Перейти до вмісту

УКРАЇНІ не потрібні фахівці з просторової організації економіки?

Повідомлень в темі: 45

#21 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1577 повідомлень
  • Стать:Жінка
  • Місто:Кременчук

Відправлено 04.05.2009 – 19:51

От і питання - нащо ті спеціалісти, якщо все можна вирішити простіше? Та й дешевше, зрештою. Адже нікого навчати не потрібно...
  • 0

#22 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень
  • Стать:Чоловік

Відправлено 04.05.2009 – 19:59

Перегляд дописуbulbashka_aero (4.05.2009 19:51) писав:

От і питання - нащо ті спеціалісти, якщо все можна вирішити простіше? Та й дешевше, зрештою. Адже нікого навчати не потрібно...
Ну Ви панно ніяк не доганяєте... Мова йде про прийняття оптимальних просторових рішень. Хабарі не замінять прийняття оптимального рішення. Макдональдс заплатив у Львові хабаря за місця розташування, але перед тим ретельно обґрунтував оптимальні місця. І враховуючи, що за різні місця требьа було заплатити різні хабарі в оптимізаційну модель вводилася і величина хабара... Ось і все, красива форумчанко... А з оптимізаційними моделями справляються найкраще фахівці, а не ті, що "всього потроху знають"... Хі-хі...
  • 0

#23 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 08:27

Перегляд дописуWeber (4.05.2009 20:59) писав:

Ну Ви панно ніяк не доганяєте... Мова йде про прийняття оптимальних просторових рішень. Хабарі не замінять прийняття оптимального рішення. Макдональдс заплатив у Львові хабаря за місця розташування, але перед тим ретельно обґрунтував оптимальні місця. І враховуючи, що за різні місця требьа було заплатити різні хабарі в оптимізаційну модель вводилася і величина хабара... Ось і все, красива форумчанко... А з оптимізаційними моделями справляються найкраще фахівці, а не ті, що "всього потроху знають"... Хі-хі...
Не чуєте) Я собі гуляю містом і дивлюся, а де б воно мені найкраще розмістити своє підприємство... Жодних клопотів - не треба якомусь фахівцю пояснювати "що потрібно / що планують / якого результату хочуть" і інше блаблабла... Бачу таке чудове місце. А це місце - блін! ну треба ж такій незадачі! - міський парк. Що робити? Іти до мера з відповідної товщини конвертом. В результаті виявиться, що то зовсім не парк, а пустир і сміттєзвалище...
Поясніть, де і навіщо тут був мені потрібен ваш "просторовець"?
Зрештою, якщо людина мала мізки, щоб знайти грошей на побудову підприємства і хабарі - вона зможе проаналізувати кілька десятків факторів і прийняти оптимальне рішення. Оптимізацію всі вивчали...
  • 0

#24 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 08:47

Перегляд дописуbulbashka_aero (5.05.2009 08:27) писав:

Не чуєте) Я собі гуляю містом і дивлюся, а де б воно мені найкраще розмістити своє підприємство... Жодних клопотів - не треба якомусь фахівцю пояснювати "що потрібно / що планують / якого результату хочуть" і інше блаблабла... Бачу таке чудове місце. А це місце - блін! ну треба ж такій незадачі! - міський парк. Що робити? Іти до мера з відповідної товщини конвертом. В результаті виявиться, що то зовсім не парк, а пустир і сміттєзвалище...
Поясніть, де і навіщо тут був мені потрібен ваш "просторовець"?
Зрештою, якщо людина мала мізки, щоб знайти грошей на побудову підприємства і хабарі - вона зможе проаналізувати кілька десятків факторів і прийняти оптимальне рішення. Оптимізацію всі вивчали...
Хі-хі...
1. Підприємства розміщають (чи повинні розміщати) не "на око"...
2. Що таке "чудове місце"? Хі-хі... Для підприємця чудове місце - то місце, де буде мінімум сумарних витрат на виробництво і транспортування до споживачів...
3. Міський парк як місце розташування підприємства - хі-хі... Ви не чулисьте про генеральні плани населених пунктів???
4. То не проста оптимізація. А до того ж для неї потрібно дуже багато специфічної інформації.
  • 0

#25 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 10:02

Перегляд дописуWeber (5.05.2009 08:47) писав:

Хі-хі...
1. Підприємства розміщають (чи повинні розміщати) не "на око"...
2. Що таке "чудове місце"? Хі-хі... Для підприємця чудове місце - то місце, де буде мінімум сумарних витрат на виробництво і транспортування до споживачів...
3. Міський парк як місце розташування підприємства - хі-хі... Ви не чулисьте про генеральні плани населених пунктів???
4. То не проста оптимізація. А до того ж для неї потрібно дуже багато специфічної інформації.
1. На око - то я спростила. Не описувати ж мені всенький процес...
2. Ну так... Чудове місце для якогось конкретного підприємства - той, хто це підприємство будуватиме, знає, де йому найвигідніше будувати.
3. А ви в нашому місті бували? Раджу, щоб ви не мали більше ілюзій про генеральні плани...
4. Специфічна інформація в певній галузі... Не бачу жодних причин, які б завадили нормальній людині самостійно проаналізувати ситуацію.
  • 0

#26 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 11:58

Перегляд дописуbulbashka_aero (5.05.2009 10:02) писав:

1. На око - то я спростила. Не описувати ж мені всенький процес...
2. Ну так... Чудове місце для якогось конкретного підприємства - той, хто це підприємство будуватиме, знає, де йому найвигідніше будувати.
3. А ви в нашому місті бували? Раджу, щоб ви не мали більше ілюзій про генеральні плани...
4. Специфічна інформація в певній галузі... Не бачу жодних причин, які б завадили нормальній людині самостійно проаналізувати ситуацію.
1. А спробуйте опишіть.
2. Власне, що він не знає того... До 80% померлих підприємств від помилок у розміщенні... Магазин, наприклад, можуть вбити 30 метрів...
3. В Кременчуку шще ніколи не був...
4. "Здоровий глузд" дуже часто підводить... Власне велика роль будь-якої науки полягає у тому, що вона вирішує те, що "здоровому глузду" і не снилося...
  • 0

#27 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 05.05.2009 – 23:22

Хочете отримати докази моєї економічної безграмотності?) Не вийде - я їх собі залишу. :lol:
Натомість якщо мені колись спаде божевільна думка будувати власне підприємство - я опишу вам процес прийняття всіх рішень від А до Б))
  • 0

#28 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 07:35

Перегляд дописуbulbashka_aero (5.05.2009 23:22) писав:

Хочете отримати докази моєї економічної безграмотності?) Не вийде - я їх собі залишу. :lol:
Натомість якщо мені колись спаде божевільна думка будувати власне підприємство - я опишу вам процес прийняття всіх рішень від А до Б))
Власне, що від А до Б.... А правильніше було б не на "око", а одразу до Я.
ПЕС. Звертайтеся - обґрунтуємо у межах попереднього кошторису інвестиції...
  • 0

#29 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 08:52

Перегляд дописуWeber (6.05.2009 08:35) писав:

Власне, що від А до Б.... А правильніше було б не на "око", а одразу до Я.
ПЕС. Звертайтеся - обґрунтуємо у межах попереднього кошторису інвестиції...
Я люблю усе робити сама. Тоді принаймні точно знаю, хто в усьому винен.
  • 0

#30 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 09:49

Перегляд дописуbulbashka_aero (6.05.2009 08:52) писав:

Я люблю усе робити сама. Тоді принаймні точно знаю, хто в усьому винен.
Це лише при феодалізмі та первісно - общинному ладі люди робили усе самі... Тому так бідно й жили. Потрібна спеціалізація!
  • 0

#31 bulbashka_aero

Вівця-перевертень

• Користувачі
  • 1577 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 10:30

А це вже зовсім інша історія.

Спеціалізація - це непогано. Якщо це не вузька спеціалізація, потребу якої пан всюди доводить.
  • 0

#32 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 17:00

Перегляд дописуbulbashka_aero (6.05.2009 10:30) писав:

А це вже зовсім інша історія.

Спеціалізація - це непогано. Якщо це не вузька спеціалізація, потребу якої пан всюди доводить.
Ну та чому вузька... Ринок проковтне принаймні тисяч 90 таких фахівців... Навіть якби не було держзамовлення - народ охоче піде на комерційних засадах. Як це є у Польщі та Німеччині.
  • 0

#33 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 06.05.2009 – 17:05

Вузькі спеціалісти професіонали мають набагато більше шансів отримати роботу ніж широкі!

Повідомлення відредагував ZoomerMan: 06.05.2009 – 17:06

• 0

#34 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 17:22

Перегляд дописуZoomerMan (6.05.2009 17:05) писав:

Вузькі спеціалісти професіонали мають набагато більше шансів отримати роботу ніж широкі!
Саме так. Бо широкі специ усе вміють по-трохи, але нічого толком. Як комунарики колись.
  • 0

#35 Zuzik

наглий, самоувєрєнний хам!

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 17:34

Перегляд дописуZoomerMan (6.05.2009 18:05) писав:

ой ні... ой не згоден... з широкого спеціаліста (а не того хто ним себе вважає) можна вивчити багато кого...
а з вузького вже важче... бо він вузький... :rolleyes:

2 Вебер - вибачте що вліз в вашу тему, хоч і зарікався, але ви комунариків з освітою не чіпайте своїми лапками, спершу хоча б якусь альтернативу запропонуйте... а то від вас лише й чути "держзамовлення"... теж мені поборник ринкового методу підготовки спеціалістів...
  • 0

#36 ZoomerMan

Генеральний писар

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 667 повідомлень
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 06.05.2009 – 18:52

Перегляд дописуZuzik (6.05.2009 18:34) писав:

ой ні... ой не згоден... з широкого спеціаліста (а не того хто ним себе вважає) можна вивчити багато кого...

2 Вебер - вибачте що вліз в вашу тему, хоч і зарікався, але ви комунариків з освітою не чіпайте своїми лапками, спершу хоча б якусь альтернативу запропонуйте... а то від вас лише й чути "держзамовлення"... теж мені поборник ринкового методу підготовки спеціалістів...

Пане з вами не згодний і приведу один реальний приклад зі своєї сфери - коли активізувались пірати (ті шо Сомалійські), в Києві було проведено конференцію-експертну оцінку, а на неї було вирішено запросити експертів з питань морського захитсу і Африканської політтичної ситеми і загалом стану справ. Виявилось що отих професійних вузьких знаців Африки можна нарухувати на вю Європу чоловік 20 (переважно широка спеціальність у них або міжнародні відносини або політологія) - і розклад у них на найближчих півроку розписаний!...Так само перекладачів отих діалектів африканських просто не реально десь "дістати" - а ціна їхня просто захмарна...
  • 0

#37 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 18:57

Перегляд дописуZuzik (6.05.2009 17:34) писав:

1. Пане, фахівець з просторової організації економіки не аж такий вузький як Вам здається. Там у перших постах є перелік обов'язкових дисциплін, які студенти за цим напрямком вивчають у Польщі.
2. Ви тоді якось згоряча зареклися... Не було фактично жодного конфлікту. У будь-якому випадку я його не помітив.
3. Комунарики не мали освіти. Вони зубрили гасла.
4. Лапки пане це у тварин. Рекомендую дотримуватися етики спілкування. Мене тим не вразите, а себе опустите.
5. Нічого страшного не буде якщо держава повністю фінансуватиме усю освіту у т.ч. вищу. Від освіти дуже серйозні позитивні зовнішні ефекти...
  • 0

#38 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 19:01

Перегляд дописуZoomerMan (6.05.2009 19:52) писав:

Пане з вами не згодний і приведу один реальний приклад зі своєї сфери - коли активізувались пірати (ті шо Сомалійські), в Києві було проведено конференцію-експертну оцінку, а на неї було вирішено запросити експертів з питань морського захитсу і Африканської політтичної ситеми і загалом стану справ. Виявилось що отих професійних вузьких знаців Африки можна нарухувати на вю Європу чоловік 20 (переважно широка спеціальність у них або міжнародні відносини або політологія) - і розклад у них на найближчих півроку розписаний!...Так само перекладачів отих діалектів африканських просто не реально десь "дістати" - а ціна їхня просто захмарна...
Ви привели дуже гарний приклад, але чомусь робити ІМХО невірні висновки...
звичайно що вузкоспеціалізований профі в пік вимоги ринку буде взятий з руками і з ногами, та ще й за громадні гроші... але якщо ринок схуд - знайти щось інше за адекватну (вже звичну) ціну є нереальним...
вузького спеціаліста завжди по факту треба вирощувати вже на робочому місці :rolleyes:
Кому буде потрібна когорта випускників інязу, що мають вузьку спеціалізацію на "отих діалектів африканських" після встановлення військової диктатури в Сомалі і введення повномаштабного військвого контингенту до Африканського рогу? Виявиться що потрібне знання діалектів південної частини Лаосу, бо тепер там пірати в нас буянять...
  • 0

#39 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 19:08

Перегляд дописуZoomerMan (6.05.2009 18:52) писав:

Дуже влучний приклад!!!
  • 0

#40 Zuzik

• Користувачі
  • 1126 повідомлень

Відправлено 06.05.2009 – 19:08

Перегляд дописуWeber (6.05.2009 19:57) писав:

1. Пане, фахівець з просторової організації економіки не аж такий вузький як Вам здається. Там у перших постах є перелік обов'язкових дисциплін, які студенти за цим напрямком вивчають у Польщі.
2. Ви тоді якось згоряча зареклися... Не було фактично жодного конфлікту. У будь-якому випадку я його не помітив.
3. Комунарики не мали освіти. Вони зубрили гасла.
4. Лапки пане це у тварин. Рекомендую дотримуватися етики спілкування. Мене тим не вразите, а себе опустите.
5. Нічого страшного не буде якщо держава повністю фінансуватиме усю освіту у т.ч. вищу. Від освіти дуже серйозні позитивні зовнішні ефекти...
Якщо ви під комунариками мали на увазі купу доцентів кафедри марксизму-ленінізму - то я знімаю своє обурення... Я мав на увазі державну систему освіти, яка за совка була погодьтеся не найшіршою, хоча б в частині прикладних дисциплін. Що-що а спєців штампували добрих.
Але державне замовлення слабо вписується в загальну схему освіти яка в нас складається... якщо держава хоче щось вчити - нехай вчить. Якщо хоче замовляти спеціалістів - то нехай замовляє і вибирає своє замовлення... а також забезпечує його виконання...
З.І. Ну і по темі - я говорив про вузьку спеціалізацію, а не про конкретну просторову організацію... хоча й маю власні (дилетантські) заперечення щодо відношення економіки до науки... :rolleyes:
  • 0

Кількість користувачів, що читають цю тему: 1

0 користувачів, 1 гостей, 0 анонімних