Перейти до вмісту

Фундаментальні завдання економічної науки

Повідомлень в темі: 40

#21 bamik

салоїд

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2443 повідомлень
  • Стать:Чоловік
  • Місто:Івано-Франківськ

Відправлено 21.04.2009 – 13:08

Ага, а ще Економіка - гальмо розвитку людства. В гонитві за прибутками ніхто не спішить запроваджувати новітні технології...
  • 0

#22 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 21.04.2009 – 13:21

Перегляд дописуWeber (21.04.2009 14:03) писав:

Мені так простіше було відповідати. Структуровано. Завдання ставляться в усьому - не лише в економіці. Навіть коли комусь здається, що завдання нема - то воно все - одно є.
я не кажу, що в економіки нема завдань
я кажу, що в нех є завдання, але, звівби до одного, до підвищення ефективності виробництва товару перерозподілу фінансів, але щоб це не ставало самоціллю, і економіка була інструментом розвитку а не сферою, в якій розвиваються
  • 0

#23 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 16:42

Перегляд дописуKatod (21.04.2009 13:21) писав:

я не кажу, що в економіки нема завдань
я кажу, що в нех є завдання, але, звівби до одного, до підвищення ефективності виробництва товару перерозподілу фінансів, але щоб це не ставало самоціллю, і економіка була інструментом розвитку а не сферою, в якій розвиваються
Це добре, що економіка є сферою в якій розвиваються... Як у доброму театрі...
  • 0

#24 hip

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень
  • Місто:Італія | Івано Франківськ

Відправлено 21.04.2009 – 17:29

Перегляд дописуWeber (20.04.2009 16:12) писав:

Основні питання, на які економічна наука покликана давати відповіді: «що виробляти», «як виробляти», «як розподілити загальний об'єм виробленої продукції», «як підтримувати повну зайнятість», «як забезпечити гнучкість економічної системи».
Якщо ще коротше, то сукупність фундаментальних питань зводиться до трьох: «що виробляти?», «як виробляти?», «для кого виробляти?».
Так вважають московити...
http://www.slovarnik.ru/html-economica/p/p...h-voprosov.html
Але вони пропустили ще одне не менш важливе завдання - де виробляти!!!

:) та чого так зразу московитам приписувати такі важливі економічні аналізи???

Ці три питання є основними для вивчення економіки та всіх економічних шкіл. Їх ідеатором був дуже відомий американський економіст Paul Samuelson.

"Де виробляти" - входить в питання "Як виробляти". Адже підприємство основане на автоматичному процесі виробу буде виробляти в розвинені країні, а підприємство, основане на ручні праці, буде брати в рабство китайозів і працювати в Китаї)))) все залежить від ціни факторів, які впливають на кошти підприємства.

Не думаю, що нам потрібно вигадувати велосипед на форумі :)
  • 0

#25 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 17:43

Перегляд дописуhip (21.04.2009 17:29) писав:

"Де виробляти" - входить в питання "Як виробляти". Адже підприємство основане на автоматичному процесі виробу буде виробляти в розвинені країні, а підприємство, основане на ручні праці, буде брати в рабство китайозів і працювати в Китаї)))) все залежить від ціни факторів, які впливають на кошти підприємства.

Не думаю, що нам потрібно вигадувати велосипед на форумі :)
Хі-хі!!! Ви так легко вирішуєте питання де виробляти? У Вашому аналізі є Китай (але і Китай великий - а інколи кілька сот метрів вбиває невдало розташоване підприємство) і розвинені країни (їх площа теж немаленька). А наприклад Східна Європа, яка не є ні Китаєм ні США...? Та до того ж як ну ніяк не включає у себе де... Отак ми доповнили Самуельсона і цитуючих без посилання його московитів... Хі-хі!!!
  • 0

#26 hip

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:02

Перегляд дописуWeber (21.04.2009 17:43) писав:

Хі-хі!!! Ви так легко вирішуєте питання де виробляти? У Вашому аналізі є Китай (але і Китай великий - а інколи кілька сот метрів вбиває невдало розташоване підприємство) і розвинені країни (їх площа теж немаленька). А наприклад Східна Європа, яка не є ні Китаєм ні США...? Та до того ж як ну ніяк не включає у себе де... Отак ми доповнили Самуельсона і цитуючих без посилання його московитів... Хі-хі!!!

Не бачу сенсу продовження дискусії, якщо ви не вивчаєте політичну-економіку.
Щоб відповісти я зразу ж згадав книжку з економіки по якій недавно здавав залік.

Три питання, на які ви посилаєтеся вивчаються в процесі загального вивчення економіки та при вивчені різних економічних шкіл. Тобто це були теорії, які для того щоб бути впровадженими на макроекономічному рівні повинні були відповідати на три питання.

Не плутайте вивчення економіки з вивченням підприємства та його керування.

Саме при вивчені підприємства та його продуктивних факторів і йдеться мова про місце - "де виробляти?". Це питання входить в ряд проблем, які має вирішити підприємець перед запуском виробничого процесу та інвестування.
  • 0

#27 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:19

Перегляд дописуhip (21.04.2009 18:02) писав:

Саме при вивчені підприємства та його продуктивних факторів і йдеться мова про місце - "де виробляти?". Це питання входить в ряд проблем, які має вирішити підприємець перед запуском виробничого процесу та інвестування.
А як виробляти ще перед запуском виробничого процесу та інвестування? Самуельсон мабуть теж творив економічну теорію для казкової країни одної точки...
КРАЇНА ЧУДЕС, ПОЗБАВЛЕНА БУДЬ-ЯКИХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК. Вислів М. Блауга щодо того, що класична та неокласична економічна теорія обмежилися вивченням "країни чудес, позбавленої будь-яких просторових характеристик". Економічна теорія використання простору й особливо теорія розміщення господарських об'єктів розквітли й оформилися ще у XIX ст., але ці процеси відбувалися майже у повній ізоляції від основних течій економічної науки – як "класики", так і "неокласики". Основна течія економічної науки аж до 1950 року обмежувалася аналізом економічних явищ поза їхніми просторовими характеристиками.
  • 0

#28 hip

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:25

Перегляд дописуWeber (21.04.2009 18:19) писав:

А як виробляти ще перед запуском виробничого процесу та інвестування? Самуельсон мабуть теж творив економічну теорію для казкової країни одної точки...
КРАЇНА ЧУДЕС, ПОЗБАВЛЕНА БУДЬ-ЯКИХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК. Вислів М. Блауга щодо того, що класична та неокласична економічна теорія обмежилися вивченням "країни чудес, позбавленої будь-яких просторових характеристик". Економічна теорія використання простору й особливо теорія розміщення господарських об'єктів розквітли й оформилися ще у XIX ст., але ці процеси відбувалися майже у повній ізоляції від основних течій економічної науки – як "класики", так і "неокласики". Основна течія економічної науки аж до 1950 року обмежувалася аналізом економічних явищ поза їхніми просторовими характеристиками.

Видно що текстова форма моїх пояснень не є дуже зрозумілою, адже я ніяк не можу донести до вас суть моїх слів. а можливо це моє володіння українською економічною лексикою, враховуючи що вивчаю економіки на іншій мові.

На який економічний суб'єкт ви посилаєтесь говорячи про питання "Де виробляти?"??? Адже боюся що ми говоримо про різні економічні концепції.
  • 0

#29 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:34

Перегляд дописуhip (21.04.2009 18:25) писав:

Видно що текстова форма моїх пояснень не є дуже зрозумілою, адже я ніяк не можу донести до вас суть моїх слів. а можливо це моє володіння українською економічною лексикою, враховуючи що вивчаю економіки на іншій мові.

На який економічний суб'єкт ви посилаєтесь говорячи про питання "Де виробляти?"??? Адже боюся що ми говоримо про різні економічні концепції.
На підприємство. Де у якому місці споруджувати підприємство. Ви знайомі з теорією розміщення підприємств?
http://prostorologia.forbb.org.ua/
  • 0

#30 hip

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:41

Перегляд дописуWeber (21.04.2009 18:34) писав:

На підприємство. Де у якому місці споруджувати підприємство. Ви знайомі з теорією розміщення підприємств?
http://prostorologia.forbb.org.ua/

Нажаль з цією теорією не знайомий, думаю вона входить в програму вивчення маркетингу, яку нам толкуватимуть наступного року :)

Якщо ви посилаєтеся на підприємство, тоді навіщо писати про три питання? вони взагалі то, як на мене, ніяк там не потрібні.
При вивчені бізнес плану підприємства, а саме при вивчені макросередовища, запропоноване вами питання, досить поглиблено вивчається, тому не бачу сенсу критики. Це скоріш за все що московити переплутали все і ось займаються фігньою))))
  • 0

