіть іноді з росіянами іґнорую те, що вони можуть мене не зрозуміти. Бо для мене важливіше те, що я маю можливість говорити своєю мовою. Моя мова - це частина мене самої. Я не можу на догоду іншим людям відрізати частину себе. Ти ж пальця не відріжеш, щоб зробити іншим національностям приємне?
Знаю гарний вірш на цю тему. називається "Ти зрікся мови рідної" ))
Нє,ну пальця я не відріжу,але стараюся робити все щоб дійти порозуміння,часом переступаючи і через себе. Якшо мене розуміють,то ,звісно,українською говоритиму,але якшо ні,то розмови не вийде. не перестаю дивуватися як росіяни можуть не розуміти українську! :ggggg: та чим їм її вивчити,мені простіше перемикатися з мови на мову. Хай їм соромно буде.
  • 0

#33 volya

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 10.05.2009 – 03:25

Цитата

не перестаю дивуватися як росіяни можуть не розуміти українську!

Вони її розуміють.

Цитата

та чим їм її вивчити,мені простіше перемикатися з мови на мову. Хай їм соромно буде.

Назло бабушкє атмарожу уші?

Мда... Що тут сказати... Пані, рабський комплекс дуже глибоко сидить у вас.
А з огляду на те, що таких як ви - більшість, наша мова вірогідніше за все приречена (я реаліст)
  • 0

#34 fregat

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 295 повідомлень

Відправлено 17.05.2009 – 14:10

А мені все ж здається,що фактична україномовна одномовність в Україні не можлива!Це вже так історично склалося і нічого з цим не зробиш...Хоча дуже хотілося б! :unsure:
  • 0

#35 Теж пасічник...

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 332 повідомлень
  • Місто:краще не знати:)

Відправлено 17.05.2009 – 16:13

Вірю в одномовність більшості населення.

Але "все починається в житті з малого". В 91-му був проголосований прекрасний прект, що всі без втнятку держслужбовці за 10-ть років зобовязані були вивчити мову. Тільки термін дали завеликий (дали б років 2-3) - інше скликання ради скасувало постанову
  • 0

#36 volya

Чайник

• Користувачі
  • Pip
  • 5 повідомлень

Відправлено 23.05.2009 – 01:42

Ну, я думаю, абсолютна більшість держслужбовців українську мову знає, інша справа що нею не спілкується

Знати мову це навіть не половина справи, в нас як мінімум 80% відсотків населення знають українську мову, і що з того?
Спілкуватись цією мовою потрібно
  • 0

#37 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 23.05.2009 – 11:43

Перегляд дописуПанночка (8.05.2009 15:26) писав:

не вірю - багато народів - багато мов.

ми маємо навпаки пишать своїми мовами

Скільки мов ти знаешь - стільки раз ти людина. І. Франко.
Щось не віриться Гаспажа, що Франко з м*яким знаком написав.
А стосовно "багато народів - багато мов" - то щось не таке заяложене й примітивне не могли придумати?. У Франції скільки народів. І скільки мов? А в США?
Я не знаю, що таке "пишать своїми мовами", але так, справді часто "пищать", правда однією мовою, "пра утіснєнія". Так от, думається мені - не завадило б дійсно поутіснять трохи, щоб не так "пищали" свою мовою.
Але по темі, то абсолютно не ясно, що чекає нашу мову. Ясно тільки, що з такою культурною і мовною політикою ми можемо таки отримати одномовність України, правда не зовсім ту, як ви розумієте.
  • 0

#38 yushchenko

yushchenko

• Користувачі
  • 3760 повідомлень
  • Місто:Backside of the Moon

Відправлено 23.05.2009 – 11:49

Перегляд дописуIA32 (23.05.2009 11:43) писав:

Щось не віриться Гаспажа, що Франко з м*яким знаком написав.
А стосовно "багато народів - багато мов" - то щось не таке заяложене й примітивне не могли придумати?. У Франції скільки народів. І скільки мов? А в США?
Я не знаю, що таке "пишать своїми мовами", але так, справді часто "пищать", правда однією мовою, "пра утіснєнія". Так от, думається мені - не завадило б дійсно поутіснять трохи, щоб не так "пищали" свою мовою.
Але по темі, то абсолютно не ясно, що чекає нашу мову. Ясно тільки, що з такою культурною і мовною політикою ми можемо таки отримати одномовність України, правда не зовсім ту, як ви розумієте.
Кожна дія породжує протидію. Якщо насильно українізовувати, то й ефект буде протилежним, запротестують люди. В них з'явиться відраза до української, не будуть вони нею говорити, тому що хтось так примушує. "Насильно мил не будешь"
Тільки поступова і делікатна українізація. "Тише едешь - дальше будешь" (Перепрошую за рідну мову на україномовному сайті :) )

Повідомлення відредагував yushchenko: 23.05.2009 – 11:57

• 0

#39 kavalera

Старійшина

• Користувачі
  • 1258 повідомлень

Відправлено 23.05.2009 – 12:24

Перегляд дописуyushchenko (23.05.2009 12:49) писав:

Кожна дія породжує протидію. Якщо насильно українізовувати, то й ефект буде протилежним, запротестують люди. В них з'явиться відраза до української, не будуть вони нею говорити, тому що хтось так примушує. "Насильно мил не будешь"
Тільки поступова і делікатна українізація. "Тише едешь - дальше будешь" (Перепрошую за рідну мову на україномовному сайті :) )
У андроїдів п*ятиколонщиків відраза до української мови вже давно, і вже існування нас українців на планеті Земля, породжує її в них. Не важко в цьому переконатися мандруючи інтернетними шляхами наприклад. Тож зважати на думки відвертих наших внутрішніх і зовнішніх ворогів - не личить в правому ділі. Їхня протидія має породити нашу і так далі, до перемоги тих, чия сила візьме. Наша є правда, того ми переможемо. Маємо то зробити. І мова тут не про репресії, а, якщо йдеться за мовну політику, - в послідовній форсованій українізації. І взагалі, це - не тема для дискусії. В разі якщо для України важлива її ідентичність як такої, (а це має вирішити її людність) таке діло має провадити влада. Мовчки, не зважаючи на лемент чужинців і малоросів.
  • 0

#40 Панночка

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 повідомлень

Відправлено 23.05.2009 – 19:47

А взагалі одномовність - хіба це добре? Он у Люксембургу все населення як мінімум 3 мови знає, на всіх трьох спілкується, хто на роботі, хто при навчанні. Навіщо ж самих себе обмежувати?
  • -1

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних