Перейти до вмісту

Мікроконтролери

Повідомлень в темі: 118

#21 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1007 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Житомир

Відправлено 04.05.2009 – 21:15

FT232BM
я мабуть таки шось поставлю, просто мав підозру, що той фільтр може виконувати якусь астральну фільтрацію вхідних карм :prapor3:
  • 0

#22 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 11:59

блін, не розумію, як вони(ця схема) хотіли на другому вході міряти 1 герц.. розрахункове затухання на 1Гц - 4,5 2,6Дб 0_о з іншого боку не так вже й багато.. значить конденсатор впливає сильно
пробував міняти на ФНЧ з різними Тк - чи то симуляція глючить, чи то я не розумію, але нічого не працює...
  • 0

#23 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ->НТУУ "КПІ"

Відправлено 06.05.2009 – 20:46

Мені здавалось що то просто розділяючий кондер для відкидання постійної частини((
  • 0

#24 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 21:01

да, дійсно може бути.. а той другий резистор, у парі з верхнім мабуть ділять напругу, для сумування із вхідною. і це все подається на інвертуючий вхід компаратора. і ще, по суті, найперший резистор можна викинути.
  • 0

#25 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 10.05.2009 – 16:04

чергове питання від нуба Роланда))

якщо я налаштовую одну частину регістрів порта на введення, а іншу - на виведення, то яким чином виводити початковий байт(наприклад, щоб погасити індикатор) у цей порт? кожний розряд окремо виводити? чи запис цілого байту ніяк негативно не вплине на ті розряди, що працюють на вхід?

п.с. таки вплине.. я не врахував, що виводом у відповідні регістри порта, налаштованого на введення, одиниці - це навантаження входу на підтягуючий опір, а нулів - "реалізація" високоомного входу..

п.с. і ще одне питання, більше по схемотехніці.. дивлюсь зараз на 2 статті, що мене в них цікавить - підключення "адресних"(в смислі ЗА чи ЗК) входів N-розрядного 7сегментного індикатора до виводів МК.. в одній написано, що виходи можуть забезпечити достатній для такого діла струм, в іншій - що треба чіпляти через транзистори(польові 0_о). кому вірити?
  • 0

#26 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 11.05.2009 – 20:58

Це все від схемотехніки кристалу залежить. Часто перша комбінація за замовчуванням — всі одиниці. А так шось перший абзац не зрозумів, бо збочено так робити(якщо ти про розрядів порта). Взагаліто для захисту спробуй діоди поставити. Але все жтаки це збочено.Правильний висновок зробив.
Польові транзистори? Досить сумнівно думаю без них буде працювати. Юзав діодні індикатори без польових транзисторів. Для цього є datasheets де вказано струми споживання та максимальні вихідні струми))
  • 0

#27 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень
  • Місто:Україна, Тернопіль

Відправлено 19.05.2009 – 08:04

Може хтось щось підкаже: мені треба аналоги мікрух МАХ7368 і МАХ5477. оцих двох ніде не можу знайти((
  • 0

#28 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень

Відправлено 19.05.2009 – 08:52

А, і ще згадав... дописую лібу для роботи з апаратною шиною І2С в контролерах ATMega64,128. Якщо комусь треба буде викладу).
  • 0

#29 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 19.05.2009 – 15:08

†Fallen Angel†
дивно, але про першу навіть на оф. сайті Maxim ніякої інфи.. мабуть дуже неліквідні мікросхеми))

I2C - це добре :D а на чому написана?
  • 0

#30 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень

Відправлено 19.05.2009 – 15:51

MAX5477 -- цифровий потенціометр. Аналог Девайсес випускає непогані продукти цього класу. Ось 256 позиційний з I2C інтерфейсом, найдешевший з такими параметрами: http://www.analog.com/static/imported-file...eets/AD5245.pdf
Жостка. Навіщо така цяця?
  • 0

#31 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень

Відправлено 19.05.2009 – 17:14

Перегляд дописуРоланд (19.05.2009 15:08) писав:

†Fallen Angel†
дивно, але про першу навіть на оф. сайті Maxim ніякої інфи.. мабуть дуже неліквідні мікросхеми))

I2C - це добре :D а на чому написана?

Пишу на С в AVR Studio)

Перегляд дописуFT232BM (19.05.2009 15:51) писав:

MAX5477 -- цифровий потенціометр. Аналог Девайсес випускає непогані продукти цього класу. Ось 256 позиційний з I2C інтерфейсом, найдешевший з такими параметрами: http://www.analog.com/static/imported-file...eets/pdf
Жостка. Навіщо така цяця?

Та дипломник пишу) МАХ5477 знайшов в Києві через тиждень мають доставити), а от МАХ7368 ніде нема(( ща буду по москаликам шастати)) може щось і відкопаю.
AD5245 - також шукав і також не знайшов)

А мікросхеми точно не популярні)))
  • 0

#32 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 20.05.2009 – 10:18

в процесі налагодження роботи моєї програми проявились 2 бага... перший поки що відкладу, а от в чому суть другого:
шмат коду(головна програма):

M1:	 in		temp, PIND;перевіряємо, чи натиснута кнопка вмикання
		sbrc	  temp, 4;(пропуск наступної команди, якщо розряд регістра=0)
		rjmp	  M1
		rcall	 Display;виводимо дані на індикатори
		rjmp	  M1

а прикол в тому, що навіть якщо до початку симуляції кнопка була у положенні "вимкнуто"(здавалося б на PD4, де вона висить, має бути стабільна 1), індикатори у протеусі все рівно мигають(дуже короткі проміжки часу, з нестабільною частотою). Використовується стандартний "шаблон" динамічної індикації - <<активуємо розряд на індикаторі--"декодуємо" код в 7сегм--виводимо--затримка--повтор з наступним розрядом>>. Загальні катоди навішені на той самий порт, що і кнопка, але активуються вони зміною окремих бітів, а не перезаписом усього порта. Звідки там береться одиниця? 0_о
Натомість, якщо пропускати перехід на початок, коли розряд=1, то при натисненій кнопці все ок - в смислі, нічого не горить і не мигає. Що ж це може бути?

П.С. Все, проблема №2 вирішилась) В одній із підпрограм обробки переривань я використовував той самий регістр temp, щоб зберігати у стеку регістр стану SREG. А сам регістр не зберігав ;)
  • 0

#33 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ-&gt;НТУУ &quot;КПІ&quot;

Відправлено 20.05.2009 – 20:32

Є одина нехитра штука: гаси ІНДИКАТОРИ ПІСЛЯ ЗАТРИМКИ.
  • 0

#34 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 14:53

та нє, я там після затримки катоди, гг ;) , відключав від портів (одиницями).. блін, три глюки які я вже відловив були пов"язані зі стеком) один раз - забекапив там глобальну змінну, інші рази - навпаки не зберіг. таки правильно автори книжок звертають особливу увагу саме на стек

†Fallen Angel†
а ти і починав на С? можна взагалі обійтися асмом, чи у великих програмах стає трохи напряжно?
  • 0

#35 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень

Відправлено 21.05.2009 – 20:31

Перегляд дописуРоланд (21.05.2009 14:53) писав:

та нє, я там після затримки катоди, гг ;) , відключав від портів (одиницями).. блін, три глюки які я вже відловив були пов"язані зі стеком) один раз - забекапив там глобальну змінну, інші рази - навпаки не зберіг. таки правильно автори книжок звертають особливу увагу саме на стек

†Fallen Angel†
а ти і починав на С? можна взагалі обійтися асмом, чи у великих програмах стає трохи напряжно?

Ні я починав з асму, як і всі нормальні люди)) на С перейшов пізніше.
  • 0

#36 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 10.06.2009 – 11:52

підкажіть чи існує в природі двоканальний(лише з вихідним мультиплексором, а не здвоєний) паралельний ЦАП на 10 біт? а то якось не треба мені другий регістр всередині, а зайвий пін мікроконтролера тягне.

П.С. Такий АЦП я досить просто знайшов, а от ЦАП..
  • 0

#37 FT232BM

私は人々嫌い

• Користувачі
  • 3435 повідомлень
  • Місто:Київ-&gt;НТУУ &quot;КПІ&quot;

Відправлено 10.06.2009 – 13:26

Отакє?
http://focus.ti.com/...nt/dac5652.html
  • 0

#38 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 11.06.2009 – 10:57

трохи не те, але теж цікавий варіант.. дякую:)

і ще.. роздуми.. якщо я маю якийсь чималий шмат коду, який представляє собою список однакових команд. чи є толк збирати їх всіх в одну, робити лічильник і ставити умову? адже фактично по часу виконання ми програємо, з іншого боку - виграємо у розмірі відкомпільованого коду, плюс це "краще виглядає"..
  • 0

#39 Хтось_дивний

Старійшина

• Користувачі
  • 1037 повідомлень

Відправлено 11.06.2009 – 17:59

Перегляд дописуРоланд (11.06.2009 11:57) писав:

трохи не те, але теж цікавий варіант.. дякую :happytwo:

і ще.. роздуми.. якщо я маю якийсь чималий шмат коду, який представляє собою список однакових команд. чи є толк збирати їх всіх в одну, робити лічильник і ставити умову? адже фактично по часу виконання ми програємо, з іншого боку - виграємо у розмірі відкомпільованого коду, плюс це "краще виглядає"..

подивися в асмі скільки тактів потрібно на виконання тієї чи іншої команди і підрахуй який час виконання в тому чи іншому випадку.
  • 0

#40 Роланд

Purple haze all around

• Користувачі
  • 1007 повідомлень

Відправлено 01.07.2009 – 15:36

Юзаєте безкоштовні семпли мікросхем? =) Якщо так, напишіть пліз, що 100% можна отримати)

П.С. а я поки спробую в ADI замовити дещо
гг, просять заповнити форму питань, наприклад, телефон професора(якщо як студент) або веб-сайт компанії)) і тд.. мда..

П.П.С. усьо ясно - треба буде домовлятися із регіональним представником.. шось мені ця морока не подобається)
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних