Перейти до вмісту

Фактична одномовність України, чи буде?

Повідомлень в темі: 759

Опитування: Можлиівсть мовно-культурного відновлення (139 користувачів проголосувало)

Чи вірите Ви у можлиівсть фактичної одномовности (україномовности) в Україні?

1. Так (70 голосів [50.36%])

Процент голосів: 50.36%

2. Ні (66 голосів [47.48%])

Процент голосів: 47.48%

3. Инше (3 голосів [2.16%])

Процент голосів: 2.16%

Голосувати Гості не можуть голосувати

#141 Natalie)

Профі

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 352 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 15.10.2010 – 08:46

Цитата

Нації, які себе поважають, до москалів не пристосовуються, вони самі до них підлаштовуються.

Тобто москалі до інших націй підлаштовуються?
  • 0

#142 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1990 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Волинь

Відправлено 15.10.2010 – 19:31

Перегляд дописуNatalie) (15.10.2010 09:46) писав:

Тобто москалі до інших націй підлаштовуються?

Саме так, невже ніколи не помічала?
От буде він тобі своїм язиком торочити і йому пофіг шо ти не все розумієш чи тобі некомфортно.
Українці переходять майже всі, мовляв виховані.
До сраки така вихованість ;)

Додам по темі - одномовна україномовна Україна буде.
Через десятки років, але буде, бо іншого виходу немає. Якщо не так, то не буде ніякої. Це треба зрозуміти українцям
  • 0

#143 змій

Писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 406 повідомлень
  • Місто:Африка

Відправлено 15.10.2010 – 20:44

Перегляд дописуПластун (15.10.2010 21:38) писав:

Через десятки років, але буде, бо іншого виходу немає. Якщо не так, то не буде ніякої. Це треба зрозуміти українцям
Так!
Одномовна україномовна Україна обов'язково буде!
  • 0

#144 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.10.2010 – 08:54

Перегляд дописуПластун (15.10.2010 19:31) писав:

Саме так, невже ніколи не помічала?
я не помічала.

От буде він тобі своїм язиком торочити і йому пофіг шо ти не все розумієш чи тобі некомфортно.
по-моєму українець,який не розуміє російської - тупий. СРСР не сто років тому розпався, тому для сучасних українців знати мову сусідньої Росії є цілком нормальним.

Українці переходять майже всі, мовляв виховані.
от мені не щастить! мені постійно попадаються українці, які погано говорять українською, російською трошки краще, але теж досить бідно, а інших мов взагалі не знають. мабуть таких взагалі не виховували (((

Перегляд дописуПластун (15.10.2010 20:38) писав:

із столицею в Криму!
бгг
  • 0

#145 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 16.10.2010 – 09:21

Цитата

по-моєму українець,який не розуміє російської - тупий

Неправильна відповідь.
Це у ваших пальмірах може так, а в невеликому західноукраїнському містечкі молода людина цілком собі нормально не знає російської, бо чує її лише по радіо і часом по телевізору, а не розмовляє взагалі.
Російська мова - не священа корова і якщо ти вважєш шо це такий неодмінний атрибут розумносі то я далі все зрозумів.

Цитата

СРСР не сто років тому розпався

В УРСР державною мовою була українська ;)
Вчимо матчастину.

Цитата

мабуть таких взагалі не виховували (((

Просто українці судячи з твоєї писанини тупі, то ж гооврити своєю мовою соромляться, а велику-і-могутню-для-всіх-обов'язкову-для-знання російську вивчити не дозволяє низький інтелект ;)

Цитата

із столицею в Криму!

Яка ж ти дотепна :lol:
  • 0

#146 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 16.10.2010 – 10:53

Перегляд дописуЗварич (14.10.2010 19:56) писав:

То є правда. Дві третини бізнесу або російськомовні, або двомовні. Франківці, чому так?
Таки правда.