#31 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:49

Перегляд дописуhip (21.04.2009 18:41) писав:

Нажаль з цією теорією не знайомий, думаю вона входить в програму вивчення маркетингу, яку нам толкуватимуть наступного року :)

Якщо ви посилаєтеся на підприємство, тоді навіщо писати про три питання? вони взагалі то, як на мене, ніяк там не потрібні.
При вивчені бізнес плану підприємства, а саме при вивчені макросередовища, запропоноване вами питання, досить поглиблено вивчається, тому не бачу сенсу критики. Це скоріш за все що московити переплутали все і ось займаються фігньою))))
Тому, що підприємство є хребтом економіки.
  • 0

#32 hip

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:50

Перегляд дописуWeber (21.04.2009 18:19) писав:

Самуельсон мабуть теж творив економічну теорію для казкової країни одної точки...
КРАЇНА ЧУДЕС, ПОЗБАВЛЕНА БУДЬ-ЯКИХ ПРОСТОРОВИХ ХАРАКТЕРИСТИК.

Можу навіть трохи погодитися з вами про "країну чудес", але не потрібно ж забувати, що більшість економістів ХХ століття роблять макроекономічний аналіз в короткому періоді, а "країна чудес" при цьому досить таки виглядає реалістично при цьому.
Досить згадати роботи Keynes, який і заснував сучасний капіталізм.
А також хочеться процитувати його слова з однієї з прес-конференцій, де він відповідаючи на питання журналіста "Що трапиться в довгому (тривалому) періоді?" відповів: "Ми всі помремо!" )
  • 0

#33 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 18:55

Перегляд дописуhip (21.04.2009 18:50) писав:

Можу навіть трохи погодитися з вами про "країну чудес", але не потрібно ж забувати, що більшість економістів ХХ століття роблять макроекономічний аналіз в короткому періоді, а "країна чудес" при цьому досить таки виглядає реалістично при цьому.
Досить згадати роботи Keynes, який і заснував сучасний капіталізм.
А також хочеться процитувати його слова з однієї з прес-конференцій, де він відповідаючи на питання журналіста "Що трапиться в довгому (тривалому) періоді?" відповів: "Ми всі помремо!" )
Кейнс теж цікавився просторовою організацією економіки.
Економічна інсуляція. Термін вченого зі США Дж.М. Кейнса для характеристики принципу своєрідності економічних зон. Він писав про побудову економічних систем за острівним принципом. Використовується у сучасній геоекономіці. Відкриваємо свої кордони для торгівлі з тими державами, економіка яких порівнянна з нашою. Адже прописна економічна істина свідчить: у рівних економічних умовах бідний – бідніє, багатий – багатіє. А якщо економіки приблизно рівні – багатіємо разом, за допомогою створення "митних союзів" і єдиної тарифної зони, свого роду економічного "острова" у бурхливому океані світового ринку. Розбагатіли – відкрили кордони для наступних партнерів, до економічного рівня яких наблизилися. Прийняли їх в склад "острова" – багатіємо далі, поступово все збільшуючи простір рівного нам економічного співробітництва.
  • 0

#34 hip

Місцевий

• Користувачі
  • PipPipPipPipPipPip
  • 217 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 19:07

Перегляд дописуWeber (21.04.2009 18:55) писав:

Кейнс теж цікавився просторовою організацією економіки.
Економічна інсуляція. Термін вченого зі США Дж.М. Кейнса для характеристики принципу своєрідності економічних зон. Він писав про побудову економічних систем за острівним принципом. Використовується у сучасній геоекономіці. Відкриваємо свої кордони для торгівлі з тими державами, економіка яких порівнянна з нашою. Адже прописна економічна істина свідчить: у рівних економічних умовах бідний – бідніє, багатий – багатіє. А якщо економіки приблизно рівні – багатіємо разом, за допомогою створення "митних союзів" і єдиної тарифної зони, свого роду економічного "острова" у бурхливому океані світового ринку. Розбагатіли – відкрили кордони для наступних партнерів, до економічного рівня яких наблизилися. Прийняли їх в склад "острова" – багатіємо далі, поступово все збільшуючи простір рівного нам економічного співробітництва.

Розумні слова, але все це ігнорується глобалістами, які представляють з себе ідеалістів, та відкрили європейський ринок для продуктів з далекого сходу та Африки, а прикриваючись добрим ділом не накладаючи податків на ввезення і дозволяють, в першому випадку естернаціоналізації підприємств, а в другому випадку експлуатації населення Африки та природних ресурсів.
Таке собі поєднання дурної політики та колоніальної політики. принаймні, я це такими словами називаю.
  • 0

#35 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 21.04.2009 – 19:16

Перегляд дописуhip (21.04.2009 19:07) писав:

Розумні слова, але все це ігнорується глобалістами, які представляють з себе ідеалістів, та відкрили європейський ринок для продуктів з далекого сходу та Африки, а прикриваючись добрим ділом не накладаючи податків на ввезення і дозволяють, в першому випадку естернаціоналізації підприємств, а в другому випадку експлуатації населення Африки та природних ресурсів.
Таке собі поєднання дурної політики та колоніальної політики. принаймні, я це такими словами називаю.
Ну це Ви так різко під впливом соціалістичної пропаганди... Глобалізація то не є погано чи добре - то є. А від людини залежить як з нею поступити.
Отут в нас велася дискусія про це.
http://www.tereveni.org.ua/forum/index.php...t=0&start=0
  • 0

#36 Об'єктив

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 25.04.2009 – 00:24

Цитата

То виходить, що країни типу Китаю та В'єтнаму мали б стягнути до себе геть усе виробництво... Але так не є.

Не є? Ну може не абсолютно все, але Китай - світова кузня, а Індія - наступає останньому на п*яти. Коли того року не знайшов в супермаркеті іншого часниику, окрім "made in China", то в черговий раз у цьому переконався. На ринку теж продавався той самий часник... Ну невже ж це вигідно, виробляти та перевозити через півспіву навіть такий товар, як часник?..

Коли був у Нью-Йорку, бачив на вулицях Манхеттена розкладки з різним дешевим барахлом, серед якого були й парасольки по одному долару. Раптом почався дош. Після дощу я помітив біля смітників ці однодоларові парасольки...

Глобальний перекос у "де виробляти" привів нас до теперешньої кризи... ;)
  • 0

#37 Wеbеr

цинічний бандера

• Користувачі
  • 6047 повідомлень

Відправлено 03.05.2009 – 18:36

Перегляд дописуОб'єктив (25.04.2009 00:24) писав:

Не є? Ну може не абсолютно все, але Китай - світова кузня, а Індія - наступає останньому на п*яти. Коли того року не знайшов в супермаркеті іншого часниику, окрім "made in China", то в черговий раз у цьому переконався. На ринку теж продавався той самий часник... Ну невже ж це вигідно, виробляти та перевозити через півспіву навіть такий товар, як часник?..

Коли був у Нью-Йорку, бачив на вулицях Манхеттена розкладки з різним дешевим барахлом, серед якого були й парасольки по одному долару. Раптом почався дош. Після дощу я помітив біля смітників ці однодоларові парасольки...

Глобальний перекос у "де виробляти" привів нас до теперешньої кризи... :prapor3:
А Польща хіба не складальний цех для ЄС... Китай і Індія - місця для виробництва відсталих речей.
  • 0

#38 Sergiy_K

Старійшина

• Користувачі
  • 6889 повідомлень
  • Місто:штори

Відправлено 12.05.2009 – 19:32

придумав саме фундаментальне завдання: щоб всі були задоволені своїм економічним становищем, от в деяких мериканських статах пропонують лігалайз запровадити, працюють же економісти..
  • 0

#39 Об'єктив

Ледар

• Користувачі
  • PipPip
  • 28 повідомлень

Відправлено 13.05.2009 – 01:11

Перегляд дописуWeber (3.05.2009 19:36) писав:

А Польща хіба не складальний цех для ЄС... Китай і Індія - місця для виробництва відсталих речей.
Чому ж відсталих? Все що не виробляється - виробляється в Китаї. Просто нам гівенце везуть, а в ЄС та Штати якісне... гівенце.

Китай зараз - як Японія 30-35 років тому - копіює. Але вже не тільки. Вони вкладаються в науку, R&D, приманюють науковців з інших країн. Їх автомобілі-гібриди вже цікавлять американців. Так шо від цієї країни ще варто чекати багато сюрпризів.
  • 0

#40 Katod

вєтєран

• Користувачі
  • 3642 повідомлень
  • Місто:Київ

Відправлено 14.05.2009 – 17:43

ще одне фундаментальне завдання економіки, щоб небуло бідних:happytwo:
і щоб в мене вже накінецьто з"явився куллєр Ноктюа
  • 0