Чому так? Та тому, що на третину івано-франківські бізнесмени - вчорашні комуністи та їхні нащадки, в етнічному плані - москалі, східняки-українці (власов, гончарєнко, савчєнко, устенко, кононєнко, тарасєнко, кузьмєнко)... ще на третину - теж учорашні комуністи та їхні нащадки, але жиди (яценюк, гуменник, єшкілєв, колесник...) та ожидовлені. І всі вони розмовляють в основному російською мовою. Всі вони мають потужну підтримку з Ізраїля та Росії.

До слова, головний кримінальний авторитет Івано-ФФранківська початку 90-х - Карягін. Цим усе й пояснюється. ((((
  • 0

#147 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 16.10.2010 – 17:44

Перегляд дописуПластун (16.10.2010 09:21) писав:

Неправильна відповідь.
Це у ваших пальмірах може так, а в невеликому західноукраїнському містечкі молода людина цілком собі нормально не знає російської, бо чує її лише по радіо і часом по телевізору, а не розмовляє взагалі.
Російська мова - не священа корова і якщо ти вважєш шо це такий неодмінний атрибут розумносі то я далі все зрозумів.

В УРСР державною мовою була українська ;)
Вчимо матчастину.

Просто українці судячи з твоєї писанини тупі, то ж гооврити своєю мовою соромляться, а велику-і-могутню-для-всіх-обов'язкову-для-знання російську вивчити не дозволяє низький інтелект ;)

Яка ж ти дотепна :lol:
ну та. говорити польською чи руиунською молодим людям з захукр. нічо не заважає, а російською - заважає ? ))) територіальна проблема, тут згодна.
найн. атрибутом розумності я вважаю має бути орієнтування в слов"янських мовах. тобто мовою ти можеш і не говорити, але розуміти можеш на тому чи іншому рівні. це як знати німецьку і розуміти шведську.

я не пам"ятаю УРСР. я для цього занадто молода. а ше красіва.

українці по-моєму забагато національно вийопуються. на словах. в плані, якби слова з ділом не розходилися- було б краще.

в якому по-твоєму році Крим стане повністю російськомовним? ну?
  • 0

#148 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 16.10.2010 – 20:07

Перегляд дописуРодослава09 (16.10.2010 11:53) писав:

Таки правда.

Чому так? Та тому, що на третину івано-франківські бізнесмени - вчорашні комуністи та їхні нащадки, в етнічному плані - москалі,

Танебреши... Комуняки Франківська були україномовні, бо політика така була. Вони і зараз при владі - Вишиванюк, Шкутяк, Круць, Турчак... Комсомольці теж - Бахматюк, Табахарнюк і т. п.

Цитата

До слова, головний кримінальний авторитет Івано-ФФранківська початку 90-х - Карягін. Цим усе й пояснюється. ((((

Знову брешеш ;) Головним був Сюся. А потім Бен (Бондар). Ще нагадати? Долішній, Швадчин, Загурський, Лікаренко, Українчук, Ланець... Всі жидомоскалі, нє? :lol:
  • 0

#149 Родослава09

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 717 повідомлень
  • Місто:Велесниця

Відправлено 17.10.2010 – 08:42

Перегляд дописуЗварич (16.10.2010 21:07) писав:

Танебреши... Комуняки Франківська були україномовні, бо політика така була. Вони і зараз при владі - Вишиванюк...

Провокаторе кагебешний, де з тобою комуняки розмовляли українською мовою, в КГБ за чашкою кави? БІЛЬШЕ 90 ВІДСОТКІВ КОЛИШНІХ КОМУНЯК-СХІДНЯКІВ (НЕМІСЦЕВИХ), А ТАКОЖ ЇХНІ ДІТИ - В ПОБУТІ , ВДОМА ГОВОРЯТЬ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ!!! МО, закладемося на тисячу баксів?

Щодо жидів - вчилася з одним Женею Зільберманом, так той москалив безбожно. Ще був один Еліезер Морговський, якось так. Таке саме москалив.

Вишиванюка призначив Янукович. Отже це твій улюблений Хам тут нам підкидає прізну сволоту.

Перегляд дописуЗварич (16.10.2010 21:07) писав:

Знову брешеш :) Головним був Сюся. А потім Бен (Бондар). Ще нагадати? Долішній, Швадчин, Загурський, Лікаренко, Українчук, Ланець... Всі жидомоскалі, нє? ;)
Ну, тут Зварич можливо більш компетентний, але: за Карягіна - атвічаю. А в цього Сюсі яке прізвище? ;)

Повідомлення відредагував Родослава09: 17.10.2010 – 08:48

• 0

#150 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 17.10.2010 – 09:25

Перегляд дописуSensssorika (16.10.2010 18:44) писав:

ну та. говорити польською чи руиунською молодим людям з захукр. нічо не заважає, а російською - заважає ? )))

Ти мене вибач, але складається враження людини яка об'їлася отої пропаганди табачної і тому подібної.
Польською мовою тут мало хто говорить, може там в прикордонних районах і більше (що природньо), але отак на Волині лише ті хто її вивчав спеціально (курси є, можна вчити). Людей які говорять румунською я взагалі не знаю.
І тут є нюанс - я не вважаю знанням мови коли людина здатна в загальному зрозуміти шо від неї хоче співбесідник - бо тоді виходить шо я знаю і польську і чеську і болгарську і білоруську і сербську і ше купу мов.
Знання мова - це вміння самому на ній досить грамотно висловитися.

Цитата

найн. атрибутом розумності я вважаю має бути орієнтування в слов"янських мовах. тобто мовою ти можеш і не говорити, але розуміти можеш на тому чи іншому рівні.

Власне написав вище.

Цитата

я не пам"ятаю УРСР.

то нащо наводиш такі аргументи? ;)

Цитата

я для цього занадто молода. а ше красіва.

ні хвилини не сумніваюсь

Цитата

українці по-моєму забагато національно вийопуються. на словах. в плані, якби слова з ділом не розходилися- було б краще.

ще один закидон який чую 100500 раз :)
і відповідь стандартна теж буде - не треба узагальнювати і розписуватися за людей яких не знаєш.

Цитата

в якому по-твоєму році Крим стане повністю російськомовним? ну?

Ні в якому. Татари не дозволять.

Повідомлення відредагував Пластун: 17.10.2010 – 09:27

• 0

#151 Зварич

Старійшина

• Користувачі
  • 1056 повідомлень
  • Місто: перерви між допитами

Відправлено 17.10.2010 – 19:00

Цитата

Провокаторе кагебешний, де з тобою комуняки розмовляли українською мовою, в КГБ за чашкою кави?

Бабця, попустися! Яке кгб? У 91-му мені тринадцятий минало, я вкрав у тата жигулі(с) ;)

Цитата

БІЛЬШЕ 90 ВІДСОТКІВ КОЛИШНІХ КОМУНЯК-СХІДНЯКІВ (НЕМІСЦЕВИХ), А ТАКОЖ ЇХНІ ДІТИ - В ПОБУТІ , ВДОМА ГОВОРЯТЬ РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ!!!

Годі звиздіти. Прізвища в студію - російськомовних секретарів, директорів і т. п. А я у вашого бізнесу запитаю.

Цитата

МО, закладемося на тисячу баксів?

З тобою закладатися - себе не поважати. Краще купи онукам чоколяду.

Цитата

Вишиванюка призначив Янукович

Цього разу так, а раніше хто його призначав?

Цитата

Ну, тут Зварич можливо більш компетентний, але: за Карягіна - атвічаю

Та я бачу, як ти за свій базар атвічаєш :)

Цитата

А в цього Сюсі яке прізвище?

Олександр Чорненький. А ти думала, Бронштейн? ;)
  • 0

#152 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 17.10.2010 – 20:21

Пані Sensssorika, а звідки така зацікавленість русифікацією Криму??
Чи це по-твоєму, "русская зємля ґдє живут руссскіє люді"?
  • 0

#153 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.10.2010 – 08:19

Перегляд дописуManfred (18.10.2010 08:07) писав:

Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія теж є сусідніми, але чи багато українців знають мови цих сусідніх країн, це теж є тупість, чи тупість тільки незнання російської?
по-моєму нормально, коли ти знаєш мови країн, які "в непосредственной близости " знаходяться.
щодо конкретно російської:
моя мама вчила в школі і в універі історію і географію всього радянського союзу. можливо навіть російською мовою - я не цікавилась. грубо кажучи, мову окупантів (а це навіть не 10 і не 20 років) не знати - тупо. Навіть в тій же Чехії молоді чехи (мого віку) розуміють російську, хоча вони її ніде не вивчали. Але, можливо, то мені розумні і красиві! чехи попадалися.
Прибалтика туди ж. Да йопт, я афігєла, коли навіть фінів зустріла, які російською говорять.

щодо Криму. в мене там квартира. не дуже то і часто там буваю, але все ж. татар не так вже і багато в тому Криму. і російську не викоренити. давайте тверезо дивитися. Україна буде повністю одномовною, якшо від неї "повідрізати" російськомовні регіони.
  • 0

#154 красівий українець

Абориген

• Користувачі
  • PipPipPipPip
  • 90 повідомлень

Відправлено 18.10.2010 – 08:50

Перегляд дописуSensssorika (18.10.2010 09:19) писав:

Навіть в тій же Чехії молоді чехи (мого віку) розуміють російську, хоча вони її ніде не вивчали. Але, можливо, то мені розумні і красиві! чехи попадалися.
Прибалтика туди ж. Да йопт, я афігєла, коли навіть фінів зустріла, які російською говорять.
Паню послухати, так складеться враження, що європейці російську краще знають, ніж англійську.

Цитата

мову окупантів (а це навіть не 10 і не 20 років) не знати - тупо
тобто, по кишені власній б'є?

Цитата

щодо Криму. в мене там квартира.
а давайте в цій темі мірятись цицьками та члєнами?

Цитата

Україна буде повністю одномовною, якшо від неї "повідрізати" російськомовні регіони.
зробимо культурне обрізанння неньці-Україні!
  • 0

#155 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.10.2010 – 09:00

Перегляд дописукрасівий українець (18.10.2010 09:50) писав:

зробимо культурне обрізанння неньці-Україні!
ну як я і казала. Україна з тими кордонами які в неї зараз україномовною не буде )))

Перегляд дописуSensssorika (18.10.2010 09:19) писав:

в тому Криму. і російську не викоренити. давайте тверезо дивитися. Україна буде повністю одномовною, якшо від неї "повідрізати" російськомовні регіони.
от так то.
полиште вже свій сліпий..націоналізм чи я навіть не знаю як це назвати.

крім того наша "гарна влада" всяко російську мову підтримує.
  • 0

#156 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.10.2010 – 09:05

Перегляд дописуManfred (18.10.2010 10:01) писав:

Нещодавно читав, що у сучасних роз'єднаних Чехіїї та Словаччині вже ці дві сусідні мови діти не розуміють, отже чехи та Словаки теж тупі?
діти- нормально)) але там не одні діти живуть.

Мігель в Криму служив. скільки він тут по форуму згадує свої там посиденьки, то все російські пісні вони співали. цікаво чого. українських нема, чи то просто більшість там таки російськомовні?..

ладно там ше кримчани,які не проти української,але їм більше до вподоби російська. але ж там ну неймовірна купа ідіотів,які за українську тебе можуть не те шо обматюкати,але і побити.
  • 0

#157 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.10.2010 – 09:28

Перегляд дописуManfred (18.10.2010 10:09) писав:

Яке ваше ставлення до цієї підтримки?

Діти — це майбутнє.
А дорослі цілком можуть знати якусь мову, але не бажати нею спілкуватися, як наприклад це мені зустрічалося у Болгарії та Чорногорії. І це теж цілком нормально, це просто їх світоглядний вибір.
ой кого хвилює моє ставлення?
я російською володію набагато краще, ніж українською. але якби я надавала перевагу російській, то не сиділа б на україномовному форумі.
чьо ту російську підтримувати, вона і так добре "тримається".

я про сьогодення кажу. коли саме зараз кричать "я не знаю російської" і чогось ще й пишаються цим. йолкі, та якби я не знала російської, я б залюбки її вивчила. це для мене в принципі будь-якої мови стосується.

і не розумію, чого всі такі невдоволені, що я запитала про українську в Криму. ви там не буваєте чи шо?
В Одесі за українську на тебе можуть вовком дивитися. в Миколаєві це не так виражено, але теж часто бісять мовними претензіями. чого я про покоління взагалі згадала? бо якшо в тій же Болгарії чи Чорногорії російською не спілкуються як основною, то в Україні якраз все навпаки. і наше молоде покоління часто лише російською і спілкується,а українську зневажає. то які прогнози будуть?
  • 0

#158 Фабрегас

Т Фабрегас 2013

• Користувачі
  • 5092 повідомлень
  • Місто:найкраще на планеті

Відправлено 18.10.2010 – 09:37

Перегляд дописуSensssorika (18.10.2010 10:28) писав:

і наше молоде покоління часто лише російською і спілкується,а українську зневажає. то які прогнози будуть?
гг) я пару разів бачив на вулиці , як якась мама в своєї дитини питала російською а дитина їй відповідала українською))))) ото дитячі садочки працюють))))
  • 0

#159 Гість_Гість_*

• Гості

Відправлено 18.10.2010 – 09:50

Перегляд дописуManfred (18.10.2010 10:38) писав:

Отже українців, які знають, але не бажають спілкуватися російською ви засудили. А який вирок тим, хто не бажає спілкуватися українською, хоча вочевидь її не може не знати?
не зрозуміла Ваших висновків, щодо моїх слів.

мені все одно хто якою говорить. я деспот, стріляла б.

вважаю, шо державну мають знати всі. а не робити державною ту, яку всі знають через певні причини.
в мене чиста українська як розмовна теж кульгає.
якшо в мене тут у Пітері вже сусід зі мною українською(з страшнючим акцентом,але нехай) вітається, то , думаю, проживаючи в Україні хоча б рік можна мову вивчити. Правда, країна ніяк цьому не сприяє, тому тут все на власному ентузізмі.

щодо шкіл. ну проходила я практику у школі. нехай діти і якось "для школи" знають українську, але на перервах я чула російську. між соблою ва них російська. серед найменшеньких ще можна почути українську,але підростаючи вони переходять на російську.
в мене в класі теж так було. ті діти,які прийшли до школи україноммовними, то з часом повністю перейшли на російську і української взагалі стидалися.
і більшість дітей зараз так. не знаю чому. треба рідну мову популяризувати? хоча кому яка рідна, звісно.
  • 0

#160 Пластун

хрєновенький генерал

• Користувачі
  • 1990 повідомлень

Відправлено 18.10.2010 – 11:37

Таааа, ось мені тількі цікаво чому Sensssorika так боїться україномовної україни що аж будь-якого припущення про таку можливість не терпить?
Щодо стидання своєї мови - так і є. Ну то хто їм доктор? Тут головна вина батьків... Я народився і виріс в суперрусифікованому регіоні і в житті ні з ким не переходжу, всі українською зі мною розмовляють. Кому дякувати? Татові з мамою, хоч вони не є якимись екстремальними націоналістами чи щось таке, просто мають самоповагу і зуміли це передати.
Про Крим - якщо ти не розумієш що він русифікований штучно, то це якось дивно?
Русифікація ця проходила довго, важко і такими методами від яких у сучасному світі прийнято відхрещуватися як від чорта, але москалі видно пишаються. Але все що штучне можна так само штучно змінити. Особисто я за татарський Крим у складі України, на правах широкої політичної та культурної автономії, а хто хоче жити на "русскай зємлє" хай на ній живе - тобто в Рязані і Москві.
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних